Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készíted házilag a Kubu italt? fórum

Hogyan készíted házilag a Kubu italt? (tudásbázis kérdés)


13. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. febr. 23. 00:20
Az enyem meg pici, vizet kap es anyatejet :)
2014. febr. 14. 11:38

na tegnap megcsináltam, cucicsillag repetje alapján. Néhány dolgot változtattam. Csak 4 db nagy alma volt otthon, illetve 2 db citromot tettem bele, de nekem sok lett, nem szeretem a citromot és érzem rajta.

Cukrot csak 20 dekát tettem bele, és így is édes, máskor 15dkg-al próbákozok. Kb 5-6 liter lett belőle, és finom. :-)

11. 8c40921157 (válaszként erre: 7. - Textilbaba)
2014. febr. 14. 09:03

Az kár!

Az én lányom a gyógyteákat is natúr issza, pedig azok szörnyű ízűek:)

10. eandi78 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 19:01

Lehet így is kevesebb cukor lesz benne, mint a boltiban:)

Talán a sima kubu italban nincs cukor, annak tűrhető íze van, hidegen. Kubu play! viszont nagyon cukros. Rengeteg kicsi gyereknél látok ilyen üveget. Ilyenkor csak arra gondolok, hogy palack miatt vették meg és már mást töltöttek bele. Mert ennél az agyoncukrozott valaminél még a tea és a szörp is jobb. Sajnos soha nem tudnék olyan egészségpárti szülő lenni, aki csak vizet ad a gyerekének, de ezeket a löttyöket soha nem adnám. Inkább meginnám én és töltenék bele mást:) Mert a palack tényleg jó.

9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2014. febr. 13. 14:24

cukor????


KÉN????


szerintem ne add gyereknek...

2014. febr. 13. 12:46
Sehogy.
2014. febr. 13. 12:13
attól tartok hogy a lányom nem fogja meginni natúr :-(
2014. febr. 13. 11:25
Én ilyenekbe sosem rakok xilitet se. Csak natúr isszuk.
2014. febr. 13. 11:00

En ezt tervezem elkesziteni, de meg nem jutottam oda...:)

Kubu: (kb. 10 liter lesz belőle)


Hozzávalók:

- 1, 5 kg sárgarépa,

- 2 kg alma,

- 2 citrom,

- 2 narancs,

- 0, 5 kg cukor,

- 1 csipet só,

- késhegynyi bor-kén por és citromsav.


1. Az almát megpucoljuk, magházát kivágjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk, és rögtön citromos vízbe dobjuk, hogy ne barnuljon meg.

2. A répát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk. Külön lábosban feltesszük főni mindkettőt, annyi vízben, amennyi bőven ellepi. Mikor puhára főttek, akkor mindkettőt botmixerrel pürésítjük, majd összeöntjük a kettőt.

3. Hozzáadjuk a cukrot, a citrusok kipréselt levét, a citromsavat és a borként.

4. A végén megkóstoljuk, és ízlésünknek megfelelően tehetünk még hozzá citromlevet vagy cukrot, ki hogy szereti.

5. Egyet forralunk rajta, majd üvegekbe töltjük. Rakhatjuk száraz dunsztba, vagy csak egyszerűen kihűtjük a palackokat. Mikor teljesen kihűltek, betesszük őket a hűtőbe.

(Forrás: Illéskrisz konyhája)

2014. febr. 13. 10:47

Vannak erre receptek, de azokba tesznek cukrot, én nem teszek, meg nem is egészen Kubu ízű, de nálunkszeretik:

Sült sütőtök, alma, banán, narancs vagy mandarin leve, pici citromlé botmixerrel összeturmixolva, annyi vízzel higítva, hogy iható legyen.

Azért találtam ezt így ki, mert utálok gyümölcsprést tisztítani...

2014. febr. 13. 10:46
Nem feltétlenül Kubu,én csak turmixnak hívom(de tök mindegy a neve),alma-körte sütőtök,répa,bannán.
2. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2014. febr. 13. 10:37

Nem feltétlenül Kubu, amit én csinálok a lánynak, de gyümölcsprésen átküldök almát, répát, narancsot, máskor ananászt, almát, vagy van, hogy szőlőt, almát.

Mikor mi van itthon.

Banánosat nem próbáltam összerakni.

2014. febr. 13. 10:32
Kubu ital házilag? Te hogy készíted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook