Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
18444. Emma27 (válaszként erre: 18424. - Diszi1984)
2015. ápr. 15. 15:58

igen, már nagyon várom hogy hogyan fogja fogadni!


azért így most akkor felszabadult egy kis időd hogy nem kell már annyiszor fejni. mondjuk a babaétel készítése is biztos macerás, kicsit félek tőle, nem vagyok egy konyhatündér:(

18443. Emma27 (válaszként erre: 18431. - Ancsi86)
2015. ápr. 15. 15:51
Ancsi, ez a fém kanalas dolog minden gyógyszerre igaz? én eddig mindig azzal adtam be az orvosságokat
18442. Ancsi86 (válaszként erre: 18440. - IzaHold)
2015. ápr. 15. 14:41

igen mi is láttuk, ezért mentünk el ilyen gyerekülést venni, mert volt egy csak azt nem lehetett így bekötni..


Megszokta, csak régen mindig aludt, mostmeg nem akar, viszont ha ébren van akkor nem szeret egyhelyben lenni :)


De már kísérletezem, hogy mi az a játék, ami lefoglalja és nem nyafog :)

18441. IzaHold (válaszként erre: 18438. - Diszi1984)
2015. ápr. 15. 13:07
Köszönöm neked is! :)
18440. IzaHold (válaszként erre: 18439. - Ancsi86)
2015. ápr. 15. 13:07
A múltkor láttam egy döbbenetes videót, hogy mennyire nem szabad menetiránynak megfelelően, úgy hogy teljesen jó, hogy úgy van. Az fura, hogy sokat utaztok és nem szokta még meg.:) Cumi és játék sem segít?
18439. Ancsi86 (válaszként erre: 18435. - Szeplakisz)
2015. ápr. 15. 11:24

Igen, a legnehezebb, hogy nálunk sincs már pihenés a pihenőszékben, mert ő is fel akar ülni, illetve oldalra kifordulna belőle, kidülleszti a mellkasát és fordulna oldalra, de mivel be van kötve, nem tud. Ezért mosmtár kb. csak a szőnyeg van ahol felügyelet nélkül ott tudom hagyni ideig-óráig, ott se sokáig..


Nálunk a babakocsit szereti, mert 3 pozícióba lehet dönteni, 90-120-150 fok azt hiszem. A 90-et nem használjuk még, de a 120 fokkal is elégedett.


Nálunk még a kocsiban van iszonyú hiszti, mert menetiránynak háttal van bekötve az autósülés, amiben nem igazán ül, nem is fekszik, ilyen kagyló ülés ami szintén dönthető. De azt gyűlöli, valószínűleg azért mert menetiránynak háttal utazik és nem lát semmit. Megfordíthatnám az ülést, de nem merem, úgy tudom az nagyon veszélyes ilyen kis korban, mert fékezésnél/ütközésnél nem tudja tartani a fejét, és komoly gerincsérülést szerezhet. Márpedig mi nagyon sokat utazunk.

18438. Diszi1984 (válaszként erre: 18427. - IzaHold)
2015. ápr. 15. 11:05

SZia!


Igen, volt utána ebéd.

Délben volt a ceremónia(volt egy kis csúszás) aztán mentünk az étteremben! Picit aludt a ceremónia alatt is, meg az étteremben is. Amikor hazaértünk meg már nem majd csak késő este. De jól bírta, nagyon ügyes volt.

18437. IzaHold (válaszként erre: 18432. - Szeplakisz)
2015. ápr. 15. 11:02
Na, ja..:D Hát, nálunk az esküvőnk után nem volt táncos buli, csak vittünk (vettünk) 4 cd-t, amik nagyon kellemes zenék, hogy közben lehetett beszélgetni az étteremben..hát anyukáméktól meg is kaptam, hogy hát miért nem volt tánc, mert hogy a mi családunk táncos.. Én is imádok táncolni, de így is többszázer forint volt ez az egész, pedig elég lett volna, négyen bemenni és összeadnak, szóval...khm..béreltünk nekik szobákat is, és csak egy család vette igénybe.., mert mindenkinek fontos dolga volt stb...Persze, ki lett fizetve előre, nem mondom, nem volt drága, de ezen külön órákat kellett agyalni, megnézni, szervezni. És az okok sem voltak helytállók.. Szerintem sokkal elegánsabb volt így az egész, mint egy táncos dologgal elrontani. Én úgy éreztem volna. Nekünk, nektek kell, hogy tessék, nem nekik, ez az embernek a legszebb napja, ugyanúgy a keresztelő is, szerintem. Úgy hogy úgy a jó, ahogy ti akarjátok.
18436. IzaHold (válaszként erre: 18431. - Ancsi86)
2015. ápr. 15. 10:57
Igen, köszönöm mégegyszer! :) És a használati útmutatót is!:)
18435. Szeplakisz
2015. ápr. 15. 10:51

Igen, nálunk is ez van.

Mászna, de nem tud, így teljesen behisztizik. Illetve fel akar ülni. Fekvésből a könyökével próbálja felnyomni magát. A fejét - vállát fel is emeli, de hát az üléshez még pici. Mindenhol próbál felülni, a pihenőszékben (még félig fekvő- félig ülő pózban van), a babakocsiban, a pelenkázón.

Ráadásul mióta kivettem a bundazsákot a babakocsiból, azóta ficánkol és feszeng benne. Tegnap ott is nyomta fel magát, próbált felülni. Hisztizett is a babakocsiban, pedig régen mindig aludt benne.

Erre emeltem rajta egyet, félig ülő pózba került, szét tudott kicsit nézni, majd elaludt. :D


Gondolta: "na, végre elértem, amit akartam, most már nyugodtan aludhatok!". :D

18434. Ancsi86 (válaszként erre: 18433. - Sandra04)
2015. ápr. 15. 10:51
Nálunk már az sem, ha mászkálok vagy kenguruban van, akkor ok, de ha már csak leülök és a kezemben van, az sem jó. Az ölemben is rúgja ki magát és hajol oldalra, hogy tegyem le :) Menne a padlóra egész nap, de ha meg leteszem, pár perc múlva dühösen hisztizik, amiért odébb lökte a játékát és nem tud érte menni.. :) Szegényt sajnáljuk nagyon, de tényleg ez kell ahhoz hogy elinduljon :)
18433. Sandra04 (válaszként erre: 18429. - Ancsi86)
2015. ápr. 15. 10:42
2-3-szor kakil. Jaj de igaz amit írtál. Marci is unatkozik. Folyton kúszna, de nem tud és akkor dühös. Amint felvesszük már csönd is van meg vigyorgás. :-)
18432. Szeplakisz (válaszként erre: 18430. - IzaHold)
2015. ápr. 15. 10:40

A család másik fele nálunk nagyobb bulit szeretett volna. De hát azt nem ajánlották fel, hogy állnák is, úgyhogy mi leszavaztuk a nagy bulit. :)

Anyósék úgy szerették volna, ha nyáron tartjuk és akkor kint az udvaron lehetett volna egy kerti party. Úgy a család többi része is eljöhetett volna.


Én viszont nem akartam "lagzit" csinálni belőle. A lagzinkon összesen 44-en voltunk. A szűk család és a barátok. Na ha most is elkezdünk hívogatni, akkor ha valaki kimarad megsértődik, aztán a végén ugyanannyian leszünk, mint a lagzin.

Amúgy a kerti party nem lett volna alapból rossz ötlet szerintem. Csakhát a keresztelő vasárnap van, így nagy buli úgy sem kerekedne belőle, ha mindenki másnap dolgozni megy, valamint az időt sem lehet előre kiszámítani. Idehívunk 30-40 embert, aztán esős idő lesz, akkor nyomoroghatunk a kis nappalinkban. :D

18431. Ancsi86 (válaszként erre: 18423. - IzaHold)
2015. ápr. 15. 10:26

Nincs mit :) Ezekkel büntetnlenül lehet kísérletezni, max nem válik be :)


Azt fontos tudni, hogy 4 napig kell adni hogy kiderüljön nála használ-e, fém kanállal és fém dolgokkal nem érintkezhet (csecsemőnek vízben feloldva kell adni a golyócskát a félrenyelés veszélye miatt), és előtte-utána fél órával nem szabad enni-inni hogy fel tudjon szívódni a nyálkahártyáról.

18430. IzaHold (válaszként erre: 18428. - Szeplakisz)
2015. ápr. 15. 10:24

Mi két éve ebédelni mentünk, végül is kevesebben voltunk, mint eredetileg terveztük. Itthonra vettünk sört, fagyasztott pogácsát, és süteményt, üdítőket, de még hetekig ittuk őket.:)))) Végül is akkor ugyanolyan kb. A rendelés is jó ötlet, csak nem biztos, hogy körbe tudjuk ülni az asztalt, mert nincs akkora hely már..:))) Kint pedig nincs terasztető, tavaly tönkretette a pavilonunkat a szél sajnos.:(

Azért kérdeztem, mert ilyenkor jól lehet ihletet meríteni, ki hogy csinálja/ta.:))) Köszönöm Szilvi!:)

18429. Ancsi86 (válaszként erre: 18425. - Sandra04)
2015. ápr. 15. 10:24

Az pedig nagyon szép mennyiség :)

Lehet hogy gyors az anyagcseréje, nem hízékony alkat. Hányszor kakil egy nap?


Tegnap olvasgattam este, ezt találtam, a címe "Unatkozó félévesek". Nagyon igaz a mindennapjainkra :)


"Szinte minden anyuka tapasztalja, hogy 5-7 hónapos kor között egyszercsak beköszönt a babánál egy korszak, amikor sokat unatkozik. Az addigi játékokkal nem elégszik már meg, nem akar háton feküdni, hason is hamar elunja magát, de kúszni, helyet változtatni még nem tud.Ezt az állapotot én mozgásfejlődési frusztrációnak nevezem és akármennyire is kellemetlen, ez a helyzet vezet el oda, hogy végül a csecsemő egyszercsak kúszni, majd mászni kezd."

18428. Szeplakisz
2015. ápr. 15. 09:46

Nálunk fél 10-kor volt a keresztelő, és szerintem 10 után, kb. fél 11-kor már itthon voltunk.

Szűk körben voltunk, csak mi, a nagyszülők és a keresztszülők. Többen el sem fértünk volna itthon szerintem. :)

Tehát mi itthon tartottuk, és ebédre pedig rendeltünk két négyszemélyes tálat.


Még mielőtt ideért volna az ebéd, azelőtt a bébi megebédelt, majd mikor már mi ettünk az ebédlőasztalnál, őt is odaültettük az etetőszékbe, hogy ne érezze magát egyedül.

Aztán vicces volt, mert ő ott a székben erőlködött, vörösödött, nyomott. Amíg mi ebédeltünk, ő kakilt. :D


De amúgy mi nem vittük túlzásba. Nem akartunk nagy feneket keríteni neki, meg túl sokat költeni sem.

Viszont nagyon jól sikerült.

18427. IzaHold
2015. ápr. 15. 09:30
Sziasztok! A tegnapi napunk már jobb volt. Akik most keresztelték a babájukat, ti hogyan szerveztétek meg, volt utána ebéd, milyen programot csináltatok? Nekünk két éve volt a fiammal a keresztelőnk, de az azért egész más, mint egy babáé, ilyenen még nem voltam.:)))
18426. Sandra04 (válaszként erre: 18414. - Emma27)
2015. ápr. 15. 00:02
Köszi szépen.
18425. Sandra04
2015. ápr. 15. 00:01
Gratulálok a kereszteléskhez. Mi is tervezzük nyáron mind a két gyereket, remélem összejön. Marci milyen pici a többi babához képest, pedig jól eszik. Ma rekordot döntött a Sinlacból. 250ml evett belőle.
18424. Diszi1984 (válaszként erre: 18415. - Emma27)
2015. ápr. 14. 23:47

Szia!


Tuti h a hozzátáplálástól! 4-5x eszik folyadékot 2-3 arányban a táp győzött), tízórai es uzsi vmi gyümi vahy zöldség.


Mindjárt 4 hósok vagytok, ti is kezdhetitek a kostolgatást almalével majd almával. Jobb lesz az étvágya, meg hízik is.

18423. IzaHold
2015. ápr. 14. 21:51

Ancsi, nagy köszönet ezért!!! Azt hiszem veszek a nagyfiamnak is..hátha..:)))


Szeplakisz, háát..akkor mi le vagyunk maradva:DD

18422. Ancsi86 (válaszként erre: 18412. - IzaHold)
2015. ápr. 14. 21:04

Ez igaz, ebbe én még nem látok bele :)


Biztosan nehezen dolgozza fel hogy már nem csak ő a központ, hiába kamasz, azért mégiscsak gyerek még. Hosszú évekig megszokta hogy mindenki őrá figyel, őt ajnározza, és gondolom ez most nagyon nem így van, minden igyekezeted ellenére sem.


Én mar most mondtam a férjemnek, hogy nagyon fogom sajnálni a második babánkat, mert tudom már most hogy nem fogok tudni ennyi mindent megadni neki, mint Kristófnak. Egyszerűen fizikai lehetlenség.

18421. Ancsi86 (válaszként erre: 18413. - Szeplakisz)
2015. ápr. 14. 21:02

Az durva, mi lassan 7 hósak vagyunk :D


De nincs ezzel baj, szépen hízik :)

18420. Ancsi86 (válaszként erre: 18411. - Diszi1984)
2015. ápr. 14. 21:00

Homeopátiás golyócska, patikában lehet kapni. Itt a hoxán írták egy fórumon, bemásolom hátha más is ráismer a babájára ebből :D


Alvászavarok


Az alvászavarok homeopátiás szereit a gyermek korától függően kell megválasztani. Az újszülöttkortól az iskoláskorig a gyermekek alvászavarainak hátterében szerepelhet az anya szorongása, a gyermek félelmei, az összekeveredett napirend, a fogzás, bizonyos szervi betegségek. A homeopátiás kezelés megkezdése előtt ki kell deríteni azokat az okokat, amelyekre más megoldást kell találnunk. Gyakran az úgynevetezz akut homeopátiás szerek mellé alkati szert is választani kell, de ez legyen hozzáértő orvos feladata!


 Arsenicum album 15CH - naponta 1x 5 golyócska + alkati kezelés


Fél az elalvástól, ezért alvási rituálékat alakít ki : gondos, aprólékos gyermek, aki a rend és a szüntelen pakolás, rendrakás rabja. Nagyon szorong, az egészsége miatt aggódik, a magányosságtól, a sötétségtől fél. Néha nyugtalan, izgatott, máskor fáradt és levert.



 Borax 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Ideges, labilis, nyugtalan gyermek, az álmossága a lefekvést követően elmúlik, ezért felkel az ágyból. Éjjel, hirtelen ébredéskor kapaszkodik az ágyba, a felnőttek ruhájába, és attól fél, hogy leesik, amikor lefektetik.



 Coffea tosta 15CH - naponta 1 – 2x 5 golyócska


A gyermek nyugtalanul alszik, hirtelen felriad, apró zajokra nagyon érzékeny. Oka a napközben álélt túl sok jó élmény.



 Chamomilla vulgaris 15 CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


A gyermek billegeti ide-oda a fejét és ringatja magát. Sokszor szeszélyes, elviselhetetlen, dühös, izgatott. Amikor fogzik, az egyébként nyugodt csecsemő is nyugtalan lesz estére, nem tud elaludni, minden irányba mozgatja a fejét, nyugtalan az alvása, éjszakai félelmek és sikolyok szakítják félbe az alvását. Ahogy kézbe vesszük és ringatjuk, lecsillapodik.



 Hyoscaimus niger 15 CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Félénk, féltékeny, gyanakvó, érzelmileg bizonytalan gyermek, aki nagyon nyugtalanul alszik. Álmában beszél, nevet vagy kiabál. Gyakran előfordul furcsa arcizom-rángása, úgynevezett tic formájában.



 Ignatia amara 15CH - naponta 1 – 2x 5 golyócska


Ha a mama szorong, rosszkedvű, bizonytalan, ez az állapot átragad a csecsemőre, aki emiatt meglehetősen ellentmondásosan viselkedik, sóhajtozik, ásítozik, riadt.



 Kalium bromatum 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Ezt a gyógyszert rémálmokra, sikollyal járó éjszakai félelmekre, nyöszörgésekre, fogcsikorgatásokra használhatjuk. Képtelenség a gyermeket megvigasztalni, nagyon nehéz rémálmából felébreszteni. Nappal ugyanúgy, mint éjszaka, a kezek folyamatos mozgását figyelhetjük meg, mindig birizgál valamit.


A holdkórosság gyógyszere is lehet.



 Natrum muriaticum 15CH - naponta 1x 5 golyócska + alkati kezelés


Annak ellenére, hogy a gyermeknek nagy az alvásigénye, elalvási nehézségekkel kűzd. Mániákus ellenőrzési kényszerrel megnézi : zárva van-e az ajtó, le van-e kapcsolva a villany, van-e valaki az ágy vagy a szekrény alatt. Fél a tolvajoktól, a sötétségtől, nyugtalan alvó, felriad álmában, fáradtan ébred.



 Nux vomica 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Türelmetlen, értetlen, hirtelen haragú, dühös gyermek. Felébred, és élénk hajnal 3 – 4 óra körül, majd 6 óra felé elalszik, és reggel fáradtan ébred. Szüksége van napközben az étkezések után rövid alvásra.



 Pulsatilla pratensis 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


A lefekvési szokások nagyon fontosak, sírás, puszilkodás, a szülők szeretgetése, plüss állatkák közelsége a biztonságérzet megteremtése miatt.



 Sedatif PC – lefekvés előtt gyermeknek 1 tabletta, felnőttnek 2 tabletta


Olyan alkotóelemeket tartalmaz, amelyek csökkentik a stressz okozta vegetatív funkciók hevességét, oldja a stressz okozta szorongást és a feszültségeket. Különösen hatásos idegesség, elalvási nehézségek vagy a gyakori felébredések esetében.



 Stramonium 15CH - naponta 2x 5 golyócska, 17 órakor és lefekvés előtt


Ha a csecsemő vagy a kisgyermek csak lámpafénynél tud elaludni, nagyon fél a sötétben, nem akar egyedül lenni.

18419. Szeplakisz (válaszként erre: 18418. - Emma27)
2015. ápr. 14. 17:27
Sokat veszek neki használtan. :)
18418. Emma27 (válaszként erre: 18413. - Szeplakisz)
2015. ápr. 14. 17:15

hihetetlen hogy mennyit tud enni kisfiad:)

hogy győzitek rá ruhával? gondolom hamar kinő mindent:)

18417. Emma27 (válaszként erre: 18416. - Emma27)
2015. ápr. 14. 17:03
most látom hogy már írtad:)
18416. Emma27 (válaszként erre: 18403. - Diszi1984)
2015. ápr. 14. 16:59
utaztok valahova?
18415. Emma27 (válaszként erre: 18401. - Diszi1984)
2015. ápr. 14. 16:58
Diszi, nálatok most mitől lendült meg Árpika hízása? A hozzátáplálástól inkább? vagy a tápitól?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook