Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit diéta PCOS miatt fórum

Paleolit diéta PCOS miatt (beszélgetős fórum)


1 2
46. Teal (válaszként erre: 1. - Mkacca2)
2016. jan. 28. 08:54

Sziasztok!

Él még ez a fórum? :)

Vagytok még itt?


Szép napot!

45. helene_ (válaszként erre: 44. - Helene_)
2014. febr. 14. 18:29
bocs, ezt nem ide szantam :)
2014. febr. 14. 18:28
Na mi van; mindenki romantikazik? :)
2014. febr. 13. 14:26
Hát nem is tudom... Olyan lelkes voltam a paleolit diétával kapcsolatban. Most elbizonytalanodtam. Eddig egy PCOS-ses beteg sem ajánlotta a tiszta paleolit diétát, sőt inkább lebeszélnek róla. Lehet tényleg nem ez a megoldás. Hát nem tudom... még azért informálódom.
2014. febr. 13. 09:25

A facebookon is regisztráltam magam néhány paleolitos PCOS-es csoportba, hátha találok olyan PCOS-es beteget, akin segített a paleolit diéta miközben a MET nem.

Jövő hétre már rendelek paleolit kaját az ételfutártól, bár még le kell építeni mellette a MET-et, szóval lehet lesz mellé egy kis barnarizs is.

41. Manikácska (válaszként erre: 40. - HViki)
2014. febr. 13. 08:38
Persze, úgy már nehéz, főleg, ha abból akarna jóllakni az ember.
40. HViki (válaszként erre: 39. - Manikácska)
2014. febr. 12. 17:47
Azért a 4 tagú családra már kell mennyiség. Túl sűrűn nálam nem fér bele.
39. Manikácska (válaszként erre: 38. - HViki)
2014. febr. 12. 15:15
Én elég sokszor veszek. Ma például pitét készítettem belőle édesen, eritrittel.
38. HViki
2014. febr. 12. 14:46
Ja, az kimaradt, hogy édesburgonyát még én se sokat vettem, mert nálunk a Tecso-ban van, de aranyáron.
37. HViki (válaszként erre: 36. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 14:44

A rizsre a magas CH tartalmon kívül sok kifogás nincs. Ha megfőzve lehűtik és másnap kerül elfogasztásra, akkor (ha jól emlékszem) már tényleg nem lehet benne kivetnivalót találni.

Sütőtök is mehet. Sok receptet találhatsz vele. :)

36. mkacca2 (válaszként erre: 35. - HViki)
2014. febr. 12. 14:38

Köszi Viki, hogy írtál!


Igen-igen a zsírt kihagytam, csak gyorsan össze akartam szedni, de azt is betartom. Tehát kókuszzsírral vagy kacsazsírral szoktam főzni, esetleg olivaolajjal.

Hát édesburgonyát forgalomban még nem láttam, tehát ki se tudtam próbálni. :( A sütőtöknek van még magas ch tartalma, esetleg lehet vele próbálkozni.

A rizs egyébként valóban elmegy a paleolit diétában? Mert én úgy tudtam, hogy nem megengedett. Úgyis csak akkor ennék, ha én se bírom hipózás nélkül. De valahogy úgy érzem gyógyszer nélkül nem lesz gond a hipózással sem. Bírni fogom a paleo diétát.

35. HViki
2014. febr. 12. 14:30

Sziasztok!

Bocsánat, hogy belekotnyeleskedem a fórumba, mert nincs PCO-m és IR-em se, de azért, a paleóról van itt némi tévedés. :)

Először is, annyi a CH benne, amennyit megeszik az ember. Van aki ketogén módon nyomja, de sokan (a többség) nem. Az édesburgonya CH tartalma pl. elég magas, de aki sportol, vagy egyéb okból szüksége van több CH-ra az bizony néha (vagy gyakran) "rizsezik" is. :)

Amit kihagytatok még az a zsír. Ez bizony nagyon fontos. A zsírfóbián túl kell lépni. :)

Ja, és a sajt az NEM paleó. A kemény, nagyon érett sajt elmegy, de csak és kizárólag kompromisszumként! Amikor gyógyulási céllal kezd valaki paleózni, annak egyáltalán nem javasolt. Ha már rendben van, kipihente magát a szervezet hébe-hóba lehet, de ne épísetek rá.


Az biztos, hogy gyógyszer mellett már minden másképp működik. Mindannyian, akik nekifogtatok változtatni, és nem a gyógyszertől várjátok a csodát a saját kezetekbe vettétek az irányítást. Remélem mindannyian megtaláljátok a Nektek legjobb megoldást! :)

34. Zebra25 (válaszként erre: 33. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 13:43
A stimuk bizony odabacnak az IR-nek:(
33. mkacca2 (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2014. febr. 12. 13:28

A 2x-es LH-FSH arányom 3,5x-ös lett.

Az terhelésem úgy elszállt, mintha cukros lennék, pedig előtte nem volt olyan vészes.


Az a baj, hogy nem lehet konzekvensen írni az eredményekről. Először csináltam 1 évig (közben nem volt stimuláció) nem változtak semmit az értékeim, ahhoz viszonyítva, hogy nem csináltam semmit. Aztán emeltünk a gyógyszeradagon és közben clostyval stimuláltak, na ekkor szálltak el a cukor és inzulinértékeim, de ekkor is még 2x-es volt az LH-FSH arány, azán fél évig semmi stimu, váltottam Eucreasra, és akkor jött a 3,5x-eres LH érték. Azóta ez tartja magát. Cukorterhelést azóta nem csináltattam, mert az ivf miatt nem lett volna értelme, ugyanis a stimuláció mindig bekavar az inzulinrezisztenciába.

2014. febr. 12. 13:15
Csak arra nagyon figyelj, hogy a vércukrod ne ingadozzon. Ehhez meg kellenek a lassanfelszívódó szénhidrátok, ami a paleolitban nem sok van. Nekem ezért nem megy tisztán.
31. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 13:13

Póbáld ki gyógyszer nélkül akkor, hátha.....

Egyébként az mit jelent,h ogy nem használ? nem javulnak az értékeid?

30. mkacca2 (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2014. febr. 12. 13:08

Sajnálom, hogy neked ilyen tüneteid vannak a sima paleolittól. Ezt a kevertet csinálom most gyógyszer mellett. Semmi glutén, de ch diétát tartva. Nekem nem használt, de szerintem a gyógyszer miatt.

Persze igazad van, majd kiderül, hogy érzem magam tőle. Ha szédülök, akkor én is biztos majd viszek be még egy kis ch-ot.

2014. febr. 12. 12:59
Nálam az sem jött be, hogy uzsira vagy tízóraira valami gyümit eszem. Muszáj ennem valami lassanfelszívódót, különben szédülök, meg minden car elővesz.
28. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 12:57

Én most jelenleg semmit sem szedek, tartom az IR diétát, szépen fogyok, mellette visszafogom a gluténbevitelt, de nagyon figyelek arra, hogy a felszívódása jó legyen.

Próbáld ki, hogy megy e, aztán ha jó akkor csinálod tovább, ha nem akkor változtatsz valamin.

Amikor paleózta, szedtem a meforalt, de úgy döntöttem, hogy megpróbálom gyógyszer nélkül, IR diétával, kicsit keverve a paleóval. A tiszta paleó az nem ment még met nélkül sem. Kihangsúlyozom, hogy tiszta paleó. Tehát se rizs, se semmi ilyesmi. Még basmati sem.

27. mkacca2 (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2014. febr. 12. 12:49

Kedves Zebra25!

Te a paleo mellett medted a MET-et? Mert azt elhiszem, hogy mellette lehet rendesen hipózni. Én a gyógyszert akarom elhagyni és csak a paleot és a futást csinálni. Akkor is be lehet hipózni?

2014. febr. 12. 11:42

Én próbáltam, de nem jött be. A teljes paleolit diétát nem tudtam a gyógyszerekkel és az IR-rel összehozni. Nekem szükségem van a lassanfelszívódó ételekre, mert amikor ezeket kihagytam, folyamatosan szédültem, forgott velem a világ. A rizs vagy bármilyen gluténtartalmú ételek fogyasztása meg már nem is igazán paleolit.

El lehet hagyni a tejterméket, ajánlott is, de gyümik fogyasztáság korlátozni kell és ügyelni kell, hogy fogyasszon az ember lassanfelszívódó ételeket.

25. mandella (válaszként erre: 24. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:42

értem, köszi :)

valamit majd összegyúrok magamnak akkor ezekből :)

ami fix: én CH-függő vagyok, és valószínűleg csökkentenem kéne a CH-bevitelt, meg a napi 5-6 kis adagot is kéne tartanom.

24. mkacca2 (válaszként erre: 23. - Mandella)
2014. febr. 12. 11:38

Ja értem. A mensmentisben inzulindiétát javasoltak. 180 g, 6 részre osztva, lassú-gyorsot is külön számolva.

Aztán a lombikos orvosom javasolta, hogy étkezzek gluténmentesen, mert van immunproblémám is és én találtam ki igazából ezt a gluténmentes inzulindiétát úgy, hogy elhagytam belőle a gluténtartalmú ételeket.

23. mandella (válaszként erre: 22. - Mandella)
2014. febr. 12. 11:33
gluténmentes inzulindiéta, azt hiszem, így írtad
22. mandella (válaszként erre: 17. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:32

köszi, ha nekem írtad

arra a diétára gondoltam, amit a Mensmentis javasolt...

21. helene_ (válaszként erre: 19. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:28
értem. van egy paleolit táplálkozás nevű fórum, oda is jöhettek, ha gondoljátok, főképp régebbi paleósok vannak ott, meg rengeteg recept :)
20. mandella (válaszként erre: 18. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:28
igen, én is gondoltam már rájuk, pont emiatt
19. mkacca2 (válaszként erre: 16. - Helene_)
2014. febr. 12. 11:25
Én azért paleozok, hogy legyen ciklusom és teherbe tudjak esni. Csak könnyebb, ha együtt csinálja az ember, lehet tapasztalatokat megosztani stb.
18. mkacca2 (válaszként erre: 15. - Mandella)
2014. febr. 12. 11:23
Igen, tőlük rendeltem eddig. Kicsit drága, de én nem tudnám ennyire változatosan csinálni magamtól.
2014. febr. 12. 11:21

Ú, hát elég nehéz lenne itt leírni a teljes diétát. Érdemes utána nézni a neten vagy megvenni a könyvet hozzá. Lényege, hogy húst bármilyen mennyiségben lehet enni és zöldségeket, kivéve a hüvelyeseket (kukorica, bab stb.) Gyümölcsöket, aszalt gyümölcsöket is lehet enni, bár IR-nél érdemes figyelni a mennyiségre, meg inkább reggel, meg este nem ajánlott a gyümölcs.

Magvakat is lehet enni, kivéve mogyorót. A magokból készülnek a kenyerek, sütemények is. Pl. lenmagliszből, kókuszlisztből, mandulalisztből.

Tilos a tejtermék, ehelyett kókusztelyet pl lehet inni.

Hol laksz? Melyik városban? Én bp-i vagyok, ezért tudok paleolitot rendelni ebédre, vacsorára meg gondoltam folyamatosan salátát ennék husival.

Reggelire paleolit kenyér (szintén rendelném)husival, zöldséggel esetleg sajttal, mert a sajt megengedett a tejtermékek közül. Napközben uzsinak jöhet gyümölcs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook