Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Heim Pál urológiai osztályán kezelt kisgyermekek szülei, beszélgetünk? fórum

Heim Pál urológiai osztályán kezelt kisgyermekek szülei, beszélgetünk? (beszélgetős fórum)


22. nerika0815 (válaszként erre: 17. - Jety)
2014. júl. 25. 09:40

Szia Jety!

Nálunk is vesetágulat van, hétfőn megyünk műtétre (28-án). Veletek mi van? Kell műteni a kicsit, vagy már meg is műtötték? Írjál légyszi, ha van időd.

21. oszjudit (válaszként erre: 19. - Nerika0815)
2014. júl. 18. 12:02
Szia!!Írtam privit neked!!Ha mennénk mi is most együtt lennénk bent...Nagyon szorítok!!Szerintem készítsd fel mindenképp én január óta trenirozom a kicsim,úgy finoman...De sokszor játszik orvososat meg mondja hogy majd meggxógyítja a dokibácsi a kicsi vesécskémet stb..Kicsit muszàj vele erről beszélni mert az idegentől jobban félnek...
20. nerika0815 (válaszként erre: 2. - Oszjudit)
2014. júl. 15. 20:30

Szia Judit!


Hogy sikerült a műtét, hogy van a kislányod?

2014. júl. 15. 20:28

Sziasztok! 5 éves kisfiamat fogják műteni július végén, vese tágulattal, és nagyon be vagyok rezelve. Tudnátok adni pár jó tanácsot? Szerintetek fel kell készíteni a gyereket egy ilyen műtétre? Hogy bírják ki a gyerekek a mozdulaltlan fekvést.

Hogy sikerültek a műtétek?

Előre is köszönöm válaszotokat.

18. oszjudit (válaszként erre: 17. - Jety)
2014. márc. 15. 11:42

Jaj,nagyon aranyos vagy,köszönöm a tippet!:)

Nekünk ő az orvosunk,ő csinàlta a két defluxot is és most ő fogja a nagy műtétet is mi célirànyosan hozzá mentünk mert mindenki őt ajánlotta mind szakmailag mind emberileg...Nem is csalódtunk benne...Nektek mit mondott?kell valami beavatkozás a kicsidnél??

17. Jety (válaszként erre: 14. - Oszjudit)
2014. márc. 15. 09:46
Szia!Mi tegnap voltunk Merksz dokinàl vesetàgulat miatt.Brutàl rendes ember,remèlem vele hoz össze benneteket az èlet.Ha esetleg elapadna a tejed nekem a szülèsznőm mondta,hogy homeos bogyókkal 3 honapig vissza lehet hozni.Boiron honlapjàn tudsz tàjèkozódni a bogyókrol.
16. oszjudit (válaszként erre: 15. - Highlander73)
2014. márc. 14. 16:21

Hát igen!Sajnos nem vagyunk pestiek (60 km-re lakunk),bár egy kedves ismerősünk felajánlotta a lakását ,ami 10 percre van,de így sem sokkal egyszerűbb a helyzet.Még át kell ezt rágnunk és stratégiát kidolgozni! :)

Már az elején fejni fogok,rakom el a vésztartalékot!A medala calma cumisüveget néztem,ami egy vagyon,de állítólag nem lesz tőle cumizavaros,mert ugyanúgy működik ,mint a cicizés.

Sajnos mi a kislányommal éppen 5 hetes korában kerültünk be a kórházba vesemedence gyulladással,onnan 2 hónapig kórházban ,sőt majd' 3 hetet intenzív osztályon volt...Szóval ott is ettem az ideget és szoptatnom sem lehetett mindig,de az én kis drágám olyan ügyi volt,nem zavarta meg a cumisüveg...És egy éves koráig szopizott!

Akkor is fejtem,nem engedtem a tápot,csak az lebegett a szemem előtt,hogy legyen neki anyatej..Sikerült!Most is kell,hogy sikerüljön!Meg az a 2 nap lesz mindenki számára kritikus,mind a tejtermelés-fejés,mind az etetés szempontjából,utána meg legalább napközben tudom majd a picit szoptatni...

Hú,bocsi kisregény lett... :)

Ja!Én is azt gondoltam,h pelust viszünk...

15. Highlander73 (válaszként erre: 14. - Oszjudit)
2014. márc. 14. 15:43

Neked sokkal nehezebb lesz így!Főleg a pici mellett.

Vidékiek vagytok?Mert akkor még rosszabb,de ha Bp.-en laktok valamivel jobb a helyzet.A tejre tényleg figyelj,mert a picinek az a legjobb és bizony könnyen elapad ha sokat idegeskedsz,illetve nem tudsz szoptatni.A fejés is jó,csak ne kapjon sokszor üvegből,mert leszokik könnyen a ciciről.(Olyan cumisüveget használjatok amiből csak kicsit folyik-pl.Dr.Brown-így nem szokik rá az üvegre.)

10 nap nagyon sok... :(

Mi a kakilást úgy oldottuk meg,hogy a feneke alá egy pelust tettem,de kínlódás volt így is.

14. oszjudit (válaszként erre: 13. - Highlander73)
2014. márc. 14. 14:46

Hú,igen,a kislányom is már szobatiszta régen,mire műtik ő is majdnem 3 éves lesz!

Nekünk még nehezítő körülmény,hogy lesz egy egy hónapos kisbabánk is,de én nem bírnám a nagyobbat egyedül,vagy mással hagyni így összefog a család és első 2 nap én leszek vele non stop (meg fejek a picinek non stop) utána úgy gondoltunk,napközben váltásban (én,apa,mamák),éjszakára én megyek be mindig,remélem ezt majd megengedik..De nekem a másikra is gondolnom kell,neki is szüksége lesz rám...Bábozás!Felírom,mert komolyan én írom egy lapra milyen "programokat" lehet így csinálni...A wc-zést el sem tudom képzelni,pelenkát kell rájuk adni,vagy ágytálba kakilnak,mert neki katétere lesz,így pisilni nem fog....De amúgy elég szorulásos szegény így meg el nem tudom képzelni mi lesz,lehet jobb is,én csak azon imádkozom,hogy valahogy éljük túl azt a 10 napot és megmaradjon a tejem is...

13. Highlander73 (válaszként erre: 12. - Oszjudit)
2014. márc. 14. 13:24

3 éves volt akkor.De ki is volt kötve,-különben egy ekkora gyerek nem fekszik mozdulatlan!-még wc-re sem kelhetett fel.(Ez volt a legrosszabb szegénynek,hiszen egy 3 éves már szobatiszta.)

Én egész nap báboztam...ráadásul ugyanazt a mesét kellett mindig.10 évet öregedtem amíg benn voltunk:sajnáltam szegényt,meg hát idegörlő is volt.

Ja,meg a Hófehérkés Disney könyvet kellett elmesélnem egy nap 123x...az volt a kedvenc,más nem volt jó.Kész voltam.

12. oszjudit (válaszként erre: 11. - Highlander73)
2014. márc. 14. 10:46

Szai!De örülök,hogy írtál!Akkor hány éves volt a kicsi fiad?Na igen én ettől a fekvéstől eléggé félek,nekem egy örökmozgó a lányom,egy percig nem tud nyugton maradni,de gondolom(remélem) a gyerekek gyorsan alkalmazkodnak.A másik meg a hossz műtét...A két beavatkozás fél órás volt,de én olyan idegállapotban voltam,hogy el sem tudom mondani,hát akkor egy 3 órás műtétnél...

Hogyan marasztaltad ágyban a picit?Gyűjtöm az ötleteket folyamatosan...:)

11. Highlander73 (válaszként erre: 9. - Oszjudit)
2014. márc. 12. 19:05
A kisfiamnak nem szállt le az egyik heréje,a hasfalból hozták le.Neki is feküdnie kellett 5 napig-szinte mozdulatlanul-elég kemény volt.Főleg lefoglalni szegényt egész nap. :(
10. oszjudit (válaszként erre: 5. - Epresfank76)
2014. márc. 12. 18:39

Nekünk is Merksz doktor az orvosunk,benne nagyon megbízom,nagyon rendes ember is és jó orvos!Kislányom 3 éves lesz majdnem,születése óta VUR-ja van,viszafolyik a pisi a veséjébe és ott csinálja a gondokat,voltunk 2 egy napos műéten,de azok nem sikerültek sajna...

Most június közepére kaptunk időpontot,átszájadztatják a vezetéket a hólyagba ,hogy megszűnjön a problémánk....

Nagyon féltem,ez 3 órás műtét,7-8 nap fekvés 3 kivezető csővel,nehezíti a dolgot,hogy vidékiek vagyunk és akkorra lesz egy egy hónapos babánk is,de nem lehet várni,mert nem akarjuk,hogy fél vesével kelljen élnie.

9. oszjudit (válaszként erre: 4. - Highlander73)
2014. márc. 12. 18:34
S neki milyen műtétje volt?
8. oszjudit (válaszként erre: 3. - Csillag93)
2014. márc. 12. 18:33

Szia!H,ne haragudj,most vettem észre,hogy írtál!!Kb mindent! :)

Milyen műtétetek volt?Nekünk nagy műtétünk lesz,7 nap fekvéssel,igaziból már kétszer jártunk ott egy-egy napra,de azért kíváncsi vagyok tényleg mindenre!!

7. csillag93 (válaszként erre: 6. - Highlander73)
2014. febr. 21. 15:53
Az én kisfiamat is Dr. Merksz műtötte...maximálisan elégedettek vagyunk vele...szakmailag és emberileg egyaránt!
6. Highlander73 (válaszként erre: 5. - Epresfank76)
2014. febr. 21. 14:11
Az én fiamat is Dr.Merksz műtötte!Nagyon rendes és nagy koponya!
2014. febr. 20. 19:47
Az én fiamat ott műtötték,igaz 14 és fél éve,de brutál komoly műtéte volt,a doktor szakértelme nem kétséges.Nekem anno nem voltak túl jó tapasztalataim a nővérekkel.Dr.Merksz Miklós műtötte,még ott van úgy tudom,két éve feküdtünk bent gy kis probléma miatt.Mt szeretnél tudni?Milyen műtéte lesz a lányodnak?
2014. febr. 20. 15:37
Nekem a fiamat műtötték ott.Nagyon meg voltam elégedve:Nagyon szuper dokik és nővérkék.Csak a kaja nem volt túl jó,de úgy tudom azóta változott.
3. csillag93 (válaszként erre: 2. - Oszjudit)
2014. febr. 20. 15:35

Szia!

Mi pont szombaton jöttünk onnan haza...mit szeretnél tudni?

2014. febr. 20. 14:58
Nyár elején műtik a kislányomat (elég nagy műtétünk lesz),örülnék,ha írnának olyanok ,akik gyermekét ott műtötték.
2014. febr. 20. 14:56
Heim Pál urológiai osztályán kezelt kisgyermekek szülei, beszélgetünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook