Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az anyatejjel is átjut – Meglepő tények a transzzsírról fórum

Az anyatejjel is átjut – Meglepő tények a transzzsírról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az anyatejjel is átjut – Meglepő tények a transzzsírról

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2014. márc. 14. 17:57
Én is ilyen permetet használok, sőt iható mosogatószert, meg takarítószert is. De ettől a lényeg nem változik sajna.
16. MelisUK (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 8. 12:13
A bio dolgoknak azért van értelme, mert azokon sokkal kevesebb káros anyag van, mint a nem bion. Persze, hogy nem védheted ki hogy mi potyog az égből, viszont gondolj csak bele mennyivel jobb az a zöldség vagy gyümölcs, ami nincs agyon műtrágyázva, nincs mesterséges mérgező anyagokkal permetezve. Lehet a biot is permetezni, trágyázni, sőt, aki ért hozzá az csinálja is, csak természetes anyagokkal, nem pedig mérgekkel. Így ugyanúgy nincsenek kártevők. Drágább így termelni, mivel kevesebb terem, de egészségesebb.
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2014. márc. 1. 18:28

Egyébként meg olyan, hogy bio-zöldség nemigen létezik. Az a rengeteg szennyező anyag, ami akár az égből is esik pont legjobban pl. a répa gyökereiben, a zsenge bimbókban, meg ilyen helyeken gyűlik össze. A gyümölcsöt meg ma már szinte lehetetlen valamilyen szintű kezelés nélkül termeszteni. Ismerek olyan párt, akik csináltak biokertészetet Kaposvár környékén. A zöldség még megy is, de a gyümölcsöt pár év után feladták. Mindent megettek a kártevők. Persze, ha a kertedben vagy egy fa, amiről leszedegeted a hernyókat, akkor egy fokkal jobb, de a Ruhr vidék felőli esőt akkor se tudod kivédeni, vagy a csernobili felhőt.


Ez engem jobban izgat, mint az elvek maguk, és igen, baj, hogy ez így van.


Nekem konkrétan volt, hogy az eladó mondta, amikor gyerekkocsival voltam vásárolni, hogy NE vigyem el a zöldséget, mert ebben az időszakban nagyon nagy a károsanyag tartalma.


Azt viszont én sem értem, hogy az oviban a gyerekeknek miért van annyi mekis figurájuk.. Mert ez a kategória tényleg az, amit viszont nagyon ki lehetne hagyni. Meg a játszótéren állandóan csörgő zacskók. Ezt én se értem.. Ez tényleg a felesleges öngyilkosság kategória.

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2014. márc. 1. 17:52

18 évesen marha egészséges akartam lenni, jódarabig nem ettem húst se. (Egyébként nem nagyon szeretem, úgyogy annyira nem érdekel maga a hús) Annyit értem el, hogy a gyomrom kikészült a sok savtól. Nekem nem annyi terelődött, mint másnak.


Akkor állt be a súlyom, az emésztésem amikor megtaláltam a férjemet, az értelmes munka és családi elfoglaltságot, megszülettek a gyerekeim. 4 gyerek után is 10kg-mal kevesebb vagyok, mint 18 évesen.


Én inkább az élet arányaira figyelek, legalább annyira az egész-ség része. Sőt, ez az egészség. A táplálkozás ennek egy kis része.


Ezekről egyébként biztosat senki sem tud mondani, ugyanannyian esküsznek erre is, mint az ellenkezőjére.. Te is azt mondod, amit másoktól hallottál. Ugyanezeket én is sokat hallottam, hidd el.


Igen, rajtunk múlik, mit hiszünk, és mit akarunk hinni.

13. MelisUK (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2014. febr. 28. 22:17
Mintha a saját gondolataim olvasnám a szavaidból. :)
12. Chelsey (válaszként erre: 11. - Legnano)
2014. febr. 28. 18:47

Miért gondolod, hogy a tej elengedhetetlen a csontritkulás elkerüléséhez?


Szerintem ahhoz egészséges izomzat kell elsősorban és kalcium olyan forrásból, amely ténylegesen be is épül.

2014. febr. 28. 16:42
Mindig valamit felkapnak,hogy ez nagyon káros az egészségre,de emögött valami más húzódhat meg.Már a tej is volt egészségtelen,de ahhoz,hogy a csontritkulás ne kövekezzen be, tejre feltétlenül szükség van.A tojást is kikiáltották mérgezőnek,pedig az emésztésben nagy szerepet játszik.Kinek lehet hinni?A saját magunk józan eszének,mert mindent kel fogyasztanunk ahhoz,hogy egészségesek maradjunk.Azok a családok, akik szegények, örülnek ha étel jut az asztalukra és nem azt nézik,hogy egészséges-e,hanem végre ehetünk.
10. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2014. febr. 28. 07:18
Nem összecsapott,hanem összeaszott test-bocsánat,telefonról vagyok.
9. Krisz42 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 28. 07:16

A nagyanyó azért élt sokáig,mert még nem volt ekkora mértékben mérgezve a szervezete.Mert a vesénk,május túl van terhelve.Nem csak transzzsírok vannak,hanem rengeteg minden,pl.a fogkrémben a fluorid,ami egyáltalán nem tud beépülni,viszont mérgező.Persze még lehetne sorolni.Azt honnan veszed,hogy az ember mindenevő?Igaz,hogy semmi nem utal erre,de ezt mindenki hangoztatja,mert így kényelmes.Én is olvastam cikket a most 115 éves nénitől,aki 20éves kora óta mindennap egy nyers és egy főtt tojást eszik meg, mert akkor a doki azt mondta neki,de valahogy nem vonzott a látványa,fogak egy se,összecsapott arc,test,stb.Viszont a szerinted semmilyen ízű bio-illetve esetében saját termesztésű-zöldet,gyümölcsöt nyersen evő 70 feletti nő karcsú,30-as,csinos.Senki nem akarta elhinni,hogy a férje-akinek hentesüzlete van és főleg húsevő maradt-pár évvel fiatalabb,nem az apja.Egyébként nagy tévedésben vagy,a zöldség,gyümölcs nem ízetlen nyersen,csak max.azoknak,akik mindig főtt,finomított,ízfokozóval telenyomott ételeken éltek.Próbáld ki,hogy 1 hónapig csak nyers vegán

vagy,2hét után már érezni fogod az ízeket intenzíven és 1hónap után elkezd megszünni a függőséged az ételekkel szemben.A főzés nem olyan régi dolog,mint hiszed,viszont akkor üres kalóriákat

eszel.Igen,lerágott csont minden káros anyag,de legalább eljutunk odáig,hogy legalább írnak róla,természetesen csak az után,hogy rászoktatták az embereket.Mint a cigarettánál,mobilnál.Csak rajtunk múlik,hogy birkák vagyunk vagy gondolkodó emberi lények.Egyébként mindenki azt eszi,amit akar.

8. nzs2001 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 27. 11:03
Teljes mértékben egyetértek. Mindíg van egy- két egészségkárosító "közellenség" amit felkapnak. Az ember vegyes táplálkozású. A hangsúly az arányokon van. Semmit nem kell túlzásba vinni ez a lényeg.
2014. febr. 27. 10:47

Persze. Normális emberek nem tömik magukba nyakló nélkül a chipset, a kólát, a gumicukrot, a zacskóslevest meg ezeket.. Kb. egy éve még a normál kakaóra is visszaálltunk, nem a zsírsavtartalma, hanem az "eszemeisége" miatt. Olyan jó azt kavargatni..


De ennek ellenére ha egy hónapban egyszer mondjuk megeszünk egy jó kis zacsis gombakrém levest, szerintem az is életet ment..


A gyerekek legnagyobb részének meg nem az a gondja, hogy hány % a transzzsírsav, hanem hogy jut-e valami egyáltalán be..


Nem tartozom a legszegényebbek közé, de még így se tudom megoldani, hogy minden nap a legszuperebb fitness-kenyér kerüljön az asztalra.. Sokszor veszek, de kizárólagosan nem menne, ha megszakadok se..


Egyébként én egyáltalán nem szeretném, ha a gyerekem sótlan cukortalan - már bocs, de ízetlen- marha egészséges kajákat egyen. Legyen abban mértékkel minden ízesítő.

Nem kell velem egyetérteni, de szerintem pont attól lesznek a gyerekek vegyes, normális táplálkozásúak, hogy megismerik az ízeket, fűszereket gyerekkorban.


A semmilyenízű biokajákat szerintem sokkal hamarabb váltja fel a semmilyenízű meki. Mert az ilyenek tuti nem tudnak élvezni egy jó kis slambucot, de még egy csupazöldség káposztasalátát is nehezen.


Egyébként világszintű viták vannak arról is, hogy a tej és tejtermékek jók-e, a tojás jó-e. Aztán itt vannak a paleolitok.. Meg közben a vegánok.. És mindenki meg van róla győződve, hogy neki van igaza..


Szerintem meg mindenki egy nagy világszintű hülyítés része, aminek az a célja, hogy minél drágább "egészséges" cumókat lehessen eladni, és arra apellálni, hogy ha te nem veszel ebben részt, akkor felelőtlen vagy és buta..

2014. febr. 26. 21:55

"Ez a technikai felhasználó azért jött létre, hogy azok a cikkek is megjelenhessenek, amelyekkel kapcsolatban a szerző nem szeretné vállalni a nevét."


Kedves cikkíró, miért nem mered vállalni a neved? Ha jó a cikk, akkor nincs mitől tartani, ha úgy érzed rossz, akkor meg kár megírni.


Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, mert a csapból is ez a téma folyik.

5. e74b8e1a7f (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 26. 12:57
LÁJK!
4. MissFree80 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 26. 12:56

Ezzel nagy igazságot mondtál ki! A szervezetnek ugyanis van méregtelenítő rendszere, de ez is, mint minden más a testünkben csak akkor működik helyesen, ha a lelkünkben minden rendben van!

Persze ettől még nem árt, ha odafigyelünk arra, hogy minél egészségesebben éljünk!

2014. febr. 26. 10:54

A répám tele van, hogy már mindig minden erről szól, hogy mi mennyire egészségtelen, mit kellene szuperül, meg szuperebbül csinálni, 0 forintból csodát. Most akkor vagy tényleg tanyára megyünk annak minden vonzatával, vagy felejtsük el az egészet, mert az állandóan ezzel való foglalkozás és ezen való aggódás legalább olyan káros..


Munka mellett meg ma nem lehet mindent az otthon vágott csirkéből csinálni frissen azonnal...


Én ami telik tőlem megteszem, főleg a műanyagokra igyekszem figyelni, de már becsukom a fülem arra, hogy mi minden szörnyűség van és lehetne körülöttünk.. Aztán meg pár év múlva kiderül, ha ja, azért az nem is teljesen úgy van, csak részben, mert még a nagy tudósok is részleteket látnak csak, az ember testi-lelki össz működéséből még vajmi keveset.


Ezért élehetett 90 évig a műanyagüdítőt ivó és zsírral főző nagyanyám, és 82-ig a napi 2 doboz Kossuthot szívó nagyapám.. Pedig a fronton valószínűleg nem a friss csirkét ették évekig, és némi stressz is akadt.. Mert még a lélek helyén volt..


Lehet, hogy nekünk is inkább erre is több gondod kellene fordítani.

2. 273206364e (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2014. febr. 26. 10:23
Semmi újat nem írtál,mindenki tudja és senki nem tesz semmit,ergo halálra vagyunk ítélve a sok műanyag kaja miatt.
2014. febr. 26. 09:08
A gyerekek egészségét is károsíthatja a transzzsír: az ovisok és az iskolások szervezetébe akár a menzai menüvel, a csecsemőkébe pedig az anyatejjel és az anya helytelen táplálkozásával is átjuthat ez a veszélyes anyag.

Ugrás a teljes írásra: Az anyatejjel is átjut – Meglepő tények a transzzsírról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook