Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felfázás! Mi az a pont amikor orvoshoz mész? fórum

Felfázás! Mi az a pont amikor orvoshoz mész? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 7. 08:01
amikor nem birok fentmaradni olyan gyenge vagyok.
2014. márc. 15. 05:17
már az elején
2014. febr. 21. 19:45

Nekem megelőzésre a Lacto Lady nevű tőzegáfonyát és tejsav baktériumot tartalmazó tabletta vált be, és persze vészhelyzetre nekem is van itthon Monural.

Volt már olyan eset néhányszor, hogy még csak éppen hogy keztdem érezni, hogy itt valami készülődik, és vettem be 1-2 szem Tarivid Richter tablettát, ami valami brutál erős antibiotikum, többet nem is tudtam szedni, mert szívdobogást okozott, de ennyi is elég volt, elmúlt, és nem is jött vissza a hólyaghurut.

45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Sibetti)
2014. febr. 21. 17:53
Sokáig nem gyógyult meg.
44. Sibetti (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2014. febr. 21. 14:37
Az mit jelent? Nem biztos benne, hogy attól gyógyult meg?
43. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Sibetti)
2014. febr. 21. 13:40
Egy ismerősöm használta. Nem volt egyértelmű a hatása.
2014. febr. 21. 13:08

[link]


Állítólag ez nagyon jó! Valaki?

41. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Sibetti)
2014. febr. 21. 12:43

Nekem természetgyógyász mondta, hogy a langyos folyadék hamarabb átmegy a szervezeten, úgyhogy ne vizet igyál, inkább a teákat!

Csak az a veszélye, hogyha nem teljesen mossa ki a bacit, akkor megint felszaporodik benned.

40. Sibetti (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2014. febr. 21. 12:41

Sok teát ittam ma már meg vizet is és tényleg jobb. Már nem is érzem. Folytatom az iszogatást, hétvégén pihi, aztán majd meglátom.



Nagyon-nagyon köszönöm Mindenkinek a hozzászólást.

39. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2014. febr. 21. 12:29
Ha még ma kezdődött, megpróbálkozhatsz legalább 3 liter langyos teával, mert a sok langyos folyadék gyorsan átmegy a szervezeteden, és lehet, hogy még kimossa belőled a bacikat, vagy legalábbis enyhíti a problémádat.
38. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2014. febr. 21. 12:27

Szerintem ez az a pont, amikor menj orvoshoz! Felesleges házilag kezelgetni, mert ezt baktériumok okozzák, ami valószínűleg magától nem gyógyul meg, ezért fog mindig visszatérni.

És rámehet egy idő után a vesédre.

37. Cippora (válaszként erre: 36. - Sibetti)
2014. febr. 21. 12:10

Ez az:


[link]



Igen,Urogin,csak nem ugrott be a neve.Fúj,de rossz volt...

36. Sibetti (válaszként erre: 35. - Cippora)
2014. febr. 21. 11:53
Erről a vesevédő teáról tudni vmi részletesebb infót adni? A gyógyszertáros cucc nem az urogin volt?
2014. febr. 21. 11:13

Egy ideig mentem,mert olyan fájdalmaim voltak,hogy a falat kapartam.Kaptam gyógyszereket,de ezektől csak egyre többet jött elő,és végül a gyógyszerek sem hatottak.

Elmentem egy maszek urológushoz aki mondta,hogy fejezzek be mindenféle gyógyszert,és ajánlott egy keveréket (vesevédő tea) ez gyógynövényes,ebből vedeltem rengeteget,meg sima teát,illetve volt még a gyógyszertárban egy alkoholos nagyon undorító ízű szer,ez is jó volt.Egyre kevesebbet jött ki ezek után,olyankor ezeket alkalmaztam,és már nagyon régen elő sem jött szerencsére.

2014. febr. 21. 09:52
Nekem a tőzegáfonya kapszula és sok meleg tea vált be. Másnapra semmi bajom nem volt. Előtte nekem is mindig antibiotikum kellett. Mostanában szerencsére már nem sűrűn van ilyen gondom.
33. lilibe
2014. febr. 21. 09:52

Szia!


Nekem is a cickafark ülőfürdő és az orvosi medveszőlőlevél tea segített hólyaghurut kezdődésekor, de amikor már véres volt a vizeleem, akkor antibiotikum. Az orvos nekem mindig Zanocin-t írt föl. És nagyon oda kell figyelni a folyadékfogyasztásra, inni, inni és inni, hogy mosódjanak ki a bacik (nagyon gyorsan szaporodnak, főleg ha E.coli okozza a betegséget).

Ha sűrűn előjön, meg kellene figyelni vajon mi okozhatja és tenni ellene. Nekem anno 2 hetenként előjött, borzalmas volt. Aztán a fogamzásgátló tablettáról olvastam valahol egy utalást, hogy okozhat ilyesmit, elhagytam és maradéktalanul megszűnt a problémám. Remélem neked is sikerül végleg kilábalnod belőle!

2014. febr. 21. 09:51
Tőzegáfonya és Urogin! :)
31. andi6020 (válaszként erre: 29. - Ficánka5)
2014. febr. 21. 09:48
Tiszta szerencse, hogy megnézted...
30. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Sibetti)
2014. febr. 21. 09:48

Igen, kiados szex is okozhatja, ezert az olaszok a Naszut-hurutnak is hivjak:)


Esetleg ha tudod, hogy akcio lesz, elotte vegyel be egy C-vitamint es igyal egy pohar vizet, igy tuti, hogy utana majd el kell menned pisilni, es azonnal kevesebb eselyt adsz neki.


A C-vitamin nem duma, hanem kemiai reakcio. Tudom, sokan mondjak, hogy megfazas ellen is jo, holott mar bebizonyosodott, hogy nem, de konkretan a holyaghurut megelozeseben szerepet jatszik mert az aszkorbinsav a vizeleten keresztul urul ki, szoval abszolut hatasos!

29. Ficánka5 (válaszként erre: 25. - Ficánka5)
2014. febr. 21. 09:43
Bocsika, elírtam. Most megnéztem az üveget, UROGIN az amit szeretnék ajánlani.
28. Sibetti (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2014. febr. 21. 09:43

NA, akkor veszek be C vitamint.


Köszi! :)

27. Sibetti (válaszként erre: 26. - ~Zsuzsi~)
2014. febr. 21. 09:43
Ja, értem!
26. ~Zsuzsi~ (válaszként erre: 23. - Sibetti)
2014. febr. 21. 09:40

Mindig dokihoz mentem, aki egy adagot írt fel, azt be is szedtem mindig. (mindig ugyanazt a bogyót kapom)


De legutóbb ismerősöm anyukája (aki valahol az egészségügyben dolgozik) íratott fel nekem, mert tudta, hogy egy időben milyen sokat jártam vele dokikhoz.


Na, azóta tényleg nem jött elő, amióta itt ez az egy doboz tartalék.:)

25. Ficánka5 (válaszként erre: 22. - Sibetti)
2014. febr. 21. 09:39
Én 3x1-et írtam. De ha 1 nap nincs eredmény, akkor Uroxál tinktúra hozzá
24. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2014. febr. 21. 09:39

Napi 1tabletta 500mg-os C-vitamin megvaltoztatja a vizelet ph-jat ugy, hogy ez kellemetlen kozeget teremt a felfazasert felelos baciknak.

Napi 1 pohar afonyale (akkor is ha nem frissen facsart es pasztorizalt), vagy egy tiz dekanyi bogyos gyumi, malna, afonya, akar fagyasztottbol kiolvasztott, stb, egyszoval barmilyen formaban, megakadalyozza a bakteriumok megtapadasat a hugyholyag falan es a hugyvezetek falan.


Irtak meg a tozegafonyat is, de az elso ketto, amit irtam, az MINDIG-re vonatkozik, a tozegafonya cseppek pedig veszhelyzetre.


En akkor rohannek orvoshoz, ha veres a vizelet, es Monurina az legyen otthon. De ez is egy antibiotikum (enyhe) szoval ha evente 3x elofordul, hogy hasznalnod kell, akkor tenyleg a megelozesen van a hangsuly, szoval nyomasd a C-vitamint es az afonyat!:)

23. Sibetti (válaszként erre: 20. - ~Zsuzsi~)
2014. febr. 21. 09:38
De honnan szerzel antibiotikumot? Gondolom felírja valamire az orvos, de akkor azt be is szeded. Vagy nem?
2014. febr. 21. 09:36

Húúú! Köszönöm mindenkinek!

Tőzegáfonyám van, azt eszem is akkor. A dobozra 2*1 szem van írva adagolásnak. Nem lesz bajom, ha többet eszek? Valaki íta a 3*2-t.


Lehet, hogy a szex volt a baj. Nem sok volt csak eléggé egymásnak estünk. A partnerem 10 éve a Férjem.


Javasolta egy ismerősöm a grapfruitmag cseppet? Valakinek tapasztalat?

21. vacsa (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2014. febr. 21. 09:35
Rengeteg folyadék segít még. Igyál annyit amennyi beléd fér.
2014. febr. 21. 09:34

Én hiába próbáltam mindig először magam meggyógyítani (Urogin, tőzegáfonya, ülőfürdő,cickafark), mindig a dokinál kötöttem ki, annyira elfajult a dolog..:(


Szerintem akinél "súlyosabb" a dolog, ott csak max. megelőzésre jók ezek a szerek, meggyógyulni csak a doki által felírt szerekkel lehet.


Pedig nekem magas a tűréshatárom, de ez a dolog az, amit már nem próbálok öngyógyítani...


Szóval én tartok itthon már vagy 1,5 éve 1 doboz antibiotikumot, hogy ha előjön egyből bevegyem...na, azóta nem jött elő..:D

2014. febr. 21. 09:34
Szia! Nekem sajnos már nagyon sokszor volt. Én is az utolsó pillanatban szoktam doki hoz menni. Nálam, ami bevált: tőzeg áfonya kapszula ( dm, rossman, 2000 Ft körül), aszalt vörös áfonya ( ugyanaz, mint a kapszula, csak finomabb, 10 dkg 3-400 Ft) Urogin ( gyógynövény készítmény, már csak gyógyszertárban tudtam beszerezni, ez is 2000 körül van - ez 3 nap alatt rendbe szokott hozni) meg gyógyteák: Kamilla, cickafark, borsmenta - fura az ízük, de használnak. Ezekből 3-4 litert iszok meg egy nap. Remélem tudtam segíteni és hamar rendbe jössz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook