Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún bemutatkozásnál mennyit mondjak el magamról? fórum

Állásinterjún bemutatkozásnál mennyit mondjak el magamról? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 17. 21:45

A testbeszéd döntő...testtartás, mozdulatok...ne nézd a köldököd, ha lehet inkább a kérdezőt ...nem fontos a szeme, nézheted a brossát, vagy a nyakkendőjét...

Még fontosabb a folyamatos beszéd..a sok nyögés, őőőzés, makogás az baromi hátrány...minimális gesztikulációval válaszolj...


reméld, hogy a beszélgető/kérdező nem kezdő.


az önéletrajzodban minden benne van, csak az érettségitől, de inkább a diplomától kezdd...az eleje nem érdekes. bedobhatsz a cégnek megfelelő történeted valamilyen szakdogából..ez halvány nyelcsapás, de hasznos..


ja, a cipőd csillogjon(a szemed is) ápolt köröm, és ha megkínálnak valamivel, lehetőleg ne domborítsd, hogy 7pH-s mentes vizet kérsz...inkább egy semmitmondó kávét/teát(az úgysem lesz...


Akkor van bukta, ha valami hülyeség megtalálható rólad a neten...fészbúk, gúgli...A profi HR-es rádkeres...


járj szerencsével!

2014. febr. 17. 20:28
Úgy tudom,hogy nem az a jó,hogy "kedd volt és sütött a nap mikor születtem" hanem max. mikor születtél ez és ez vagy tanulmányaid stbstb.
3. cel (válaszként erre: 1. - 11780e8021)
2014. febr. 17. 20:28

Válaszd az arany középutat. Légy rövid és tömör, hiszen nem tudhatod, hogy akikkel szemben ülsz melyik csoportba tartoznak.

Név, végzettség, gyakorlati tapasztalatok. Amire még kíváncsiak majd megkérdezik és te csak arra válaszolj, amire a kérdés irányul.

2. kisj
2014. febr. 17. 20:27
legyél rövid és lényegretörő
2014. febr. 17. 20:22

A hét elején megyek állásinterjúra, eddig olyan állásom volt, ahol szinte nem is volt interjú, ismerős által kerültem be, de nem is szerettem volna annyira, mint amin most részt fogok venni.

Olvasgattam a témában HP-portálokon, hogy minél jobban sikerüljön.

Kb. úgy jött le, hogy az első kérdésük, kérésük az lesz, hogy mutatkozzak be. Tanulmányok, eddigi tapasztalat, kompetenciák... Valahol azt olvastam, hogy ez legyen rövid, ne mondjak el mindent, hogy később az interjúztató bele tudjon kérdezni 1-1 területbe. Valahol viszont azt írják, már ilyenkor is célravezető akár példával alátámasztani, hogy a múltban hogyan kezeltem a munkám során konfliktust, hogyan oldottam meg egy adott problémát...

Akinek van tapasztalata: most melyik a célravezetőbb? Adjam ki magam már itt bőven vagy legyek rövidebb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook