Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
18654. Diszi1984
2015. máj. 21. 07:12

Iza

A liliputi oldalt nézem és sima hordozó kendőnél a max. súly 9kg :( ami pár hónap és meg lesz.

Emiatt mai-taipot kellene nem? most nagyon efelé hajlok.

18653. Diszi1984 (válaszként erre: 18652. - IzaHold)
2015. máj. 21. 07:03

Végre egy pici megnyugvás lesz mindkettőtöknek!


olvasgatok a kendőről és mai tairól, nyárra inkább mai taiot ajánlják.

Szerinted? Valamit szeretnék, mert úgy veszem észre jobban szeret a kocsiból kijönni.


Vettünk gyerekülést, Chiccosat, nagyon tetszik neki, hogy nem háttal van, hogy lát minket, de főleg engem :D

18652. IzaHold (válaszként erre: 18651. - Diszi1984)
2015. máj. 21. 06:22

Köszönjük!:) Fél 6-kor kért enni, éreztem is, hogy többet aludtam.:))

Az utolsó 2-3 hétben felerősödtek a tünetek, de nem volt mindennap egyforma. Az utolsó három nap viszont bedurvult a dolog, viszont akkor már látszott egy pici fehérebb foltocska. A két alsó fog formája viszont már az íny alatt kivehető hónapok óta és nem is tudom mióta el volt simulva, majd dudorodni kezdett tapintásra is. Hát nálunk így volt.:)

18651. Diszi1984 (válaszként erre: 18650. - IzaHold)
2015. máj. 21. 05:22
Gratula :) de jo :)
18650. IzaHold
2015. máj. 20. 23:59
Jaj! Képzeljétek!!! Kibújt VÉGRE az első fogacskánk!!!! Már a fele kint van! Nagyon szép fehér!!! Ez az utolsó 3 nap volt a legnehezebb, de végre kint van a fele, igaz még ma is és este is kínlódtunk, de szeriintem 1-2 nap és kibújik, igaz, a másik is igen el van simulva, úgy hogy lehet folytatódik a másikkal..:) A fölsők is jönnek, de még nem fehérlettek, igaz azt ma nem néztem. Ezen két nappal ezelőtt láttam egy fehéres foltot, és ma reggelre kint volt a csücsök, estére pedig már a fele fogacska teteje.:))))Adtam neki Nurofent, mert ma is csak 15-20 perceket aludt, azt is kb. 2x, meg délelőtt aludt 1 óra 20 percet, bár akkor még aludni szokott és ma előbb keltünk.
18649. IzaHold (válaszként erre: 18648. - Diszi1984)
2015. máj. 20. 23:56

Szegénykémnek borzasztó nagy fájdalmai vannak, be van szondázva is, és hány... de mindenki hány a műtét után, azt mondják az altatógáztól. Hát nem tudom..én a császár közben hánytam, amikor altatógázoztak, akkor nem. Volt már pár műtétem. Szerintem a gyomorszondától hánynak..na mindegy..


Én használok hordozókendőt és már vettem egy Mei Tait is, imádom mindkettőt!!! Ha kell bármi segítség írj itt vagy privátban, amit tudok, szivesen elmondom. Nagyon hasznos napközben is, főleg fogzás idején non-stop tesközelségre vágynak!!! :)))))

18648. Diszi1984
2015. máj. 20. 22:40

Sziasztok Lányok!


Széplakisz,

ne aggódj majd hirtelen el kezd fordulni a másik oldalra is. Én is aggódtam anno hogy alig fordul, és egyszer csak elkezdte azóta se lehet leállítani, képes a pelenkázó asztalon is hasra fordulni. Amennyire nem szerette az elején, ahhoz képest rengeteget van hason. Hason tud teázni is :D

Nem mindent a nagykönyv szerint kell nekik csinálni.

Nekünk sincs még fogunk, hullámokban jön, de majd lesz, előbb utóbb kibújik.


Iza

Örülök, hogy jól ment a műtét

azóta Hogy van édesanyád?


Mi még nem váltunk ki egy étkezést, jól kanalazgatunk, a nagy kedvenc burgonya-cukkini de utána megeszik még 200-230ml tápot. A reggeli és késő esti kajcsira meg 100-150mlt kér. Tízóraira tejpépet szoktam adni neki, a gyümölcsöket annyira nem szereti :( pedig próbálkozok.

Tejem nagyon kevés, de ami van megissza, ma pl. 130mlt lett, boldogan itta.


Hordozó kendőt vki használ?

Mostanság nem nagyon marad a babakocsiban csak egy kicsit, aztán jön a hiszti, kiveszem azonnal full happy és azt se tudja örömében mit csináljon.


Szép estét!

18647. IzaHold
2015. máj. 20. 16:12

Köszönöm lányok, minden rendben volt, 2,5 órás műtét volt. Be van szondázva, nagy fájdalmai vannak, de bizakodunk.


Emma, nem tudom mennyit eszik, de kis husis, semmi baja.:)

18646. Emma27 (válaszként erre: 18642. - IzaHold)
2015. máj. 20. 14:15
szorítunk érte, biztos minden rendben lesz!
18645. Emma27 (válaszként erre: 18634. - IzaHold)
2015. máj. 20. 14:02
érdekes dolgokat mondanak ezek a gyerekorvosok:) azt tudod hogy kb mennyit szik egy nap Márk?
18644. Emma27 (válaszként erre: 18636. - Szeplakisz)
2015. máj. 20. 14:01
szerintem sem kell aggódnod emiatt egyáltalán, nagyon túl van ez pörögve, hogy mit-mikorra kell csinálni. mondjuk megpróbálhatod úgy motiválni, hogy arra az oldalra teszed a játékát vagy valamivel felkelted az érdeklődését.de tuti nincs ezzel gond
18643. Szeplakisz
2015. máj. 20. 10:54
GOndolok rátok! Kitartás!
18642. IzaHold
2015. máj. 20. 09:58
Kérlek, szorítsatok édesanyámért, elvileg ma lesz a műtét!! Azért elvileg, mert a hétfői elmaradt.
18641. IzaHold (válaszként erre: 18640. - Szeplakisz)
2015. máj. 19. 15:02

A babaúszással pont így vagyok, bár nem csoda, hiszen sokszor úszom az árral szinte.:))) Na, de most már illene elkezdenünk, szóval össze kell szednem magam.:))


Hát van egy ismerősünk, akinek a szomszéd utcában volt a gyógytornász, és sírt a kislány, elvitték messzebb, ott is sírt, felvitték pestre ott nem sírt, most oda hordják. Szóval ezt azért mondtam, ha valakinek ilyenre kerülne a sor, nem biztos, hogy meg kell állni az elsőnél.:))


Igen, amúgy is nagyon bújós, jól mondod, ahogy sétálgatok vele, teljesen hozzámbújik és onnan nézelődik, apa mindig mondja is, hogy vele nem csinálja ezt, és hogy nagy a szerelem.:))) De tényleg nagy! Amúgy szegény apa hátrányban van, mert épphogy 2,5 hetes volt, amikor apának egy több mint két hós projetje volt, szó szerint fürdetésre, vagy már alvásra ért haza..hétvégén is szombaton délután ért haza..szóval a nagyfiamat jobban ismerte a pici, mint a saját apját. Most már viszont kezdenek nagyon összemelegedni, látszik Márkon, hogy nagyon szereti apát.:)


A fürdéssel nálunk nincs gond, amikor elkezdte a lábát nagyon mozgatni, és még a kiságyba is jutott, elkezdtem neki szépen mondani, hogy nem szabad, és nagyon lágyan megfogtam a pici lábacskáit, bár néha csinálja, de ritkán csinálja olyan nagy elánnal, szóval így csak max egy kevés víz jut a plafonra és a földre, meg a pelenkázóra, amin van a kiskád.:) A plafonra csak azért, mert tetőtér, és ott van közel.:)


Csuda ügyes, hogy már a kádban is megfordul, mi még ezt nem csináljuk, bár nem várom.:))))))))) Szegény, akkor nagy tornamutatvány őt megfürdetni. Szeretni fogja a vizet! A nagyfiam volt ilyen, na, hát ő is ficánkolt a vízben, alig lehet kiszedni a nyaralás alatt is belőle, meg a nagykádból is itthon.:))))

18640. Szeplakisz (válaszként erre: 18639. - IzaHold)
2015. máj. 19. 13:47

Valahogy valami azt súgja, hogy nem lehet túl kellemes a gyógytorna. De lehet csak azért, ahogy a doktornő félszavaiból kivettem. Gondolom jól megnyomkorásszák a babákat, akik ezt annyira nem szokták díjazni.

Akkor már inkább úszni vinném.. Azt is olyan régóta tervezzük, de egyszerűen sosem jutunk el babaúszásra.


Kis bújós babád van. :) Egyem meg. És akkor így más nagyon el sem tudja altatni rajtad kívül?


Gábriel egy pár hete nem akar este elaludni. 9-kor még vigyorog, gagyarászik, teljesen felélénkül estére. És rettentő ficánka, sokszor majd kiugrik a kezemből. Már a fürdés is katasztrófa. Megfordul a kiskádban hasra. És négykézláb pancsol. Persze nagyon kell fogni, nehogy belefejeljen úgy a vízbe, ha viszont visszafordítom a hátára, hogy meg tudjam mosni, akkor hisztizik.

Már próbálkoztam vele a nagy kádban is, hogy beültem vele és ott úgy fogtam, de ott is megfordul. Élmény mostanában a fürdés. :) :)

18639. IzaHold (válaszként erre: 18636. - Szeplakisz)
2015. máj. 19. 13:23
A súlytöbblet biztos, hogy nehezíti a dolgot! Ezt azért majd mondd a dokinőnek is, ha beszélsz vele, ezt már talán meg fogja érteni. Bár nem árt talán a gyógytorna senkinek, mégis esetleg felesleges plussz idő, esetleg pénz stb. Bár lehet egy kellemes elfoglaltság is. Majd meglátjátok.
18638. IzaHold (válaszként erre: 18637. - Szeplakisz)
2015. máj. 19. 13:22

Biztos vagyok benne, hogy számít az az egy-két csepp is. Én ezt az első fiamnál nem tudtam, sőt pont az ellenkezőjét beszélték össze-vissza...Bár 5,5 hónapos korig tudtam szoptatni, utána viszont nem nagyon próbálkoztam sajnos..4,5 hónapig azért ő is anyatejet kapott csak, de már 4 hósan elkezdtünk leveket kóstolni, majd inni is.


Ha pont a fog helyén van nem hiszem, hogy afta lenne. Bár ki tudja. Nekünk nagyon régóta látszik a fog az íny alatt teljesen tökéletesen kivehető a vonala. Csak lassan növöget.:)

A felsírás lehet a fogtól, jó hogy cicire teszed, az annyira megnyugtatja őket, az én fiam szó szerint esti elalvás előtt 1-2, sőt van hogy 3 órát is cicizik...Van hogy elalszik és megint kéri. Ő ilyen, még anyásabb, mint a nagy.:)))

18637. Szeplakisz
2015. máj. 19. 12:55

Mi mondjuk már csak akkor cicizünk, ha éjszaka esetleg megébred.

Mostanában fel szokott sírni... gondoltam is, hogy lehet a fogtól van. És alul nekünk is van valami fehér volt az ínyén, még aggódtam is, hgoy nehogy aphta legyen.


Mi már úgy eszünk napi 5x, hogy 3x van tápszer és 2x kanalazunk. (Reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, ebéd tápszer, uzsonna valami zöldség, főzelék, vacsora tápszer)


Az meg tök jó, hogy neked ennyi tejed van. Ha tudtam volna, akkor legalább 6 hónapos koráig biztos szoptattam volna.

Most már ha reggel az első evésnél is megpróbálom rátenni, akkor csak bohóckodik rajta. Ami alapból nagyon édes, de hát nem éppen evésre használja. :)

Éjjel félkómában viszont szépen cicizik. És vissza is alszik egyből rajta. Az az egy két csepp is számít valamit, ami még van...

18636. Szeplakisz
2015. máj. 19. 12:49

Na igen, mindenki mond mindenfélét, aztán csak jól összezavarnak...

Én úgy örültem neki, hogy már végre forog oda vissza... Hasáról mindkét oldalra tud "dőlni". Hátról hasra meg csak bal oldalra. De hát még épphogy elmúltunk 6 hónaposak.

Anyu is azt mondta, hogy szerinte se aggódjak ezen. (FŐleg, hogy ha nem mondom a doktornőnek, hogy csak balra, akkor ő nem kérdez rá magától) Szóval lehet én voltam a hülye, de gondoltam megemlítem. :)

Unokaöcsémnek pl. kimaradt a mászás teljesen. Ő felült és a fenekén ülve az egyik kezével tolta magát, így közlekedett. Mászni nem tudott. Most az egyik anyukának 10 hós a babája, és ugyanez a helyzet náluk, nem mászik, hanem a fenekén tolja magát ülve. És őt is gyógytornászhoz akarják vinni, azzal az indokkal, hgoy majd tanulási problémái lesznek a gyereknek, azért mert nem tudott mászni.

Unokaöcsém erre az ellenpélda, ugyanis ő már általános iskola 7. osztályos és kitűnő tanuló.


A másik meg, hogy szerintem Gábrielnél az is probléma lehet, hogy nagyon sokat "felszedett" magára az utóbbi időben. :) Aztán a nagy súlyt biztos nehezebb mozgatni.

Én 8.20 kg-t mértem múlthéten. De majd holnap megyünk a védőnőhöz, aztán ott megmérik pontosan, a centire is kíváncsi vagyok már.

18635. IzaHold
2015. máj. 19. 12:29
Nekünk sincs még fogacska, de úgy nézem az egyiken van egy fehérebb folt, és éjszaka megint felkelt 2-kor és 4-kor, majd reggel is egyszer, szóval még bármi lehet belőle..:)
18634. IzaHold (válaszként erre: 18633. - Szeplakisz)
2015. máj. 19. 12:28

Hát ez fura, én azt olvastam több helyen, hogy 6 hós korig kell egyik irányba és 7-8 a másikba is. Néha a doktornénik túlaggódják a dolgokat. Az enyém azt mondja, hogy nem kell rendszeresen adni gyümölcsöt, de kóstoltassam, mert hogy később nem fogja elfogadni, hát mondom az anyatejen keresztül úgy tudom átmegy az ételek íze. Azt mondja, de kell a vitamin...hát már nem akartam mondani, hogy az is átmegy... Mindenhol azt írják, hogy egyáltalán nem kell 6 hós kor előtt semmit adni, vizet sem, mert pont lemossa a gyomrából és belekből azt a védőanyagot, amit az anyatej épít, illetve a felnőttkori ételallergiák is kialakulhatnak emiatt. Na most, ha van elég tejem, miért adnék neki mást. Főleg, ha a legnagyobb szoptatós tanácsadók, a WHO és minden nagy szervezet ezt ajánlja..

Na, most nem akarok ebből vitát, az eső fiamnál nekem sem úgy alakult, de most igen, szóval azon vagyok, hogy ez sikerüljön.:)

18633. Szeplakisz
2015. máj. 19. 11:54

Sziasztok!


Jó ideje nem jártam erre... CSak úgy gyorsan átfutottam az eddigieken. :)

Látom a járóka, etetőszék, meg a "sehol nincs egy centi hely sem" volt a téma... :)

Mi járókát már első perctől kezdve használjuk. Mivel ilyen három fokozatban emelhetőt kaptunk, így nem kellett mélyre rakni. Még mindig a legmagasabb fokozatban áll. Aztán ha a nappaliban vagyunk, akkor ő a járókában feküdt. (Amúgy nem szereti!) Mindig ki akar jönni belőle.

Etetőszéket meg olyan 4 hónapos korában vettünk, amikor megkezdtük a hozzátáplálást, de ez ilyen dönthető, szóval még nem éppen ülő pozícióban etettük, hanem megdöntve.


Tegnap meg megjött a padlószőnyeg a szobájába, amit mama vett neki. Ez az autós padlószőnyeg, ami egy falut ábrázol és az utakon majd lehet autózni. :) Eddig csak egy pléd volt letéve a parkettára neki. De most már le tudom tenni a szobába a szőnyegre. Ott a földön jobban el van, mint a járókában. Ott kibírunk egy órát is. Persze ott kell lennem nekem is. :)


Már betöltöttük a 6. hónapot. Doktornő kérdezte, hogy hogy állunk a mozgolódással, én meg mondtam, hogy már forog ugye, de hátáról csak bal oldalra. Erre a doktornő meg mondta, hogy két hét múlva szóljak vissza neki, mert ha jobbra nem megy, akkor gyógytornász lesz belőle... Hát azt nem szeretném. :( Hasról visszafordul mindkét irányba, hátáról viszont balra csak...


Fogunk még mindig egy darab sincs. És most mára úgy vettem észre, mintha kicsit taknyos lenne. Hörög, szörcsög...

18632. IzaHold (válaszként erre: 18630. - Emma27)
2015. máj. 18. 17:45
Hihi, a kis huncutka.:) Mit csinál? Hordozóban nem próbáltad?
18631. IzaHold (válaszként erre: 18629. - Diszi1984)
2015. máj. 18. 17:44

Hát majd kb. a jövő hónapban, vagy azutáni hónapban. A hintában és a hordozóban is tudom végül is etetni, ha nagyon kalimpálna ölben. Nem próbáltad a hordozót még?

A hely nagy probléma, és hát a fa járóka összecsukható könnyen, de kipakolni belőle, kivennia párnázatot plusz az alját..szóval nem csukogatom össze.

18630. Emma27
2015. máj. 18. 14:34

nálunk is ez a helyzet, lépni nem lehet már a lakásban, de szegény a kiságyában már nem fér el rendesen. mindig beveri a fejét. szerintetek meddig lesz használható a járóka?

én még etetőszéket azért nem vettem, mert a lányom ölben/ülve nem hajlandó enni, csak háton fekve:( ki látott már ilyet...

18629. Diszi1984 (válaszként erre: 18627. - IzaHold)
2015. máj. 18. 11:08

Elhiszem, még gondolkodunk rajta, hogy legyen-e vagy nem.

Az a baj hely nincs nálunk se és még kellesz egy etetőszék is.


Ti mikor vesztek etetőszéket?!

Ölben szoktunk kanalazni de mikor egyedül vagyok elég nehéz.

18628. IzaHold
2015. máj. 17. 22:31
Ja, és emelhető, most már a mózest abba teszem, mert napközben abban altatom lent, velem. S így este mindenki elfér újra a kanapén. S a játékok sem foglalják el a fél kanapét..:))) bár engem nem zavart nagyon, azért a fiúkat jobban.
18627. IzaHold (válaszként erre: 18625. - Diszi1984)
2015. máj. 17. 22:30
100x100-as, összecsukható fát. A hely az nálunk is gond, de még bezsúfolva elfér...:)) Bár azért nem gáz.:) De ha még valamit betennék-még az etetőszéknek van hely- akkor már búrorbolt lennénk.:))))szóval nem maradna hely. Nagyon klassz, és legalább biztonságban van, a leterítés nálunk is ment, de aztán rájött, hogy be tud férni a fejével a kanapé alá...ja és mindezt derült égből a villámcsapásként.:)))tehát fél perc alatt.:)
18626. Emma27
2015. máj. 16. 20:41
mi is most készülünk járókát venni, 120*120-asra gondoltam,fa keretesre, összecsukható, remélem el lesz benne legalább jó pár hónapot. muszáj hogy magára tudjam hagyni néha...
18625. Diszi1984
2015. máj. 16. 17:47

Szia Iza!


Milyet vettetek?

mi nem veszünk, egyszerűen nincs hely hova rakni :(

A földön megterítettem neki ott tök jól el van :D

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook