Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha a kutyákat a játszótérre hordják piszkítani? fórum

Mit lehet tenni, ha a kutyákat a játszótérre hordják piszkítani? (beszélgetős fórum)

26. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 25. - Jstefan)
2014. febr. 21. 17:32
Itt gondoltam.
25. jstefan (válaszként erre: 24. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 19. 21:20
Munka közben mindíg benézek ide is pár percre,máshol nem láthattál,a facebookon nincs magyar ismerősöm.
24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2014. febr. 19. 21:00
Na! Nem azért, csa rég láttalak valahol:))
23. jstefan (válaszként erre: 22. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 19. 20:25
Sokfele jártam, de kutya ügyben semmilyen formában nem vagyok érintve!
22. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2014. febr. 19. 20:08
Hol jártál??
21. jstefan (válaszként erre: 19. - Cessi)
2014. febr. 19. 20:07
Tavaly láttam a tudósítást egyik TV csatorna horror híradójában hogy ez megtörtént.
20. Cessi
2014. febr. 19. 07:07
Köszönöm az eddigi ötleteket, készítek pár fényképet.
19. Cessi (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2014. febr. 19. 07:07
Azért ez már erős túlzás. Az a szerencsétlen kutya nem tehet semmiről, itt a gazdik gondolkodás módján kellene változtatni. :(
18. jstefan (válaszként erre: 17. - Turkkati)
2014. febr. 18. 22:42
Tavaly láttam a tudósítást egyik TV csatorna horror híradójában hogy ez megtörtént.
17. turkkati (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2014. febr. 18. 21:35

Megmérgezni a kutyákat, mert a gazda felelőtlen, bunkó???!!

Nem erős ez egy kicsit?

Még jó, hogy nyomoznak az elkövető ellen!

A gazdákkal kell megértetni, nem a kutyákon bosszút állni!

16. jstefan (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 18. 21:28
Tavaly volt rá példa egyik játszótér közelében hogy valaki mérgezett húsdarabokat szórt el ,és a kutyások csak akkor álltak le a homokozó beszennyezésével amikor több kutya elpusztult. Természetesen azonnal nyomozás indult az elkövető ellen, az előzményekről senki nem beszélt.
2014. febr. 18. 20:12
Meg kell várni a delikvenst,és hólapáttal jól hátbaverni! (delikvens alatt természetesen a gazdit értem)
2014. febr. 18. 17:48

Fénykép és bejelentés a környezetvédelmi osztályon!

A játszótér nem kutyafuttató. Vigye oda a gazdi.

13. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 18. 15:23

ezt a bokros dolgot nem értem :) miért akarna egy kutya mindenképpen bebújni egy bokor mögét, amiért ki kell azt tördelni?

talán a közös képviselőkkel lehetne beszélni, mégiscsak több hivatali utat járhatnak be, jobban elérhetik az illetékeseket

és sok helyen büntetnek, méghozzá kemény pénzekkel, ha valaki olyan helyre (közterületre) viszi be a kutyáját, ahová tilos

12. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 18. 14:57

Aha, igen, úgy, úgy. Majd szólok ha kész az új, ha még akkor lesz Hoxa!

Cak + an!!

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 18. 14:42
Biztos nem voltak EU szabványok (a beton tuti nem az) és készül a biztonságos. Csak pozitívan!!! :)))
2014. febr. 18. 14:07

Már elnézést, de; a közterületes sz ik rá, mert abból nincs pénz. És különben is, 4 után én még nem értem el senkit, pedig este van csak kutyaséta!!


Az önkorminak mostanában más gondja van, itt csak az lenne megoldás, ha néhány erős srác "véletlenül " ott kóvályogna, és "elmagyarázná" a dolgokat.

Előlünk már inkább elvittte az onkorm. a hintákat, meg a homokozó betonsélét felszedték. Mindezt azután, hogy a kismamák levelet írtak a kutyák miatt. Na?!?!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Cessi)
2014. febr. 18. 13:42
Azt is kérjetek az önkormányzattól, vagy nem tudom ki az üzemeltetője a játszótérnek. De annak ki kellene téve lenni, hogy nem lehet állatot bevinni. Rettenetesen fertőző így, nem csodálom, hogy épeszű szülő nem megy oda a gyerekével.
8. Cessi (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 18. 13:40
Sajnos nincs :(
2014. febr. 18. 13:40
Az előttem szólónak igaza van, minél több fotót készítsetek, magáról a játszótér siralmas állapotáról, valamint, ahogy bent vannak a kutyák és gazdáik, mert így fotókkal alátámasztva tudtok intézkedést kérni.
2014. febr. 18. 13:38
Nincs kirakva, hogy kutyával nem lehet bemenni??
2014. febr. 18. 13:37

Közterület felügyelettel kellene felvenni a kapcsolatot. Érdemes lenne lefotózni, hogy milyen állapotban van a játszótér, a rendet be nem tartó kutyásoknak 'hála'. Az ilyen hanyag és ostoba kutyatartók miatt vannak a bajok :(

Egyébként el lehet küldeni őket, sőt, állampolgári kötelesség, mivel játszótér területére csak segítőkutya vihető!!!

Nekünk három kutyánk van (ebből 2 segítő), de eszünkbe nem jutna játszótérre vinni őket, pláne nem wc-zni, na meg mindig felszedjük utánuk a csomagot.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 18. 13:36
Az önkormányzatnál érdeklődj, melyik osztályhoz tartozik ez a probléma, esetleg közterület felügyelet is foglalkozik ilyennel.
3. Cessi (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. febr. 18. 13:35

Van, de mivel folyamatosan nyitva van a kapu, a kutyák ki-be mászkálnak. Ha pedig be van csukva, a gazdi kinyitja.

A közterületet pedig szerintem nem lehet körbekeríteni.

2014. febr. 18. 13:33
kerítés?
2014. febr. 18. 13:24

A lakásunk alatt van egy játszótér, illetve egy kisebb füves terület két foci kapuval. Régen nagyon sok gyerek járt oda hintázni, labdázni, és mivel van egy kis domb, télen szánkózni.

Az utóbbi időben eltűntek a gyerekek, java részt kutyások járnak oda, pedig a társasház másik oldalán van egy kutyafutató kialakítva.


Pár napja férjemmel lementünk sétálni, és megdöbbenve láttam, hogy a játszótéri homok, illetve a füves rész is tiszta kutyagumi.

Egy nő pont akkor engedte be a homokozóba a kutyáját, megkérdeztem tőle miért csinálja. Azt mondta azért, mert a futatóban senki sem szedi össze a kutyagumit. Persze ő is ott hagyta a homokban.

A társasházban már többször szóba került, hogy valamit csinálni kellene, mert a játszótéren, és a házak előtt a kutyák miatt kitördelik a bokrokat, mert a kutya nem tud mögé bebújni.

Kihez lehetne fordulni? Mivel közterület, nem lehet őket elküldeni.


Nekem is van kutyám a szüleimnél, de soha nem törtem ki bokrot, mert a kutya be akart mögé bújni, csak nem fért be, és a kutyagumit is összeszedem. Ráadásul nem hogy a játszótérre nem engedem be, de a közelébe sem viszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook