Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES alatt lehet menni táppénzre? fórum

GYES alatt lehet menni táppénzre? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 4. 09:35
Icurinál a pont. Gyerekkel és magad miatt is lehetett menni eddig is táppénzre GYES mellett.
2014. febr. 27. 11:28
Köszi a válaszokat a zöme azt irta hogy mehetek táppénzre gyes mellett,remélem igy van mert szeretnék még 1 kistesót ,novemberig szol a Gyes-em és ha véletlen addig becsuszik a baba akkor táppénzre mennék köszi a válaszokat.
2014. febr. 26. 20:26

Sziasztok! Gyes mellett ha dolgozol akkor lehet menni táppénzre. Magaddal és a gyerekkel is. Idáig is így volt ez. Csak dec.31-ig, ha gyesen voltál akkor csak részmunkaidőben dolgozhattál(kivéve, ha beteg gyerekkel voltál gyesen).

Január 01-től a GYES extra mellett 8 órában is dolgozhatsz és természetesen táppénzre is mehetsz. Üdv

2014. febr. 26. 12:02
Eddig is lehetett táppénzre menni. A gyerekkel nem mehettél táppénzre, aki után a GYES-t kaptad. Ha jól tudom ez nem is változott....
7. redstrawberry (válaszként erre: 6. - Rbéla)
2014. febr. 25. 15:58
Én már 2 éve kapom a GYES-t munka mellett, és 2 éve is mehettem táppénzre, meg most is. Nem olyan újdonság ez szerintem...
6. rbéla (válaszként erre: 5. - Redstrawberry)
2014. febr. 25. 13:24
Ez egyértemű. a GYES-t továbbra is kapod. + a munkaviszonyod után a táppénz, a fizetésed X százaléka. Ez év január 1-től így változott.
2014. febr. 25. 11:20

Sziasztok!

Én munka mellett kaptam a GYES-t (tartós betegség miatt), és jár mellette a táppénz. Ez a munkahelyemen a TB-sekkel, és az Államkincstárral is egyeztetve lett (az első táppénzes papírom miatt volt morfondírozás, de végül mindenki arra jutott, hogy jár).

2014. febr. 25. 10:13
Egyszerre csak 1 jár...a munkából való hiányzásodat tp-es papírral kell igazolnod...de anyagi juttatást, mint tp-t nem kapsz...a fizetésedbúl viszon le fogják vonni a külömbözetet.
3. 9a60ea7308 (válaszként erre: 2. - Bixi)
2014. febr. 25. 08:47
kszi,mondjuk nem értem miért mert ugye a táppénz is fizetés ls fizetés(akár 8 ora melo)mellett is lehet kapni gyest ,az ember nincs tisztába ezekkel azt össze van zavarodva ááá
2. bixi
2014. febr. 24. 17:38
Nekem ez volt most es csak táppénzt kaptam gyest nem. Azt nem tudom, h a gyed extras vAltozasok ezt befolyásolják-e.
2014. febr. 24. 17:31
Sziasztok kinek mi a véleménye hogy munka mellet ugye jár a gyes és ,hogy táppénzre is lehet menni gyes alatt?Mondjuk ujra terhes leszek és táppénzre mennék akkor az szabályos lenne hogy gyest is kapok?Köszi a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook