Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai felriadás 5 éves gyermeknél fórum

Éjszakai felriadás 5 éves gyermeknél (beszélgetős fórum)


13. slavi
2014. febr. 16. 08:01
5 éves kor körül van kb. 6hónap ami ilyen félelmekkel ébred, nem mer kimenni a sötét folyósora jobban ragaszkodik a szülőkhöz. Ez elmúlik magától pszichológus nélkül is. csak kicsit türelmesnek kell lenni. Lefekvés előtt meg kell beszélni vele milyen volt a napja, mi történt vele. Mi minden nap mielőtt elalszik megbeszéljük, megnyugtatom hogy itt vagyok vele vigyázok rá. Az én kislányom 5éves és fél kb. 2hónapja kezdődött. De javul a helyzet.
12. azure_ (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2014. febr. 16. 07:35

Én évekig küzdöttem ilyentől. Aztán valahol olvastam a jódozott só káros hatásairól és lecseréltem természetes adalékmentes sóra az otthoni készletünket. Kidobtam sok ízfokozót és én azóta endesen alszom. De ugyanígy remegve ébredtem, olyan volt, mintha meg akarnék fulladni, hevesen vert a szívem.

Szerintem gondold végig az étkezési szokásait is a kisfiúnak, lehet ott lesz a bibi valahol.

Hozzáteszem én 40 éves vagyok... Lehet teljesen más okozza nálatok.

De az étrend váltás nekem sokat segített.

2014. febr. 15. 21:33

[link]


Kezelése: Fel kell ébreszteni a gyereket a roham kezdete előtt kb. 10 perccel, és elterelni a figyelmét. Majd mehet aludni akkortól, amikortól már véget ért volna a roham. Ha pl. 00:00 és 00:15 között vannak a rohamai, akkor 23:50-00:25 között legyen ébren. Pl. beszélgessetek a kisgyerekkel ez idő alatt. Úgyis szeretgetni kell ilyenkor. Aztán majd elmúlik ez. Agyongyógyszerezni nem lenne értelme, mert nem használna. Pszichológushoz lehetne vinni.

2014. febr. 15. 20:56

Mi is hasonló problémákkal küzdünk 5.5 éves a kisfiam és ő is felriad éjszaka átjön közén az ágyba/ nálunk az édesapja miatt lehet aki 1éven

Millió puszit küldök én am

neked, szeretlek nagyon és boldog

vagyok veled. S ha néha egyszer-

egyszer rosszaságot teszek, akkor

is mindig a te tündéred leszek. keresztül fenyegetett és meg akart ölni minket a jelenlegi párommal és a családommal együtt . Nem rég beszéltem a védőnővel aki pszhiologust ajánl!

2014. febr. 15. 20:49
Testvér érkezése, de óvodakezdáskor is előfordul ilyesmi. Nem volt valami nagy változás mostanság az életetekbe?
8. anya4005 (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2014. febr. 15. 20:48
Nekem 3,5 éves a nagyfiam,ő riadt így éjjelente,legalább fél éven keresztűl. Egyszerűen túlságosan valósághűek voltak az álmai. Hol egy mesébe álmodta magát,hol elvett tőle valamit egy másik gyerek az oviban. Én egész nap (vagy ovi után) citromfű teát adtam neki,éjjel pedig levendula illóolajjat raktam a párologtatóba. A meséket is lecseréltük,és sokat segített,h betegség miatt itthon volt 2 hétig. Hála az égnek (kopp-kopp-kopp) túl van rajta,ha megy is oviba,nem riad éjjel! Tudom,min mész keresztűl,remélem, mielöbb nyugodt éjszakáitok lesznek!
2014. febr. 15. 20:25
Kérdezted tőle,miért akar orvoshoz menni?
2014. febr. 15. 20:12
Biztos, hogy ébren van ilyenkor? Lányomnál is kb. ilyen korban kezdődött, de orvos nem tudta diagnosztizálni - okos gyerek, minden rendben, egészséges, mi baj lehetne? A net alapján jöttem rá, hogy Pavor Nocturnus.
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2014. febr. 15. 20:04

Nem történt valami változás az életében? Szerintem is pszichés lehet.

Lehet, hogy nem jön be, de próbálj ki egy kineziológust!

2014. febr. 15. 19:22

Nekem ez inkább pszichés dolognak tűnik, nem látott esetleg valami olyan témájú mesét/filmet? Beszélt valakivel?

A gyerekek gyakran fantáziálnak olyan dolgokról, amiket ha nem tisztáznak egy felnőttel, akkor alaptalanul félnek.

Próbáld kiszedni belőle, fél-e valamitől.

2014. febr. 15. 19:03

Lehet, hogy valami vírus mégis elkapta. A köhögés is erre utalhat.

Én mindig rosszakat álmodtam betegen most is nagyon rosszul alszunk, hogy betegek vagyunk.

Jobbulást!

2014. febr. 15. 19:02
Kisfiam 5 éves.Kb egy hónapja néha felébredt éjszaka,és remegett.Másfél hete szinte minden éjjel,éjfélkörül sírva ébred,remeg,izzad,kiszalad a wc-re,aztán visszajön,orvoshoz akar menni.Ez tart úgy 10-15 percig,aztán visszaalszik.Pár napja,reggel is így ébred,de akkor nagyon köhög is.Voltam vele dokinál,aki megvizsgálta,nem talált semmit.Volt másnál is ilyen?Hova,kihez forduljak?Már én is nagyon ki vagyok készülve.
2014. febr. 15. 18:59
Éjszakai felriadás 5 éves gyermeknél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook