Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt lehet beilleszkedni egy új munkahelyen? fórum

Mennyi idő alatt lehet beilleszkedni egy új munkahelyen? (beszélgetős fórum)

22. syria (válaszként erre: 21. - Csakegyharit)
2014. febr. 21. 20:35
És hogyan kerülöd el a birkákat? Mert a legtöbb munkahelyen akadnak szép számmal.
21. csakegyharit (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 20. 20:13
Ilyen a birkanépség. Nem is akarnék soha ilyenek közé tartozni.
20. syria (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 20. 19:33

Sajnos nagyon igaz, amiket leírtál.

Az igazi egyéniségeket kevés közösség tűri meg.

(Sok lúd disznót győz.)

19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 16. - Syria)
2014. febr. 19. 23:28

Pont most hallottam egy dokomentumfilmben, hogy arra az emberre aki mer önállóan gondolkodni és érezni, úgy gondolnak, mint közösségbomlasztó erőre. Mert bizonyos dolgok egy meghatározott séma szerint, lélektelenül működnek, és ez is a céljuk. Mihelyst valaki ezt megszegi az önállóságával és a felelősségével, az kivülállóvá válik, és a kívülállót soha nem tolerálják, eltávolítják, akármilyen emberséges. Mindennek egy hamis világkép az oka, amely az emberek fejében él. Az önálló ember ezt a képet rombolja le a jelenlétével, többnyire sikertelenül. Nem engedik meg neki.


És megfigyelésem szerint nem is biztos hogy a gyűlölet a fő mozgatóereje a közösségnek. Hanem a hazugság és a tudatlanság.

18. syria (válaszként erre: 17. - Nefelejcs02)
2014. febr. 19. 20:51

Legyél nyílt, ugyanakkor visszafogott. (Pl. ne teregesd ki a magánéletedet senkinek.)

Próbáld meg ügyesen feltérképezni a már ott dolgozók munkahelyi kapcsolatait. Ki kivel van. Ez minden titok nyitja.

2014. febr. 18. 09:05
Én is most kezdtem új helyen, sajnos nehezen találom meg a hangot a többiekkel, mert teljesen más típusú emberek, de igyekszem.
16. syria (válaszként erre: 11. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 17. 18:57
Ez nagyon durva. :( És sem játék... Szánalmas, siralmas, hogy a sok lúd mindig legyőzi a disznót.
15. Beu23
2014. febr. 16. 22:20
én elég hamar beilleszkedtem. szerintem egy-két hét max egy hónap mire ők is megismertek engem hogy milyen vagyok. sokat segítettem az elején ez hasznomra vált, látták rajtam hogy igyekszek. de nem összekeverendő a nyalizással, azt gyűlölöm. sőt nekem nem is volt könnyű dolgom mivel kb. 40-50 közöttiek között dolgozok én meg vagyok 25 de hamar megtaláltam a közös hangot mindenkivel, nagyon jo viszonyba vagyok mindenkivel :) persze ez függ attól is amit mások irtak hogy ki mennyire nyitott. sok sikert.
14. jstefan (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. febr. 16. 21:48
Azonnal vagy soha! Függ a munkavállalótól,és a munkahelytől.
2014. febr. 16. 19:54
Soktényezős. Függ attól, milyen a munkahely, milyenek a kollegák, a munkakör és mennyire vagy nyitott, stb. Nekem volt olyan munkahelyem, ahol már a második napomon otthon éreztem magam, de volt, ahol fél év múlva sem.
2014. febr. 16. 19:18

Beilleszkedni?

Nos, nagyon nem mindegy, hogy hol, milyen beosztásban...

...futószalagon egy baromfifeldolgozóban, vagy a kislétszámú, agyonterhelt bér-sztk elszámoláson, vagy egy pletyós, ráérős(van ilyen) baromisokirodás cégnél...


Ha kisebb vezető leszel, lettél, akkor talán nehezebb, mert felfelé nyalni, lefelé taposni kell(lene)...


Esetleg árufeltöltő egy áruházban, vagy vagyonőr ugyanott...


Pár hét mindenhol kell.

Eleinte mindenhol legyen szemed, légy mindenkivel kedves, és légy résen..ne azzal kezd, hogy nem találod a jogaid...

2014. febr. 16. 18:53
Volt egy felettesem, nagyon jó főnök volt, bár kemény, de mindenre odafigyelt, emberséges volt. A "csőcselék" összefogtak ellene és kirakták. Mindenki ünnepelt, szó szerint pezsgőt bontottak, én meg gyászoltam a háttérben. Nem mindig az a rossz aki erélyes és megmondja a frankót. Csak hát az egó fél és összefog, kirakja szépen együttes erővel az Urat. Folyamatosan Krisztus példája ismétlődik. Nagyon szomorú és veszélyes játék.
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Csakegyharit)
2014. febr. 16. 18:50

Hogy kik vannak többen! Pontosan. Ez a lényeg!


"Sok lúd, disznót győz!"

2014. febr. 16. 18:28
1 - 2 hónap kell. Ne bizalmaskodj az elején. De légy érdeklődő.
8. csakegyharit (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 16. 18:06
Az is sokat számít, hogy kik vannak többen és hogy kik az agyafúrtabbak...de inkább az, hogy kik vannak többen. A sunyiság még a legbutább emberekben is benne van.
7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Csakegyharit)
2014. febr. 16. 17:52
Nem biztos. Sokszor azok fognak össze, akiknek nincs semmi önbizalmuk, viszont jó a beszélőkéjük, el tudják adni magukat a feletteseiknek. Sajnos a hazugság is összekovácsol. Még tartósabb kötőanyag, mint az őszinteség. Tapasztaltam.
6. syria (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. febr. 16. 17:44
Szerintem max. 1 hónap. Ha az alatt nem sikerül, ott valami bibi van. S nem hiszem, hogy a munkavállalóval.
2014. febr. 16. 17:43
Ez attól függ, hogy mennyire vagy simulékony és nyitott alkat, hogy mennyire vagy határozott, mennyire van önbizalmad és persze hogy találsz e olyan embereket, akikkel megértitek egymást legalább a tolerancia szintjén, ha máshogy nem.
4. era06 (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. febr. 16. 17:36

lehet pár nap, lehet soha

Mindig kettőn áll a vásár, meg a körülmény sem mindegy.

Manapság türelmetlenek vagyunk, féltjük a saját helyünket, nehogy a másik jobb legyen.

2014. febr. 16. 17:36
Valakinek sohasem sikerül,a legutóbbi kollégámnak,kb 8 hónapjába került.
2014. febr. 16. 17:32

Ez nagyon sok összetevős dolog. Függ tőled, mennyire vagy nyitott, függ a többiektől, hogy ők mennyire befogadóak irányodba. Függ attól is mennyire van sok közös munkát, vagy épp egyedül dolgozol stb

Légy ügyes, laza, jó fej, de akarj rögtön az elején mindenkit lekörözni és pár nap alatt beilleszkedsz és az idő haladtával a bizalom is mélyülhet.

2014. febr. 16. 17:30
hónapok kellenek vagy elég pár nap??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook