Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
18714. IzaHold
2015. jún. 4. 11:44
Mi holnap megyünk dokihoz. Egy hónapja 6330g volt, ma reggel mértem 6850g. Hát remélem, elégedett lesz így két foggal... Szerintem az is közrejátszott. Tegnap éjjel nem ébredt fel egyáltalán, talán nyugodtabb is volt, viszont ma éjjel megint. Viszont tegnap és ma is beszélget egész nap. :)) Á-gyáj-gyáj-gyáj, meg dáj-dáj dáj.:))))
18713. IzaHold (válaszként erre: 18712. - Diszi1984)
2015. jún. 4. 11:36
Szia! Ne aggódj, majd elfogadja. Vízzel szoktad hígítani, lehet, hogy neki túl édes, vagy markáns az íze. De ne aggódj, ha nem fogad el valamit, egyáltalán, akkor ne erőltesd, egy-két-három hét múlva térj rá vissza. Ha valamennyit eszik belőle, lehet, hogy nem éhes-szomjas, vagy csak annyi is elég volt. Tudják ők, mi kell nekik. :)
18712. Diszi1984 (válaszként erre: 18711. - IzaHold)
2015. jún. 3. 15:32

Szia!


Az alma levet, néha megissza még a barackot es ennyi.

Pedig megveszem a bolti inni vakolat is de nem es nem :(

18711. IzaHold (válaszként erre: 18709. - Diszi1984)
2015. jún. 2. 12:31

Sziasztok!


Diszi, és csak a gyümölcs levét sem szerette, amikor bevezetted?


Valószínűleg merül az elem, de nekem csak bébiőröm van. Ha töltőre teszed, nem hagyja abba? Nekem akkor csipog, ha tölteni kell.

18710. Szeplakisz (válaszként erre: 18709. - Diszi1984)
2015. jún. 2. 10:52

Lehet, hgoy merül. Nekünk is olyan van, de mi 220-ba dugjuk, nem elemmel haszánljuk. A bébiőr részét (ami elemes lenne) azt meg nem is használom, csak magát a légzésfigyelőt.


Mi kekszet szoktunk enni, almával, körtével. Neki bejön. Mondjuk Gábriel nem válogat, csak ehessen. De ez látszik is rajta, hogy szereti a hasát. :) Mindent megenne, amit mi is eszünk.

18709. Diszi1984
2015. jún. 1. 23:56

Sziasztok!


Mi is sok mindent kostolunk de nagyon Válogatós, gyümit nem szereti, ugy szoktam adni h a tápba keverem. Hiába ha en készítem, ugyanugy az üvegest sem eszi. Tízórai próbálkozom gyümivel ha nem akkor tejpép de azt is nehezen eszi meg. Uzsira meg zöldség, azokat jobban szereti foleg a zöld dolgokat, leveszöldséget is szereti a leveslével turmixolva.

A húst még nem kostoltuk. A heten akarok csinalni.

Ti milyen glutent vezettetek be, es hogyan?!

A kekszel próbálkozunk de nem ízlik neki :(


Vkinek vsn Angel Care-es legzesfigyelője!!

Most bekapcsoltam es csak pityeg de zöldet villog, gyerek alszik mint a bunda.

Mit jelent!? Merül az elem?!


Köszi !

18708. IzaHold (válaszként erre: 18707. - Szeplakisz)
2015. jún. 1. 15:24
Köszi! :) Nálatok biztosan attól van, úgy sokkal nehezebb. Nálunk meg most jönnek a felső fogak, kevés alvás, egész napos nyűgösség. Jaj, szegénykém, csak már bújjon ki. Persze a legnagyobb felforduláskor jön ez is...:P Ahogy lenni szokott!:o)
18707. Szeplakisz (válaszként erre: 18702. - IzaHold)
2015. jún. 1. 11:56

Ő meg nagyon ügyes, hogy már ennyit mocorog. :)


Mi is próbálkozunk, de szerintem nálunk a hirtelen nagyon nagy növekedés, ami picit megnehezíti.

A védőnő mondta is a 6. hós státuszon, hogy ilyenkor még csak duplázni kellett volna a születési súlyt, mi meg már tripláztunk. :)


De ez annak is betudható, hogy koraszülött volt. Ha innen nézzük, akkor még csak 5,5 hónapos lenne...

18706. Szeplakisz
2015. jún. 1. 11:53

Nekünk még egy hét van a 7. hónap betöltéséhez. :) Mi jó husisak vagyunk, a 6. hósnál volt 8300 gramm.


Kóstolásról: :)


Gábriel délelőtt eszik gyümölcsöt, délután meg valami zöldségfélét. (De mostanában azt próbálom inkább ebédre beiktatni uzsonna helyett).


Tízóraira evett már: alma, banán, körte, alma-keksz, körte-keksz, banán-alma keverve. Volt olyan is, hogy a kivinek levágtam csak egy kis zöld részét, hogy a magos ne kerüljön bele és azt adtam az almához.

Az üveges bébiételekből, ami gyümölcsös, azt bármit megeszik, a zöldségesek viszont nem kellenek neki, az csak, amit itthon kutyulunk...


Evett már krumplit, répát, sütőtököt, tököt, cukkinit, egy kis brokkolit, karfiolt, spenótot, borsót. (Meg ezeknek a különböző kombinációját: Krumpli-répa, répa-borsó, krumpli kis karfiollal, répával stb.)

Mindent krumplival turmixolunk, és pl. a tök"főzeléket" kaporral ízesítettük már neki.


A levesből is szoktam már kiszedni neki zöldségeket, illetve egy kis csirkemellet is turmixoltam már neki a főzelékekhez.

Így a levesből már sokkal inkább ízlenek neki, mint ha csak simán vízben megfőzöm.

Volt, hogy volt itthon paradicsomszósz, és a krumpliját ezzel ízesítettem, hát eddig ez volt a befutó neki. :)

18705. Diszi1984 (válaszként erre: 18704. - IzaHold)
2015. jún. 1. 08:12

Köszi :)

Semmi nyügösködés, jol érezte magát.

Márk meg nem kicsi, a nő vaksi! En is harapok az ilyenre eddig 1x mondtak. Most azt h milyen kis formás :)


Szèp napot!

18704. IzaHold (válaszként erre: 18703. - Diszi1984)
2015. máj. 31. 21:54
Gratulálok a hófordulóhoz! :) Na, milyen volt a gyereknapozás mei-tai-val?:)
18703. Diszi1984
2015. máj. 31. 21:04

Mi ma vagyunk 7 hónaposak :)

8120g es 75 cm :)

18702. IzaHold (válaszként erre: 18695. - Sandra04)
2015. máj. 31. 18:57

Köszi! :) Tegnap kóstoltuk a nektarint, ma pedig adtam neki nektarint és almát, persze csak a levét kóstoljuk még, de ez is tetszett, kicsit nézett, hogy ez nem olyan édes, de nem fanyalgott, ügyi volt.:)


Ki hol tart a kóstolásban?


A picik nagyon édesek lányok!! :) Most látszik még a korkülönbség, később már észre sem lehet majd venni. Hamar megnőlnek..:)


Mi forgunk már jó ideje, mondhatni idejekorán talán. Oda-vissza közlekedik a kiságyban, ha akar, a járókában is, de ott jobban lefoglalják a játékok. Kúszik is, de nem hosszan, a popsit is régóta emeli, már 3 hete felhúzza a lábát térdelésbe, mostanában olyanokat csinál, hogy megkapaszkodik a kiságy szélében, illetve négykézláb felemeli az egyik kezét a magasba, ha fordul a fejével valaki felé. Hátrafelé jobban halad, de már néha megy picit előre is, nagyon akar mászni. :) Ne minket vegyetek alapul, mert Márk mindent előbb csinál, mint "kellene". Még a nagyfiamnál is, pedig ő is vagy előbb, vagy időben csinálta a dolgokat. Különbözőek a babák, kit mi érdekel jobban.

Hossz legutoljára 66,5cm volt, de azóta szerintem sokat nőtt, a ruháin látom. 1-2-t biztosan. Súlya 6630g, nem túl sok, ahogy látom másokét, de anyatejes baba, a combja például nagyon husikás.:))) Szerintem ilyen alkat lesz, széles váll, vastagabb combok. A fejkörfogat 42cm volt azt hiszem.

18701. IzaHold (válaszként erre: 18693. - Emma27)
2015. máj. 31. 18:50
:) Én is erre gondoltam..:D Ha meg van neki, elfelejtette mekkora volt ilyen idősen. Ilyet akkor sem mondanék, ha kicsit kisebb, mint a többiek, főleg, hogy mondtam, ő anyatejes baba, csak mondta..
18700. 5236d12e25
2015. máj. 31. 16:49

Sziasztok!


Jó rég jártam erre, próbállak olvasgatni titeket még ha nem is írok. Lassan 8 hetes Lili már 4 kg. Nem igazán van időm tőle, vagy inkább úgy fogalmazok amíg ébren van (és mostanában alig alszik rendesen) nem tudok tőle csinálni semmit mert csak ölben- kézben van el, aludni is így szeret, hasfájós, de szerencsére az utóbbi időben már nem olyan borzalmas. Amint leteszem és ha nem alszik 7 mérföld mélyen 2 perc és felébred. Nem tudok vele mit csinálni,nincs el így mert sírógörcsöt kap és alig kap olyankor levegőt nem lehet másképp se megnyugtatni csak ha felveszem. Hiába van pihi székünk ami rezeg nem szereti hiába van játszószőnyegünk nem nagyon tetszik neki, a kiságyban úgy ahogy kis ideig el van a játékokkal, de leginkább rajtam -velem érzi jól magát... sokszor nagyon embert próbáló, mert se enni se wc-re menni egyáltalán semmit nem tudok csinálni fél nap, már le is adtam a felszedett 11 kg. Alig várom hogy megtudjam venni a mai tei-t akkor talán jobb lesz. Tettem fel friss képet.

18699. Szeplakisz
2015. máj. 31. 13:41

Mi nemsoká belépünk a 7. hónapba, és egyenlőre ott tartunk, hogy forog hasról hátra mindkét irányba, de hátáról hasára csak balra...


Szeret nagyon hason lenni (a fürdőkádban is hasra fordul, így elég nehéz fürdetni, ezért inkább ülve fürdetjük). :) Ülni nagyon szeret(ne), csak még egyedül nem tud.


Hason már próbálja a popsiját kinyomni, meg tegnap pl. kúszott is hátrafelé, kicsit tolatott. :) De ilyet most csinált először.

18698. Diszi1984
2015. máj. 31. 12:11
Ha kell neki vmelyik játék addig addig csinálja mig meg nem szerzi :)
18697. Diszi1984 (válaszként erre: 18696. - Sandra04)
2015. máj. 31. 12:01

Szia!


Fordul oda vissza mindkét irányba :)

Kúszik hátrafelé, meg egy ideje próbálj emelni a popit is négykézlábra álljon vagy térdeljen, egyre hosszabban tartja meg magát igy. Kúszni még nem kúszik rendesen, üldögél de még eldől. Imád ülni, a Fürcsikor megkapaszkodik a kád széleiben, es pocsol. Húzza felfelé magát, hamarosan meg lesz azaz ülés is :)


Sandra

Nincs belőle semmi baj, minden baba más, tudja ő h mit akar es mikor. Aztan majd rohanhatsz utána! :)

18696. Sandra04
2015. máj. 31. 00:01
Ki hogy áll amúgy mozgásfejlődésben? Marci már 8 hós, és most kezd hátrafelé csúszni. Ma már egész gyorsan tolta magát hátrafelé. Amúgy forog mindkét irányba, de még az ülés és a kúszás sem megy. Kis lusta fiú.
18695. Sandra04 (válaszként erre: 18688. - IzaHold)
2015. máj. 30. 23:57
Igen pohárból próbálkozunk. Értem, azért szép az 50ml. Kis ügyes. :-)
18694. zoknibaba
2015. máj. 30. 22:16

Sziasztok!


Jó rég jártam itt a két manóval nem egyszerű a feladat, de már egész jól megy.

Márti hétfőn már 12 hetes most kB 62 centi és kicsit több mint öt és fél kiló. Pontosan nem tudom kedden megyünk méreckedni. Hét hetes kora óta alszik este fél tíztől reggel nyolcig. :) Ennek nagyon örülök mmert így nekem is könnyebb nappal helyt állni, bár estére îgy is hulla vagyok.:)



Remélem a babák jól vannak és szépen növekszenek.

18693. Emma27 (válaszként erre: 18692. - IzaHold)
2015. máj. 30. 19:53
lehet nem látott még kisbabát:)
18692. IzaHold
2015. máj. 30. 17:31
Amúgy sem vagyok rendben mostanában, anyukám miatt, bárkire rá tudnék ugrani, mint egy oroszlán..:DDD Azért nem voltam ilyen, szerencsére megoldottam a helyzetet diplomatikusan, de közben meg bántott, hogy miért mond ilyet valaki..:(((
18691. IzaHold (válaszként erre: 18690. - Diszi1984)
2015. máj. 30. 17:30

Szuper! :) Ha esetleg nyűgösködik benne, lehet, hogy megálltál, vagy leültél és nem lát, álmos ilyesmi. Ha nem akarod kivenni még, ringathatod abban is, Márk azt nagyon szereti.:)))

Mekkorák vagytok már?:)


Képzeljétek tegnap egy nő azt mondja, milyen pici a Márk, hát azt hittem levegőt sem kapok...elég utálatos volt különben a stílusa...:( Azért ilyet mondani egy anyának, különben meg nem az! :/

18690. Diszi1984
2015. máj. 30. 13:29

Sziasztok!


Mi jol vagyunk. Szepen gyarapszik, szepen fejlődik Árpika.

Kis imádnivaló! De fogunk még nincs :( egyszer majd kibújik.


Iza

Megvettem a mei tait, tegnap kipróbáltuk tetszett Árpikának.

Holnsp megyünk gyerek napra akkor rendesen kipróbáljuk de Sztem szeretni fogja.

18689. Szeplakisz (válaszként erre: 18688. - IzaHold)
2015. máj. 29. 17:26

Állítólag van olyan pici baba, aki nagyon ügyesen iszik pohárból. Na de az nem az én fiam. :D


Nagyon szeretne belőle inni, ez tény. Csak hát olyan mohó és hirtelen, hogy nem megy neki szépen. De ha mi iszunk valamit, és kéri, akkor meg szoktuk engedni, hogy megkóstolja. De olyankor úszik minden.

18688. IzaHold
2015. máj. 29. 16:07
Szandra, lehet, hogy én félreértettelek, és te a pohárból ivásra gondoltál, nem az itatópohárra?:) Az szerintem még korai, majd ha már itatópohárból megy, utána megpróbálom.:o)
18687. Emma27 (válaszként erre: 18682. - Sandra04)
2015. máj. 29. 13:47
na mi is hasonlóan vagyunk! szegényke! alul már kijöttek?
18686. Szeplakisz (válaszként erre: 18683. - Sandra04)
2015. máj. 29. 07:15

Mi is próbálkozunk pohárból. Akárhányszor iszunk előtte nyúl a poharunkért és tátog. De ha megpróbáljuk minden tiszta víz lesz. Harapni szeretné. :)

Így ha itatni akarom, akkor marad az itatópohár, de azért próbálkozunk többször a rendes pohárral. :)

18685. IzaHold (válaszként erre: 18683. - Sandra04)
2015. máj. 29. 00:37

Bocs, a kérdésedre nem válaszoltam. Nagyon jól ment, először kipróbáltam, akkor már figyelt engem. Odatettem a szájához és tudtam, kb milyen dőlésszögnél jön belőle. Tényleg nem ömlik, egy kicsit megdöntöttem, majd vissza, és ezt párszor, láttam, hogy nyel és tetszik neki az ismerős íz, mert ugye kanállal már kapott előző napokban. Majd egy 5-6 ilyen után engedtem, hogy ő szabályozza a dolgot. Egy-egy korty után már ő húzta oldalra a buksiját és akkor engedtem le a poharat. Összesen megivott 50ml-t. :)

A Li..-ben vettem bio almát azt reszeltem le és szűrtem át. Valami isteni íze van különben, nem olyan megszokott, hanem nagyon finom alma. Valami B betűs fajta, nem jegyeztem meg sajnos.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook