Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki fiatalabbnak néz ki a koránál, az tényleg tovább él, mint aki idősebbnek néz ki? fórum

Aki fiatalabbnak néz ki a koránál, az tényleg tovább él, mint aki idősebbnek néz ki? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 30. 17:52

semmi köze a kettőnek egymáshoz

aki kívülről jól néz ki, belül lehet problémás

2014. ápr. 22. 13:36
hát remélem akkor sokáíg élek majd :D
46. b486c9cf7d (válaszként erre: 45. - Sinigelka)
2014. febr. 25. 21:17

Olvass utana az epigenetikanak.

A csaladodban vannak olyan szokasok (taplalkozasi vagy eletmodbeli), amire az atlagnal fokozottabban erzekenyek vagytok es ezert vannak jelen ezek a betegsegek.

Ha ezek kiiktatodnak, megszunhet ez a halmozodas.

2014. febr. 25. 20:52
Sajnos nem igaz az állítás. Az egész családomra az igaz, hogy mindenkit lényegesen, jóval fiatalabbnak látnak, mint valójában, nem volt erősen kopaszodó, és soká őszülünk meg. De ez csak pigmentfesték hajban, és kevésbé ráncosodunk mint az átlag, ami csak kollagén a bőrben, de ennek semmihez nincs köze. Viszont jellemzően mindenkinek gondja van a gerincével, kivétel nélkül, többen púposak, és nem erős a lábunk. És mindenkinek gyenge a szeme, és a szíve, egyik unokatestvérem 40 évesen halt meg álmában szívinfarktusban, testvére 48 évesen halt meg. Apjuk 56 évesen. Az egyik nagynéném 68 évesen, másik nagynéném és bátyja 70 évesen, sok-sok betegségektől hosszasan gyötörve. Apám 66 évesen, anyám 74 évesen halt meg. Tehát a kinézetünk olyan genetikai örökség, amihez nem az egészség, hanem örökölt gyenge egészség társul. Más ismerősök korán őszülnek, kopaszodnak, irigykednek ránk, miközben egészségesebbek, 60 évesnél is idősebb korban is tudnak túrázni sántikálás nélkül. Én inkább velük cserélnék. Persze az igaz, hogy az egészségtelen élet: dohányzás, alkohol ivás, kövérség, éjszakázás az egyedi adottságok lehetőségén sokat rontanak, és utal rá a "kiélt arc" fogalma. A családom igyekszik egészségesen élni, épp az öröklött sok betegség lehetősége miatt, hogy ne rövidítsük az átlagnál várhatóan rövidebb életünkön.
44. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Legnano)
2014. febr. 24. 21:38
Szerintem max egy farmon lehetne megoldani úgy ahogy a bió étkezést ha mindent maga termelne tenyésztene állítana elő de még ott is bejönne hogy szennyezett a föld a levegő és a víz.Elvileg 120 évre lennénk tervezve :)
43. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Globus)
2014. febr. 24. 21:27
Sajnos nincs.
42. globus
2014. febr. 24. 21:25
Hát anyukám egész életében nem evett bolti kaját, értsd: mindent megtermelt, amit tudott, húst, zöldséget, tojást, gyümölcsöt, nem kenceficélte magát, mégis sima bőre volt. Falusi friss levegőn élt, bár gyárban dolgozott, imádta a munkáját, örökké mosolygott, optimista volt. Énekelgetve ment dolgozni a buszmegállóhoz vezető úton! Mindenki azt hitte, száz évig fog élni, legfeljebb bottal jár, mert fájnak majd az ízületei. Ehhez képest sutty, rákos lett, fél év alatt meghalt. Semmi sincs kőbe vésve.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Érdekes73)
2014. febr. 24. 21:22

Én nem vagyok egy túl udvarias típus, de itt a hoxán is van jó néhány 40 feletti igazán szép nő:)

Őket látva arra gondolok, hogy velem csak udvariaskodnak az ismerősök:(

2014. febr. 24. 21:22
Majd megmondom. :)))
39. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Aquatica)
2014. febr. 24. 21:20
Ahogy látom a korosztályombaa facén bárki bármilyen rémes képet tesz fel magáról lesz aki like-olja+ lesz aki odaírja milyen szép meg csini. A fiatalabbak kevésbé udvariasak egymással.
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - 27c72ee00a)
2014. febr. 24. 21:19
Láttad a millenium trillógiát? (tetovált lány). ez valami svéd film vagy dán vagy mit tudom én. A könyv nagyon jó, de a férjemmel végig vihogtuk a filmet a "fiatal" színészek miatt:))))
37. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - 3b1a5ec920)
2014. febr. 24. 21:18
:)túlélő
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Holdacska1)
2014. febr. 24. 21:17

Hát nem tudom...

Cigizek, 44 éves koromig napi minimum 12 teáskanál cukrot fogyasztottam, mellé az egészségtelen rántott hús, sült krumpli, szalonna fehér kenyér, alkalmanként iszok is (csak rövidet), stresszes is voltam sokszor. 46 éves vagyok és 2 pici ráncom van a homlokomon a szemem romlása miatt, azt szokták mondani, hogy kb. 10 évet tagadhatok le, de volt már olyan, hogy 15 évet mondtak:)))

Na jó, pihenek eleget és mozgok eleget, sosem híztam meg, de lehet rövid életű leszek, mert a szüleim fiatalon meghaltak, így benne van a pakliban nekem is. Ja, magas a vérnyomásom, amire szedek gyógyszert:(


És a nénikém, aki sosem ivott, sosem volt túlsúlyos, sosem cigizett 65 évesen meghalt.

Na, majd meglátjuk....

35. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2014. febr. 24. 21:16
Szerintem az hogy ki mennyinek néz ki csak egy pillanatnyi állapot: csodák nincsenek előbb-utóbb mindenkit utolér a kora. Persze logikusan a fiatalosabb külsőhöz egészségesebb test tartozik.
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - 3b1a5ec920)
2014. febr. 24. 21:10

Alzheimeres és rosszul néz ki?

Az meg, hogy lehet?

Az én anyósom is az volt és nagyon szép volt 77 évesen is:)

70 évesen volt combnyak törése, amivel megoperálták. Az alzheimernek köszönhetően fogalma sem volt, hogy mi történt vele, a műtét éjjelén végig járkálta a kórházat, hogy adják vissza az aranyait, amit elloptak:), illetve hazajött 2 hét után és átjött hozzám (15 perc séta) bot, járókeret nélkül és olyan sebességgel törölte le a lábát, ahogy tini koromban nem voltam képes:))))

33. grizus (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2014. febr. 24. 17:50
Nem! Félreérthető voltam. Van egy száma, Who by fire, asszem ez a címe, és felsorolja benne, hogy hányféle módon lehet meghalni, vagy legalábbis sokfélét.
2014. febr. 24. 17:40
Bocsáss meg, de ez ostobaság! A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ismerek olyan hatvanas nőt, aki ugyan nem néz ki 40-nél többnek, de annyi betegsége van, hogy az 10 másiknak elég lenne. És soha nem élt kicsapongó életet. A betegségei, vagy azok szövődményei azonban valószínűsítik, hogy nem fog 100 évig élni. Igen, azt hiszem GENETIKA. A kód a DNS-ben.
31. michelle.r (válaszként erre: 30. - Grizus)
2014. febr. 24. 17:38
Leonard Cohen meghalt?
30. grizus
2014. febr. 24. 17:29
Úgy mondanám, általánosságban lehet, hogy igen, de meghalni sokféle módon lehet, ld. Leonard Cohen.
2014. febr. 24. 17:13

Genetika.

A japánok, kínaiak kora szinte megállapíthatatlan, a svéd 30 - as nők öreganyámnak néznek ki.

Mosdattam magyar 80 - ast, akinek olyan mellei és hasa volt, mint sok 20 évesnek, és az ellenkezője is igaz néha.

Csak a lelkem legyen örökké fiatal, és öregedjek meg szépen, méltósággal, ez a lényeg:)

28. legnano (válaszként erre: 26. - Holdacska1)
2014. febr. 24. 16:44
A mai világban a kis ember egyáltalán örül,hogy enni tud és nem fontolgatja,hogs egészséges-e vagy árt magának.Ám aki megteheti,hogy nem görcsöl,nem iszik,nem dohányzik,de pénze mint a pelyva, szerintem éljen 100 évig is vagy még tovább.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Holdacska1)
2014. febr. 24. 16:26

Sokat számít a munka is.

Amikor Anyu ideköltözött falura, a korosztályabeli nők erősen ráncosak voltak, Anyu arca meg sima.

Anyu sosem dolgozott a szabadban, nem égette az arcát a Nap...a vele egykorúak pedig sokat dolgoztak kint.

2014. febr. 24. 16:12
Ha valaki egészségesen próbál élni,no cigi,no pia,no stressz,próbál normálisan étkezni,(nem egy norkolexiás csupabio étkezésre gondolok,ami már erősen pénztárca függő)sportol,eleget pihen,stb.az biztosan letagadhat néhány évet-szerintem.Életmódjának köszönhetően persze tovább is él.
25. grizus
2014. febr. 24. 16:06
Nem.
24. a0b7a939fe (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2014. febr. 24. 13:58
Ja meg írhatod az öszefüggést mert 80 éves korodig itt fogsz a gépelött ülni :D:D
2014. febr. 24. 13:49
Ma lattam egy regi ismerost; piszok jo hapsi volt evtizedeken at (kozepiskolai tanar); letagadhatott volna min. 10-15 evet; nehany hettel ezelott derult ki, hogy Alzheimeres; arnyeka onmaganak :( akkor most mi van??? szepen es fiatalon is meghalnak sokan;
2014. febr. 24. 12:38
Még a gének sem szerepelnek abban,hogy ki meddig él.A kinézet meg egyáltalán,hogy fiatalabbnak néz ki.Az,hogy hogyan élt vissza a szervezetével az már döntő tényező.Aki túlhajszolja magát és keveset pihen az nem lesz hosszú életű.A szervezet nem tud regenálódni,mert túlhajszolta magát, ezálltal gyengül az ellenálló képesége.Ami hozza magával azt,hogy betegség támadja meg a legyengült szervezetet.Ha már gyógyszert kel szedni az régen rossz,mert igaz,hogy a betegséget gyógyítja,de más szervekben károsodást idézhet elő.Ez nem az én kút fejembe fogalmazódott meg,hanem egy gyógyszerésztől tudom és rokon ráadásúl.Amikor a lavina elindul már jönnek az ujjabb betegségek és oda a hosszú élet.
2014. febr. 24. 11:39

mi számít továbbnak? nálunk az egész család fiatalnak nézett ki mindkét ágon. 80 körüli az átlagéletkor több generációra visszamenőleg... régen ez sok volt, ma már nem annyira úgygondolom...


szerintem max tovább aktív, vagy végog aktív... ez jellemző az egész családra. halálukig nagyon aktív mindenki. oylan ücsörgős embert egyet se tudok hirtelen modnani:D

20. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2014. febr. 24. 11:30
Szerintem ez egy nagy hülyeség.
2014. febr. 24. 10:20

meg olyan is van aki idősnek néz ki és hogy meg ne bántsák fiatalítják.....:D

és szegény még el is hiszi-

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook