Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért száraz a szemem és miért nem javul? Nem hordom már a kontaktlencsét sem, mégsem javul. A műkönny sem használ, csak pár percig. fórum

Miért száraz a szemem és miért nem javul? Nem hordom már a kontaktlencsét sem, mégsem javul. A műkönny sem használ, csak pár percig. (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 17. 18:51
sziasztok. ma bontottam ki egy teljesen uj Air Optix lencsét, egész nap rajtam volt, moziban voltunk, és este mikor a tükörbe néztem, tiszta vér volt a szemem. nem éreztem egész nap szemszárasságot,mert eddig olyankor volt, vagy ha régi volt a lencse, de most teljesen uj. Volt valakinek hasonló progblémája? Mi lehet a gond és mi a megoldás? Annó voltam szemésznél, azt ,ondta ez a legjobb lencse ha vkinek érzékeny a szeme
15. pipacs333 (válaszként erre: 3. - Judit_0605)
2014. febr. 22. 10:17

És neked jó?

Hordasz lencsét?

14. pipacs333 (válaszként erre: 13. - Judit87)
2014. febr. 21. 21:15

Vizet nem sokat.

Teát iszok 1,5-2 litert. Édesítőszerrel. Már arra is gondoltam, hogy kiktatom az édesítőszert.

De üresen utálom a teát:S

2014. febr. 21. 21:11
Iszol elég vizet?
12. b486c9cf7d (válaszként erre: 11. - Pipacs333)
2014. febr. 21. 20:45

Ezert irtam, hogy vizsgaltasd meg, mert ha gond van vele, mas protokoll kell, mint az egeszseges pajzsmirigyueknek.

Az egesz szervezetnek szuksege van ra, persze sok orvosnak kenyelmesebb legyinteni, hogy a pajzsmirigyed miatt ne szedd, viszont igy megvonod a tobbi testreszedtol, szerveidtol.

PMS-re is jo, mellfajdalmakra a ciklus elott.

11. pipacs333 (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2014. febr. 21. 20:39

De az alulműködésre nem jó a jód vagy rosszul emlékszek?

Mintha ezt mondta volna a doktornőm.

Lehet, hogy utána fogok járni, igazad van.

10. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Pipacs333)
2014. febr. 21. 20:32

A helyedben megnezetnem azt a pajzsmirigyet es kiprobalnek egy jodkeszitmenyt, nem csak a pajzsmirigynek van jodra szuksege, a petefeszkeknek, emloknek (mellrakosoknal a legfontosabb taplalekkiegeszito), minden mirigynek, ezert okozhat szarazsagot, ha hianyzik.

A lencsehordashoz nem ertek, de ha abbahagytad, helyre kellene jojjon, ha az okozta.

9. pipacs333 (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2014. febr. 21. 20:25

Van némi alulműködésem, de nem vészes.

Én arra gyanakszok, hogy a szemem besokallt a sok lecsehordástól:(

Már rengeteget olvastam ezzel kapcsolatban, "csodaszerről" vagy csodagyógymódról senki nem írt.

Akinek javult, attól javult, hogy nem hordta a lencsét.

Én is ezt teszem, még sincs változás.

8. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2014. febr. 21. 20:21
Hosszutavon karos.
2014. febr. 21. 20:21

A pajzsmirigyed rendben van?

A jodhiany okozhat ilyet (szaraz szemek, szajszarazsag..), erdemes lenne kiprobalni, ha mar semmi mas nem segit.

2014. febr. 21. 20:16

Leírom kicsit bővebben a bajom:

21 éve hordok kemény kontaktlencsét, tavaly augusztusig semmi bajom nem volt vele.

Akkor el kezdett kényelmetlenné válni a bal szememen, használtam műkönnyet, de egyre csak romlott és romlik azóta is a helyzet.

Voltam 2 szemorvosnál, vizsgáltak mindent (kivéve könnytermelést), szemszárazságon kívül más bajom nincs.

3 féle műkönnyet próbáltam ki, a lencsét már alig hordom (heti pár órát csak), mégse javul.

Igyekszek sokat inni (1,5-2 litert), az asztalomra tettem minipárásítót.

Olyanok hozzászólását és tanácsát várom, akik megtapasztalták mindezt.

A műkönny sajnos csak pár percig segít, utána szinte rosszabb.

2014. febr. 21. 19:48
Használd a "vizint" nagyon jó!:)
4. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Pipacs333)
2014. febr. 21. 19:47

Menj el szemorvoshoz, mert lehet nem megfelelő szemcseppet használsz. De lehet van valami más gond, amit kezelni kell.

A kontaktlencse használata után általában pár nap alatt megszünnek a gondok, ha az okoz viselési problémát.


Szerintem egy orvosi vizsgálatot eressz meg, mert az sem jó ha te magad kísérletezel a sok termék közül, mert lehet pont nem szabad valamelyiket, aztán nehogy rosszabb legyen a végén. Inkább lásson doki, az a biztosabb!

2014. febr. 21. 19:44
Én a Systane ultra-t használom.
2014. febr. 21. 19:34
Melyik műkönnyet használod?Hiszen van egy csomó,lehet pont a nem megfelelőt.
2014. febr. 21. 19:26
Miért száraz a szemem és miért nem javul? Nem hordom már a kontaktlencsét se, mégse javul. A műkönny se használ, csak pár percig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook