Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözhetek otthonról 16 évesen? fórum

Elköltözhetek otthonról 16 évesen? (tudásbázis kérdés)

1 2
46. Regin_a (válaszként erre: 45. - Nickol240)
2014. márc. 26. 21:04

Ja, a McDonaldsba mint itthon

Ugy tünik a kinti rezsit sem ismered

Kapsz 1200EURt a McDonaldsban. Nézzél utána mire elég ott kint 1200-300 EUR

45. Nickol240 (válaszként erre: 44. - Regin_a)
2014. márc. 26. 20:40
Csak hogy tudd. Igen, van szakmája és nyelvtudása is a pasimnak, és készül ki németbe. Alapszinten tud. Én még nem, de szerencsére németet tanulok. Ami meg a külföldöt és az érettségizett csajokat illyeti. Nagyobb eséllyel veszik fel az embert külföldön jó fizetéssel, mint itt Magyarországon alacsony fizetéssel.
44. Regin_a (válaszként erre: 43. - Nickol240)
2014. márc. 26. 20:35

Persze, kapkodnak a zérettségizett lányok után külföldön

Hollandiában, talán a vöröslámpás negyedben


Szakmád van, nyelvtudásos van, mennyit keres most a barátod, szakmája van, nyelvtudása van?

Fogalmad sincs a külföldi világrol

2014. márc. 26. 20:22
Tényleg együtt vagyunk 4 éve. De nem kell azt elhinni. Senkinek sem kell semmit bizonyítanom. Nem vagyok én vádlott. :) Belátom, a legtöbb embernek itt igaza van. Gondolkoztam rajta.. és igen, várni kéne 18 éves koromig. A pénztelenség meg (lehet, hogy túl álmodozó vagyok) nemhiszem hogy közénk állna. A barátom már lette az érettségit, és még tanfolyamra is járt. Most pedig egy jó ideje már van állandó munkahelye. És, hogy a lényegre térjek, én sem kívánkoztam otthagyni a sulimat. Lerakom az érettségit én is, aztán még én is megyek egy tanfolyamra, és go kifele külföldre. Tudom én, hogy kikell tartani, mert csak annak lesz gyümölcse, de legtöbbször nem olyan könnyű az.
42. kámea
2014. márc. 1. 02:25
18 éves korodik a szülök engedélye nélkül nem.Ők felelösök érted. Vagy gyámhatóság!
41. anya4005 (válaszként erre: 2. - Nickol240)
2014. febr. 20. 22:51
Hát,tudod,én 16 évesen,ha pénz kellett, dolgoztam! Anyám alkoholista,ütött-vert (lekvárfőző fakanállak),mert vagy hülyeséget csináltam,vagy pofáztam (ha igazam volt,akkor is). Leléptem 17 évesen. Nagy okosság volt! Nappal a suliban ültem, 18.30-03.00-ig meg gyrost árúltam,h meg is tudjak élni! Tudod,ha a barátodnak kell gondoskodnia rólad,fizetni a számlákat,már nem biztos,h zsebpénzre is futja majd! Amúgy sz@r belátni,de tuti te is tettél azért,h öcséd legyen a kiskirály!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Magykrisz)
2014. febr. 20. 10:22
Sajnos van ahol a 12 éves is már szül. Anyuka sincs még 30 az általam elképzelt családokban. Tehát nem elképzelhetetlen az eset.
2014. febr. 20. 10:10
Na persze 12 éves korában összejött egy 18 évessel. Gondolod, hogy ezt valaki beveszi???? Szerintem ez egy kitalált történet!
2014. febr. 20. 09:28
Ne nézz annyi Éjjel-nappal Budapestet,mert az tele van életszerűtlen történésekkel!
37. 9892d65728 (válaszként erre: 36. - 4740439ec6)
2014. febr. 20. 04:19

Sok kérdés álkérdés, ez tény.....több nagy portál fórumaiban is lehet találkozni velük...a válaszok doga íráshoz kellenek..a válaszokból hamar lejön, hogy az emberek érzik a kamut...


Az élet produkál cifra dolgokat, helyzeteket, sőt, életünkből ismert szitut is...

2014. febr. 19. 21:47
Istenem!Ezt a sok ostoba fórumindítót,honnan szalajtják vajon?
35. 72497ec515 (válaszként erre: 34. - 72497ec515)
2014. febr. 19. 21:45
És nem beszélve arról és ha közben szakítotok,és világgá ereszt éjjel 2 -kor? :(
2014. febr. 19. 21:43
Valaki írta,hogy nem lenne az jó megoldás ha inkább önként kérvényeznéd hogy elkerülj a barátodtól? 2 év alatt sok minden lefolyik a dunán,hátha ti szakítotok a szüleiddel meg rendeződik a helyzet. Az elszökés nem egy értelmes döntés, nem lesz szakma a kezedbe,állandóan vándorolhattok .. És ki fog eltartani ? Még jobban kiszolgáltatottabb leszel !! Nagyon gondold át ezt !!
2014. febr. 19. 21:36

volt egy osztálytársnőm aki pont így tett...

elszokott otthonról.. rendőrség sem tudott tenni semmit. a csaj szerint a szülők voltak a gonoszak.

végeredmény a csaj nem fejezte be a sulit, lett egy gyerek közbe a srác otthagyta, és vissza ment anyáékhoz... szép élet szép jövő pláne a kicsinek. jól gondold meg mit csinálsz, mert nem minden rózsaszín.....

32. 9892d65728 (válaszként erre: 2. - Nickol240)
2014. febr. 19. 20:52

Háát igen..téged is összerakott az evolúció rendesen...


Mindent belédtáplált, ami szükséges az emberiség fennmaradásához...lángoló szerelmet, mindent leküzdő vágyat...ez így jó is, szép is...

...sokan bizony irigyelnek...(na jó, én is)


de... 2014-et írunk...és most jön a hegyibeszéd: a szüleid bölcsebbek, mint Te vagy, ami nálad úgy jön le, hogy zsarnok, gonosz emberek..akik gyűlölnek.. pedig nem.


...a tudás almáját sajnos valahol elvesztettük, ezért évek kellenek, hogy rájöjj a szüleid nem is olyan rossz emberek..


egyébként elköltözhetsz otthonról, csak nehogy később a pénztelenség megkeserítse az édes szerelmet...gondold át.


A főníciaiak feltalálták a legnagyobb átkot, örömet, bánatot, a pénzt... ennek hiánya előbb-utóbb rágni kezdi a kapcsolatotokat...figyeld csak meg..


én szóltam.

31. lhoney
2014. febr. 19. 20:16
szerintem most abba a korba vagy mikor ugy latod hogy mindenki rosszat akar neked es barmit is mondunk nem hiszed , probalj meg meg egy kicsit kitartani amig betoltod a 18 at meglatod addig valtozik a nezopontod is meg akkor is boven lesz idotok egyutt lakni de az iskolat semmikep se hagyd
30. krautmanno (válaszként erre: 29. - Sirga)
2014. febr. 19. 19:50

Ennél a pontnál sántít a dolog.:)

Mert ha nem írja azt le,hogy 4 éve vannak együtt,akkor jobban el tudnám hinni az egészet.

29. Sirga (válaszként erre: 8. - Krautmanno)
2014. febr. 19. 19:37
Örülök, hogy nem csak én ragadtam le ennél a pontnál! :)
2014. febr. 19. 19:35
Én azért kíváncsi lennék a szülők álláspontjára is. 12 évesen véleményem szerint korai egy kapcsolat. Tudom sokak szerint nem. A fiús házhoz szeretnél költözni vagy együtt a fiúval, külön albérletbe? Ez sem mindegy.
2014. febr. 19. 19:35
Miért nem beszélsz a szüleiddel a vélt vagy valós sérelmeidről? Az éremnek két oldala van. Nem gondolod, hogy Te is ludas vagy a kialakult helyzetben?
2014. febr. 19. 19:08

Itt a hatályos jogszabály, minden benne van:


A szülői ház elhagyása


21. § (1)88 A szülői ház elhagyásával kapcsolatos eljárás a gyermek, a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő, illetve a gyermeket gondozó vagy a gyermek gondozását vállalni szándékozó személy kérelmére indul.


(2) A gyámhivatal a szülői ház vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyásának engedélyezése során [Csjt. 77. § (2) bek.] vizsgálja, hogy a gyermek törvényes képviselete, lakhatása és tartása a kérelemben megjelölt helyen miképpen biztosítható.


(3) A gyámhivatal a (2) bekezdésben megjelölt eljárása során, ha a gyermek nem intézménybe, hanem magánszemélyhez kíván költözni, köteles a magánszemélyt is meghallgatni és nála környezettanulmányt készíteni.


(4)89 Ha a gyámhivatal a szülői ház elhagyását engedélyezi, egyúttal megállapítja, hogy a szülői ház elhagyásának engedélyezése - a gondozás, nevelés kivételével - a szülők szülői felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti.


(5)90 Ha a gyámhivatal a kérelmet elutasítja és a gyermek a szülői házat már engedély nélkül elhagyta, egyidejűleg kötelezi a gyermeket a visszatérésre. Ugyanígy jár el abban az esetben is, ha az engedély megadását követően a feltételek megváltozása miatt az engedélyt visszavonja.


(6)91 A szülői ház elhagyásának engedélyezéséről szóló határozatát a gyámhivatal közli a családtámogatási ellátást folyósító szervvel.


Amúgy 18 éves korig kiskorú, csak büntetőeljárásban fiatalkorú.

25. krautmanno (válaszként erre: 24. - 83b64481a2)
2014. febr. 19. 19:08
Valószínű.:D
24. 83b64481a2 (válaszként erre: 3. - Krautmanno)
2014. febr. 19. 19:04
Friss reg, lehet csak viharmadár:)
23. krautmanno (válaszként erre: 21. - Megi04)
2014. febr. 19. 18:48

Bocsi,akkor félre értettem.

Nem egy normális helyzet.:(

2014. febr. 19. 18:47
meg a szuloket is megbuntetnem!
21. megi04 (válaszként erre: 12. - Krautmanno)
2014. febr. 19. 18:46
Nem arra írtam...Hanem a helyzetre mint normális..:(
2014. febr. 19. 18:45
Jobb lenne ha a szülőkkel megbeszélnéd, és konszolidált kapcsolatban élnél. A gyámhivatal szülői beleegyezéssel esetleg támogathatja a máshol lakást, de ahoz olyan körülmények is kellenek. 16 év felett szülői és gyámhivatal beleegyezéssel, akár férjhez is mehetsz,ha te kérvényezed.:(Jól gondold meg! Jól gondold át!A most és mindörökké nem mindíg tart örökké! A szülők általában jót szeretnének a gyermekeiknek.
19. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nickol240)
2014. febr. 19. 18:41
Remelm irsz, mert latni am,hgy mikor jartal itt utoljara :)
18. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Megi04)
2014. febr. 19. 18:40

Engem is ez erdekel... Leginkabb...

18-12 es mikor vette el a szuzessegedet?

Mi miatt az ocsed a szulok szeme fenye?

Mikor romlott meg a viszonyotok?

Sok a furcsasag, varom a valaszokat, minden gorombadag nelkul... :)

2014. febr. 19. 18:40
tipikus kamaszpanasz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook