Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A sárgás fogak kevésbé romlanak? fórum

A sárgás fogak kevésbé romlanak? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 23. 09:19

Te különösen sok hüleséget hallasz!!

Elég,csak olvasgatni a fórumaidat!

2014. febr. 23. 08:35
Az én kisfiamnak is sárgásak a csontfogai (9 éves), rendszeresen mossa, kevés édességet eszik, nincsenek rossz fogai. Genetikailag ilyen színű....
2014. febr. 23. 07:17
Nekem is sàrgàs, az orvos (nem fog) azt mondta genetikai, mert pl a körmöm sem hófehèren nõ, ès volt egy csont műtètem ez utàn àllapította meg, azt ajànlotta akàrmennyire is zavar ne fehèrítsem mert a zomàncot bàntanàm csak. Mondjuk megjegyzem nem narancs, vagy erős sàrga, de nem vakító, ès sosem lepedèkes. 29 vagyok èletemben nem jàrtam fogorvosnàl, vagyis fog bajjal :-) (fèrjem keresztapja fogorvos). Hogy összefügg a csontsűrűsèggel ami nàlam igen magas nem tudom...
3. 4c427649c0 (válaszként erre: 2. - Naplemente.)
2014. febr. 23. 01:30
Biztos, hogy lehet genetikailag is a fog szerkezete sárgás.
2014. febr. 23. 01:16

Szerintem ez nem igaz, esetleg kivétel vagyok.

Sárgásak a fogaim és sajnos könnyen kilyukadnak.

Az egyik barátnőmnek 48 évesen is vakítóan fehérek a fogai, és csak két tömött foga van.

Sárgás nem a kávétól, táplálkozástól lesz a fog?

2014. febr. 23. 00:48

Több embertől hallottam, de fogorvostól is, hogy a sárgás fogak kevésbé romlanak. A fehét fogak könnyebben szuvasodnak, mert a fehér fogak a mésztartalom miatt fehérek és az könnyebben szuvasodik.

Az igaz hogy vannak ismerőseim, akiknek eléggé sárgás a foguk és már 40 évesek és még soha nem volt szuvas foguk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook