Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Betacid granulátum, mint tejoltó.Használja valaki? fórum

Betacid granulátum, mint tejoltó.Használja valaki? (tudásbázis kérdés)


11. mucden (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2015. febr. 9. 14:19

Nagymamám is ezt használja, megkérdeztem tőle, hogyan kell:

3 liter házi tejbe kell tenni egy púpos kanálnyi Betacidot. A kanál méretét illetően, amivel ő mér az egy nagy méretű mokkáskanálnak tekintendő. Szerintem félúton a mokkás és teáskanál közt.

Fontos, hogy a por alakú Betacidot fel kell oldani pár centiliter vízben és ezt az oldatot kell a tejbe keverni. 2-3 nap állás után kicsapódik a savó.

A leszűréshez több évtizdesen bevált módszer: egy nagyobb tálat (amibe elfér a savós túró) leterítünk egy tiszta textilpelenkával. Nyilván olyannal, ami még nem volt rendeltetés szerűen használva :-P. A textilre óvatosan (hogy ne fröcskölődjön) ráöntjük a savós túrót, nem baj ha a textil a túró súlya alatt beesik a tál aljába, csak a túró ne folyjon le róla. A pelenkát négy csücskénél fogva felkötözzük egy sodrófára és a fát felakasztjuk, hogy a nedvesség szabadon kicsöpögjön. Lehet előre gyártani a túrót (lepényhez sok kell), ilyenkor a kész túrót nyugodtan le lehet fagyasztani.

10. nenne67 (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2014. márc. 6. 10:23
Azért köszönöm :-)
9. Hmv. (válaszként erre: 1. - Nenne67)
2014. márc. 1. 21:17
Tudom, hogy használták a Betacidot tejoltónak, de fogalmam sincs, hogy kell.
2014. márc. 1. 14:04

Apánknak mondtam,hogy vegyen tejoltót,mert olvastam,hogy azzal hamarabb megalszik a tej.Túrót szeretnék készíteni.

Ezt adták neki,de semmi értelmeset nem találok a neten róla.A gyógyszertárba nem veszik vissza.

Azért kérdeztem,hátha használja valaki...

7. Pindurpanka (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. márc. 1. 11:46
Ez egy betegtájékoztató, a tejoltó használatát kérdezi a fórum kiíró.
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2014. márc. 1. 11:45

használhatatlan találatok, igazad van, nincs a neten semmi róla


biztos, hogy ezzel a patikai gyógyszerrel kell csinálni?

2014. márc. 1. 11:43

vagy sajtot akarsz készíteni?


írd a google-ba, hogy betacid tejoltó, elég sok találatot ad

2014. márc. 1. 11:42
Erre én is kíváncsi vagyok. Tejet oltani, sajtnak? vagy h, megaludjon?
2014. márc. 1. 11:41
2014. márc. 1. 10:23
Ezt adták a gyógyszertárban,de nem találok róla semmit...Légyszi segítsen aki ismeri.Köszönöm!
2014. márc. 1. 10:22
Betacid granulátum, mint tejoltó.Használja valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook