Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tanuljunk tovább németül? fórum

Hogyan tanuljunk tovább németül? (beszélgetős fórum)

2014. febr. 21. 18:18
Bocs, nem a németül tudó, hanem a németül tanuló külföldiek számára!
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Főnix01)
2014. febr. 21. 18:18

Vannak német oldalak a németül tudó külföldiek számára. Hogy ez mennyire segít, azt nem tudom. Én már tudok németül, de emelt szintű érettségire készülve, a hallott szöveg megértésére tudok ezzel gyakorolni.

Ingyenes, elég csak regisztrálni.

[link]

2014. febr. 21. 08:40

Nagyon szépen köszönöm :) A napokban beraktározok egy-két DVD-t :)

Nekem is párom a tévéből tanult meg angolul és németül is, szinte tökéletesen beszéli a két nyelvet. Milyen fantasztikus az emberi agy :)

6. jajjj (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2014. febr. 21. 07:13

Szerezd be a kedvenc sorozataidat, filmjeidet németül. A lényeg, hogy valami olyat nézz, ami tényleg érdekel, és bele tudsz feledkezni. El fogod felejteni, hogy idegen nyelven van, és észrevétlen fog nőni a szókincsed napról napra, beleég a fejedbe a szórend. Én németül is nagyjából a tv-ből tanultam meg, és angolul is sorozatok nézésével. Ne használj feliratot, ha nem muszáj, a szótár is felesleges. Az agyad észrevétlen helyre fogja rakni neked a dolgokat, betoldozza a lukakat. Ha ragaszkodsz a felirathoz, akkor se magyar felirat legyen, hanem német.

Pl. a született feleségek német szinkronja pl. ugyanolyan szépen jól érthető, mint az angol eredeti nyelven.

5. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2014. febr. 21. 06:45
Lernen, lernen und nochmals lernen! ;)
2014. febr. 21. 01:39
Egyszer , valamikor régen olvastam egy cikket olyan mamikról , akiknek külföldre ment férjhez a lányuk és nyd-as fejjel megtanulták a nyelvet , jó nem tökéletesen , de h tudjanak kommunikálni az unokákkal / lehet ? h az unokákat + nem tanították meg valamiért magyarul ?!
2014. febr. 21. 01:36
A lányom hajdanán kiragasztott minden útjába eső helyre szavakat , ráragadt menetközbe , kb naponta 5 leghasználtabb szót . Ha már szavakban tusz válaszolni , azt remekül lehet tovább fejleszteni / mondom én , aki csak szavakat tudok és azt se németül , valaha az olasz volt a kedvenc nyelvem , sok szót megtanultam , beszélni mégse tudok , a lányom viszont beszélni is megtanult olaszul is . /
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2014. febr. 20. 23:51
Német nyelvű tévéadások?
2014. febr. 20. 23:31

Sziasztok!

Az alapfok nincsen mèg meg tudàsilag, de melóhelyen munkával kapcsolatban nagyon sok mindent megèrtek, viszont szavakban vàlaszolok. Hogyan fejleszthetnèm magamat tovább? Hogy jobban tudjak beszèlni, ès hogy jobban megèrtsem a többieket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook