Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felnőtt korú bárányhimlő fórum

Felnőtt korú bárányhimlő (beszélgetős fórum)


21. Éva82
2014. febr. 15. 21:02
de ha pöttyösek voltak, amikor látogatóban voltatok, akkor lehet, hogy a fertőzési időn már kívül voltatok, és akkor már nem kapjátok el. Az én pöttyeim már pörkösek, most már nem vagyok fertőző!!! Jiiiipppppiiii
20. Éva82
2014. febr. 15. 21:00
sosem lehet tudni, hogy elkaptátok-e. Max. 21 nap a lappangási ideje, számold. Én se gondoltam, hogy majd 32 évesen ez még veszélyes lehet rám nézve. Erre tessék, most itthon kotlok táppénzen, pöttyösen. :(
19. Mickey1 (válaszként erre: 18. - Éva82)
2014. febr. 15. 19:19
...akkor már lehet hogy el is kaptuk ? csak nem tudunk róla ! Mert azt mondják hogy van pár hét lappangási ideje...
18. Éva82 (válaszként erre: 17. - Mickey1)
2014. febr. 15. 18:29
mert a bárányhimlő igazán akkor fertőz, amikor a pöttyök még meg sem jelentek.
2014. febr. 15. 18:06
Nekem is van két szép lányom 6-11 évesek és mi már voltunk rokonoknál ahol a gyerek bárányhimlős volt ,, de el se kapta senki sem!...
2014. febr. 15. 14:57
És most még "desszertként" beduzzadtak a mirigycsomoim is-mindenhol :(
15. Mickey1 (válaszként erre: 13. - Nagyszimat)
2014. febr. 15. 14:53
..persze hogy értem köszi az infót :)
2014. febr. 15. 14:51
Én sem voltam még bárányhimlős. 35 éves vagyok, és van egy 12 hónapos kislányom. Most gondolkodom rajta, hogy beoltatom magam. Nálunk az az érdekes, hogy négyen vagyunk testvérek, és mégsem kaptuk el. Jártunk óvodába, az egyik öcsém bölcsis is volt.
13. nagyszimat (válaszként erre: 12. - Mickey1)
2014. febr. 15. 14:48

Szia

Nálam az első jel az az volt,hogy hirtelen rosszulét fogott el,gyengeség enyhe remegés,szédülés,mint mikor ájulni készülsz-remélem érted...bár tudtam hogy beleesek,gyerekkoromba nem voltam most meg a lurkok hazahozták az iskolából,és mivel felnött vagyok,és a 3.-ik a családban aki elkapta igy nálabb sulyossabb!

2014. febr. 15. 14:44

Sziasztok szép napot !

És mik a jelei azelőtt mikor kijön rajtad ?

11. nagyszimat (válaszként erre: 8. - Kisj)
2014. febr. 15. 14:38
Köszönöm,még az elején vagyok,de muszáj lesz kitartani!
10. nagyszimat (válaszként erre: 9. - Hulló csillag)
2014. febr. 15. 14:37

Hello!

Ha a Wikipedia-n utána olvasol ott mindent megtudhatsz róla

2014. febr. 15. 13:48
Akor felnőtt korában esett át a bárányhimlőn, nem maradt nyoma a kiütéseknek? Az én fiam sem volt még bárányhimlős, és gondolkodtunk azon hogy beoltassuk-e ellene, mert azt hallottam, hogy felnőtt korban nagyobb lehet az esély szövődményre, ill. nehogy maradandó hegek legyenek a bőrén.
8. kisj
2014. febr. 15. 13:20

Óvodás fiamtól kaptam el annak idején. Lábra se bírtam állni. Anyámnak kellett rólunk gondoskodnia, mert napokig lábra se bírtam állni a magas láztól.

Utána még hetekig sikítva mentem el a tükör előtt, olyan szörnyen néztem ki. Olyan szinten tele voltam kiütéssel, hogy fésülködni sem tudtam.

Hosszú hónapok múlva halványodtak csak el a kiütések.

Én sem kívánom ezt senkinek.

Mielőbbi gyógyulást.

2014. febr. 15. 12:02
31 évesen voltam himlős, elkaptam az akkor 4 éves lányomtól. Nagyon beteg voltam, 2 hétig kínlódtam. Rengeteg kiütés volt rajtam, 10 napig lázas voltam. legyengültem, mint az őszi légy.
2014. febr. 15. 11:47
Nos épp 13.-án töltöttem a 34-et,és ez volt szülinapi ajándékom,tiszta influenza tünetek,láz,hányinger,hányás,izomfájdalom,alig eszek,cigi kávé,kis menyiségben és ritkán...aztán elöjöttek ezek a kis undormányok,nagyok,holyagosag,eleinte nem viszkettek,de elkezdtem,kezelni,zinki aqvosa vagy mi a fene,na azota viszket mindenhol,és sok sok van rajtam,hát senkinek nem kivánom!
2014. febr. 15. 11:40
32 éves leszek 2 hét múlva, éppen most vagyok himlős! :( Hát ezt nem kívánom senkinek! Undorító, gusztustalan. Egyébként 2 nap láz volt, és ez nem viszketett, hanem fájt! Mint amikor iszonyat nagy pattanásid vannak. Feszíti a bőröd, és mindenhol!
2014. febr. 15. 11:33
Iszonyatos volt, nem vagyok rossz beteg de ez èletem legrosszabb èlmenye volt...nem viszketett èppen hogy , làzam sem nagy volt, de hogy mindenhol dudorodtak a kiütèseim, egyszerűen undorottam magamtól, mozdulni sem volt kedvem...
2014. febr. 15. 11:02
Nagyon kellemetlenül,sőt kimondottan rosszul éreztem magam.Mielőtt a pöttyök kijöttem rajtam nem tudtam mi bajom van,csak egyszerűen a közérzetem volt iszonyat rossz.Nem fájt semmi de olyan levert voltam, hogy képtelen voltam a legegyszerűbb dolgokra is.A pöttyök megjelenése után már tudtam miért,de mikor a tükörben megláttam magam inkább nem mondom el mit mondtam első megdöbbenésemben:)Az akkor még óvodás korú gyerekeimtől kaptam el.Gyermekdoki bácsi jött hozzánk,s mikor meglátta hogy anyuka is hogy néz ki,hát bizony össze csapta a két kezét:D Kb:30 éves voltam akkor.
2014. febr. 15. 10:59
Túléltem, nem volt veszélyes. Pár pötty, hőemelkedés.
2014. febr. 15. 10:51
Felnött korú bárányhimlő, ki hogy viseli, viselte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook