Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félig üres vagy félig tele pohár? fórum

Félig üres vagy félig tele pohár? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 17. 20:40
egy üveg, bocs
2014. júl. 17. 20:39
egy pohár sambuca
2014. júl. 17. 19:02
már tele. és most meg is iszom:D
41. Gretaa
2014. júl. 14. 21:48
Megintcsak tele (:
2014. júl. 6. 07:54
Félig tele! :)
2014. júl. 6. 06:12
nekem már tele van mindennel,de nem a poharam....
2014. júl. 6. 05:46
Persze, hogy félig tele! :D Vagy inkább egészen! :D
37. Gretaa
2014. febr. 28. 10:59
Még mindig félig telis tele! ☺
36. 83b64481a2 (válaszként erre: 35. - Aquatica)
2014. febr. 28. 07:29
Hát igen:)azért ha valamennyire sajnálod az illetőt, vagy tényleg számít neked, ennyire nem tudod könnyedén venni.Azért persze egy próbát megér.TÉNYLEG ÚGY VAN HOGY MOSTANÁBAN JÖVÖK RÁ MENNYI ENERGIÁT FELEMÉSZT EGY ILYEN EMBER.
35. Aquatica (válaszként erre: 33. - 83b64481a2)
2014. febr. 27. 16:25
de próbálj meg hálás lenni azert hogy felismered ezeket az ember típusokat. Én ebből merítek erőt folyton. Mindig azt mondogatom magamban óó Istenem de jó is nekem hogy én ilyen lazán veszem a dolgokat, pedig az ember élete sem mindig fenékig tejfel.Plusz mindig megfogadom :ilyen nem leszek soha :)).Mindig amikor ilyen negatív élményeim vannak próbálom átformálni...
34. Aquatica (válaszként erre: 33. - 83b64481a2)
2014. febr. 27. 16:21

pontosan. ezek az emberek nem is kérnek segítseget, mert te ezt úgysem tudod megoldani...

Mondják ezt ők, akik ugye azt hiszik h neked soha nem voltak rossz élményeid az életben.

Ezek, igen, sírnak, de tulajdonképpen élvezik a szenvedést... és nem is tudnak e nélkül élni.:D...

MERT ha te azt mondod neki hogy lehetne ezt másképp is akkor a válasz :-ÁHH EZT TE NEM ÉRTED.

én mindig megmondom az ilyen embereknek hogy nem leszek a szemetesed, ha akarod változtatunk rajta segítek, ha nem akkor ennyi. NEM ÉRDEKEL A TÉMA.

33. 83b64481a2 (válaszként erre: 31. - Aquatica)
2014. febr. 27. 07:21

Rám rendkívül rossz hatással van pár ember. Mivel a munkámból adódóan sokakkal találkozom, nagyjából immúnis vagyok a "sírató" klub tagjaira.Segítem ahogy tudom aki a saját kezébe próbálja venni az életét.Megőrülök attól a típustól aki panaszkodik, próbálsz neki valamit mondani. Mit tegyen mit csináljon, vagy csak vele ötletelsz.Na a kifogáskezelés zsenijei ezek a számomra nincs megoldás emberek.Tételesen képes felsorolni, mit miért NEM KÉPES MEGOLDANI VÉGIG VINNI. Határozottan tudja hogy a te életedben nem volt hullámvölgy haláleset betegség... semminyomorúságos gond vagy baj. Igaz nem kérdez rá mert nem érdekli hogy oldottad meg a gondjaid.Ha példát említesz, akkor az ő baja kétszerese legalább.Na velük nem tudok mit kezdeni, de annyira nem hogy gyomorgörcsöt kapok tőlük.Mindig a jót a megoldást próbálom megtalálni, egész fiatal korom óta erre voltam szorulva,és őszintén hiszem hogy csak a javamra vált.Nemrég jöttem rá hogy nem akarok ilyen emberekkel foglalkozni, elvesztegetett idő nem érdemlik meg.

Segíts magadon isten is megsegít:)

32. Nikice (válaszként erre: 31. - Aquatica)
2014. febr. 26. 21:24
Elárulod a címét? Sok könyvet olvasok én is, amik jó hatással vannak rám, ill. átformálják a gondolkodásomat pl az itt említett "inkább félig teli"-re, és konkrétan egy könyv hatására kezdtem el tudatosan a negatív gondolatokat pozitívra cserélni. (ha nem szeretnéd kiírni, akkor privátban is szívesen fogadom!)
2014. febr. 26. 18:41

olvastam egyszer egy könyvet ami nagy hatással volt rám, azóta mindent másképp látok ,

szóval a pohár mindig tele van...

30. Aquatica (válaszként erre: 28. - 83b64481a2)
2014. febr. 26. 18:39

nekem így jött le.

a mondandód lényege az volt hogy vannak olyanok akik csak panaszkodnak,magát sirató ember stb...

rossz hatással van rád... stb.

automatikusan nem arra figyelsz, hogy -jaj de jó hogy vannak olyan pozitív gondolkodású emberek akikkel jól érzem magam, -érted?

ezzel nincs semmi baj... Sokszor azt hisszük pozitívan gondolkodunk, de sajnos nem. Rengeteg negatív dolog van körülöttünk, olyanok is amiket mi saját magunk generálunk.

2014. febr. 26. 11:17

Fárasztó tud lenni egy pocsék napon egy panasszal telt edény.

[link]


Ha valaki tudja kezelni oké, de pl nekem fárasztó még a közelükben lenni is.Imamalom módjára siránkozik, azt hogy te hogy vagy véletlenül sem kérdezi hiszen nem is érdekli. Csak fosztogatja a raktáraid , nem képes magát megfelelően energetizálni.Minden együttérzés morzsa jár neki.Ő a legszerencsétlenebb, az ő élete rémes, szenvedéseihez fogható nincs.A kisujját persze meg nem mozdítja , élvezi a figyelmet.


Más ha barátnak családtagnak mondod el hogy nem vagy jól gondod van,néha. Ha ez állandó szokás úgyis elkerülnek.

2014. febr. 26. 07:34
Aquatica, légyszi hol a panasz?
27. Aquatica (válaszként erre: 23. - Nikice)
2014. febr. 25. 18:02

igen igaz , sokan vannak akik szeretnek szenvedni.

föl kell ismerni ki az akinek lehet valamilyen módon tanácsot adni, de nem kell mártírnak lenni. Ha nem megy, hát ez van. Mindig az jut eszembe erről, hogy igazából ő nem is szenved eléggé, mert akkor tenne valamit.

26. namama
2014. febr. 25. 14:54
A pohár félig van.
25. 83b64481a2 (válaszként erre: 24. - Cessi)
2014. febr. 25. 09:50
Tűhegynyi pontosságú megfogalmazás...
24. Cessi (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2014. febr. 25. 09:05

Nem arról van szó, hogy nem tudom kezelni, de vannak olyan emberek, akik egyszerűen szeretnek szenvedni. Szeretik ha sajnálják őket, nem tesznek semmit, hogy nekik jobb legyen, csak várják a csodát. De addig is mindenkivel tudatniuk kell, hogy mennyire rossz nekik.

Mellesleg nagyon sok embernek nem is olyan rossz, vannak rosszabb körülmények között élők, ők még sem panaszkodnak.

Számomra nem az az energia vámpír, aki egyszer-egyszer elpanaszolja a gondját, hanem az, aki folyamatosan sajnáltatja magát. Akinek ha elmeséled, milyen rossz dolog történt veled, szinte végig sem hallgat, hanem rgötön rákontrázik, hogy neki még rosszabb.

23. Nikice (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2014. febr. 25. 07:18
Szia Aqutica! Nem vonom kétségbe amit írsz, de az energiavámpírok szerintem pont azok az emberek, akiknél a panasz célja nem az, hogy segítsenek rajtuk, inkább szokásuk, hogy negatív gondolataik (és ezáltal mondandójuk van). Talán a munkád során találkozol olyan emberekkel, akiket megtanultál kezelni, biztos empatikusabb is vagy az átlagnál, de ha így van, és kezedben az eszköz, hogy segíts, akkor azért valamilyen módon ezek az emberek (akiket megértesz, meghallgatsz) jutottak el hozzád, tehát megtették az első lépést, megkeresték azt, aki tud segíteni. Mi legtöbben itt szerintem kapásból olyan emberre asszociálunk a környezetünkből, akik nem feltétlen a megfelelő embert húzzák le, és talán nem is segítségkérés céljából, mert állítom, hogy valamelyest jó is nekik szenvedni, különben már tettek volna ellene valamit. Vagy ha nem is jó, de mindenképpen kényelmes. Egyébként pedig biztosan töltődsz is azáltal, hogy képességed/lehetőséged van segíteni, jó érzés lehet! Én meglehetősen "rideg" területen dolgozom, minimális mozgástérrel, ezért más úton keresem, miként tudnék segíteni, hát nem egyszerű :S Ez a "halat adsz, vagy megtanítod halászni" kategória sokszor.
22. Gretaa (válaszként erre: 21. - 25800e2d09)
2014. febr. 24. 20:31

Tudom,hogyan értetted :P

Köszi :)

21. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - Gretaa)
2014. febr. 24. 20:28
Egészségedre :-) de metaforikusan értettem :-D
20. Gretaa (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2014. febr. 24. 20:25
Én jelenleg most csak ásványvizet citromosat :D
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 18. - Gretaa)
2014. febr. 24. 20:24
Bár ez attól is függ mit iszol :-D
18. Gretaa (válaszként erre: 17. - 25800e2d09)
2014. febr. 24. 20:23
Van ebben valami =)
17. 25800e2d09 (válaszként erre: 16. - Gretaa)
2014. febr. 24. 20:22
Nem kell akkora poharat venni és teli lesz :-)
16. Gretaa
2014. febr. 24. 20:21

Félig tele.


"A pohár mindig félig van töltve,s nem azon kell keseregni,hogy miért nincs tele.Annak kell örülni,hogy nem üres."

15. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2014. febr. 24. 20:19
Én marha türelmes ember vagyok de le a kalappal előtted ha a sok idiótát így el tudod viselni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook