Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell router nélkül, csak modemmel csatlakozni az internetre? fórum

Hogyan kell router nélkül, csak modemmel csatlakozni az internetre? (tudásbázis kérdés)


19. Elfi (válaszként erre: 18. - Kristo_f)
2014. márc. 4. 13:40
Köszönöm! Pontosan ez az a probléma, amit nem sikerült megoldani, mármint a hozzáértő szakembert.Szereztem egy ilyen eszközt - [link] - esetleg tudnám használni a meglévő őskori modem és a router helyett? Vagy esetleg ez is szakembert igényel? Olvasgatom a kezelési útmutatóját , kicsit kínai.
18. kristo_f (válaszként erre: 17. - Elfi)
2014. márc. 3. 11:53

Ha rögtön átdugod a net kábelt router nélkül a gépbe, és van net, akkor a router "szórakozik"

De hogy mit és hogy, azt csak egy gép elött levő hozzáértő mondaná meg, + van néhány segédprogram, de ehhez is érteni kellene

Próbálj meg találni valami hozzértőt a környékeden

17. Elfi
2014. febr. 28. 12:24
Köszönöm, sajnos okos nem lettem. Szóval a lényeg, ha az alább leírt problémámnál ezt írja ki - nem is tudom - hibának, amikor nincs net (routerrel), akkor mit tudok tenni, miben van hiba, kit keressek, hogy segítsen megoldani, esetleg mit kell kicserélnem, stb. Vagyis ez kinek a hibája, ha az, és hogyan lehetne végre megoldani. Mert már lassan oda a családi béke, és az idegzetem is.
16. kristo_f (válaszként erre: 15. - Elfi)
2014. febr. 28. 10:33

[link]


Ha az nem müxik akkor nincs/sincs net

15. Elfi
2014. febr. 28. 10:22
DNS kiszolgáló nem válaszol - ez mit jelent, amennyire lehet, érthetően, hogy valamit értsek belőle. Ennek lehet-e köze ahhoz, hogy nincs internet. Az alábbiakban leírt probléma továbbra is napi szinten jelentkezik.
14. kriszta773 (válaszként erre: 13. - Elfi)
2014. febr. 22. 12:36
pedig ha nagyrészt jól működik minden, valószínűleg nem a routerrel van a gond. ha megint előfordul, hogy elmegy a net, húzd ki 2 percre a routert, utána vissza, és ha visszajön a netes kapcsolatod gond nélkül, akkor mégiscsak az lesz a probléma, hogy túlterhelik kívülről :) akkor titkosítanod kellene
13. Elfi (válaszként erre: 11. - Kriszta773)
2014. febr. 22. 12:11
Nem. Ez egy kis falu, szemben öreg néni, másik öreg néni, egyik szomszéd szintén.Azt sem tudják, mi fán terem. Másik szomszédunkban szintén van internet, nem kell, hogy ilyenhez folyamodjon. Ez biztos, hogy nem lehet az oka. Abban igazad van, hogy sokan (?)csatlakozunk rá, előfordul, hogy 4-en. De ha csak én használom, akkor is ez van. De mondom, volt, hogy hetekig nem jelentkezett ez a gond.
12. Elfi (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2014. febr. 22. 12:07
Igen, ezt csináltam. Mióta van router és megosztjuk a netet, ezt a formát mi sem használtuk. De most rápróbáltam, és így a PC-n sikerült. Aztán bontottam a kapcsolatot, visszacsatlakoztattam a routert, és akkor már jó lett a laptopokon is.Másnap sajnos megint csak ugyanígy tudtam megoldani. Nem nagyon értem, mi lehet a gond. Csak hát ez elég körülményes, és biztos hogy valami nem is jó, azért gondoltam, hogy a router a gond.
11. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Elfi)
2014. febr. 22. 12:06
titkosítottad? mert lehet, sokan csatlakoznak rá rajtad kívül is :)
10. Elfi (válaszként erre: 9. - Eandi78)
2014. febr. 22. 12:02

Btel az internetszolgáltatónk, T-hom-os a telefonvonal. Számtalanszor hívtam a netes hibabejelentőt, de mindig rendben találtak mindent. Már most én is azt gondolom, tényleg nem azzal van probléma.

Hát igen, ez a gond, hogy a modemen és a routeren is minden villog, aminek kell. Már ahogy én megítélem abból, hogy ugyanúgy villognak akkor is, ha van net.

9. eandi78 (válaszként erre: 8. - Elfi)
2014. febr. 21. 19:36

Szerintem még használd egy darabig a modemet. Ha több órára nincs internet az inkább szolgáltató hiba. Lehet egy a szolgáltatónk, nálunk is volt ilyen. Többszöri telefon és az utcában más hasonló panasz után kijöttek és szereltek valamit az utcán. Azóta jó.

Egyébként ha a modemen jelzi, hogy nincs internet akkor biztos nem a router hibája.

8. Elfi
2014. febr. 21. 12:01
Azt szerettem volna ezzel megnézni, hogy lehet-e hiba a routerben, mivel nagyon sűrűn előfordul kb. 2 hónapja, hogy órákra nincs internet. Most már kipróbáltam, és ha kiiktattam, úgy volt. De nem tudom, mit tegyek. Volt 3-4 hét, amikor semmi gond nem jelentkezett. Tanácstalan vagyok. Elég drága egy új router, ha szereznék kölcsönbe, azzal ki tudnám próbálni, hogy működik-e? Tehát minden router alkalmas nekem, az én 1 gépemhez és 2-3 laptophoz? Vagy mind más-más beállítást igényel?
7. Elfi
2014. febr. 21. 11:23
Köszönöm, közben rájöttem és megoldottam:)
6. eandi78 (válaszként erre: 1. - Elfi)
2014. febr. 20. 21:16
Számítógépet csatlakoztatod a modemhez egy kábellel. Hálózatoknál pedig új kapcsolat létrehozása. Ott kell a szolgáltatótól kapott azonosító és jelszó. Már rég használtam, talán még xp alatt.
5. Regin_a (válaszként erre: 1. - Elfi)
2014. febr. 20. 21:16

Telefon modem, vagy DSL?

Ha telefon akkor bedugot az R45 aljzatba a drótot és tárcsázod a behívószámot


Ha DSL, akkor a bejövő kébelt az IN csatlakozóba, a kimenő kábelt a pc utp aljatába és beállitot amit a szolgáltató mond, illetve jellemzően DNS automatikus kérése, a "hálózat-helyi kapcsolat-TCP/IP kapcsolatnál DNS kiszolgáló címének automatikus lekérése és IP cím automatikus kérése

Ennyi!

2014. febr. 20. 21:10
Szerintem mindenkinek van modeme.
3. globus (válaszként erre: 2. - Jstefan)
2014. febr. 20. 20:56
Hogyne lenne, én még egy hónappal ezelőtt is ilyent kaptam.
2014. febr. 20. 20:11
Van még modemes csatlakozás??? Szerintem csak múzeumban találsz ilyet!
1. Elfi
2014. febr. 20. 08:10
Valaki el tudná nekem éteren keresztül magyarázni, hogyan kell kiiktatni a routert, és csak modemmel csatlakozni a nethez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook