Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Végtaghiánnyal született gyermekek fórum

Végtaghiánnyal született gyermekek (beszélgetős fórum)


2014. márc. 31. 10:58
Köszönjuk+:)Imádnivalo is kopé:)
12. pzuzu (válaszként erre: 10. - Szaffi2013)
2014. márc. 4. 20:46
Gyönyörű a kisfiad, gratulálok :-) !!!Mondtam is a férjemnek, nézd milyen nagyon cuki babóka... Megkönnyeztelek benneteket, annyira édes volt az egész családod hozzáállása, ahogy a férjed mondta, hogy nem szeretné őt jobban ha "egészséges" lenne, csak félti az emberek reakcióitól...Nem lesz semmi baj, hisz nagyon szeretitek őt és és mások is fogják!!! Nagy ölelés Nektek <3 !!!
2014. márc. 4. 17:26

[link]


Neki még így is ment, biztos ismeritek a könyvét, vagy hallottatok róla.


Igen, van, hogy néha az embernek elfacsarodik a szive attól, hogy az ő gyereke picit más. Viszont nagy kaput nyit a "fogyatékosok" hihetetlen szuper és határok nélküli világa felé. Nagyon sok embert nyertem a fiam fogyatékossága révén, egészen másképp állok az egész élethez, meg mondjuk egy danka csoporthoz a buszon, vagy akár egy kerekesszékeshez. Tényleg elhiszem, hogy ő ugyanolyan ember, nem csak a jólnevelt tolerancia mondatja azt velem.


Amikor a hallássérültek sulijába kerültünk el se hittem, hogy ilyen van. Ott mindenki mosolygott. Egyébként mindehol mindenkinek mindig van valami baja. Ott meg mindenki mosolygott. Azóta már tényleg nem tűnik fel, hogy ott "sérültek" vannak.


Ettől semmi nem változik a szeretetben a gyerekünk iránt, bár van egy lelki munka, amit el kell végezni.

10. Szaffi2013 (válaszként erre: 9. - Pzuzu)
2014. márc. 4. 10:28
Szia!:)Igen,mi voltunk a tv-ben:)
9. pzuzu (válaszként erre: 6. - Szaffi2013)
2014. márc. 4. 09:49
Szia! Nem lehet, hogy a ti eseteteket, láttam a tv-ben pár hete? Úgy rémlik így hívták a tüneményesen gyönyörű kisfiúcskát... A szomszédunkban van egy végtaghiányos kisfiú, már 8 éves (kézfeje hiányzik), születése óta ismertük, és mindent ugyanabban az időben csinált mint a társai, nagyon ügyes mindenben. Ők látták UH-n, de eszükbe se jutott volna elvetetni, hiszen nem gyógyíthatatlan beteg :-)!!! Nagyon boldog életet kívánok nektek :-) !!!
2014. márc. 3. 16:55

Szerintem nem erre volt kíváncsi a kérdező.


Gondolom ez a hiány nem akkora, hogy nagyon eltérne a mozgásfejlődés a többi babától. Remélem azóta találtál olyan fórumot, ahol erre jobban tudnak válaszolni.

2014. márc. 3. 14:52
Én is erőt kívánok Nektek, hogy fel tudjátok dolgozni a történteket.Nagyon nehéz lehet,lesz, de csak így tudtok majd egészséges kis személyiséget nevelni. Valóban, ahonnan az élet elvesz, ott vissza is ad, kompenzál. Biztos helyes kis pasi lesz belőle. Boldog életet kívánok Mindnyájatoknak szeretettel.
2014. febr. 28. 08:55
Nme vették észre uh-om,de ha észrevették volna sem vetettem volna el!:)A bal karocskájának az alkarjának egy része hiányzik és a kézfeje!
5. kisj
2014. febr. 27. 17:58

Mikor a fiam ovis volt, volt a csoportban egy kisfiú, akinek az egyik karja könyöktől lefelé nem volt meg.

Pont ugyan úgy meg tudott mindent csinálni, mint a többiek (még a mászókán is)

Úgy látszott, hogy neki fel sem tűnik ez a hiány, hiszen így született.

2014. febr. 27. 13:21
uh-n nem is láttátok vagy akkor már nem gondoltátok hogy nem tartjátok meg?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 27. 11:17

Boldog életet kívánok a kis manónak!!! Nektek sok-sok erőt, hogy dolgozzátok fel ezt az esetet, tudjátok elfogadni.

Annyi sikeres ember született testi hiányossággal, és sokkal többet tud letenni az asztalra, minőségibb életet él, mint akinek megadatott az egészséges adottság.

2014. febr. 27. 11:15

Szerencsére nálunk nincs ilyen helyzet,de amint figyeltem az ilyen eseteket, amit a sors elvett , azt máshol visszaadja.


Ha publikus megkérdezhetem, mekkora a végtaghiányosság?

2014. febr. 27. 09:31
Barnabás pici babám két honapos mult,és sajnos végtaghiánnyal szuletett!Anyukák akiknek így szuletett a babája,mindent időben,normálisan csinált?Értem itt a mozgást pl!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook