Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen házi módszerekkel csillapítható a torokfájás? fórum

Milyen házi módszerekkel csillapítható a torokfájás? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 2. 18:51
Nekem a sós vizes gargalizálás vált be,de csak akkor,ha több napig és nagyon gyakran öblögetek.2 nap után javult tőle.Más eddig nem vált be nekem.
2014. márc. 2. 14:19
Nekem csak a fájdalomcsillapító használ. Torokfertőtlenítő semmit nem ér. Illetve a hideg folyadék nagyon jól esik ilyenkor. Ha nem komoly 1-2 nap alatt elmúlik. Ha nem javul irány az orvos.
2014. márc. 2. 09:55

Nekem semmilyen házi praktika sem vált be amikor iszonyúan be volt gyulladva mindkét mandulám. Még a sós vizes gargalizálás sem. Savanyú, csípős dolgokat enni se tudtam, sőt még mást sem... csak leveseket meg pépes kajákat, joghurtokat, de ezeket is csak kínszenvedéssel. Bármit ettem minden vissza akart jönni, mellette még 40 fokos lázam volt, fájt mindenem. Csak az antibiotikum segített, az is csak pár nap után. De jó 2-3 hétbe telt mire teljesen helyrejött.

Szóval házi praktika helyett szerintem menj el inkább orvoshoz.

2014. márc. 2. 09:46

Sziasztok!

En mezben tettem fokhagymat es ez lehuzta a gyulladast,persze hosszabb idoben telt a gyogyulas de hatasos volt.Mivel szoptattam nem akartam antibiotikumot szedni.

Jo egeszseget mindenkinek.

2014. márc. 2. 09:22
Nagyobb bevásárlóközpontokban azt hiszem van nyitva patika ilyenkor is.A gyógynövényt ott meg tudod venni.
2014. márc. 2. 09:10

Ha annyira fáj, akkor a házi gyógymódok nem nagyon fognak segíteni, max. kicsit csillapítják ideig-óráig. Inkább használj valami szopogatóst vagy vegyél be egy fájdalomcsillapítót. Nem érdemes szenvedni.


Egyébként a zsálya és apróbojtorján tea tényleg jó (csak nem biztos, hogy éppen van otthon), de nem egyszerre kell ledönteni, hanem mondjuk 10-20 percenként kortyolni 4-5-öt.


Mielőbbi jobbulást!

2014. márc. 2. 09:06

Ezüstkolloid. Tuti, hogy beválik. Min.21x felrázod(mint minden emulziót), 10 ml a szájba, gargalizálsz, majd a nyelved alatt tartod legalább 2 percig és csak ezután nyeled le.


Mondjuk ezért el kell menni otthonról, meg vasárnap

nincs is nyitva gyógynövényes, mert ott árulják, de nem árt ha tudod és beszerzed, mert minden vírusos, bakteriális fertőzésre nagyon jó külsőleg, belsőleg.

2014. márc. 2. 08:57
Jó meleg zsálya tea nagyon hatásos.Többször próbáltam azért merem javasolni.
2014. márc. 2. 08:53

Nekem a csípős dolgok hoztnak enyhülést. Pl. Egy jó csípős leves., vagy savanyúság.

Utána sokkal elviselhetőbb lesz a torokfájás, vagy elmulik. Az a jó, ha "könnyed, orrod folyik, mert annyira csípős)

De a fokhagymának is van antibiotikumos hatása! Egy reggeli piritosra vagy kettőre rádörzsölve 1-2 gerezd!

+ D vitamin immunerősítésre! Legalább 1000 egységnyi!/nap


Nekem a c-vitamin nem hoz olyan érezhető változást.


Jah és tekerj a nyakadra egy ( lehetőleg) kék színű sálat.

Kék sziín a torokcsakra színe.

2014. márc. 2. 08:41
Pálinka.
2014. márc. 2. 08:40
Sajnos nekem csak antibiotikum vált be eddig még mindig amikor annyira fájt. De létezik ezüstkolloidos,vagy sós vízes toroköblögetés is.
2014. márc. 2. 08:38
Sziasztok! Olyan házi gyógymódok receptjeire lennék kiváncsi,amik már másoknál tuti beváltak,nem csak olvasták itt-ott.Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook