Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kézimunka, kötés, horgolás, ötlet adás fórum

Kézimunka, kötés, horgolás, ötlet adás (beszélgetős fórum)


2015. nov. 3. 18:04

[link]

Ujjon kötés

2015. febr. 22. 21:27

Sima szem, ráhajtás, sor végéig.

Következő sorban sima a ráhajtást leengedni.

Meghúzzuk. Dupla hosszú talán nem lesz, de jó laza.

Hálós.

Illetve 2 ráhajtást is lehet.

2015. febr. 21. 08:59
Aki régebben köt attól szeretném kérdezni. Volt kb 30 éve egy kötés minta nagy lukacsos mellényt csináltunk belőle. Fele nagyságúra kötöttük és utána széthúztuk és kétszer akkora lukacsos lett.Nem jövök rá hogyan csináltuk. Aki tudja legyenszíves írja meg. Előre is köszönöm.
21. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 15. - Lenardanna)
2015. febr. 11. 09:36

Sok video van, szinte " rengeteget " megnéztem. ( csomó időm ráment, megérte )

Pl karon kötős sál fonalat is gyárthatunk. Vagy pom pom fonalat.

Naplómba van erről is kép. Csak hasonló, de szerintem igazán egyedit gyárthetunk. 5 dkg - os fonalból gyártjunk, igaz nyakmelegítő lesz csak....

20. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2015. febr. 11. 09:22

Nagyobb doboz, sürűbb kisebb " szemeket " vágni...

nézz be a naplóba, van pár " szerkezet ".

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Lenardanna)
2014. febr. 17. 20:03
Nincs mit! :)
18. lenardanna (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. febr. 17. 17:24
Köszönöm a linket találtam is egy megfelelőt,már csak a leírása kéne,de azt majd valahogy kisilabizálom.Nagyon ari vagy köszönöm!!!!!!
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Lenardanna)
2014. febr. 16. 18:40
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Lenardanna)
2014. febr. 16. 18:40
15. lenardanna (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. febr. 16. 18:23
Igen rájöttem,hogy nem jó,úgy hogy most fejtem le.Addig böngészek amíg rá nem találok egy mintáraFel nem adom az már biztos!!!Dühít ha tehetetlen vagyok,szóval csak kitalálok valamit.De köszi.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Lenardanna)
2014. febr. 16. 18:19
Én ugyan olyat még nem kötöttem, de úgy gondolom, tudni kellene, hogy mekkora a gyerek, és mekkora a poncsó, és milyen fazont kötsz! Ez így nehéz lesz!
2014. febr. 16. 17:51
nagyon kéne nekem egy kis segítség.A lányom nyaggat már rég óta egy kötött poncsóért,hát ma neki állta,de bátoságom hamar elszállt.Három szög alakura kezdtem,,de sajnos nem tudom ,hogyan szaporítsak,illetve én minde sorban szaporítok,de úgy látom ez nem elég.valaki tudna segíteni? Megköszönném,igazán hálás lennék érte.Néztem a neten,de olyat nem találtam ami tetszett volna.Kösz.Anna
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. febr. 16. 11:55

Igen, közbe nézem a TVt.

Ha van amit már nem használsz mert kinyúlt, fejtsd le és próbáld ki ezen, csinálj belőle mást. :-)

11. syria (válaszként erre: 5. - Lenardanna)
2014. febr. 16. 09:08

A goblein soha nem érdekelt, mert számomra nem elég kreatív. Túlságosan kötött.

Azért elismerem; de magam nem varrnám. Lóg a falon az anyukám által vagy 60 éve készített két kis tündéri miniatűr. Az 1-es naplóm tegnapi bejegyzésénél láthatod is.

Anyukám hamar áttért a kötésre, horgolásra. Az egész téli ruhatára a saját munkája volt; nekem meg egyujjas kesztyűket kötött, mert semmi más nem tartotta melegen a kezemet, csak az, amiket ő készített boszorkányos ügyességgel. Kár, hogy nem tudtam megtanulni, így leragadtam a keresztszemesnél. Abban nagyon ki tudtam élni magamat.

Kb. 15 éve elsajátítottam a gyöngyfűzés alapjait is.

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 15. 23:38

Olyan hamar kész van egy sál?

Én régen kötöttem és valamennyire horgoltam is, csak utána nagyon drágák lettek a szép fonalak, meg ki is nyúltak a pulóvereim, amiket kötöttem, és így elment a kedvem. Bár tény, hogy amit magadnak kötsz, az egyedi darab!

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2014. febr. 15. 23:03
Szívesen, igen sok jó ötletes dolog van még ott, és miért ne köthetnénk így, vagy egyéb más módszerrel mint a kötőtű! Nagyon régen próbáltam kötögetni de nem volt haladós. így hamar meguntam, évekig kötöttem egy sálat és nem lett szép... így meg akár két óra alatt elkészül egy hosszú sál...
8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 15. 18:44
Köszönet a linkért! Nagyon érdekes, és a többi onnan letölthető videó is nagyon szemléletesen mutatja be a kezdőket tanító horgolásokat.
7. SDitti (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 15. 18:04
Nem semmi ez a videó! :O
2014. febr. 15. 16:56

Nemrég láttam ezt a megoldást mint kötés, egyszerűen kötőtű nélkül, és nekem nagyon bejött, egyszerű haladós variálható. jó pár dolgot, vagyis hát sálat körbe, vagy hosszában , párnahuzatot kötöttem már ezzel a módszerrel.


[link]

5. lenardanna (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. febr. 15. 13:35
OK Köszönöm ! Élek is majd a lehetőséggel,azt szeretném kérdezni,ha tudsz keresztszemes kézimunkát akkor biztos tudsz gobleint is??!! AZ is igazán érdekel,valamikor nagyon régen csináltam,de már nem merek nekiállni. Üdv Anna
4. lenardanna (válaszként erre: 2. - SDitti)
2014. febr. 15. 13:31
Ez szuper! Én sokat kötök ,horgolok,de ha felteszem én is az adatlapomra akkor meg lehet nézni.Én mindenre kiváncsi vagyok,mert ötleteket szeretnék,és azért írtam,hogy szuper,mert akkor betekinthetnék agyönyfűzésbe,és kimondottan érdekel a hajócsipke készítése.Én azt nem tudom csinálni,.Megnézem a naplódat és köszönöm,hogy jelentkeztél.(minden kezdet nehéz!!!))
3. syria (válaszként erre: 1. - Lenardanna)
2014. febr. 15. 10:35

Keresztszemesben spíler vagyok (ld. az ezzel kapcsolatos cikkem), kötés-horgolásban kérdezd Fáradt*-ot.

Amit ő (esetleg) nem tud a témáról, az nem is létezik. :)

2014. febr. 15. 10:26

Mire vagy kíváncsi? Vagy csak úgy? Az a baj a Hoxával, hogy nem tudunk ide berakni képeket. Szerintem ezzel a lehetőséggel gördülékenyebben menne.


Én kötök, horgolok, de egyáltalán nem vagyok rutinos (nem sok dolgot készítettem), csak lelkes. Egyébként pedig gyöngyfűzéssel kezdtem, de tudok hajócsipkét készíteni (igaz, már régen csináltam) és sujtás ékszereket is. Van naplóm, ha gondolod, nézz bele.

2014. febr. 15. 10:10
Szeretnék ,lányokkal,asszonyokkal a kézimukával kapcsolatosan beszélgetni,és véleményeket cserélni,segítséget igénybe venni.Akik szeretik a kézimunkát jelentkezzenek.Mindenkit szivesen várok!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook