Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
18774. IzaHold (válaszként erre: 18771. - Sandra04)
2015. júl. 3. 13:19

Szia!


Háát, elvileg nem szabadna fájnia. Van egy ismerősünk, aki felment a fővárosba, az volt a harmadik Dévény tornás, és ott nem fájt a kezelés a kisgyereknek, az előző kettőnél igen. Nem tudom..Használni gondolom használ azért így is.

18773. Szeplakisz (válaszként erre: 18771. - Sandra04)
2015. júl. 3. 12:18

Sejtettem, hogy fájhat... A doktornőnek is volt egy ilyen megjegyzése, mikor mondtam neki, hogy csak balra fordul Gábriel, hogy akkor minél hamarabb forduljon jobbra, mert ha gyógytornász fog segíteni az fájni fog...


Szegényke. :(

Nekünk azóta a forgás probléma megoldódótt szerencsére, most már pörög forog mindkét oldalra. Már hintázunk mi is szépen négykézláb, meg tudja is, hogy így kéne haladni is, mert ha valami játékot el akar érni, akkor egyből négykézlábra nyomja magát, csak megindulni nem tud még, előre dönti magát.


Az alvással nekünk sincs gond. Inkább az elaltatással. Az mostanában megint harc. Pedig volt egy időszak, hogy csak letettem , simi és elaludt magától.

Most megint dajkálni kell, mert nem akar elaludni.

Viszont ha elalszik, akkor húzza a lóbőrt rendesen. :)

18772. Sandra04 (válaszként erre: 18770. - IzaHold)
2015. júl. 3. 09:28
Szia! Szerencsére az alvással csak ritkán vannak gondok. Szeret aludni az úrfi. Most éjjel nem is kelt fel enni. Jó régen volt már ilyen.
18771. Sandra04 (válaszként erre: 18765. - Szeplakisz)
2015. júl. 3. 09:22
Szia! Neki nagyon fáj a kezelés. Úgy csinálja, hogy maga elé ülteti és 1 órán át masszírozza. Kitapintja a letapadt izmokat és speciális mozdulatokkal lazítja. Már nagyon szépen hintáztatja magát négykézláb. Most kimarad a jövő hét, mert nyaralunk. Jó lenne, ha addig megindulna.
18770. IzaHold
2015. júl. 2. 12:30

Sziasztok!


Ki hogy aludt ma éjjel? Nálunk nem sok alvás volt.

18769. IzaHold (válaszként erre: 18768. - Szeplakisz)
2015. júl. 1. 06:12

Nekünk havonta kell menni a védőnőhöz, az orvoshoz most már elég két havonta. Úgy tudom, ez a rendszer, de ezt az elején meg is mondta nekünk. Persze, nem lehet elkésni, szóval nem gond, ha mondjuk egy-két héttel később megyünk, de a havi státuszokat akkor a tiétek hogy tölti? Ezek szerint sehogy. A miénk kijön, amikor tud, csak sok dolga van, így hozzánk ritkábban -, mert vannak, akik jobban rászorulnak...


Ha el tudsz menni háziorvoshoz, ő ki tudja -elvileg- tapogatni, ha valami nem stimmel. De még akár azt is el tudom képzelni, hogy megizmosodott a kicsi cipelésétől a nyakad, mert azért nem kis súly ám, amit cipelünk, emelünk, tartunk reggeltől estig.:)))))

18768. Szeplakisz (válaszként erre: 18767. - IzaHold)
2015. jún. 30. 07:24

Köszi, aranyos vagy. :)

Nem tudom, a nyakammal nem vagyok kibékülve... Bár nem vagyok teljesen tisztában, hogy a pajzsmirigy betegségek mivel járnak, de most, hogy kicsit megvastagodott a nyakam nem tudom eldönteni mitől lehet.

Az, hogy a hasamon is maradt egy kevés az fele annyira sem zavar. :)


Huhh... védőnő... Én nem is tudom, nem igazán jelentkezik. 3 hós státusz után 6 hósan látta, de akkor is már férjem hívta fel, hogy most már levinnénk. Előtte meg mindig bejelentkezett, jött, aztán mostanában eltűnt. Bár nem tudom milyen időközönként kéne látnia minnket, én azt hittem havonta. De lehet csak 3 havonta?

Még szerencse, hogy nincs semmi bajunk, gondunk, így nem kell zaklatnom...

18767. IzaHold (válaszként erre: 18765. - Szeplakisz)
2015. jún. 29. 10:15
Védőnőnél is le tudsz mérekezni, csak mondom, hátha nem jutott eszedbe. Bár a képek alapján szerintem rólad már biztos lement.:)
18766. Emma27
2015. jún. 27. 10:54

Sziasztok lányok!

rajtam is van még sajna plusz 6-7 kiló, de nem tudtam még azzal foglalkozni, hogy leadjam:( van 1-2 régi nadrágom ami jó azért rám. nekem is a hasamon meg a csípőmön van a felesleg. hát majd lesz vele valami..

Amika, neked mikor ült fel először a kislányod?

Sandra, jó hogy meg van a probléma, ezen könnyen lehet segíteni! minél többet lesz hason annál gyorsabban erősödik majd a háta.

Szeplakisz gratula a fogakhoz. gondolom hamarosan jönnek a felsők is. nálunk most azért megy a nyűgösködés.

Szép hétvégét mindenkinek!

18765. Szeplakisz
2015. jún. 26. 17:33

Sziasztok!


Súllyal? Utoljára, mikor mértem magam, akkor még a terhesség előtti állapothoz képest +5 kg volt rajtam. Azóta lemerült a babamérleg és a személymérlegből kivettük az elemet... Most már az is lemerült, úgyhogy lassan három hónapja nem méredzkedett se a baba, se anya, se apa. :D


Amúgy a hasamon "van" és egy kis toka is felszaladt, amivel nem tudok kibékülni, nem tudom azzal mit lehet kezdeni.


Sandra! Szegény bébi. Biztos jól megnyomorgatják őt. Majd mesélj, hogy hogy működik egy ilyen kezelés.


A 6 hós státusznál én is mondtam a doktornőnek, hogy csak balra fordul hátról hasra. Akkor azt mondta a doktornő, hogy ha két héten belül nem csinálja a másik irányba is, akkor hívjam fel, mert lehet gyógytornászhoz kéne menni.

Gyakoroltuk, illetve próbáltam vele erőltetni, egyszer egy játékért megcsinálta, de ha fordulni kell, akkor még mindig csak a bal oldalt preferálja.

18764. IzaHold (válaszként erre: 18759. - Amika22)
2015. jún. 26. 01:41
Gratulálok a 7. hónaphoz!:) Mi 12-edikén töltjük.:)
18763. IzaHold (válaszként erre: 18759. - Amika22)
2015. jún. 26. 01:26

Szia!


Khm..még 3 kg..:) Sajnos az utolsó hetekben, aztán a császár után jött rám pár plusz, azt hiszem. De nem tornázok, csak Márkot cipelem. A tejem védelmében. Nálad mi újság ezen a téren?

18762. IzaHold (válaszként erre: 18760. - Sandra04)
2015. jún. 26. 01:18
Milyen jó, hogy elvitted!!! Hát igen, egy anya tudja, hogy ha valami nem stimmel! :) Így legalább segítenek neki és hamar túllesztek rajta, úgy tudom, ez csak picike probléma. Bár nem értek hozzá, csak amiket olvastam. Neked mit mondtak?
18761. Diszi1984 (válaszként erre: 18759. - Amika22)
2015. jún. 25. 20:38

Köszi :)


Súllyal borzasztóan :( hasra jött fel sok, nem is merek a mérlegre állni.


És milyen a munka?

18760. Sandra04 (válaszként erre: 18756. - IzaHold)
2015. jún. 25. 12:54
Köszi. Nem tudtam pontosan, hogy ezt szabad, de csak pár hete látom, hogy húzza magát. Néha csináltam vele. Ma voltunk dévényen és kiderült, hogy nagyon le vannak tapadva az izmai a hátán. Mindenképp kell neki kezelés különben nem indul el. Ezért is nem marad meg hason. Tényleg csak pár percet van el, és aztán keservesen sír.
18759. Amika22
2015. jún. 25. 11:57

Sziasztok!

Rég írtam már nektek. Velünk minden rendben. A lányom ma 7 hónapos.Szépen eszik,jó étvágya van.Fogunk még nincs.

Négykézzláb szépen mászik és önállóan felül.Jókedvű baba.

Én pedig úrja dolgozom, félállásban,addig apa vigyáz rá.


Diszi, gyöyörű a fiad!

Szeplakisz gratula a fogakhoz.


És mindenkinek további jó babaázást kívánok!


Lányok, ti hogy álltok a súlyotokkal?

18758. IzaHold (válaszként erre: 18754. - Szeplakisz)
2015. jún. 25. 09:00
Gratulálok az első fogacskához!:) Látod, mondtam én, ha látod, hogy ott van, akkor ott is van az, csak még nem bújt ki!:))
18757. IzaHold (válaszként erre: 18753. - Emma27)
2015. jún. 25. 08:59

Gratulálok az első fogacskákhoz!:) Jó, hogy nem éreztétek meg. Nálunk jelentősen érződött, és most is érződik, egész nap cicin és anyán lógna, éjszaka sokszor felkel, sőt van, hogy fel is ébred most és akkor le kell jönnünk már. De amúgy köszönjük, tényleg nem vesztegetjük, inkább azon szoktam aggódni, nem korai-e, de aztán azért nem mi vagyunk az elsők, ahogy körülnézek a neten, úgy hogy megnyugszom..:))

Amúgy Márk nagyon jó baba, igaz imád nálam, velem lenni, és ez néha a házimunka rovására megy, de inkább őt választom, vagy ha bírom felkötöm és úgy csinálom. Bár van, hogy borzasztóan kimerült vagyok, akkor próbálom csak az s.o.s. dolgokat. De semmi panaszom nincs rá, mert velem elvan. Mindig megvan, hogy ha nyűgös, mi az ok, de akkor is meg tudom szerencsére nyugtatni őt.

18756. IzaHold (válaszként erre: 18752. - Sandra04)
2015. jún. 25. 08:55

Szia!


Egy dolgot szabad gyakoroltatni velük, nekünk a védőnő mondta még annó, hogy ha nagyon húzza fel magát, amikor megfogom a kezét, azt lehet gyakoroltatni, hogy megfogom a két kis kezét és engedem, hogy abba kapaszkodva felhúzza magát, majd visszaengedni szép lassan. Nem kell sokszor, csak 4-5-ször, per alkalom. Ezt nem tudom, próbáltad-e. Ezt szabad is, és hasznos is lehet a mozgásfejlődésben. Márk már öltözésnél nagyon korán húzta fel magát, látta a védőnő, és akkor mondta.Nem mindig csináltuk, de nagyon élvezte. Szerintem Marci is élvezné. Bár lehet, hogy csináljátok. Csak gondoltam megírom.:)

18755. Diszi1984
2015. jún. 24. 21:33

Sziasztok!


Köszönöm szépen!


De jó Nektek Szeplakisz! :)

18754. Szeplakisz
2015. jún. 24. 15:57

Sziasztok!


Ma kibújt az első fogacska. :)

Épp üvegpohárból próbált inni, amikor koppant az üvegen. :) Benyúltam a szájába és érzem is az ujjammal. :)


Diszi! Nagyon édes Árpika! Nagyon jó képek. Örülök, hogy megmutattad. :)

18753. Emma27
2015. jún. 24. 15:07

sziasztok lányok!

Diszi, nagyon jók ezek a képek, nagyon helyes Árpika és a haja nekem különösen tetszik:) mi is megyünk majd, csak mostanában semmire nincs időnk:(

Sandra, szerintem egy-két alkalom már elég is lesz a Dévény tornából és látható lesz a fejlődés! Biztosan élvezni fogja a babád a foglalkozást!

Szeplakisz, a hasmenés az tuti a fogzás miatt van!

Iza, ti aztán nem vesztegetitek az időt!


mi jelenleg ott tarunk, hogy pörög-forog, négykézlábra áll és próbál haladni, de legjobban a négykézláb ringatózást szereti. kijöttek az alsó fogak is, legalábbis a tetejük van még kint, hálIsten nem volt semmi különös tünet, csak a szokásos hiszti, így én csak azt vettem már észre hogy koccan neki a kanál:)

18752. Sandra04 (válaszként erre: 18748. - IzaHold)
2015. jún. 24. 11:05
Sajnos én úgy látom, hogy nem áll túl jól. Az ülés az vicces. Igazából olyan, mint egy homokzsák. Felültetjük és eldől. Mondjuk én nem is "gyakoroltatom" vele. Vagyis egyedül csak párszor üllt, hogy lássam, hogy mennyire tartja magát... semennyire.
18751. Sandra04 (válaszként erre: 18745. - Diszi1984)
2015. jún. 24. 11:00

Nagyon jók a képek. :-) Milyen hosszú a haja.

Én is örülök, hogy legalább a tápszer kérdése megoldódott. Még sehol nem találkoztam olyannal, hogy ajánlják a dévényt. Én magam szorgalmaztam. A védőnő szerint ráérne, de én attól tartok, hogy túl erős lesz és egyszer csak feláll és elindul. Fontos lenne, hogy végigjárja a mozgásfejlődés szakaszait ne egyből menjen.

18750. IzaHold (válaszként erre: 18741. - Szeplakisz)
2015. jún. 24. 03:06
Ha már látod a kis fehér csíkokat, biztosan nem káprázik a szemed. :) Ott van az, csak az íny alatt.:))) Pár héten belül viszont tuti előbújik, ne aggódj, ha már látszik.
18749. IzaHold (válaszként erre: 18745. - Diszi1984)
2015. jún. 24. 03:03
Nagyon klasszak lettek a képek! :) Kis sármos már most.:)))
18748. IzaHold (válaszként erre: 18742. - Sandra04)
2015. jún. 24. 02:59
Szerintem nincs ő nagyon lemaradva, lehet, hogy még egy pici kell neki.:) Üldögéléssel hogy álltok?
18747. IzaHold (válaszként erre: 18740. - Diszi1984)
2015. jún. 24. 02:54

Szia!


Köszi, jól vagyunk. Jönnek a felső fogak, eléggé megkínlódjuk..:(

18746. IzaHold (válaszként erre: 18739. - Diszi1984)
2015. jún. 24. 02:53
Köszi!:)
18745. Diszi1984
2015. jún. 23. 20:11
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook