Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az igénytelenebb emberek kiegyensúlyozottabbak? fórum

Az igénytelenebb emberek kiegyensúlyozottabbak? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 17. 08:47
Az igènytelen emberek igènytelenek.
2016. máj. 17. 07:14
azt gondolom,hogy igen,mert nem akarnak senkinek megfelelni!
2016. máj. 16. 15:50
Szerintem ha valaki külsőségekben igénytelen, ott belül is gondok vannak. Lehet, azért látod nyugodtnak, mert fásultak és nem mutatnak semmilyen érzelmet. Vagy próbálják szőnyeg alá söpörni a problémát, ezért nem foglalkoznak vele.
2016. febr. 15. 18:41

Nem.


De ez a gondolat bomló elmére utal

53. 3d787b167a (válaszként erre: 52. - 28195c972d)
2014. márc. 1. 08:57

:XDDD


Hát TE! :)

2014. márc. 1. 08:32
igen
51. Kubiak
2014. márc. 1. 08:31

Eszembe jutott valami!

A minap főzés közben bekapcsoltam a konyhában a TV-t háttérzajnak :)

Arra lettem figyelmes hogy arról beszélnek hogy egy villalakó azért megy ki mert hiányzik neki a "kondi-szoli" és emiatt azt állítja hogy "eligénytelenedett"

Mondja ezt a mocsok kellős közepén a konyha akár egy disznóól. De nem ez zavarja hanem hogy a felpumpált izmai leeresztettek mint egy lufi :)


Ez valami hasonló dolog?

50. Kubiak (válaszként erre: 49. - Da54621ded)
2014. márc. 1. 08:21
Nő esetében belemehttél volna a letört körmök borzalmainak boncolgatásába :)
49. da54621ded (válaszként erre: 48. - Érdekes73)
2014. febr. 28. 23:22
Akin látni, hogy az átlagnál sokkal több figyelmet szentel a külsejének (mert ez jól látható), azzal beszélgetve csak negatív tapasztalataim voltak intellektuálisan.
48. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 28. 23:13
Mindenkinek más az igényszintje...Mindenkinek más fontos.Függ az egyéntől is az életkorától a lehetőségeitől és az anyagi helyzetétől is.Legalábbis a külseje.De a látszat sokszor csalóka van aki puccos de a környezetére pl igénytelen van aki divatos de büdös és koszos stb...Bármi lehet.Aztán ott a belső a műveltség beszéd, modor viselkedés.Pl. hogy leír értelmesen és helyesen 2 mondatot :( Van hogy a külső és belső üti egymást.Szóval szerintem az igényesség 1001 dologra vonatkozhat így lehet hogy ami szerinted igényes az más szerint esetleg közönséges.Szerintem ha vki nem tudja önmagát külsőleg elfogadni az nem azért van mert ő túl igényes...Úgy gondolom azok az emberek képesek a boldogságra akik képesek örülni annak amijük van és nincsenek irreális elvárásaik az élettől.Úgy általánosságba pedig akinek túl fontos a külső sokszor belsőleg nagyon sekélyes...
47. da54621ded (válaszként erre: 46. - Da54621ded)
2014. febr. 28. 23:04
Elnézést a hibákért az írásban.
46. da54621ded (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 28. 23:03

A külsőre túl sokat adó ember - akár a maga tekintetében, akár más esetében - az egy "fejletlen lélek".

Lehet, hogy furcsán hangzik, de szinte a legmeghatározóbb eleme egy lélek fejlettségének, hogy meggyire fontos neki külső megjelenés.

Nem koszosságról beszélek!!!

Arról, hogy valaki aránytalanul csicsázza magát.

45. Dodi44
2014. febr. 28. 22:45

Egy konyvet, sosem szabad a borito lapjarol megitelni...

(nekem van egy baratom, akinek vagy hatvan Farmer nadragja es farmer ingje van. az a kedvence, es mindennap azt veszfel, mert az a "szerencset hozo inge"! Ha az utcan latod: nezd, ugyan abban a nadragban, ingben jar honapok ota!

Aki ismeri az meg hallja hogy koltoktol, iroktol idez, kiegyensulyozott inteligens, muvelt ember.

...Buta, muveletlen????

Kulso teszi az embert?

44. da54621ded (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 28. 22:34

Szerinted ki a hülye?:)

A külső az része a személyiségünknek, de úgy vettem észre, hogy számodra csak a külső az ember.

2014. febr. 28. 22:28

A Szinonima szótár szerint az igénytelen rokon értelmű megfelelői: hanyag, trehány, slampos...

De én úgy gondolom ezek külsőleges dolgok. Vannak olyan igénytelenek is, akik belsőleg igénytelenek. Szerintem ilyen az, akinek nincsenek céljai, vágyai, tervei, nincs jövőképe és ami a lényeg, hogy ezzel meg van elégedve! Mert neki így jó! Él a mának úgy, ahogy éppen adódik. Ráadásul nem is érdekli, hogy lehetne jobb vagy szebb vagy valamilyen szinten értékesebb. Na én ezekre az emberekre mondom, hogy kiegyensúlyozottabbak, mert nem frusztrálja őket a megváltoztathatóság érzése.

42. 27c72ee00a (válaszként erre: 41. - Selena78)
2014. febr. 28. 18:01

Húú, ha tudnád, hányan vannak, akik körberakják a falat könyvvel (az a legjobb, ha csicsás a borító:D), de elvasni csak a Story - t szokták!:D


És ültem már köztisztviselő mellett az üzemorvosi váróban, akin legalább 200 ezer volt ruhában és aranyban, de azt láttam, mikor oldalról rásandítottam, hogy a füle karimája belül fekete ... :OO

41. selena78 (válaszként erre: 39. - Grizus)
2014. febr. 28. 17:25

na jó, menjünk bele...


Egyes pont. Farmert hordok, pulóvert, sportcipőt a hét 5 napján.


Kettes pont. Ha bemegyek először egy lakásba, felmérem mekkora a könyvespolc. Eszerint döntöm el, barátkozom-e a bentlakókkal.


Most akkor igényes vagyok, vagy sem?

40. Kubiak (válaszként erre: 39. - Grizus)
2014. febr. 28. 08:48

Igen én is valami hasonlóra gondolok.

Attól hogy valaki igényes a külső megjelenésére még lehet igénytelen más területeken.

Például nem igénye hogy békében és nyugalomban éljen ÖNMAGÁVAL vagy hogy megértsen és elfogadjon másokat olyannak amilyen.

39. grizus (válaszként erre: 38. - Selena78)
2014. febr. 28. 02:01
Így van. Az igénytelen szót többnyire arra használják, ha valaki nem ad a külsejére, pl. piszkos a körme, stb. Az igényest viszont szerintem inkább belső tartalomra használjuk. Érdekes.
2014. febr. 27. 17:20

És mit nevezünk igényesnek?


Nekem ettől a szótól fellforr az agyvizem. Ki az igényes? És mihez képest?


Az én igényeim nem valószínű hogy azonosak Marikáéval a sarokról. Az emberek sokfélék. És mindenkinek mások az igényeik.

37. grizus
2014. febr. 27. 16:24
Mit nevezünk igénytelennek? Azt, aki nem görcsöli halálra magát a külseje miatt és nem költ rá vagyonokat? Én az ilyet boldog embernek hívom. Az igényességhez hozzátartozik a tisztálkodás, tiszta ruha, de nem hiszem, hogy a műköröm meg a szoli hozzátartozna. Én is szeretnék fiatalosabb és karcsúbb lenni, de már nem görcsösen. Aki ezen frusztrálja magát, az semmivel sem igényesebb, mint aki pár plusz kilóval boldogan él. Nem mindenkinek a külső a legfontosabb ugyanis.
36. Kubiak (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 27. 15:18
Ha jól értelmezem akkor Te nagyon igényes vagy.Mármint adsz a külsősgekre de elégedetlen és frusztrált vagy már amiatt is hogy mások nyugodtak?
2014. febr. 27. 08:23
igen. kevesebb elvárás, boldogabb élet.
34. kisj (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 26. 19:43
szerintem te az igényességet összetéveszted a nárcisztikus piperkőcséggel.
33. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kimgus)
2014. febr. 26. 19:12

Szerintem ez celoktol is fugg. Attol, hogy egy ember igenyes, lehet tokeletesen kiegyensulyozott mert elerte a celjat es elegedett magaval.


Mig egy csomo olyan, akinek nincsenek igenyei a kulsejet illetoen, lehet elegedetlen is magaval. Ez pl abban is megmutatkozik, hogy cseszegeti azokat, akik meg torodnek (eredmennyel) a kulsejukkel. Szoval meg arra is irigy, hogy a masik legalabb oromet talal a kulsejeben.


Masik: nem feltetlenul az igenyes mindig elegedett is, mert ha tul magasra tette a mercet, nincs tisztaban a lehetosegeivel, frusztraciohoz vezet.


Itt altalanossagban beszeltem, mindenkinel mast jelent az igenyesseg, gondolom, a tisztasagot mar alapkent vesszuk, de mondjuk ha te arra gondoltal, hogy valaki mindig sminkel egy minimalt, vagy mindennap ugy nez ki mint egy drag queen, vagy eleg neki egy lehelletnyi puder, mert termeszetesen is szep, ezek kozott van kulonbseg. Ez izles, es nem igeny kerdese inkabb

2014. febr. 26. 18:28
az nem igényes hanem önbizalom hiányos....
31. kriszta773 (válaszként erre: 30. - 3f3949edc4)
2014. febr. 26. 17:39
nem ezt írtad, de mindegy :) az megint egy más dolog, ha valaki állandóan frusztrált és elégedetlen magával, az életével, és más, ha valaki újabb és újabb ötletek, tervek, célok után megy, vagy akár a külsején akar javítani, megtalálni a stílusát, sporttal szebbé, erősebbé tenni a szervezetét, vagy nem elhanyagolni például a fogsorát :) az állandóan frusztrált meg valószínűleg elvégeztet magán annyi plasztikai beavatkozást, ha megengedheti magának, amennyit csak lehet, de attól sem fogja soha jól érezni magát
30. 3f3949edc4 (válaszként erre: 29. - Kriszta773)
2014. febr. 26. 17:26

Ezt mondtam én is.


Az elégedettség nem jelent kiegyensúlyozottságot, ahogyan az elégedetlenség sem jelenti az ellenkezőjét. A fejlődésnek lényeges alapfeltétele a fejlődésre való igény (belső késztetés).

29. kriszta773 (válaszként erre: 26. - 3f3949edc4)
2014. febr. 26. 17:13

a külsőre igényes nem jelenti mindjárt azt, hogy csak márkás, több százezres cuccokat ránt magára :)

és szerintem mindig azok viszik többre, azok fejlődnek emberileg és másként is, akik többet akarnak és nem ülnek bele elégedetten a pozíciójukba, ahogy te fogalmaztál, hogy akkor ezentúl csak nézem a holdat :) ha az ember a többre, a jobbra törekszik, az nem kiegyensúlyozatlanság, csak lépkedés előre és nem egyhelyben maradás

2014. febr. 26. 15:36

Ha az alap igényességre való hajlam nincs meg valakiben az nem nyugodt, hanem trehány, igénytelen, egyszerű.

Helyén kell kezelni mindent és nem lesznek ilyen frusztrációk, hogy sosem vagyok elég jó...ez hülyeség. Az igénytelen ember pedig sosem kiegyensúlyozottabb,mert ha rendben lenne minden, nem lenne igénytelen...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook