Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Eladhatóbb" önéletrajz fórum

"Eladhatóbb" önéletrajz (beszélgetős fórum)

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Aquatica)
2014. febr. 27. 22:03
Igen, a fénykép nagyon fontos, lehet, hogy érdemes elmenni egy profi fotóshoz ilyenkor. Bár a digitális fényképezők és okostelefonok világában akár egy egyszínű fal előtt is csinálhatunk jó képet.
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 27. 22:01

Igen, elég a giminél kezdeni. Az a szöveg, hogy félbehagytam, meg pénzhiány miatt, stb. senkit nem érdekel. Beleírsz dátumokat, végzettségeket, számítógépes ismeretet.

Ezt a kocsmai meg esküvői munkát csak akkor írd be, ha van értelme, pl. vendéglátóba mennél dolgozni. Amúgy én inkább mellőzném, és a szakmai részt emelném ki. Ha az óvodapedagógus állás irányába mennél, akkor nyugodtan beleírhatod, hogy ezt a sulit szeretnéd majd befejezni.

6. Aquatica (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 27. 18:40

normális fénykép... a lényeg...

ha nem jó a kép .azonnal kuka...:D Hidd el

es az emberek 90% nem tud önéletrajzot írni sem rendes fényképet küldeni..

2014. febr. 27. 11:00

Önéletrajznak tömörnek kell lennie, mindig kérnek hozzá egy motivációs levelet is, vagyis jó, ha van.

Írj többfélét. Pl.: kocsmai munkához, gyerekfelügyelethez, irodaihoz...

Nekem is van 4 féle :)

4. 3f3949edc4 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 27. 10:29

A cégek hr-esei nagyon segítőkészek tudnak lenni. Ha nem lettél éppen "kiválasztott", kérésre - általában - küldenek egy, a cégüknél preferált önéletrajz mintát.


Nem árulok el nagy titkot; tapasztalataim szerint a klasszikus amerikai / európai szakmai önéletrajz minták tökéletesen lefedik az igényeket. Kibontakozni inkább a kísérőlevélben kell...

2014. febr. 27. 10:05
Szerintem sok tölteléket ne írj bele,nem szeretik.Ovit,iskolát nem kell beírni.Mindig arra hegyezd ki az önéletrajzosat a rutint illetően amilyen fajta állást megpályázol.Különféle elvégzett tanfolyamokat is mind írd bele.Én előre elkészített formátumot dolgoztam át anno.Sok sikert kívánok!
2. Kamillka (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 27. 09:54

Az ovit, meg általános iskolát nem kell beleírnod. Ha van magasabb végzettséged feltételezni fogják, hogy ezen már túl vagy.


A munkatapasztalat részt meg aszerint tőlteném ki, hogy milyen állásra jelentkeznék. Ha pultosnak, akkor a kocsmai tapasztalatot tenném bele. Ha babysitternek, akkor biztosan kihagynám ezt a részt stb


Nézzél meg több formátumot, mintát és azok alapján írd meg a sajátodat. Én nem használnék előre elkészített formátumot, inkább belevinném a saját ötleteimet.

2014. febr. 27. 09:22

Sziasztok! :)

Az interneten rengeteg tipp van, hogy hogyan írjam meg az önéletrajzom, de mégis képtelennek érzem magam rá. Olyan semmilyennek érzem megírva. :/

Hogy kéne "eladhatóbban" megírnom? Milyen töltelékszöveget írhatok bele, ami nem felesleges?

Röviden: Ovi, általános iskola, gimi (gimi közben egy babysitter tanfolyamot is elvégeztem, amihez az oklevelet a Magyar Vöröskereszt állította ki.) Leérettségiztem. Majd fősuli(óvodapedagógus).De pénz szűkében félbe kellett hagynom. Most lassan 3 hónapja munkanélkülin vagyok. Voltak már ideiglenes munkáim kocsmában, esküvőkön. Ha egy kis pénzt összegyűjtöttem mindenképp befejezném a sulit levelezőn, vagy elvégeznék pár tanfolyamot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook