Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 3. fórum

Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 3.

10. Manikácska (válaszként erre: 9. - Bibity)
2014. febr. 21. 07:05
Romániában lakom, itteni orvosom van. Jobbnak tűnik, mint az előző, mert nem csak várunk, hanem elindultunk más úton is. Kiderült róla, hogy rokon, ez, godolom, megkönnyíti a dolgokat. Szomorú, hogy másképp tojnak az emberre. Persze, kezdettől fogva magánba járok.
9. bibity (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2014. febr. 20. 14:20
Hogy hívják a mostani endokrinológusodat? Ő akkor jónak tűnik? Magánrendelésre jársz?
8. Mazsinka (válaszként erre: 7. - Albert9876)
2014. febr. 18. 19:33
Szabad tudni, konkrétan honnan rendelted?
7. albert9876 (válaszként erre: 6. - Manikácska)
2014. febr. 17. 16:49

Én is magamnak főzök, sütök mindent, vegyszereket már nagyon minimálisat használok, de sajnos a vezetékes vízben benne van a sok hormon, azt ugyanis nem tudjk kiszűrni (a fogamzásgátlóból ered).

Én neten rendeltem meg, de gondolom, hogy oda is szállít a cég.

2014. febr. 17. 16:23

Minden kajámat magamnak készítem, így "csak" azt a vegyszert eszem meg, amit ez állat megevett vagy a növény felszívott. Próbálok mindenből lehetőleg tisztát enni, de sajnos már az egész Föld szennyezett. :(

Nem tudom, hogy Romániában van-e Maca gyökér por...

5. cornflower (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2014. febr. 17. 16:08

Szia!


Ajánlom neked a MACA gyökér port, ez egy superétel (superfood)és nagyon gyorsan észreveszed az eredményét.

Nyersevőktől hallottam én is róla, helyre teszi a teljes endokrin és hormonrendszert.

Nem sok helyen kapható, organikusat keress, nekem egy zöld tasakos van most, de volt már ugyanez dobozban is.

4. Kantara (válaszként erre: 3. - Manikácska)
2014. febr. 17. 13:54
Remélem, sikerrel jársz majd, mint sokan. Érdemes elolvasni Szendi Gábor pár kaleos könyvét, egy idő után körvonalazódnak különféle összefüggések a tápláléktípusok meg betegségtípusok között. Bár nekem is időbe telt, hogy nagyjából átlássam az egészet, még fejlődő fázisban vagyok én is, azt hiszem. De most már legalább tudom, mire kell jobban figyelnem, mi az ami esetleg belefér rosszalkodásképpen. Meg ugye az a biztos, ha magad készíted az ételed, úgy kevésbé fordulhat elő, hogy valami nem odavaló kerül bele.
3. Manikácska (válaszként erre: 2. - Kantara)
2014. febr. 17. 13:38
Köszi! Valószínűleg kipróbálom, mert szép fokozatosan már így is elhagytam a paleoban tiltott dolgokat. Meg nem is eszem gyakran belőlük.
2014. febr. 17. 13:31

olyan nincs, hogy félpaleo. (tudod, mint a félig terhes)A hüvelyesek rossz irányba befolyásolják a dolgokat, olvass utána, a pajzsmirigy nem örül nekik. Úgy tudom legalábbis.

Szerintem meg kellene próbálni igaziból a paleot, számtalan esetben segített, a gyógyszert is el lehetett hagyni. azóta nekem sem hullik a hajam. Mondjuk nekem pajzsmirigy meg ir problémám nem volt, a többiek sikertörténeteiből merítettem.

Próbáld ki szerintem, adj egy hónapot magadnak próbára. A PCOS is javul vele, csak annak szerintem kicsivel több idő kell, mint egy hónap.

És sok sikert!

2014. febr. 17. 13:08
Tavaly március elején írtam meg a második cikkem ebben a témában, lassan egy éve. Akkor épp nem hullott a hajam, a pajzsmirigy eredményem és a progeszteronszintem viszont nem javult. Ennek ellenére úgy éreztem, hogy a júliusi nagy ellenőrzésre javulást fogok produkálni, az Inzulinrezisztenciát (IR) illetően mindenképp. Akkorra terveztem a követkző cikket, de sajnos a várakozásommal ellentétben semmit sem javultak az eredményeim.

Ugrás a teljes írásra: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 3.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook