Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diagnózis: Sárgatest elégtelenség (teherbeeséssel kapcsolatos tapasztalatok) fórum

Diagnózis: Sárgatest elégtelenség (teherbeeséssel kapcsolatos tapasztalatok) (beszélgetős fórum)


17. egykisma (válaszként erre: 15. - Szamóca85)
2014. márc. 1. 12:01

Járok endokrinologushoz mert adenomam van, ami prolaktint termel es szedek ra bromot. 1 évig rendben is volt az értékével, szépen beállította, de 2-3 hónapja megy felfelé az ertek ugy hogy kétszer emeltünk mar a bromo adagon. Van peteeresem closty nélkül is. 2 heten belül okosabb leszek, mert mennem kell a nodokimhoz, Mr-re es endokrinologushoz is.. Ez a hónap az orvosokra fog elmenni sajnos nem pedig a gyerek nemzesre.. :-(

Voltam más nodokinal pénteken, hogy mi a véleménye de azt mondta jo kezelést kapok, de a hormonokat be kell állítani. Szóval nem mondott újat.

Sok sikert Nektek!!

2014. márc. 1. 11:50
De a bromocriptintől szépen helyre jött minden! Nálunk most a páromnak van gyulladása , ami okozhatja még a sikertelenséget:-(
2014. márc. 1. 11:49

Szerintem a prolaktin miatt kevés a sárgatest! De peteérésed van stimuláció nélkül? Endokrinológusnál voltál már? Lehet ,hogy ő többet tudna segíteni.

Én is kaptam clostilbegyt kezelést 6 hónapig és mindig volt tőle szép tüszőm, de egyszer sem sikerült teherbe esnem!:-( A kezelés előtt kevés volt a progeszteron szintem! Aztán orvost váltottam, aki rájött arra, hogy mindezért a prolaktin a felelős! Azért járunk inszemre, mert már így is 3,5 évünk ment rá a kísérletezgetésekre!:-( Szerintem nézesd meg magad mással is,hogy ne járj úgy mint én!

14. egykisma (válaszként erre: 13. - Szamóca85)
2014. márc. 1. 10:19
Cystara utal, de felszivodhatott.. Sargatest elegtelenseg miatt lehet magas a prolaktin? Megint felment duplájára a prolaktinom meg a TSH-m.. :-(
2014. febr. 28. 16:52

Örülök ,hogy nincs cisztád! A 21.napi emelkedett öszradiol mire utal?

Köszi a drukkot:-)

12. egykisma (válaszként erre: 11. - Szamóca85)
2014. febr. 28. 15:01

Szia, voltam ma uh-n és nem találtak cystákat. Azért hormontükör vérvételre is elmentem, annak csak hétfőn lesz eredménye.

Nekem ez a 3. closty hónapom és még csak a ciklus 3. napján tartok. De legalább megjött és végre egy újabb hónap vette kezdetét! Ebben a hónapban ragaszkodni fogok a tüszőrepesztő injekcióhoz is! Bízzunk benne, hogy sikerül!

Neked akkor mostanság van a peteérésed! :) HAJRÁ!!

2014. febr. 27. 16:32

Igen! Megtudják mondani! Nekem jelentősen meg volt emelkedve az öszradiolom:-( Én most vagyok a ciklusom 14. naján! Ez egy spontán hónap! Majd a következő ciklus 3.napján vérvétel újra és ha minden rendben, akkor jöhet a 2. inszem!

Te hol tartasz most?

10. egykisma (válaszként erre: 9. - Szamóca85)
2014. febr. 27. 15:16

A 3. napi vérvételből meg tudják mondani, hogy van-e cysta? Én is holnap megyek hormontükör vérvételre, a 3. napira. Kíváncsi leszek, összehasonlítom majd a korábbival.

Te most hol tartasz? Lesz új inszem ebben a hónapban?

2014. febr. 27. 09:41

Nekem 3.napon volt magas! Az lehet a ciszta miatt!A 21.napi nem hiszem, de nekem is volt már 21.napiban is magas! A sárgatest elégtelenség a nem megfelelő peteérés miatt is lehet az pedig a magas prolaktintól, legalább is nekem ezt mondta a dokim!

Én is szedem a bromot,azóta minden oké:-) Volt egy inszemem, ami sajnos nem sikerült! Akkor lett 5db szép tüszőm! Amiből kettő visszamaradt, nem repedt meg! Erre azt mondta a doki,hogy még akár meg is repedhet és baba is lehet belőle, mert a ciszta nagyobb méretű szokott lenni! Nem értem, de semmi tünetem nincs a cisztával kapcsolatban, peteérésem is volt ebben a ciklusban! Majd következő ciklusban kell mennem újra 3.napi vérvételre és akkor kiderül ,hogy van e még "ciszta"!

8. egykisma (válaszként erre: 6. - Szamóca85)
2014. febr. 26. 15:59

Hmmm, ez érdekes.. Van egy adenomam, ami miatt magas a prolaktinom, szedem ra a bromot, de eddig senki nem mondta, hogy sargatest elegtelenseg amiatt lehet..

Tehát a 21.napi magas ösztradiol a cysta miatt lehetett..

Köszi, mar azért okosabb lettem ezáltal!

7. szivárványocska (válaszként erre: 6. - Szamóca85)
2014. febr. 26. 15:51
És a cisztának mi lett a sorsa?
2014. febr. 26. 15:43

Nekem ciszta miatt volt magas az osztradiolom!:-(

A sárgatest elégtelenségem pedig magas prolaktin miatt! Amióta szedek rá gyógyszert , az is rendben van! Remélem tudtam segíteni!

5. egykisma (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2014. febr. 26. 14:47

Szia, volt 3. napi hormon vérvételem is, de nem mondtak rá semmit. Péntek reggel megyek egy külön szakvéleményt kérni egy másik orvoshoz, kíváncsi vagyok ő mit mond, mit javasol... Most az a legnagyobb baj, hogy meg sem jön, a 35. napon tartok, félek, hogy cystáim lettek a clostytól :(

Neked is sárgatest elégtelenséged van/volt?

2014. febr. 26. 00:28
SZerintem alapból hibás a kezelés. Kikéne deríteni mi okozza az alacsony progi szintet. 3. napi hormonsorod milyen lett.
2014. febr. 25. 22:01

Szia, remelem en is, hogy teljesül a vágyad! :)

Folyamatosan követem az inszeminácios fórumot is, bár még nem szóltam hozza, de a közeljövőben várhatóan en is megpróbálom majd es akkor mar tudok érdemben irni, addig csak figyelem a fejleményeket.. :)

Köszi az együttérzést! A progi értékek nmol/l értékben vannak megadva. Raadasul a most 21. napi osztradiolom pedig 4066 lett, amire a doki azt mondta, hogy nagy valószínűséggel most összejött.. Hat sajnos nem, most meg retteghetek a cystatol. :-( A baratcserjerol mar olvastam, sokan használtak, ajánlottak, de még nem próbáltam.

Drukkolok Neked, hogy ez a hónapod sikeres legyen! Én is örülnék ikreknek, bár a dokim nem javasolja, de majd a természet eldönti. :)

2. Pumukli24 (válaszként erre: 1. - Egykisma)
2014. febr. 25. 19:21

Szia!

Először is köszönöm a jelet-remélem szerencsét hoz. Nagyon sajnálom a történetedet-sajnos átérzem. Milyen mértékegységben vannak megadva ezek a progi értékek-a második nagyon magas.

Nekem mondhatnia closti nem használt-nekem a barátcserje mozdította ki az értéket. Utrot fogoké is kapni támogatásra.

2014. febr. 25. 18:57

Sziasztok,

sárgatest elégtelenség megállapítását követően kinek hogy, mennyi idő alatt és milyen gyógyszerek, kezelések során sikerült teherbe esnie? Mik a tapasztalatok, javaslatok a témában?!


Az én történetem röviden:

egy éve tervezetten, a 3. hónapban, de spontán teherbe estem, sajnos a 10. héten elvesztettem a babámat, meg kellett műteni. Időközben kiderült, hogy sárgatest elégtelenségem van.. Azóta orvost váltottam, túl vagyunk több hónapos próbálkozáson csak ultroval, most pedig két hónapja már clostyval próbálkozunk a ciklus első felében, a második felében pedig ultrogestan kiegészítéssel. A 2. closty hónap sem járt sikerrel, sőt, az eddigi 28 napos ciklusom ma már a 34. napon jár és nem akar megjönni. :( A doki szerint elképzelhető, hogy cystáim lettek a closytót, így várnom kell egy hetet és utána uh-ra kell mennem... Az első hónapban a 21. napi progreszteron értékem kritikán aluli, 5 lett (closty mellett!), a 2. hónapban 218. Ha esetleg megjönne, újra 2x1 closyt kellene szednem. Többen azt mondták, hogy sárgatest elégtelenségre nem értik miért clostyt szedetnek velem, mikor nincs peteérési problémám, de próbálok bízni a dokimban, mert szerinte ha több petém érik, annál több sárgatestet termelnek és ezáltal nem lép fel sárgatest hiány. Igaza legyen! :)

Kinek mi a tapasztalata? Kinek mi a siker története?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook