Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak a félelem kötött össze vele, de sikerült az újrakezdés nélküle fórum

Csak a félelem kötött össze vele, de sikerült az újrakezdés nélküle (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak a félelem kötött össze vele, de sikerült az újrakezdés nélküle

1 2
39. Klaudia910402 (válaszként erre: 38. - Legnano)
2014. márc. 21. 07:41
Ezt mondjuk pont nem értem. Ha mondjuk valaki kijon a suliból es dolgozik három évet majd úgy dönt gyerekeket szül az már baj?mert hogy" három év az szép teljesítmény".hmm.Még előtte az élet dolgozhat 10x ennyit. A többivel mint mondtam egyetértek de azért is leszólni mert eddig három évet dolgozott.Kivancsi lennek hany éves is.
38. legnano (válaszként erre: 36. - K.Ancsyka)
2014. márc. 17. 16:22
Az nem életcél,hogy képesítés nélkül rosszúl fizetet munkát csináljál,mert a mai világban,olyanok is vannak munkanélkül akinek magas végzettsége van.Viszont te nem tanultál,mert szülni akartál.3 évig volt munkád ez igazán szép teljesítmény!!
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - K.Ancsyka)
2014. márc. 12. 18:53

Semmi közöm hozzá, de azt gondolom, a meglévő gyerekeket kellene most már nevelni, nem sorban szülni még őket.

Nem a két gyerek miatt nincs munkád, hanem azért, mert ma már iskolázottsághoz kötik a munkaerő felvételét a munkáltatók, és válogathatnak.

2014. márc. 12. 18:12
Hát úgy olvasom pár ember félre értette a cikk lényegét! Bár lehet én vafyok az ki nen fejezte ku magát érthetően! Mint egy előzö cikkben leírtam tiltottak a volt páromtól és pont,azért mert mindig olyan ember volt aki szerette az erőszakot! De velem az első 2 -3 évben jól bánt miután betöltötte a kisfiam a 5hónapot onnantól kezdőttek a próblémák é s én erről így hiszen nem tehettem! Ítélkezhettek felettem nyugodtan szovetek joga de senki nem tudja miket éltem át mellette! igen valóban nincs szakmám de soha mem voltam élősködő mint azt egy előbi hozzászólásba leírta valaki! Bár munka helyem 3 évig volt ebédet hórdtam idősembereknek! de ki az ki fogkalkoztat a mai világban egy kis gyermekes anyukát! És nem hiszem azt sem h eltartatom magam nem így van és nem azért szülök h ne kelljen dolgoznom hanem azért mert szeretjük egymást a párommal és szeretnék egy kis tesót a Krisztián mellé!
2014. márc. 10. 19:28
Természetes,hogy ahány nyelvet beszél annyi ember.Az én fiam angol,német nyelven beszél,de csak a németből van középfokú nyelvvizsgája.Alóla is bukott már ki vállalat,pedig informatikus és már kereste a lehetőséget,hogy legyen munkája,hisz két gyermeke, van akit el kel tartani.Ez most egy ilyen világ és ehhez kel alkalmazkodni.
2014. márc. 10. 19:09
:P
2014. márc. 10. 18:54
Igy van, ezekkel en is egyetertek...
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Klaudia910402)
2014. márc. 10. 18:53

A nyelvtudás is tudás. Azt is tanulással lehet elérni.

Nem állítottam, hogy könnyen, mert látom, hogy nem egyszerű a világ, de a tudás szerintem nagyon sokat számít.

31. legnano (válaszként erre: 28. - Klaudia910402)
2014. márc. 10. 18:48
Régebben sem volt könnyű,mert ha előre akartál jutni, akkor sokat le kellet tenni az asztalra,hogy megbecsüljenek, mint munkaerőt.Bizony nekem luxus volt az alvás és jó,ha 4 órát aludtam.Akkor nem voltak munkanélküliek az igaz,de sokszor volt,hogy a lusták helyett is mi dolgoztunk,mert hozzánk osztották be.Most más van, aki nem jól dolgozik kirúgják.Tudom,hogy szünnek meg vállalatok és az emberek az utcán végzik,de aki akar az dolgozik.
30. Klaudia910402 (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2014. márc. 10. 08:00
Konnyebben de nem konnyen.Amugy meg ez nem teljesen igaz, attol fugg mit tanultal.Mert tele van minden mosogato, meg takarito allassokkal, vagy ha cnc-s vagy, orvos, nover ilyesmi meg a tobbnyire ferfiszakmak, na meg ha olyan a nyelvtudas akkor tudsz talalni konnyen.De aki joval tobbet tanult mint 8 altalanos, de diplomaja nincs annak nagyon nehez es hany ilyen van.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Klaudia910402)
2014. márc. 10. 05:58
Ez nem igaz, hogy hiába tanul, küzd az ember. Az igaz, hogy a mai világban könnyebben kiszaladhat a lábad alól a talaj, de ha tanultál, teljesen mások a lehetőségeid, mintha nyolc általános lenne az összes végzettséged.
28. Klaudia910402 (válaszként erre: 27. - Legnano)
2014. márc. 10. 01:07
Igen ez igy van, mar az elejen elrontotta.De itt elvileg arrol volt szo, hogy miert lett ilyen a ferfi es mit lehet tenni ellene, A tobbire, amit irt/irtal majd az ido valaszol, nem lehet orokke a gyerekek moge bujni.Bar ma mar hiaba tanul, kuzd az ember...:/
27. legnano (válaszként erre: 26. - Klaudia910402)
2014. márc. 9. 08:47
Lehet,hogy igazad van,de magával mit kezdett?Talán mindig valakinek a kapcája akar lenni?A férfi nép nem igazán toleráns az ilyen nőkkel,mert ha ráun akkor dobja.Mit csinál akkor,ha nincs végzettsége?A gyerektartásból akar élni?Milyen jövője lesz a gyerekeinek?Nem azt kellene,hogy tanuljon,hogy több legyen,mint ember és a saját lábán is meg tudjon állni.Senki felett nem itélkezem,mert nincs jogom hozzá,de itt nem csak róla van szó,hanem a gyerekeiről.Milyen jövőt szán nekik!
26. Klaudia910402 (válaszként erre: 19. - Legnano)
2014. márc. 7. 18:22

Ez igy elegge sarkos velemeny.Sok ismerosom van egyutt 14-15 eves koratol, ez nem korfuggo. Mennyi kapcsolat megy tonkre mostanaban minden korosztalybol?

Az emberismeretrol meg annyit hogy mindenki valtozik, kerdes milyen mertekben. De szerintem sokan tudnanak itt irni arrol, hogy hogy valtoztat meg egy gyerek, egy munkahely elvesztes vagy barmilyen tores.

Nem mondom hogy nem hibas, amiert a tanacsok ellenere is ment, de az ember hoz rossz donteseket. Ettol fuggetlenul nem kell ot vagy csak ot okolni azert amilyen lett a pasi.

25. 83b64481a2 (válaszként erre: 24. - Legnano)
2014. márc. 6. 10:19
REMÉLJÜK AMI JÖN MÁR JÓL CSINÁLJA.KÍVÁNJUNK SOK SZERENCSÉT,HA TANULT ABBÓL AMI MÖGÖTTE VAN NEM VOLT HIÁBA.Sajnos a múlton nem tud változtatni,de a jövőjét a gyermekei jövőjét már ő írhatja jól.
24. legnano (válaszként erre: 22. - Chelsey)
2014. márc. 6. 07:26
Van némi tapasztalatom,hogy milyenek a fiús mamák,hisz nekem is fiam van.Igaz én más vagyok,minden másban is,mint a többi fiús mamák.Nekem a menyem olyan mintha a lányom lenne.Ám sok olyat is tudok akik éket vernek a fiatalok közé.
23. syria (válaszként erre: 19. - Legnano)
2014. márc. 5. 19:49
Ugyan már! Milyen otthont tud teremteni egy 17 éves lány, akinek az első gyerekét a keresztszülők örökbe fogadták?
22. Chelsey (válaszként erre: 21. - Legnano)
2014. márc. 5. 17:52
És miért gondolod, hogy az anyós nem imádta a lányt?
21. legnano (válaszként erre: 20. - Chelsey)
2014. márc. 5. 16:25
Nem mindjárt ilyen öregen születtem,mert én is voltam tini,de seggem nem viszketett,hogy azután menjek.Az ész ahogy mondják az ennél a lánynál nagyon lecsúszott.Ha egy anyóshoz megyek lakni,ott alkalmazkodni kel.Én is ott laktam,de engem IMÁDOTT az anyósom.
20. Chelsey (válaszként erre: 19. - Legnano)
2014. márc. 5. 00:07

Ne savazd már annyira! Miért vagy annyira biztos abban, hogy a lány hibája, hogy a pasi alkesz?


Semmilyen közös otthonteremtésről szó se volt. A pasi az anyjánál lakott, oda költözött a fórumindító be 17 évesen.


Nyilván nem véletlenül próbálták őt lebeszélni erről a férfiról, csak éppen tinédzserként nem mindenki figyel oda a tapasztaltabbakra, mert azt hiszi, hogy ő látja jól és mások tévednek (ez teljesen normális tini reakció).

19. legnano (válaszként erre: 1. - K.Ancsyka)
2014. márc. 4. 20:27
Kislányka,mert a korom szerint a nagyanyád lehetnék.Azt mondod szenvedtél egy férfi mellett.Miért változott meg az a férfi?Annak oka van,mert ez nem varázsütésre történik.Mit tettél,hogy megváltozott?Leírni nem mered!Ha át mondok akkor utánna a bé következik.Nem hiszem,hogy te kezelni tudtad volna azt a kapcsolatot,mert még gyerek voltál.Aki ilyen korán beleugrik egy kapcsolatban, annak válás a vége.Ember ismeretből megbuktál,de mint feleség is.Az asszony az, aki írányítja a férfit,de az elmenekült a kocsmába,mert nem érezte jól magát otthon,amit te teremtettél neki.
18. legnano (válaszként erre: 15. - Krisz42)
2014. márc. 4. 20:08
Nem vitatkozni akarok,de Ő panaszkodik.Azt elfelejti megírni,hogy ő mint ember, mit tett le az asztalra,hogy a gyerekeinek milyen példát mutat.Élősködni lehet,de akkor ne sírjon,mert az nem alkotás,hogy gyerekeket szülök.Értéket előállítani,hisz alkotásra születtünk.Kihozni magunkból a legjobbat és azt tovább tudjuk adni az utódoknak.Nevelni,de mit tanít nekik?Mikor őt sem nevelték meg igazán.Korai gyerekszülés,mikor még tanulnia kellet volna,hisz nem volt még érett egy kapcsolathoz,mivel azt se tudta kezelni.
17. syria (válaszként erre: 13. - Chelsey)
2014. márc. 4. 19:26

Lehet.

Egy biztos: éretlen volt a párkapcsolatra, az anyaságra meg pláne. Szerintem.

16. 83b64481a2 (válaszként erre: 15. - Krisz42)
2014. márc. 4. 08:22
Hát ő írt cikket:)
15. Krisz42 (válaszként erre: 14. - Legnano)
2014. márc. 4. 06:34
Lehet,hogy ő így boldog.Neki elég,ha anya lehet.Miért más akarja megmondani,hogy kellene élnie?Sokféle ember van,miért kell mindenkinek úgy élnie,ahogy itt néhányan gondolják?
2014. márc. 3. 20:44
Azt nem érzékeltem ebben a cikkben,hogy hol vagy TE mint ember, aki akar az élettől valamit.Tenni azért,hogy mint ember több legyél és ne a lábtörlője valakinek,mert eltart.Gyerekeket szűlni,de azokat fel kel nevelni és megtanítani,hogy az élete során,ha bajba kerül,hogy másszon ki belőle.Az életre való nevelés már nálad kudarcot vallott,mert nem tanítottak meg rá.Szép és jó dolog anyának lenni,de ez nem eredmény és ettől te nem leszel önmagad,aki ha egyedül marad elveszik ebben a kusza világban.Mit tudsz felmutatni, amit te értél el?Amit te teremtettél meg magad számára,hogy ne legyél mindig alárendelve valakinek.
13. Chelsey (válaszként erre: 12. - Syria)
2014. márc. 3. 19:24

Szerintem meg 17 éves volt ennek a kapcsolatának az elején, legalábbis ezt írja a cikkben.


Az első fiának - akit a keresztszülők adoptáltak - az apjával kezdődött a kapcsolata 12 évesen. Szerintem azzal kevered.

12. syria (válaszként erre: 7. - 66112ea05a)
2014. márc. 3. 18:19
13-14 éves volt, amikor összefeküdt vele. :(
2014. márc. 3. 07:28
Van egy olyan érzésem, hogy a cikk írója csak sodródik, és gondolkodás nélkül elfogadja, és jónak érzi amit a minden napok tálcán kínálnak fel neki. A saját igényeit fel sem méri, hogy igazán mire lenne szüksége. Vagy nem érett meg arra, hogy ezt tegye és észre sem viszi, hogy mások személyiségén keresztül akarja megtalálni a saját boldogulását. Át kellene gondolnia, hogy mi a tényleges célja az életben, mert hosszú távon ez így a gyermekeinek és önmagának sem lesz jó.
10. Chelsey (válaszként erre: 1. - K.Ancsyka)
2014. márc. 2. 15:06

Nekem is az volt a benyomásom, mint itt az egyik korábbi olvasónak, te sodródsz. Van három gyereked, három férfitól és te valahol elvesztél a történetben.


Ha jól értettem az első fiadat éppen azért adtad örökbe, mert túl fiatal voltál, nem tudtál volna egyszerre anya lenni és tanulni. Sikerült tanulnod, szakmát szerezned, aminek segítségével egzisztenciát teremthetsz magatoknak?


Ez szerintem nagyon fontos, már csak azért is, mert úgy tűnik, nem állsz helyzet magaslatán, ha emberismeretről van szó. Meg egyébként is bárkivel, bármi történhet és akkor ott vagy egyedül a gyerekekkel. Nem mehetsz vissza mindig az anyukádhoz. Vagyis, ki tudja, lehet, hogy igen, de mégse lehet erre alapozni az életet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook