Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap gyökérkezelték a jobb alsó 7-es fogamat! Érintésre, nyomásra belenyilal, elég fájdalmas. Ez normális v. irány a fogászat? fórum

Tegnap gyökérkezelték a jobb alsó 7-es fogamat! Érintésre, nyomásra belenyilal, elég fájdalmas. Ez normális v. irány a fogászat? (tudásbázis kérdés)


11. Kimberly'71 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2014. febr. 21. 13:24
Nekem már 4-szer gyökérkezeltek fogat életemben, de még egyszer sem fájt így utána. Szerintem is begyulladt, ha sokat kínoztak, azért érezheted a fájdalmat. Ha 1-2 nap múlva sem csillapodik, akkor menj vissza.
10. éva1951 (válaszként erre: 9. - Bajaikriszta)
2014. febr. 21. 13:17
nekem kb. félévig fájt még utána, kaptam rá lézeres kezelést, azóta rendben van és a fogam is megmarad.
2014. febr. 21. 12:39
Én is tanácstalan voltam, mert a györkérkezelt fogam fájt. Ami elvileg lehetetlen, mert ugye az a fog már nem él. A fogorvosa azt mondta, hogy a környező szövetek fájtak, azt éreztem és nem a fogam. De egy idő után húzás lett a vége....
8. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. febr. 20. 07:54
Igen sajnos szabadna fájnia. :( Fájdalomcsillapító a következő időpontig ill., ha nagyon nem bírod menj vissza. Kötelesek ellátni.
2014. febr. 20. 07:32
Nem,nem szabadna fájnia,a gyökér kezelés lényege,hogy kiszedik az idegeket,tehát elvileg ha mindet kiszedték,nem kellene érezni semmit.Én amikor gyökérkezelésre mentem,3-4 alkalommal kellett mennem,de fájdalmat csak az orvosnál éreztem,amikor csinálta,otthon nem..Mondjuk nekem is húzás lett a vége.
2014. febr. 20. 07:30

Nekem pár hónapja kezelték, a doki nagyon ügyes volt, szinte semmit sem éreztem.

De utána nagyon sokat fájt, szinte nem is bírtam enni.

Azt mondta, ha továbbra is fájdogál, és kb 2 hét múlva sem nyugszik meg, akkor menjek vissza. Pár nap múlva megnyugodott, azóta lekopogom, minden rendben.

Utólag belegondolva nem is biztos, hogy csak a fogam fájt, hanem az ínyem is egy kicsit fel lett sértve.

Várj pár napot, a fájdalom sajnos ilyenkor még természetes. De ha továbbra is fáj, akkor menj vissza, mert lehet, hiába gyökérkezelték, a fogad elhalt, és ki kell húzni.

5. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. febr. 20. 07:18
Én pont így voltam ugyanezzel a foggal. Húzás lett a vége. :( De nekem 2-3 naponta menni kellett. Tisztogatta, a gyökértömés után megröntgeneztette, stb.
4. Jéghegy (válaszként erre: 3. - 388b941089)
2014. febr. 20. 06:55

Márcikgs elejére van időpontom, azt mondta, ha fáj menjek.

Tegnap mikor elmentem, alig-alig fájt, de a mostani..

Olyan villámlásszerű fájdalom, ha összeérnek a fogaim. Durva!

Normálisan csak kicsit feszít, nyomásra viszont.. Jajj!

3. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2014. febr. 20. 06:51
Igen. De gondolom hamarosan megint menned kell vissza h kitisztitsa. Lehet kapsz gyogyszert mert begyulladt.
2014. febr. 20. 06:46

Annyit hozzáteszek, hogy halálra gyötörték, fúrtak, faragtak, gyökeret tágítottak vagy 40percig.

..szabadna fájnia?

2014. febr. 20. 06:45
Tegnap gyökérkezelték a jobb alsó 7-es fogamat! Érintésre, nyomásra belenyilal, elég fájdalmas. Ez normális v. irány a fogászat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook