Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemőnél fej és kézremegés fórum

Csecsemőnél fej és kézremegés (beszélgetős fórum)


2015. szept. 29. 14:16

Sziasztok!


Most találtam rá erre a topicra. Sajnos a kislányomnál is 1 hónaposan laktát emelkedést állapítottak meg, Hypotón is, eddig mitokondriális genetikai vv volt, az negatív lett. Várunk a sote ritka betegségek tanszékére, hogy bejussunk. Addig is kérdezném, hogy akinek hasonló "betegsége" van, mit tudtak vele kezdeni az orvosok? Dévényre járunk, és tsmt tornát is csinálunk. Legalább a fejlődése elindult a babámnak.

Köszönöm!

2014. febr. 26. 08:09
Szia kattantak! Igen,látta az orvos mivel ez a tünete szinte majdnem, hogy sajnos folyamatosnak mondható, és akkor a legintenzívebb mikor fél valamitől/valakitől, itt jelen esetben a dokitól!Köszönjük szépen, próbálunk erősek maradni és csak pozitívan gondolkodi,de igen nehéz ez sokszor!Reméljük hamarosan túlleszünk mindenen,megtalálják az okot és a tünet is elműlik megfelelő kezellésel!Nektek is kitartás akkor,ha sajnos ti is neurológushoz jártok!
2014. febr. 25. 17:35
Szia!A Ti problémátokhoz konkrétan nem tudok hozzászólni, de sajna mi is gyakori vendégek vagyunk a neurológián :(, szóval kitartást, és sok erőt Nektek, tudom milyen amikor az ember aggódik a gyerekéért, és azt érzi tehetetlen sokszor... egy jó tanács, bocsi, ha már ezen túl vagytok, de nekünk anno mondták a neurológián, hogy ha van lélekjelenlét videózzuk le, hogy mi történik.. lehet mondták Nektek is, vagy látta konkrétan orvos, szóval akkor bocsi.. és sok-sok erőt!!!
2014. febr. 25. 16:52
Szia Iculi71! Nagyon aranyos vagy köszönjük a sok jó kívánságot, és bátorítást!! Reméljük, nem lesz semmi gond, és persze mihamarabb kiderül mi okozza ezt a tünetet! Én is ebben bízom, hogy időben vagyunk még, és reméljük ha van is valami az a korai észrevétellel minnél jobban kezelhető!
2014. febr. 25. 15:33
Nem értek a témához, csak annyit szeretnék bátorításul írni, hogy ilyen korban hihetetlen regenerálódási képességük van még a piciknek. Remélem hogy nincs gondja a kicsidnek, de ha lenne is nagyon jó eséllyel teljesen fel fog épülni belőle. Kitartás és szuperül csináljátok, hogy minden lehetséges módon kivizsgáltatjátok!
2014. febr. 22. 08:04
Köszönöm a választ! Hát nekem sajnos ez a legrosszabb, ez a bizonytalanság :( Nem tudom mire számítsak egyáltalán! De azért köszönöm :)
12. trapiti (válaszként erre: 11. - Kataka23)
2014. febr. 21. 12:56

Igen olvastam, csak nem volt időm írni.

A genetikai vizsgálat nagyon fontos, az sokmindent eldönt.

Jósolni nem nagyon szeretnék, mert lehet sajnos súlyos betegség is a háttérben, de nem biztos. A vizsgálatok szerintem jó irányba mennek, mindenképpen a gyerekorvosokra kell hallgatni.

Az hogy egyéb tekintetben jól fejlődik, jó jel. Ha valóban valamilyen enzimdefektusról, genetikai rendellenességről van szó, annak is többféle súlyossága ill. kimenetele lehet, úgyhogy tényleg nem érdemes erről semmit mondani egyelőre.

2014. febr. 21. 12:03
írtam privátban
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Kataka23)
2014. febr. 19. 21:10

Nyugodtan írj itt privátot, ezt mindig olvasom. Igaz nem vagyok gyerekorvos, de talán értelmezni a leleteket tudok segíteni addig is amíg a gyerekorvossal tudsz beszélni.

Ha lesz genetikai vizsgálat, akkor mindenképp jó úton vagytok, ezt mindenképpen ki kell zárni.

A hasonló tüneteknek nagyon sok oka lehet, és nagyon kicsi az esélye hogy itt pont olyan fog válaszolni, akinél ugyanaz az ok, ezért gondolom, hogy nem sokat jelent, hogy itt sokan azt írják, normális jelenség és egészséges gyerekeknél is van - persze ez igaz, de a ti esetetekben mindenképpen vizsgálni kell, különösen hogy nem minden lelet negatív, de szerintem jó kézben van a dolog azok alapján amit leírtál!

2014. febr. 19. 15:21

Igen, mint ahogy írtam is, járunk neurológushoz, voltunk 2 hetet kórházban, gyermekneurológusnál, ő rendelte el az eddigi vizsgálatokat amik már megtörténtek,és még megyünk is vissza 2 hét múlva, csinálnak neki genetikai vizsgálatot,pont a laktát miatt! ásványanyagokat már nézték neki ott nem találtak neki semmit! csak azért gondoltam, hogy utánakérdezek,hogy hátha valaki olyanra rátalálok akinél volt hasonló vagy esetleg mint itt is egy orvos olvassa és hátha tanácsot kapok ebben, mivel eddig senki nem tudott mit mondani rá!!

Kedves trapiti esetleg egy e-mail címet kaphatnék ahol részletesebben leírnák mindent!!??

Elég elkeserítő....., ez az érzés, hogy nem tudom mitől van és egyáltalán mi lesz ennek a kimenetele!!!

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Cucumber128)
2014. febr. 19. 14:35
Persze, néha minden baba remeg, izgatottságában pl. De a hónapokig tartó, súlyosbodó és állandósuló remegés egy egyébként is valamelyest sérült babánál semmiképpen nem normális, különösen ha olyan laborleletekkel társul mint amiről itt szó van. Orvos vagyok, én nem hagynám annyiban ha az én gyerekemről lenne szó. Persze ettől még a szomszédasszony gyereke nyugodtan remeghet akkor is ha makk egészséges :)
2014. febr. 19. 13:24

szia

húgom most 4 éves, de mikor anyukám elkezdte a hozzátáplálást (5 hósan) nála is elkezdődött ilyen remegés, amint meglátta az ételt. Elvileg ez egy reflex, ha nagyon örülnek valaminek. mint írtad a keze, akk remeg ha vmit nagyon el akar érni, lehet nagyon rákoncentrál, s ezért előjön ez a reflex.

gyermekorvos is mondta, ez normális, s majd elmúlik, ahogy fejlődik a mozgása. nem árt kivizsgálni sem, mert ritka esetben tényleg neurológiai dolog, de (ha jól értelmeztem) nálatok nem találtak semmit :)

2014. febr. 19. 13:14
Gyerekorvos mit mondott a laborra, nem kellenek további vizsgálatok??? A magas laktát, piruvát szint gyanús lehet valamilyen enzimdefektusra, pl. piruvát-dekarboxiláz csökkent aktivitására, ami járhat idegrendszeri tünetekkel is. Mindenképpen kivizsgáltatnám.
2014. febr. 19. 12:49
Beszélj a gyerekorvoshoz. Lehet járni kell tsmt tornára, vagy menni kell a fejlődés neurológiára.
2014. febr. 19. 12:40

Nálunk a kisebbiknek volt szájremegése időnként picit a keze! De volt annyira gáz! Őneki kálcium hiány miatt volt! Kapta egyy darabig a calcimuscot, s elmúlt!

Ő is most 9 hós! Ez pár hósan volt! De idegrángás elòfordul Ca hiánytól, ennyi idősen is!

2014. febr. 19. 12:38
Gyermek neurológusnál voltatok?
2014. febr. 19. 12:28

Szisztok!


Olyan anyukák válaszát/hozzászólását keresem akik hasonló tünetekkel találkoztak már gyermeküknél vagy esetleg más gyermekénél!!! Most 9 hós kislányom kb 4 hós kora óta tapasztaltuk h beremeg a feje és a keze! Feje mikor valami újat lát vagy nagyon akar valamit, keze az csak akkor ha nagyon fogni akar! Kezdetben csak néha, mára már majdnem folyamatos a finom hullámú remegése! Intenzitása azért már szűnt, de még mindig jelen van! Voltunk neurológusnál több helyen is! Volt MR, ami negatív, EEG úgy szint negatív!! Egyedül a vérében volt emelkedett laktát és piruvát szint! És sajnos választ erre még nem kaptunk, hogy mitől lehet a remegés! Egyébként tudni kell róla h kis súlyú koraszülött volt, 35 hétre 1950g-al született! 4,5 hós korára mind két irányba forgott,8 hósan kezdett el kúszni és most kezdi négykézlábra emelni magát! Még annyi hogy nyaki háti és felső végtagi hypotónia miatt gyógytornára járunk 3 hós kora óta.


Kérlek titeket aki látott vagy hallott hasonló esetről, az írjon, minden opciót szívesen fogadok, hogy mégis mitől és merre induljunk tovább!!!


Előre is köszönöm a segítséget!!!

2014. febr. 19. 12:28
Csecsemő fej és kézremegés!!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook