Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kocka a gyerek fórum

Kocka a gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
53. frizer
2015. febr. 24. 12:13

Minden jel szerint egyedül vagyok a véleményemmel: én semmi drámait nem látok a dologban. Péntek délután egész heti suli után másra sem vágyik, mint hogy lerogyjon a gép elé, és végre nézhesse azt, amit szeret, se házival ne kelljen foglalkoznia, se a holnapi koránkeléssel, se semmi gonddal. Nem sokat tudok a Minecraftról, csak annyit, hogy szokták a tizenévesek számítógépes Legójaként hívni, nagyon kreatív dolog, nagyfokú szabadsággal megspékelve. Nem lövöldözős, nem horror, semmi vészes.

Tudom, hogy csak nézi, de még mindig inkább azt nézze, mint valamelyik bugyuta rajzfilmet, vagy a legszánalmasabb értékrendet közvetítő zenecsatornák egyikét nonstop.


Én ugyan 36 éves vagyok, kétgyerekes családapa, mérnök, de még vissza tudok emlékezni a 12-13 éves énemre, mikor a C64-est nyüstöltük látástól mikulásig a két bátyámmal meg a barátaimmal, és nagyon jó, hogy nem kellett sem lelkifurdalást éreznem, sem szégyellnem magam miatta, különösen nem péntek délután. Ha a helyedben lennék én leginkább megpróbálnám egy kicsit a rajongását megérteni, ha meg tudja beszélni a Minecraftos élményeit veled/veletek, máris ötven lépést léptetek előre a sikeres kommunikáció terén. Kezdetben beírhatnád a google-ba, hogy "mi a jó a minecraftban", olvasgass egy-két órát, utána megnézhetnél te is néhány videót, mondjuk az alapokról. Ha nincs csesztetve meg nem kell szégyenkezve számítógépeznie, pláne ha még a lelkesedését is megoszthatja, akkor szerintem sokkal együttműködőbb lesz a fürdés meg a vacsora ügyében is, mert azt azért nem kellene elhanyagolni:) Persze egész hétvégén így sem mehet a Minecraft, de a péntek este miért ne lehetne az övé? Ha meg társasjátékozni akartok, ne a Monopolyt meg a Ki nevet a végént hozzátok elő, ma már nagyon sok kiskamaszt is érdeklő (sci-fi, fantasy, történelmi meg a világon mindenféle témát érintő) társas is van, érdemes a boardgamegeek oldalt is tanulmányozni.

52. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Anetta25)
2014. febr. 17. 12:01

ahogy értettem, itt kifejezetten a hétvégi programról van szó. talán nektek is más programokat kéne szervezni, kicsit intenzívebben élni, mint egész hétvégén a négy fal között. írtad, hogy persze van időnként kirándulás, foci, közös vásárlás, ez meg az, de akkor nem lenne probléma a számítógépezés, ha ilyen sok és rendszeres kültéri és egyéb program lenne, mert akkor csak elvétve fordulna elő hosszabb számítógépezés, ami beleférhet. őszintén szólva mégis mivel foglalja le magát egy 12 éves a négy fal között szülőkkel, tesókkal? :) abból már rég kinőtt, hogy velük játszadozzon, és indul a kamaszkor felé. ha közös családi programok lennének, akkor ő sem húzhatná ki magát abból


most a számítógép, régen a tévé, mindig van valami, ami elé belustul egy gyerek és rászokik, ha a család sem mutat semmi más példát

2014. febr. 17. 11:20
Írod, hogy minecraft videókat néz. Lehet, ha meglenne neki az alapjáték akkor inkább játszana. 6000 ft körül van, és ezzel már meg lehet csinálni azoknak a dolgoknak a többségét amiket a videón néz.
2014. febr. 17. 11:11
Nem szeret kirándulni. OK. Mi a helyzet az uszodával, mikor voltatok élményparkban? Szeret csúzdázni? Fél a víztől?
49. Anetta25 (válaszként erre: 48. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 11:00

ja nem :) ilyet kap, nem arról van szó. csak ha rajta múlna, mást sem enne egészne, mint édességet.


egy 10 percig érdekli kb a főzöcskézés...addig segít is, ami jó..de utána már inkább szalad a géphez

48. csutkamano (válaszként erre: 47. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:58
Gondolod, hogy egy hétvégi közösen elkészített desszert olyan sokat ártana neki?
47. Anetta25 (válaszként erre: 45. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 10:56
ha nagy nehezen áthívja őket, vagy átmegy, akkor úgy tűnik elvan velük...enni akkor sem eszik sajna többet ha rohangál...az édességből abból tudna, csak az nincs megengedve
46. csutkamano (válaszként erre: 42. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:55
Nyilván van kedvenc étele. Az elkészítéséhez vond be a hozzávalók megvásárlásába, utána meg az elkészítésébe.
45. csutkamano (válaszként erre: 40. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:52
Ha a barátaival jól elvan, akkor inkább focizzon, addig is mozog, és nem a négy fal között nézi a monitort. A mozgás meghozza az étvágyat, készítsétek el közösen az uzsonnát vagy a vacsorát, feltéve, hogy van kedve a főzőcskéhez.
44. Anetta25 (válaszként erre: 39. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 17. 10:50
na ez viszont egy új aspektus...ez elképzelhető..köszi, erről mindenképp kell vele beszélni. ha véletlen szófogadóan lefekszik időbe akkor mindig kéri hogy a tv még menjen...lehet hogy a fények miatt? hogy ne legyen egyedül? hm...ez elgondolkodtató
43. Anetta25 (válaszként erre: 41. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 17. 10:48
ott csak az anyja van és az új párja
42. Anetta25 (válaszként erre: 38. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 10:48
sajna nem, az evészet is kínszenvedés vele.
41. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 37. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:47
Másképp értettem: csak az anyjával, vagy ott vannak nagyszülők?
2014. febr. 17. 10:47
egyébként köszönöm mindenkinek, eddig is, ezután is ha írtok - a szabályokat velem tartja egyébként, azonban én úgy vélem, hogy a fő nevelését az apjának kell korlátokba foglalnia..a kérdés, hogy kell-e szakemberhez fordulni, vagy tiltani érdemesebb-e, vagy inkább "kirugdalni" barátokkal játszani, más játékra "kényszeríteni", mert azért időben és programban korlátozni kell a számítógépezést
39. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 35. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:45

Na, kezd érdekes lenni ez a kisfiú.

Esetleg nem a más környezet váltja ki? Lehet, "nem mer" aludni?

38. csutkamano (válaszként erre: 35. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:45
Ez érdekes, mert a legtöbb esetben ennek a fordítottja igaz. Szereti a hasát?
37. Anetta25 (válaszként erre: 34. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 17. 10:44

anyjával ugyanezt csinálja...elküldik aludni, tableten a paplan alatt folytatja...anyja hagyja, vagy elveszi és hagyja duzzogni.

apa-anya a gyerekekről normális keretek között beszélget, anya velem ugyanez. ha hétvégén kívül elvisszük meg lehet beszélni probléma nincs, úgy engedi el őket, hogy nekem is szót kell fogadni... a nagyzsülők nálunk vannak -nem együtt, csak közel.

36. Anetta25 (válaszként erre: 31. - Bibity)
2014. febr. 17. 10:42
nem ismeri -youtube videók, a játék meg a minecraft...állítólag mindenki nézi...nem azzal van a bajom, hogy nézi, hanem, hogy korlátlanul és megszállottan
35. Anetta25 (válaszként erre: 29. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 10:42
az a meglepő, hogy szeret jönni. Kérdeztük, volt lehetőség rá, hogy csak a huga jön, ő marad az anyjával, nem mert jönni akar és inkább hétvégente visszamenni nem akar
34. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 28. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:32

És otthon, az anyjánál hogy van a géppel, alvással?

Beszéltetek erről anyukával? És mennyi ideje tart ez?

Anya-apa viszonya?

Te - anya viszonya? Estleg nem a nagyszülőkkel laknak?

2014. febr. 17. 10:30
Hopp, véletlen elküldtem... Folytatom. Szóval, ezeken a korlátokon belül is van szabadság. De azt nektek kell határozottan megmondani, mit lehet és mit nem. Meg kellene értetni vele, hogy ha nálatok van, udvariatlanság nem veletek lennie. Amúgy meg legyen neki kiszabva idő, utána számítógép kikapcsolva, és ha nem kapcsolja ki ő, kikapcsolod te. Azonkívül a gépnek nem nála kellene lennie, hanem egy másik szobában. Ha gáz van, csatlakozom: kábelt a párnád alá :) És amíg nem javul a helyzet, programokat kellene szervezni, amíg nálatok van, hogy minden perce le legyen foglalva: kirándulás, társasjáték, akármi. Ha morog, akkor is. Előbb-utóbb ráfanyalodik, hogy veletek legyen, ha nincs ott lehetőségnek a számítógép. Ami jó is lenne, mert biztos, hogy neki sem jó ez a rengeteg gép előtt ücsörgés.
32. csutkamano (válaszként erre: 28. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:30

Mi az, amivel fel tudnád kelteni az érdeklődését, hogy elmozduljon a gép mellől? Miben ügyes, amit megdícsérve egy kicsit arra buzdítaná, hogy bizonyítson? A sikerélmény felvillanyozó tud lenni.


Az én két fiú unokám is 12 éves. Karácsonyra vettem 3D-s puzzlekat, és a két fiú úgy elvolt az összerakással, hogy a hangjukat se hallottam, máskor meg megy köztük a hangos rivalizálás.

31. bibity
2014. febr. 17. 10:29

Akiket néz, hogy játszanak, azokat ismeri? Élőben megy az a játék? Talán suli után megbeszélik a látott játékot? Vagy a barátai játszanak ott, és képben akar lenni?

Itt valami nem kerek, valami infó hiányzik. Esetleg, ha megkérdezném, mi ez a játék? Miért érdekli annyira?

Valahogy meg kellene tudni, miért érdekli annyira!

Ha ezt megtudod, utána lehet csak megoldáson gondolkodni.

Ne tiltsátok teljesen le, mert eltávolodás, hazugság, dac lehet belőle. Inkább egyelőre korlátozás, pl. 11- kor el kell aludni, ha nem tud, max. Könyv, de semmi elektronikai kütyü.

Vigyázzatok rá, kamasz, érzékeny korban van!

2014. febr. 17. 10:27

Szerintem is a mélyére kellene nézni, mi van a háttérben. Lehet, hogy valami olyan, amit nem tud vagy nem akar megfogalmazni, és amiben a segítségetekre szorul.


A számítógéppel kapcsolatban: én úgy érzem, nem úgy viselkedtek vele, mint a felnőtt a gyerekkel (nem piszkálódásból mondom, a világért sem, csak ez a benyomásom). A felnőtt világos szabályokat és korlátokat állít a gyereknek

29. csutkamano (válaszként erre: 27. - Hoxa)
2014. febr. 17. 10:21
Igazad van, de a srác szerintem kényszerből megy az apjához hétvégente, nem azért mert az apja társaságára vágyik.
28. Anetta25 (válaszként erre: 26. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 10:20
beszélgettünk. nem okol, sőt ahhoz képest, hogy ilyen befelé forduló annak ellenére odajön mondja, hogy szeret, ha beteg vagyok odajött, megsimogatott hogy gyógyuljak meg, ha szeretne valamit akkor azt szépen kéri...csak amit nem akar megcsinálni abban szabadelvű és nem érdekli, hogy mit mondok...
27. Hoxa
2014. febr. 17. 10:19

Nem kell jelszavakkal bajlódni, a tápkábelt kihúznám és betenném a párnám alá... De sosem engedném eddig jutni a gyerekem, akkor sem, ha nem én nevelném. A párodnak komolyan közbe kell avatkozni.


Sajnálatos, hogy a mai gyerekek a monitorok előtt nőnek fel. Én informatikus vagyok és tudatosan nem engedem a gyerekeim a gépekhez, pedig az egyik már 8 éves. Az ő korában már nagyon sok kisfiú xboxon, ipaden, meg lövöldözős internetes játékokon nevelkedik. Ezt borzasztónak tartom és amíg tudom, megvédem ezektől. Amikor szüksége lesz rá, kb 5 perc alatt meg fogja tanulni bármelyik eszköz kezelését.

26. csutkamano (válaszként erre: 25. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:17
Nem lehet, hogy titokban Téged okol azért, mert a szülei elváltak? Beszélgettél már vele kettesben erről a témáról, hogy nem miattad ment szét a családja?
25. Anetta25 (válaszként erre: 23. - Csutkamano)
2014. febr. 17. 10:13

van kirándulás, legalább két hetente -az minden alkalommal duzzogás, mert ő nem megy sehova

boltba járást is úgy időzítjük, mert régebben szerettek menni, társas, kártya, a haverokkal ha mennek focizni apa is van nap, hogy megy velük...a kiscsajjal semmi gond, ő nem gépezik, nem konzolozik, ő velünk van, barátnőzik átlagos gyerek :)

a suliban az eredmények nem rosszak, romlani meg csak a töri jegy romlott, az az új tárgyuk...

24. mézgapaula (válaszként erre: 22. - Anetta25)
2014. febr. 17. 10:10

Hát igen, valamit tenni kéne, amíg nem késő, de te ehhez egyedül kevés vagy.

De a "kockaság" tényleg egészen mást jelent.

A suliban hogy teljesít?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook