Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES-en vagyok, eltűnt a cég ahol dolgoztam. Járt már így valaki? fórum

GYES-en vagyok, eltűnt a cég ahol dolgoztam. Járt már így valaki? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 23. 19:48
Cégbiróság ,ott megnézik be e van még jegyezve,aztàn munkaügyi birósàg ott elmondják mi a teendöd
12. Hatan (válaszként erre: 10. - Kinni)
2014. febr. 23. 19:41

:( Építőiparira tippeltem.

Sok sikert!

Ügyvéd mindenképpen.Ha tárgyalni akarsz első körben akkor is.Ja!Még egy ötlet, mielőtt az ügyvédhez mégy, az összes kérdésedet írd össze.Ha ugyanazt kérdezed jobbról is, balról is akkor is kérdezd meg.Az a dolguk, hogy válaszoljanak.Kitartást, és sok türelmet kívánok neked.

11. kinni (válaszként erre: 8. - Hatan)
2014. febr. 23. 19:39
Elmegyek ügyvédhez de senkit nem fognak találni Mo-on.
10. kinni (válaszként erre: 9. - Hatan)
2014. febr. 23. 19:37
Inkább azokat a politikusokat akik miatt ez történt. Játékgépeket üzemeltetett a cég.
9. Hatan (válaszként erre: 7. - Kinni)
2014. febr. 23. 19:32

Ha nincs kapcsolatod akkor hogyan?

Jó lenne felkapni egy furkós botot és addig ütni a volt főnököd amíg nem fizet, de sajnos ez csak a mesében van. :(

8. Hatan (válaszként erre: 6. - Kinni)
2014. febr. 23. 19:30
OK.Cégjegyzékkel irány egy ügyvéd.Ha annyi a pénz hogy megéri a 10 %-át feláldoznod, akkor egy tanács kb 5-10 ezret megér.Nekem is megérte, pedig alig volt esélyem.Jelenleg a behajtótól várom a pénzem.Szabi pénz, végkielégítés, kamatok.Egy BT volt.Megállt munkatörvénykönyv szerint (pedig megszűnt céget ott már nem lehet perelni) polgári szerint, cégtörvény szerint.Polgári bíróságra mentem.Igaz sok munkám is volt vele.Ha van munkahelyed (tehát nem kenyérre kell) akkor érdemes utána járnod.Már csak azért is, mert az esélyt érdemes megadni magadnak.Később ne azon gondolkodj, mi lett volna ha....Másrészt azért, mert a kft, bt-k előszeretettel ezért "tűnnek el" hogy ne kelljen fizetniük.Ha az ügyvéd azt mondja jogos az igényed, és lehet mit kezdeni, akkor szívasd csak meg őket.Bocsánat hogy így írok, de nem te vagy az első akiről hallok, hogy így járt.Mindenkit arra bíztatok, ne hagyja magát érdemes kiállnia magáért és a jogaiért.(Meg a pénzéért.Az persze más tészta, hogy sikerül-e megkapnod.)
7. kinni (válaszként erre: 4. - Hatan)
2014. febr. 23. 19:19
Pereskedés nélkül nem lehet megúszni?
6. kinni (válaszként erre: 4. - Hatan)
2014. febr. 23. 19:17
Kft, A cégjegyzék szerint él és virul a cég, valóságban sehol senki. Szabadságpénzzel tartoznak.
2014. febr. 23. 19:13
Van már új munkahelyem de a réginek ki kellene adni a papírjaim, kifizetni a szabadságom stb.
4. Hatan (válaszként erre: 1. - Kinni)
2014. febr. 23. 19:12

Igen!

Cégbíróságtól minden adatot ki tudsz kérni a (volt) munkahelyedről. Kb 3000.- ft.

Ha szerencséd van BT-ben dolgoztál még van pici esélyed. Hosszú-hosszú pereskedés vár rád.

Sokkal tartoznak?

2014. febr. 23. 19:10
Telefonszámuk megszűnt, levelekre nem válaszolnak.Hová fordulhatok?
2014. febr. 23. 19:10

Bakker! :/



Honnan tudtad meg?

2014. febr. 23. 19:09
GYES-en vagyok, eltűnt a cég ahol dolgoztam. Járt már így valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook