Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekrablás sorozat? fórum

Gyerekrablás sorozat? (beszélgetős fórum)

1 2
2008. máj. 24. 18:22
Velünk ez történt: Kint játszottunk a téren a majdnem 2éves Kristófommal, amikor egy pasas odahívott a kocsijához. Előtte Kicsikém megvizsgálta az autóját, összemosolyogtunk, stb... szóval nem a pasas kezdte az ismerkedést, hanem mi. De az e-mail hatására, meg amit a tv-ben is mondtak erről, természetesen egy kicsit paráztam. Főleg, amikor az ölébe vette a gyerekemet a kocsiban. Magam sem értem, miért hagytam neki, azt hiszem nem akarok bizalmatlan lenni az emberekkel... Kristóf kezét el se engedtem, és beálltam az ajtóba, bár ha el akarta volna vinni, ez nem hiszem, hogy megakadályozta volna ebben. Valószínűleg másképp csinálnám, ha megint előfordulna, de szerintem meg se fordult a pasi fejében, hogy elviszi a fiamat. Kicsit ismerős is volt, ... nem tudom. Nem akartam bunkó anyukának látszani, aki nem engedi szeretgetni a fiát, de azért az túlzás volt, amit a pasas csinált. Végülis nem történt semmi baj, úgyhogy arra a következtetésre jutottam, hogy soha többé nem nézek híradót, és ha köremailhez hasonló dolgot kapok, olvasás nélkül törlöm. Mert az ilyen fokú bizalmatlanság az emberekben már egészségtelen. Lehet megcáfolni, mindenre nyitott vagyok...
2008. ápr. 21. 12:49

Ha van türelmetek, nézzétek végig:


[link]


És kiderül, hogy már évtizedekkel ezelőtt is ment ugyanez a sztori. Nem kell mindennek bedőlni.

2008. ápr. 3. 19:44
Én is most kaptam meg e-mailen, most meg látom, hogy lesz este a fókuszban.
28. daroki
2008. ápr. 2. 20:27

Ez a levél az iwiwen keresztül hozzám is eljutott.

A játszótérre ahova szoktam menni a kislányommal, ki volt ragasztva egy papír egy fényképpel amin egy fehér furgon volt(ez a furgon körözött az iskolák környékén)és egy szöveg,hogy egy fiatal srác elcsalt a játszótérről két kislányt,becsalta az egyik panelházba őket,és fajtalankodni próbált velük.Szerencsére megzavarták őket,de sajnos a srác megszökött.Kértek minket szülőket,hogy jobban figyeljünk oda gyermekeinkre.Azt hittem,hogy ez a hír is kacsa,de a húgom mondta,hogy az a két kislány a lánya iskolájába jár,azóta folyamatosan hozzák-viszik a kislányokat az iskola és az otthonuk között.Nagyon félelmetes,hogy ilyen emberek mászkálnak közöttünk,így elég nehéz önállósságra biztatni gyermekünket:(

27. szabotimi (válaszként erre: 26. - Gabcsyka)
2008. ápr. 2. 20:06
én is nagyon megijedtem! Indítottam fórumot is róla, csak összeolvasztották ezzel. Borzasztó kinek éri meg ilyen történeteket kitalálni! Nem normális...
2008. ápr. 2. 19:41
Szerintetek tényleg nem igaz? Mert én baromira megijedtem. Bele sem gondolok, mert beledilizek, hogy valaki az én gyönyörű kislányomat ekvigye. És senkiét sem, akik ezzel szórakoznak AKASZTÓFÁRAVALÓK!
2008. ápr. 2. 08:50
Mára már kiderült, hogy az egész egy nagyon rossz "tréfa". Nem kell rettegni, nem igaz az egész! Azért nem árt az óvatosság...
2008. ápr. 1. 10:46

Ez is kb. olyan kamu, mint amikor a teszkó mosdójában találták meg a kisgyereket átöltöztetve...


Persze jobb az óvatosság, ezek a kamuhírek alapján az anyukák jobban vigyáznak a gyerekükre, ami nem is baj! (Az az alap, hogy idegentől nem fogadhatnak el édességet, míg anyuka vagy apuka azt nem mondja, hogy szabad!)

23. e71af41436 (válaszként erre: 20. - Szabotimi)
2008. ápr. 1. 09:53

ugye nem mondjátok komolyan,hogy van olyan ostoba ember,aki az ilyen hoaxoknak bedől?????

csak reálisan kéne gondolkodni.a rendőrségnek egyáltalán nem érdeke semmit elhallgatni az emberek elől.főleg nem egy ilyen dolgot.és elhihetitek,hogy nem is teszi meg.

22. szabotimi (válaszként erre: 21. - Nike)
2008. ápr. 1. 09:37

remélem,hogy így van!

tényleg, lassan ki sem merek menni az utcára.

21. Nike
2008. ápr. 1. 09:34

" A történet szerint egy XI. kerületi iskola előtt a gyermekét váró anyukától kért útbaigazítást egy román rendszámú autó sofőrje. A közben odaérő kisfiút édességgel a kocsijához csalta és be akarta rántani az autóba. Az anyuka megakadályozta és az autós elmenekült. A levél szerzője szerint az elmúlt két hónapban 17 gyereket raboltak el így.


A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az internetes levél miatt az iskolában és annak környékén is vizsgálódtak a rendőrök. A XI. kerületi nyomozók megkeresték a többi fővárosi kerületi kapitányságot is. A vizsgálat eredményeként megállapították, hogy még csak hasonló eset sem történt a városban. A rendőrség közleményében kijelentette, hogy mindent megtesznek a gyermekek elleni bűncselekmények megelőzésére és hogy hasonló esetek ne fordulhassanak elő. Az interneten keringő történetet a vizsgálat után városi legendának minősítették. "

2008. ápr. 1. 09:24

"Egy anyuka a 2 éves gyerekével várta a nagyobbat márc.20-án az Érdi úti iskola (XI.ker) elött. Egy román rendszámú Merci megállt mellette, egy férfi kiszállt és útbaigazítást kért, majd visszaült. A még nyitott kocsiajtón át a gyereknek egy csokit nyújtva akarta megköszönni a segítséget, amikor a gyereket berántotta az autóba, az anyuka kis huza vona után visszarántotta, végül nála marad a gyerek. A kocsi elindult, de a férfi visszaszólt, hogy "úgyis elviszem". Anyuka a rendszámot megjegyezte.


A rendőségen kiderült, hogy a rendszám egy román Dacia rendszáma volt, nem a Mercedesé. A rendőrök elmondták, hogy az elmúlt 2 hónapban 17 kisgyereket vittek el így, nyomtalanul. A csokiban valószínűleg nyugtató lehet, azonnal kiviszik őket az országból, az egész utat átalusszák. Nem bíztatták a szülőket, azt mondták biztosan nem lett volna meg, ha elvitték volna. Ovodáknál, iskoláknál, játszótereknél, bevásárlóközpontoknál vadásznak.



Tegnap ezt az üzenetet kaptam a IWIW-en. Megmondom őszintén nagyon megijedtem. Borzasztó, hogy vannak ilyenek is. Egész este ezen járt az agyam, hogy mit csinálhatnak szegénykékkel. Eladják olyan családoknak akiknek megvan a pénze de sajátjuk nem lehet?? A többibe belegondolni sem merek. Abba meg pláne nem, hogy az én kisfiamat rabolják el. Abba belehalnék.

A rendőrség tehetetlen!! Mindig az ha valami " kokmoly" dologról van szó! A határom meg csak úgy átvisznek egy gyereket ( nyitot határ elött is) minden fére okmány nélkül.

Mindenki nagyon vigyázzon a manójára, mert csak a lelki jelenlétünk segíthet, nincs más!

19. Hoxa
2008. márc. 31. 18:55

A Havariapress szerint utánajártak, a rendőrség több kerületben is végzett adatgyűjtést és nem történt ilyen eset az említett iskolánál.


Azt gondolom, részben értelmetlen pánikkeltés, másrészt viszont segít komolyan venni az ilyen dolgokat. De ettől még csak urban legend és értelmetlen lánclevél marad.

18. Ági28
2008. márc. 31. 16:49
Nagyon remélem h nem igaz, és nem románok érdekében! Amúgy a gyerek és emberkereskedelem bazi nagy biznisz! Legfőképp a szervek miatt! Egyébként, ha kamu köremail, akkor az elindítóját fel kellene kötni! Rühellem az ilyenfajta hülyeséget! Én pár hete kaptam egy megégett arcú kisgyermekről fotót, és küldjem tovább mindenkinek, mert így kap pénzt a család! Hát ez gusztustalan! Szegény gyereknek van és lesz elég baja és még az egész világon őt bámulják! És az emberek meg nem gondolkodnak! Mitől és kitől kapnának a szülők pénzt, mert körbejár a fotója? Erre senki sem tudodd választ adni!
2008. márc. 31. 16:33

Sziasztok!

Tavaly ősz körül nálunk is (Monor környéke) hasonló eset történt, de arról a híresztelésről kiderült, hogy kacsa. Nagyon remélem, hogy most is erről van szó!

2008. márc. 31. 16:10
2008. márc. 31. 08:02
Ha ilyen ütemben terjed, nemsokára az egész ország ismerőse lesz:)))
14. virgilius (válaszként erre: 13. - 6c4fb2f974)
2008. márc. 31. 08:00
Miért ne lehetne tényleg pont Sitecom ismerőse? :)
13. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 1. - Sitecom)
2008. márc. 31. 07:57
ezt bebuktad:)))
2008. márc. 31. 07:50
az én unokám mindig kacsalábra veszi fel a cipőt fordítani nekünk kell,de lehett hogy ez csak nálunk van...
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - 6c4fb2f974)
2008. márc. 31. 07:47
Lehet,hogy így van,mindenesetre,most jutott eszembe,hogy régen mondtam már a kicsiknek,hogy ne álljanak szóba idegenekkel,semmilyen körülmények között:)
2008. márc. 31. 07:39
valami hülye megint elkezdte rémísztgetni az embereket...bravó!
2008. márc. 31. 07:39

ez meg az origón van:



"Kedves kisebb-nagyobb gyerekes ismerősök!

egy ismerős anyuka a 2 éves gyerekével várta a nagyobbat 2 napja az Érdi úti iskola elött.egy román rendszámú merci megállt mellette,egy férfi szállt ki és útbaigazítást kért,majd visszaült.

A még nyitott kocsiajtón át a gyereknek egy csokit nyújtva akarta megköszönni a segítséget,amikor a gyereket berántotta az autóba,az anyuka kis huza-vona után visszarángatta,végül a gyermek nála maradt. A kocsi elindult,de a férfi visszaszólt,hogy úgyis elviszem. az anyuka a rendszámot megjegyezte. a rendörségen kiderült,hogy a rendszám egy román dacia és nem egy mercedesé volt.

A rendőrök elmondták,hogy az elmúlt 2 hónapban 17 gyermeket vittek illetve raboltak el. A csokiban valószínű,hogy nyugtató van így a gyermekek átalussza.azonnal kiviszik a gyermekeket az országból. Nem bíztatták a szülőket. Ovodáknál,iskoláknál,játszótereknél,bevásárlóközpontoknál

vadásznak. Nem is értem miért nem lehet a hírekben erről hallani.

kérlek titeket ti is tegyétek ki a falra!"


Kiraktam a falra. Ilyen nagy üzlet a gyermek?

2008. márc. 31. 07:36

Persze, igaz, meg egy ismerősöd...

Egy másik fórumon találtam:

Kedves Fórumozók !



Első sorban kigyermekes szülők figyelmét szeretném felhívni !!!



Az alábbi üzenetet kaptam az iwiw-en. A lány aki küldte, megbízható... kötve hiszem, hogy maga sztori KAMU lenne !! Ha mégis az, akkor "csókoltatom" az értelmi szerzőt !!



Várom a hozzászólásokat, legyen vélemény vagy információ !!



ÍME az említett üzenet :



Egy ismerős anyuka 2 éves gyermekével várta a nagyobbat az Érdi úti ( XI. ker ) iskola előtt. Egy román rendszámú Merci megállt mellette, egy férfi kiszállt és útbaigazítást kért tőle, majd visszaült.


Még a nyitott kocsiajtón át, egy csokit nyújtott a gyereknek, így megköszönve a segítséget, majd egy hirtelen mozdulattal berántotta a gyereket a kocsiba. Az anyuka kis huzavona után visszarántotta, végül nála maradta gyerek. A férfi elhajtott, de még kiszólt : úgyis elviszem...


Az anyuka megjegyezte a rendszámot. A Rendőrségen kiderült egy Dacia rendszáma, nem pedig Mercié. A rendőrök elmondták, hogy az elmúlt 2 hónapban 17 gyerek tűnt így el. A csokiban valószínűleg nyugtató lehet,azonnal kiviszik őket az országból, így végigalusszák a gyerekek az utat.


Nem bíztatták a rendőrök, mert ha sikerül elvinniük, valószínű nem találják meg !!


Óvodáknál, iskoláknál, játszótereknél, bevásárlóközpontoknál vadásznak.



Már csak egyet nem értek... MIRE VAN A HÍRADÓ ????


Mert ha csak a fele is igaz én akkor is félek !

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Sitecom)
2008. márc. 31. 07:35

Az biztos:(

Ilyenkor örülök igazán ,hogy nem a fővárosban,mégcsak nem is városba lakunk!

2008. márc. 31. 07:34

Én sem értem....Elgondolkodtató!!

De miért mondta volna egy rendör..ha nem igy van...

mindenesetre,nagyon kell vigyázni.

5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - Sitecom)
2008. márc. 31. 07:30
De hát 17 gyerek elrablása,elég nagy horderejű ügy,elképzelhetetlennek tartom,hogy ne tudnánk róla!
4. sitecom (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2008. márc. 31. 07:25
Igen az!!!!!És ahol csak tudunk a baráti társasággal,közössen,megprobáljuk közzétenni!!!REmélem sikerrel!!!!!
3. Hoxa (válaszként erre: 1. - Sitecom)
2008. márc. 31. 07:23
Tényleg az ismerősöd, vagy te is emailben kaptad?
2008. márc. 31. 07:22
Döbbenten olvasom!!!!! Hát mi van itt "szafarinak" tartják Mországot és hol van asajtó aki mindent midíg tájékoztatásúl ad csak a politika a fontos felháborító!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook