Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sosem lesz házam! :( Nektek, hogy sikerült fórum

Sosem lesz házam! :( Nektek, hogy sikerült (beszélgetős fórum)

1 2
31. Judmi21 (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2014. febr. 17. 07:51
Kriszta mind szép és jó amit leírtál,de ha mindig csal vár az ember,sose lesz gyereke. Lásd a mai fiatalokat. Nem hinném,hogy borsdoi vagy,az itteni megélhetést csak azok tudják akik itt laknak. Könnyű beszélni annak,aki magába megkeresi a 130-at,amit itt nálunk ketten keresünk. Úgy vagyok az alkalmi munkával,hogy több és jobb mint a semmi. Itt a nagy ház,miért ne vállaltam volna gyereket ? Szted hány ember él a szüleivel úgy hogy van gyerekük is ? Itt kb minden második ismerősöm így él. Nem ezen van hangsúly! Probléma mindig van,ezért szeretnék elmenni,de hidd el nem lehet. 130ezerből mit tud félrerakni az ember? egyáltalán nem nem élünk nagy lábon! A gyerekeknek megvan mindenük,magukra már több éve szinte nem is költöttünk. Amíg valaki nincs ilyen helyzetbe nem tudja hogy milyen ez. Szeretem mikorjön a sok okos,hogy mire vállaltál gyereket. Arra,hogy amíg a férjem maszeknál dolgozott jól keresett... Vettünk egy autó havi 20 ezres részletre,megvolt mindenünk. Volt egy fundamentám. Aztán a férjemnek balesete volt a céges autóval,ami kakivá tört,ott a főnöke 2 havi fizetését elszedte,pedig azt ígérte,részletbe vonja le tőle a kárt. Afundamentát így feléltük,mert valamiből élni kellett. Aztán eljött ide dolgozni... kevés,de biztos. Így voltunk vele. Aztán az autó részletem,amit fixre vettem 5 évre,felemelkedett a duplájára,aztán 60 ezerre,majd 70 -re és a végén 198.000 Ft-os törlesztőt fizettem. Vissza a kocsit nem lehetett adni,pedig azt akartuk,de bank azt mondta elviszik,de a tartozás ugyanúgy megmarad. kérnem kellett kölcsön 200.000 Ft-ot amit márciusig nyögök,akkor már tiszta leszek. Míg az ember nem lát a másik életébe,könnyű kívülről okosnak lenni. Laktunk mi is garzonban a 2 gyerekkel. De 50.000 Ft volt a fenntartása a garzonnak plusz a kocsi részlet,megint nullán voltunk. visszajöttünk anyáékhoz,valamivel könnyebb,de túl sokat kell tűrni,mindenbe beleszólnak.
30. Dodi44
2014. febr. 17. 05:40

Egyszer panaszkodtam Edesapamnak, hogy ,ilyem keveset keresek.

Erre O" azt mondta: Fiam , nem az a fontos mennyit keresel, hanem az, hogy a honap vegere mennyi marad meg belole.

Ha valami celunk van, es erdemes szukolkodni erte, akkor alljunk neki. Ha meg felakarjuk elni amit keresunk, sosem lesz semmink, es akik sporolnak, azoknak lesz. (Nekem most sincs Mobil telefonom. Nem szukseges.)Bank kolcsonom nincs. Mert ha felveszek valamennyit annak majd duplajat kell visszafizetnem, amiert nem kapok semmit sem. Ha nincs penzem, nem veszek meg semmit amit a szemem akar. Ha valamit igazan akarok venni, gyujtok ra, es keszpenzel megveszem. Nem adom fele penzemet az uzsorasoknak.

Csak egy gondolat.

Nekem eddig bevalt, hogy a fonti egyszeru elv szerint elek.

2014. febr. 17. 00:47
Párom szulei 26 év után elváltak, apukája megvette a gyerekkori házukat, testvéreit kifizette anyukája pedig kulfoldre költözött az uj párjához, igy maradt nekunk a lakás, páromnak egyetlen testvére volt aki sajnos pár éve balesetben meghalt :( Aztán még ott van a nagyszuleim lakása de ok még szerencsére élnek mindketten bár joval 80 felett vannak és a szuleimé amit majd valamikor a hugommal fogunk örökölni de még sokáig ne legyen rá szukség. Mellette éjjel-nappal dolgozunk de lakásra nem tudnánk összesporolni belöle.
28. Beu23 (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2014. febr. 16. 22:33
egyetértek.
27. Beu23
2014. febr. 16. 22:32
hát nem tudom ti az ország melyik részén laktok nem egyszerű sehol sem, de én jelenleg párommal lakok egy albérletben. mindkettőnek biztos állása van, ő az átlagnál jobban keres én átlagot. a ti leírásotok alapján akkor én elég szerencsésnek mondhatom magam, hogy így élünk ahogy. idén szeretnénk házat venni, annak ellenére hogy jól keresünk nekünk sincs semmink :D mi is hitelt fogunk felvenni de merünk is felvenni, de nyilván nem 20 at. igénybe vesszük majd a szocpolt van egy kis önrész, egy kis segítség szülőktől kb. 1 millió. és igy vágunk neki. mi havonta 40 et fizetünk albérletre, 8 ezer közösköltség, 3 ezer a viz, 6 ezer a villany, gáz 15 körül, internet 6 ezer, telefon kettőnké 8 ezer. kb kettőnk fizetése 350-400 között. mi enyniből élünk, de alig birunk félre rakni.
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - 3b1a5ec920)
2014. febr. 16. 17:40
Ügyes vagy! :)
25. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2014. febr. 16. 16:55
evekig dolgoztam ejjel-nappal mindent felreteve a szulok mellett; igy jott ossze a hitelmentes garzon ara
24. kriszta773 (válaszként erre: 14. - Judmi21)
2014. febr. 16. 15:50

az, amit írtam, hogy egyszobás albérletben kezdtük, az nem ma volt, hanem jó sok évvel ezelőtt :) azóta azért változtak a dolgok, minden drágult, ugyanakkor a rengeteg albérleti lehetőség van, mert az emberek nem tudják eladni a lakásukat, és arányában csökkentek a bérleti árak

addig kell nyújtóznotok, ameddig takaró ér. én azt mondanám, hiba volt a semmire vállalni két gyereket, szülőkkel lakva, amíg függetlenek voltatok, addig kellett volna beleadni egy kicsit a munkába és biztosítani legalább önálló életet, akár albérletben is. de ugye késő bánat, az adott helyzetből kell gazdálkodni. ha arra sincs pénzetek, hogy egy lakást béreljetek, akkor először neked kell az alkalmi munka helyett idővel valami biztosabbat vállalnod, utána lehet tervezgetni. és nem azon keseregni, hogy mikor lesz házatok, nem attól lesztek boldogabbak, hogy nagyobb otthonban éltek :) de szerintem nem egészséges a szülőkkel élni, és sok probléma forrása is lehet

23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Judmi21)
2014. febr. 16. 15:40
Tavasztól őszig már talán jobb lesz majd a helyzet az építőipar területén, és hátha sikerül.. Írisznek igaza van, esetleg úgy lehetne valamit összespórolni, az itthoni fizetésből nagyon nehéz sajnos.
2014. febr. 16. 14:37
Nekem sosem volt sajátom,vagy béreltem,vagy épp a pároméban lakunk. Bérelni szerettem,mert bármikor válthattam,itt meg azért jó,mert van kert a gyerekeknek,meg aztán olcsóbb is. Hab a tortán,hogy anyósom és sógorom is itt lakik,de teljesen külön,tehát elviselhető.
21. Judmi21 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2014. febr. 16. 14:34
Szeretne,de egyenlőre nincs semmi,mindenhol még téli időszámítás van, mert kőműves ! Tavasszal indul ezzel bíztatnak mindenhonnan .
2014. febr. 16. 14:23

Ne törj össze,nekünk sincs párommal saját házunk.Jelenleg anyósékkal lakunk egy telken , közös háztartásban.Még mindig olcsóbban jövünk ki,mint ha egy kertes ház albérletébe laknánk.

De nem jövünk ki olcsóbban,mint amikor egy egy szobás albérletbe laktunk városba.

Az 40ezer ft-ból kijött,télen-nyáron!rezsi+albérleti díj!


Most itt van párom munkahelye,az enyém nem messze.

De külön itt nem tudnánk menni,mert nincs rá keret.


Borsodba lakunk.

2014. febr. 16. 14:23

Mi ugyan már régen összeházasodtunk, de az első 2 évben felváltva laktunk a férjem szüleinél és az én szüleimnél. Majd ismeretség által szereztünk egy 1 szoba, konyhás lakást, amihez megigényeltük a mosókonyhát így lett fürdőnk is. 6 évig éltünk itt 3-an, közben meghalt az apukám is, de az ő lakása a bátyámé lett, mert ők albérletben laktak a 2 gyerekkel nekem volt lakásom, aztán meghalt apósom is és visszaköltöztünk anyósomhoz, mert beteg volt és nem lehetett egyedül hagyni. 3 évig itt éltünk, aztán eladtuk és vettünk egy nagyobbat, ahol szintén 4-en laktunk. Aztán el kellett adnunk a lakást, mert munkanélküli lettem, így 2 évig lakást béreltünk a szinte 0 Ft bevételünkből, de ekkor már anyósom sem élt. És ezelőtt 4 évvel vettünk ismét egy lakást hitelből és némi önrésszel. Az önrész az önkéntes nyugdíjpénztáramból volt és a fizetésünkből spórolt pénzből (ami elég kevéske volt).


A férjed miért nem megy külföldre dolgozni? Ott 300-600 ezer Ft-t lehet keresni havonta, ebből a pénzből már össze lehetne spórolni az önrészre.

2014. febr. 16. 14:02
Mi anyósommal élünk És mivel én 3 műszakban dolgozom párom késő estig Így mindenkinek jobb. Bár sokszor szeretnék külön költözni, hogy saját életünk legyen, be kell látnom akkor a fiamat kelteni kéne minden reggel mamához vinni, hogy utána oviba vihesse. És akkor ugye sokkal kevesebb dolgot engedhetnénk meg magunknak pl nyáron majdnem minden hétvégén járunk kirándulni a gyerekekkel nem szívesen mondanék le róla Így marad ez a helyzet mamának jó mert nincs egyedül a nagy házban nekünk jó mert bármi van tud segíteni. Könnyebben mozdulunk bármerre Szóval sok sok kompromisszum türelem Persze minden hónapban próbálok eltenni egy kis pénzt és reménykedem egyszer sikerül egy kis saját ház :)Mert hitelt nem szeretnék.
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:54
Édesanyám és tesóm+családja él lent, mi meg fent a tetőtérben. Sajnos nem külön bejárattal, így rajtuk keresztül közlekedünk . Viszont tesómék el fognak menni, így édesanyámmal egy házban, de külön háztartásban teljesen jó lesz minden:)
16. Judmi21 (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2014. febr. 16. 13:42
Egyenlőre csak ez a munka van ... Kisgyerekkel nem szívesen alkalmaznak. Ti is szülőkkel éltek ?
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:38

Szerintem ennyi pénzből nem igazán lehet:(

A városban nincs lehetőség dolgozni? Esetleg ha összejön, akkor ott ovi? Úgy már kevesebbet kell mozdulni kocsival, és több a bevétel is.


Nekünk hitelből jött össze úgy, hogy itthon a tetőteret építettük be. Mondjuk a mai eszemmel külön mennék. Viszont a hitel és a biztosítás elég húzós.

14. Judmi21 (válaszként erre: 10. - Kriszta773)
2014. febr. 16. 13:32
Kriszta,áruld el nekem kérlek ha nem titok,hogy ti mennyiből jöttök ki egy hónapban. Mert ugye aki nem 130 -ból él,hanem jóval többől el sem tudja azt képzelni,hogy milyen az élet így. Borsodban lakom. A férjem kikap 70-80 közt,hónap függő,nekem ott a 52.000 Ft és kész.
2014. febr. 16. 13:30
Szeretnék lakást vagy házat,de hogy ha hónapról hónapra élünk ? Ez nagyon kemény így,főleg ha van nem várt kiadás. Márciusban letelik a hitelem,és ha albérletbe mennék, ugyanannyit költenék arra vagy még többet,mint most a hitelre,így mardna a hónapról hónapra élés. Ha beköltöznék a városba,ugyanúgy járnom kellene a kocsival dolgozni,mert a munkám és a kicsi ovija ott van ahol jelenleg lakom. Itt nem a kertes házon van a hangsúly ! A gyerek iskolába hordásáról nagyon nagyon húzós esetben mondanék le! Kicsi még ő az egyedüli buszocskázáshoz!
12. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2014. febr. 16. 13:26
egyetértek! :)
11. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:25

Bocs, de úgy látom, sok mindenről nem akarsz lemondani! Soha nem éltem kertes házban, pedig szeretnék. Nincs kocsim, és nem is jártam soha kocsival, pedig szeretnék...

Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi a fontosabb az életében! Viszont van lakásom (nem kertes házam), és hitelem, amit fizetek.

10. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:25
de ha valaki nem akar, nem mer változtatni, akkor nem is lesz változás :) én sosem tudtam volna a szüleimmel vagy a párom szüleivel együtt élni, így ilyen lehetőség fel sem merült. és nem azért, mert más lehetőségek kéznyújtásnyira voltak, mi egy egyszobás albérletben kezdtük :)
9. Judmi21 (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2014. febr. 16. 13:17
Ez igaz! bár úgy gondolom faluról nehezebb városba szokni,mint fordítva. :) Ez az én véleményem.
8. kriszta773 (válaszként erre: 6. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:15
hát valamit valamiért :) ha ennyire fontos a kert, akkor el kell fogadni a helyzetet, ha fontosabb az önállóság, külön élet, akkor pedig lehet társasház. még egy gyereknek sem lett hátránya abból, hogy nem kertesházban nőtt fel, hiszen nem élnek bezárva a nap 24 órájában 4 fal közé :)
2014. febr. 16. 13:15
Havi 130-at kapunk. Van egy 45.000 ft-os hitelem márciusig,a nagyobbik gyerek iskolás a kicsi most kezdi az ovit. Szüleimnek pótolok,bevásárolok. Hónapról hónapra élünk. Amunkám a jelenlegi lakhelyem van,ahol nincs albérlet,mert falu. Ide jár a kicsi is majd oviba. A lányom a városba jár iskolába,oda én viszem hozom ,ami havi 20.000 ft takar. Megy busz,de én ehhez ragaszkodom,tudom sok a kereteimnek,de nem tenné meg hogy ne hordjam,és a kicsivel könnyebb autóval,mint busszal.
6. Judmi21 (válaszként erre: 4. - Kriszta773)
2014. febr. 16. 13:10
Van 2 gyerekünk ... Így a legkisebb nem biztos,hogy megfelelő. Kertes házban lakunk most,így nem biztos,hogy a ygerekek a bezártságot,amit egytársasház nyújt,főleg így télen elfogadnák. Anno én sem igazán szoktam meg .
5. Judmi21 (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2014. febr. 16. 13:09
Teljesen mind1 .. a lényeg hogy hogy sikerült ? Öröklés,hitel,gyűjtögetés ? Mi hitelt nem kapunk,gyűjtögetni nem tudunk. Hónapról hónapra élünk
4. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:08
manapság albérletet is kapsz teljesen elfogadható, megfizethető áron, ha nem egy hodályhoz ragaszkodsz, de ha az a cél, hogy külön költözhessetek, gondolom egy pici lakás is megfelelő lehet :)
2014. febr. 16. 13:05
Inkább úgy kérdezném: Ki mennyiből jön ki egy hónapban ? Mennyi pénz marad megélhetésre,és mennyit tudsz félrerakni ?
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2014. febr. 16. 13:04
ház v. lakás? nagy különbség!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook