Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Varrattatok már valaha kanapéhuzatot? Milyen anyagot vettetek és hol? fórum

Varrattatok már valaha kanapéhuzatot? Milyen anyagot vettetek és hol? (tudásbázis kérdés)


9. t.Ili (válaszként erre: 7. - Sipumsipum)
2014. febr. 19. 08:16

Fogalmam sincs :)

Turkálóban vettem az anyagot. Veszíteni való nem volt. A kanapé műbőrhuzata olyan ócska volt már,hogy mindegy mivel,csak még pár hónapot kibírjon. Viszont a fa része gyönyörű...kárpitosra, meg nem volt pénz...(nem a saját bútorom volt,nem is értem mért vállaltam be.... :)Az alátét szivacs került a legtöbbe. Egy tábla,kb. 3000.

Nos olyan jól sikerült,h.aki megvette,még mindig használja :) Ennek min.6 éve már.

Ja,és ebből az anyagból varrtam hozzá díszpárnát is

2014. febr. 17. 14:41
Nézz körül a a minden féláron név alatt üzemelő boltokban.Kb.700,-900,-FT/m szokott náluk lenni kárpit anyag is.Ha szeretnéd hogy ne legyen meleg inkább sűrű szövésű vásznat vegyél de vigyáz mer ezt be is kell avatni.Ha varrónő is kell bátran ajánlom magam.
7. sipumsipum (válaszként erre: 5. - T.Ili)
2014. febr. 17. 14:25
véletlenül nem ikeás anyag volt? :) vittem már sötétítőfüggöny anyagot is a varrónőnek, arra is nemet mondott... :( mármint, h szerinte nem lesz jó.. nem elég rugalmas.. attól félt, ha ráülünk "lerántjuk"... már kezdem azt hinni nem is tud normálisan varrni :D bár szabadidőruhákban elég jó :)
6. sipumsipum (válaszként erre: 2. - Szomorkodó)
2014. febr. 17. 14:23
köszönöm, de 11m-re lenne szükség, és alsó hangon is 3000Ft-ba kerül métere... :( az nekem sok, ennyit nem szánok rá...
5. t.Ili (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2014. febr. 13. 12:50
Én bevontam így egy kanapét. Sötétbarna sűrűn szövött sötététítőfüggyöny volt az anyag.A hát,és az ülőrész teljes szélességében 1cm vastag szivacsra dolgoztam a tartás miatt.néhol tűzést tettem, vagy steppeltem. Ahogy bírta a varrógépem. a karrésznél nem sikerült annyira a szivacsot alátenni,csak egy egy áthajló lapot, de így is nagyon jó lett.A széleire megkötőt varrtam, olyan helyekre, ahol nem látszott,hátul, vagy az alján jó feszesre összekötöztem. Minta az autó üléshuzatok.Az ülőrésznek szerencsére kiemelhető párnái voltak, így azt könnyű vollt tépőzárral rögzíteni.
4. patapucs (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2014. febr. 13. 12:40

Én anno ezzel szemeztem, de a végén nem csináltattam:


[link]

2014. febr. 13. 11:56
Örülök, ha egy gombot sikerül felvarrnom vállalható minőségben :)
2. szomorkodó (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2014. febr. 13. 11:42

Kifejezetten szaküzletben lehet bútorszövetet kapni, ami erős, és nem nyúlik.

Én varrtam meg, nem varrattam. Zippzárasra, így lehúzható. De inkább takarító géppel tisztítom

2014. febr. 13. 11:19

Nem kárpitozásra gondolok :)


Van egy nagy és vajszínű kanapénk, és erre szeretnék huzatot varratni. Amit le tudok venni és ki tudok gépben mosni, ha kell.


Akárhány méteráruboltba bemegyek, és mondom, hogy ez a tervem, mindenhol inkább a kárpitozást ajánlották eddig, de az horror áron van.

Eddig senki nem tudott normális anyagot ajánlani... csak annyit mondtak, hogy érdemes rugalmasat választani... Több helyről hallottam a polárplüssöt, de az meg meleg, 40 fokban nem lenne klassz rajta üldögélni...


Arra gondoltam, hogy mondjuk vmi pamutmelegítő anyagból varratok...


Van esetleg vkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban..?


Nagyon tanácstalan vagyok :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook