Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. trimeszterben okozhat-e gondot a pajzsmirigy alulműködés? fórum

3. trimeszterben okozhat-e gondot a pajzsmirigy alulműködés? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 18. 09:13

Szia.

Ha szeded a gyógyszer rendesen, úgy ahogy kell (reggel éhgyomorra, utána fél óráig semmi, mindig ugyn abban az időben - tehát ha reggel 6 kor veszed be az elsőt, utána már mindig akkor vedd be, nem később, s nem hamarabb-, mozogj amennyit az állapotod enged (fokozza a mozgás az anyagcserét, s a terhesség nem betegség, nyugodtan sétálhatsz 4-5 km-t egy nap, nem futástra gondoltam), hagyd el a lisztet és tejtermékeket ...)és betartod azt a néhány tanácsot amit ide leírtam, nagyon nagyban javíthatod a pajzsmirigyed "jól" működését. Nagyon fontos amiket írtam, bár nagyon nem szívesen beszélnek erről az orvosok. Én 12 éve szedek euthyroxot, és emelnem nem kellett csak csökkentenem, de ehhez betartottam a fentebb leírtakat.

Még valami: a gyógyszert azért kell mindig pontosan ugyan abban az időben bevenni, szinte perc pontossággal, és nem kihagyni egy szemet sem, és mindezt éhgyomorra, mert a gyógyszer végzi el a pajzsmirigyed helyett a működést, ha nem kapja meg a hormont akkor olyan mintha nem is menne. Gondold el, olyan mint két fogaskerék, ha az egyik nem megy jól a másiknak gyorsabbnak kell lennie, hogy minden szerved jól működhessen.

Fel a fejjel, jól kezelhető, problémamentesen lehet vele élni, csak figyelj arra amiket írtam.

Ne aggódj a baba miatt, semmi baj nem lesz vele, csak tedd amit írtam.

Boldog babavárást!

2014. febr. 14. 12:34

Nagyon szépen köszönöm lányok a bíztató szavakat.

:)

7. Napsugár.. (válaszként erre: 3. - Andoca78)
2014. febr. 14. 11:13
Ez hashimoto. Autoimmunos. Nyugodj meg minden rendben lesz.Gyere át a Pajszmirigy alulműködős fórumra, ott vagyunk .:) És sokat segítenek a lányok.Én is kezdő vagyok még. :)))) de már most nagyon sokat tanultam tőlük. Gyere, várunk.
6. Nyuff (válaszként erre: 3. - Andoca78)
2014. febr. 14. 09:48
Én is azt mondom, hogy ez nem olyan drasztikus eredmény. Gyógyszerrel szabályoznak, ne aggódj nem lesz semmi gond! Viszont tényleg a pajzsmirigy alulműködős csoport itt a hoxán, nézz át, a csajok nagyon toppon vannak, nekem is mindig segítenek! :)
2014. febr. 14. 09:30
A babának ha jól emlékszem kb. a 12. héttől van saját pajzsmirigye, addig használja az anyukáét. A 2,7-es TSH nem annyira magas (elvileg 4-ig van ref. érték) tehát vélelmezhetően a baba használta el a hormonjaidat :) és így ha az elején normálisvolt a TSH (vélelmezhetően, mert különben nem estél volna teherbe - ahhoz 1 körüli TSH kell ugyanis, persze vannak kivételek) akkor a babó megkapta ami kell neki :) De nem vagyok orvos, csak egy pm alulműködő, szóval lehet, nem helytállóak teljesen az infóim. Viszont van itt egy jó kis pm alulműködő fórum, ott van egy-két lány, aki toppon van a témában ,esetleg kérdezd meg ott! További boldog babavárást!
4. virag32 (válaszként erre: 1. - Andoca78)
2014. febr. 14. 09:26

Szia!

A barátnőm járt így, mint Te. Kiderült a durva alulműködés, szépen beszabályozták gyógyszerrel és a világon semmi probléma nem lett! Most kétéves a kislánya, sem ő, sem a mama nem beteg, sőt, újra terhes a barátnőm. :)

3. Andoca78 (válaszként erre: 2. - Vikucka)
2014. febr. 14. 09:14
Tsh 2,709, ft3 2,98 ezek jok. Ft4 0,6 alacsony, antitpo 232,4 magas. Ezek az eredmenyeim. Kiderult az is,hogy a cukrom miatt 150g ch dietat kell tartanom, igy mivel ezeket egyszerre beszeltuk meg, nagyon reszletesen nem veseztuk ki egyiket sem.Sokkot kaptam, es szinte csak hallgattam. Persze utana jutott eszembe ezer kerdes.
2014. febr. 14. 08:56
Mennyire működik alul a pajzsmirigyed? Mennyi volt a tsh? Az FT4-nél is volt eltérés? Ugye a 18.-20. hét környékén a baba sokkal több pajzsmirigy hormont használ fel. Mit mondott az orvos?
2014. febr. 14. 08:49
Tegnap,28 hetesen derult ki, hogy pajzsmirigy alulmukodesem van. Kaptam ra euthyroxot. Aggodom nagyon a baba miatt. Felek, hogy valami baj lehet a fejlodeseben. Jart valaki igy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook