Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogmosás 1 éves babának fórum

Fogmosás 1 éves babának (beszélgetős fórum)


2014. febr. 25. 13:56
Az én kislányom 17 hónapos és nálunk a fogmosás a kádban történik fürdéskor.Rágogatja, szopogatja, szívogatja...neki ez a fogmosás, pont elég.Fogkrémek biztosan vannak, ilyen idős babáknak de amíg nem köpi ki csak lenyeli, addig szerintem fölösleges.Mindennek megvan a maga ideje...
18. manyik
2014. febr. 25. 13:43

Hát mi a 3,5éves gyerkőccel már fogorvosnál is voltunk, valamiért beszürkült az egyik felső foga már másodszor, de mire időpontot kaptunk, elmúlt neki, és nem is talált semmit a doki. Megdícsérte, hogy milyen ügyes és helyeselt, hogy mi is átmossuk a fogát a gyerkőcöknek. És így rájött arra is, hogy nem kell félni a fogorvostól.

Egyébként egyedül mossák, persze ha nem lusták, és utána átmossuk nekik. Korábban mi is nenedentet használtunk, aztán számunkra kiderült, hogy az sem teljesen tiszta fogkrém. Így már Lavera foggélt (eper ízű) használunk, aminél szintén nem gond, ha lenyelik, ez is kapható dm-ben és gyógyszertárban is.

2014. febr. 22. 14:10
Nekem pl a fogorvos mondta, hogy 2 éves kora előtt nem kell mosni a fogát fogkrémmel, sőt, fogkefével se muszáj, mert csak ledörzsölöm a felületét, ami többet árt, mint használ. Azt javasolta, hogy egy vizes ronggyal töröljem át a fogait, ez bőven elég fogmosásként. Szót is fogadtam és csak nem sokkal 2 éves kora előtt vettünk neki igazi fogkefét. Már a vizes rongyos fogmosást is szerette és a fogkefe ellen se tiltakozott. A fogkrémet csak akkor vezettük be, mikor már a kefét megszokta. Még nem köpi ki a fogkrémet, így olyat veszünk, amit nem baj, ha lenyel.
16. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2014. febr. 21. 19:54
lehet, hogy fáj neki, talán azért ordít, ha mosod :) nem kell mindent erőltetni, csak mert a nagykönyvben meg van írva. ha túlságosan összekapcsolódik az élmény a fájdalommal, annál később fogja engedi és önállóan is megtanulni. várd ki, amíg elmúlik nála a fájdalom, addig csak lássa, hogy te is mosod a magadét :)
15. manó2000 (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2014. febr. 21. 19:42
Mi is ezt használtuk először. :)
2014. febr. 21. 19:41
Hát, mi korán kezdtünk fogkefét használni. Az első fogacskák kibújásánál kicsit masszíroztam a fogkefével, nagyon élvezte. Az első fogkrémet is hamarosan elkezdtem használni, de csak amit ilyenkor már lehet.
13. anya4005 (válaszként erre: 11. - 96e4cb8ca7)
2014. febr. 21. 18:50
Mi Nenedent-et használunk. Ezt le is nyelhetik. A dm-ben vesszük,de azt hiszem,gyógyszertárban is kapható.
12. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Nadry)
2014. febr. 21. 16:22

Egyél már meg!

Csak kérdeztem.

2014. febr. 21. 14:54
15 hónapos a kisfiam és 14 foga van, fogkefét már régóta használunk, meg Dentinox gélt is mert néha nagyon szenved szegény egy új fogacskával. Valaki tud olyan fogkrémet ami veszélytelen egy ilyen korú babának?
2014. febr. 21. 14:25
Nalunk is ment a fogkefe ragas. Fogmosashoz viszont ujjfogkefet hasznaltunk,az elso fogak kibujasatol,es raktam ra fogkremet is.
9. nadry (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2014. febr. 21. 14:16
szerinted?! kerekmese mondókába is van fogmosás mindennap hallgatjuk+én is mondom neki, ez nem kérdés
8. 3d787b167a (válaszként erre: 5. - Nadry)
2014. febr. 21. 13:11

De szokja csak meg!

Van, akinél korán kell kezdeni....


Micsoda védőnő! :/

7. rinike (válaszként erre: 4. - Nadry)
2014. febr. 21. 13:10
Hát ne mosd, ha nem szeretné. Még csak megszoknia kell, hogy van olyan, hogy fogmosás. Az én kislányom mindig örömmel nézi, ahogy a férjem, vagy én zuhanyozunk, de ha őt szeretném lezuhanyozni, akkor sírni kezd. Mi nem zuhanyozzuk, ha nem szeretné, és majd alakul, hiszen azt látja, hogy mi örömmel tesszük.
6. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Nadry)
2014. febr. 21. 13:10
Ugye elmondod neki, miért csinálnád neki?
2014. febr. 21. 13:08
jah és a védőnő azt mondta, hogy amig nem nőnek ki a fogai nem muszáj mosni, szerintem ez baromság.
4. nadry (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2014. febr. 21. 13:08
a kislányom is rágja a babafogkefét, de nem engedi hogy mossam neki:(
2014. febr. 21. 13:07
Úgy tudom, hogy egy évesnek még nem kell fogat mosnia, csak megszerettetni és megszoktatni kezdeni kell a fogmosást. Az én kislányomnak kb. 8 hónapos kora óta van fogkeféje, akkor már 8 foga volt. Mikor fürdik, odaadom neki a fogkeféjét bevizezve, de fogkrém nélkül, és miközben a kezében a fogkefe, megmosom a saját fogam. Ő meg próbál utánozni engem. Már 15 hónapos, és van, hogy elfelejtek fogat mosni, de mielőtt kivenném a kádjából, mutatja nekem, hogy nem volt fogmosás, és adjam neki oda a fogkeféjét. Volt olyan is egyszer-egyszer, hogy annyira játszott valami mást a vízben, hogy nem akart fogat mosni, ilyenkor gyorsan megdörzsöltem a fogát egy picikét én, de nem sírt, hanem hagyta szépen. Én így próbálom megszerettetni vele a fogmosást, és még nem tervezem egy darabig, hogy fogkrémet is kapjon.
2014. febr. 21. 13:06

Barátnőm előtte már adott neki baba fogkefét, azt rágta, és fürdéskor csak vizesen tisztítja a baba fogát, és Manó nagyon aranyosan engedi. .)

Olyan cukker! :)

2014. febr. 21. 13:00

Sziasztok!


Néhány hét múlva 1 éves lesz a kislányom, és már bújnak ki a fogacskái, viszont a fogmosásnál ordít, nem engedi. Ti babáitoknál sikerül?


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook