Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdő műkörmös elhelyezkedése fórum

Kezdő műkörmös elhelyezkedése (beszélgetős fórum)


2014. febr. 13. 14:01

Köszönöm:)

Igen nagyon nehéz ez így....neked mi a tapasztalatod? Mennyit lehet keresni kb ha alkalmazotti viszonyban vagy? Ha gondolod írj privibe:)

12. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Csillagpor0622)
2014. febr. 12. 14:56

én úgy tudom, hogy csak a kiadott számlák után kell fizetni+könyvelő, de ne vegyél rá mérget, inkább kérdezz meg egy könyvelőt.

Az a baj a vállalkozóival, hogy tisztán rettenet sokba kerül

itt a KATA, ez állítólag érdemes:

[link]


ha rendes vállalkozó vagy, akkor meg járulékok (TB, nyugdíj, stb...), plusz a bevételek (számlák) utáni adózás, könyvelő (havi 5e) aztán a bevalláskor beadhatod ha vettél valamit számlára és jóváírják, ezért érdemes mindent számlára venni. :-D

Én azért (is) nem dolgozom így, mert bérleti díjjal, anyagköltséggel, vállalkozóival alsó hangon egy 80 ezer ami mínusszal kezded a hónapot...és ha tegyük fel 8 ezerért csinálsz egy körmöt (ami inkább 4-5), akkor 10 szett árát már dobod is a kukába, vagyis 10 szett után leszel 0-n és onnantól lesznek a bevételek, de ha pl. mindenki gél-lakkot akar 3ezerért, akkor 26 szettet kell megcsinálnod ahhoz, hogy ez a pénz megtérüljön. :-/ nem egyszerű sajnos...lehet nem jól számoltam, de nekem valahogy sehogy se jött ki úgy, hogy megérje :-D

11. Csillagpor0622 (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 13:23
Utána nézek a gyes melletti vállalkozóinak,ha van valakinek tanácsa ezügyben várom :)))
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Csillagpor0622)
2014. febr. 12. 13:18

gyes mellett a legjobb vállalkozónak lenni, mert nem kell járulékokat fizetni (ha jól tudom), én a helyedben most mennék szalonba vállalkozóival, alkalmazotti nagyon kevés helyen van, de ha találsz, beszéld meg a részleteket.

A vállalkozóiban meg az a bibi, hogy ugye számlát kell(ene) adni, ami után adózol, amiről nem adsz, az a bevétel nem történt meg hivatalosan, viszont ha beugrik egy navos körmöt csináltatni, te meg nem adsz neki számlát, az necces...

9. Csillagpor0622 (válaszként erre: 8. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 13:13
Alkalmazotti viszonyban érdemes elhelyezkedni? Mi erről a véleményetek?
8. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Csillagpor0622)
2014. febr. 12. 13:10
mindenképpen kérdezd meg mikor időpontot kér, hogy milyet szeretne, hogy mennyi időt szánj rá, mert nyilván egy gél-lakkozás fél óra, egy edge meg 4, ha meg nagyon extrémet kér, akkor meg addig gyakorolsz otthon műujjon vagy barátnőn
7. Csillagpor0622 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 13:08
Pedig ez a parám :) Hogy valaki valami nagyon extrémet szeretne,bár szerintem azért előzetes egyeztetés van normál esetben,nem...ha valaki nem egy átlagosat szeretne?
6. Csillagpor0622 (válaszként erre: 3. - Judit87)
2014. febr. 12. 13:05
Ez a másik dolog...:( De valahogy el kell indulni!
5. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Babika_)
2014. febr. 12. 12:58
a díszítést is tanulni kell, ha nem tudja inkább ne csinálja vendégen, hanem csak tip-en gyakoroljon, mert az a vendég lehet hogy soha többet nem megy vissza hozzá akin kisérletezik :D
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2014. febr. 12. 12:57
no para, az emberek 90%-a sima franciát kér vagy lakkozást, annyira extrát úgyse kérnek, max. olyan extrém formát amit nem tanultál még, de a legtöbb azt se tudja hogy mi az az edge vagy orosz mandula, de a stiletto is sokszor csirkekaromra emlékeztet, legalábbis amire gondolnak a vendégek. ne aggódj ilyenen ha szépen és tartósan dolgozol baj nem lehet.
2014. febr. 12. 12:56
Ne ettől félj, hanem attól, hogy tudod e majd fizetni a járulékokat, bérleti díjat.
2014. febr. 12. 12:53
Nem vagyok műkörmös, de a válaszom: csinálj bátran nehezebb díszítést!!! Gyakorlat teszi a mestert. Ha pedig annyira extra, akkor mondod, hogy nem olyan rég kezdted a szakmát, és nem vagy magadban biztos. :)
2014. febr. 12. 12:36

Sziasztok!

Szeretnék pár tanácsot kérni,hátha valaki tud segíteni nekem...

Két éve végeztem,voltam már továbbképzéseken is,de mivel gyesen vagyok ezért ez idáig csak itthon dolgoztam.Gyarapszik a vendégköröm is,egyenlőre kb napi egy ember szinte mindig van,ha elosztom egy hónapra. Tudom ez még kevéske,de nekem már ez is nagyon jó...

Szóval lassan szeretnék elhelyezkedni szalonban,de valahogy van bennem egy félsz...nem tudom,hogy hogyan tudnám ezt legyőzni és ez nagyon zavar. Félek attól,hogy bejön egy új "páciens" és kér egy nagyon extra körmöt és én mondjuk azt nem tudom megcsinálni...akkor mi van??? :))) Szóval ilyen félelmeim vannak,nyilván nem érzem magam elég magabiztosnak(főleg a nehezebb díszítések miatt),de már nagyon szeretnék továbblépni...Egyébként a vendégeim szerint ügyes vagyok és végül is visszajár Mind...de akkor is hiányzik még egy löket,hogy eltudjam én is hinni,hogy igazán jó vagyok.

Segítenétek Körmösök,hogy a kezdeti nehézségeket hogyan kell átvészelni? :)))Vagy csak én vagyok ilyen dilis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook