Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet behajtani az elmaradt gyerektartást? fórum

Hogyan lehet behajtani az elmaradt gyerektartást? (tudásbázis kérdés)


14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 79d2f5a3df)
2014. febr. 22. 19:30
Szerintem az nem számít, hogy hova megy. Ha ugyan oda megy vissza, akkor is ugyan azok a papírok kellenek. Tehát ez nem mentség senkinek. A férjed nem adja le, akkor a munkáltatónak kell figyelnie és ha nem teszi, akkor hibázik, ami még büntetéssel is járhat.
2014. febr. 22. 19:14
Rendőrsaégi feljelentés kiskorú veszélyeztetése jogcímen... ha a rendőrség a nyakára megy, hamarabb meggondolja, ellenkező estben eljárást indítanak... néhány éve ez még járható út volt, érdeklődd meg.
2014. febr. 22. 18:00
Ugyan oda ment vissza ahol dolgozott mikor meglett az ítélet. A munkáltatónak nincs saját példánya ilyenről? Tuti be van jelentve, a munkahely azt mondta nem adta le a papír.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Cicaanya)
2014. febr. 22. 12:52

Nem mondtam, hogy nem kell fizetni. Annyit mondtam, hogy a kilépő papírok része ez az igazolás.


Érted?

10. monilla (válaszként erre: 2. - 79d2f5a3df)
2014. febr. 22. 11:24
Ha tudod a munkáltatója nevét címét akkor ajánlottan küldj egy levelet melyben kéred a tartásdíj levonását, persze a jogerős!! bírósági ítélet másolati példányát is mellékelned kell. A barátnőmnél ez működött. Náluk is a volt férj eltitkolta a munkáltatója előtt ezt a fizetési kötelezettséget.
9. cicaanya (válaszként erre: 1. - 79d2f5a3df)
2014. febr. 22. 09:35
2évente 2eft lehet kérni emelést ...még él ez törvény!
8. cicaanya (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. febr. 22. 09:34

ha tanul kell fizetni....vannak erre törvények 21 vagy 26 éves koráig attól függ(okok,Indokok)


De ha tanul s dolgozik gyerek akkor nem kell,vagy addig kell míg tanult (pl: dec.15ig és utána már dolgozóig a hó felét ki kell fizetni)

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2014. febr. 22. 07:53

Köszi!

A nevét nem tudtam:)

2014. febr. 22. 07:50

Ott a pont kék írisznél. A papír neve, amiről beszél: adatlap a bírósági végzéssel meghatározott tartási kötelezettségekről.


Mikor kilép a munkahelyéről valaki, akkor többek közt ezt a papírt is ki kell adnia a munkáltatónak, még akkor is ha nincs semmilyen tartozása, majd az új munkahelyére elvinni és ez alapján rögzítik fel a rendszerükbe és vonják a letiltásokat.

2014. febr. 22. 07:34
Ez a papír a kilépő iratok része, ha belép egy új helyre, akkor azt le kell adni, ha nem adja le, akkor hiánypótlást kér a munkáltató. Nekem is adnak ilyen papírt, pedig nekem nincs gyerektartás letiltásom, sőt, amikor beléptem a munkahelyemre, hiányzott ez a papír és el kellett mennem a volt munkáltatómhoz, hogy ilyet nem adott. Hiába mondtam, hogy 1 gyerekem van, aki már elmúlt 18, sosem kellett gyerektartást fizetnem, akkor is be kellett szereznem. Tehát, ha a munkáltató ezt nem kéri, akkor ő is hibázik.
2014. febr. 22. 02:11

nem biztos,hogy leadta a gyermektartási papirokat,igy a cég ahol dolgozik nem is tudja levonni!


szerintem a munkahelyen kell elintézned,hogy vonják az elmaradot összeggel együtt!


ez a biztos,és csak utána add be a biróságra,ha nem sikerül elintézned! hamarább megkapod a pénzed,mint ahogy a biróság intézi a dolgokat!


sok sikert!

2014. febr. 22. 02:06
biztos,hogy be van jelentve?
2014. febr. 21. 23:49
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy hogyan működik és kb. mennyi idő míg behajtják a gy.tartást? November, decemberben feketén dolgozott az apa, dec. közepén visszament az előző munkahelyére, de azóta se adta le a papírt, hogy gy.tartást tiltanak a fizujából. A munkáltatónak ki kellett adni azt a papírt? Lassan 2 hete beadtam a végrehajtónak a kérelmet.
2014. febr. 21. 23:46
Gyerektartás behajtása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook