Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
18984. van1lla
2015. nov. 11. 19:06
sziasztok! budapesti kismamákkal ismerkednék. még csak pár hetes vagyok, 24 éves. nagyon boldog lennék, ha megismerkedhetnék "hasonló cipőben járokkal" :) várom az üzeneteket priviben is. köszönöm.
18983. IzaHold
2015. nov. 11. 10:03
Az elsőt természetesen, a másodikat császárral, mert fájás közben esett a pulzusa, és mivel az első fiamnak a nyakán volt a köldökzsinór, az orvosom így találta biztonságosnak, hogy most még biztos, hogy idejében vagyunk, a műtő is szabad, mindenek előtt a baba élete. Nagyon kedves orvosom van, bár akkor kiborultam és sírtam, nem győztek vígasztalni... Varratszedéskor azt mondta az orvosom, hogy látja kismama, sokan itt könyörögnek nekem, hogy indok nélkül, akár plusz pénzért császározzam meg őket. Én meg mondom nekik, hogy én ezt nem vállalom. Ön pedig ennyire szerette volna természetes úton megszülni a babát. Ez is olyan jól esett, hogy megértette, hogy mit érzek legbelül. Természetesen egyetértettem a császárral, csak belül maradt bennem egy hiányérzet, amin mostanra azért túltettem magam.:) Nem tudom, most hogyan lesz, elvileg van esély a természetes szülésre is.
18982. Trixi00 (válaszként erre: 18979. - IzaHold)
2015. nov. 11. 09:46
akkor eleg jol benn maradt minda2 kisfiu :D szerintem most kislanyod lesz:D szurkolok legalabb is :P hogyan szulted a 2 kisfiut? termeszetesen vagy csaszar ? nekem nem mondtak elore..majd ott helybe eldol .. nem orulok jo lenne tudni felkeszulni valameikre:P
18981. IzaHold (válaszként erre: 18978. - Szeplakisz)
2015. nov. 9. 17:25
:DDDDDD Ez jó! :DDD
18980. IzaHold (válaszként erre: 18976. - Szeplakisz)
2015. nov. 9. 17:23
Gratulálok, Boldog Születésnapot!!!! :))))))
18979. IzaHold (válaszként erre: 18975. - Trixi00)
2015. nov. 9. 17:23
Ma vagyok 5 hetes az Ici-picivel.:))) A nagyot 40.hét +1 napon, a picit 41. hét+1 napon- ő indítva lett, majd császár lett. Amúgy sosem bújt volna ki lehet önszántából, most is anyás! :DDDD
18978. Szeplakisz (válaszként erre: 18977. - Trixi00)
2015. nov. 9. 13:56

Egyedül még nem, a bútoroknál oldalazva régóta közlekedik, babakocsit betolja, ha hazajövünk a sétából. :)

De amikor kocsival jövünk haza, akkor a gyerekülésből is ki kell őt venni, és az ölünkben ülve bevezeti az autót is. :) :)

18977. Trixi00
2015. nov. 9. 12:55
ooo Isten eltesse a kicsit :D de jo mar 1 ev eltelt neked azota :) tul vagy a nehezen :)) mostmar tenleg:) jarkal mar a kicsi ?
18976. Szeplakisz
2015. nov. 9. 12:41

Sziasztok! Nekem pont egy évvel ezelőtt 11:21-kor született Gábriel. :)

Fura volt reggel belegondolni, ráadásul Gábriel ma pont akkor ébresztett, ahogy tavaly is keltünk, reggel 7-kor. :)

18975. Trixi00 (válaszként erre: 18974. - IzaHold)
2015. nov. 9. 11:48
mennyi idos vagy most? jaj hogy tudsz ujra vegig vinni egy terhessseget..en szornyen beteg voltam ezzel a terhessegel..nem lenne lelkierom egy ujat vegig vinni :P en is elrakom a kisfiu ruhait amit kino..mert tesom is szeretne lassan babat..bar o mindenaron kislanyt akar..de igyis van sok feher , krem szinu stb ruhacskak . ha meg fiu lesz akk jol jart :P hany hetesen szulted a fiukat ?
18974. IzaHold
2015. nov. 9. 08:49

Két fiúval is jó ám az élet, annyira édesek tudnak lenni. Pl. a második fiam annyira kis bújós, az első is anyás és bújós volt, de ő. Hát egy kislány sem lehetne bújósabb és anyásabb.:)))) Személyiségfüggő is. :) Így hogy ő van nekem, már nem izgulok annyira, hogy kislány legyen, mert rájöttem, hogy erre a ragaszkodásra vágytam igazából a legjobban. Persze, nagyon örülnék egy kislánynak, hiszen mindenfélét átadhatnék neki, az öltöztetés stb. Bár Márknak sok fehér és unisex ruhát vettem, egyrészt azért, mert nagyon édes bennük, másrészt mert kislánynak is jó lesz. A babakocsink viszont ferrari piros, szóval az is jó mindkét nemnek.:))))


Ne aggódj, ezzel mindenki így van, az is aki tagadja.:))))) Ilyenkor már fáradt az ember, de hidd el, utólag olyan rövidnek fog tűnni, most tudom, ólomlábakon jár az idő, és ilyenkor már egy-egy óra is lassan telik el. Úgy mint most nekem az elején, ilyenkor is lassan megy még nagyon.:) Alig várom a csütörtöki uh-t, már szerencsére hétfő van...:)))

18973. Trixi00
2015. nov. 9. 06:49
en is szeretnek egy kislanyt :)) de erzem h a masodik is fiu lenne ugyhogy maradok az 1 babanal :p :)) modst vagyunk 37+2 hetesek..eleg nehez mostmar..sok almatlan ejjelem van..a derekam meg a hatam faj sokat.. valameik ejjel a csipomkorul mind2 oldalt majd szet repedtem..a medencem is fajdogal mostmar eleg sokat..nyugolodok :)) hisztizek sirdogalok :)) ugy erzem egy kicsit elfaradtam :P.. jo lenne mar tulesni rajta :P gondolom ti is ereztetek hasonlokat:P
18972. IzaHold
2015. nov. 6. 14:14

Hát igen...persze titkos vágyunk, hogy kislány legyen..., de ha egy kisfiú, ő is ugyanolyan édes, bár amikor nagyobbak lesznek mindhárman, lehet, hogy megőszülök hamar...!!! :DDD Van egy ismerősöm 3 fiúval...ő annó azt mondta, 3 fiúval egész más nevelési elvekre van szükség, sokkal lazábban kell kezelni a dolgokat-amikor megkérdeztem, hogy hogy bírja egyedül a sok fiúval...:))))) Szóval, ha úgy lesz, lehet, hogy megfogadom a tanácsát..sőt..:DDD


Azért nagyon örülnék egy kislánynak...:))) Meglátjuk! :))))) Én is fiúnak készültem, harmadikként...azért mi nem fogunk berúgni, mint az én drága édesapám, amikor megszülettem...szegény...már elsőre is fiút akart..::DDDD

18971. Szeplakisz (válaszként erre: 18970. - IzaHold)
2015. nov. 6. 12:51

Jó lenne most egy kislány.. :D Persze, ha fiú az sem baj. :)

Viszont három fiú... Hú! :)

18970. IzaHold
2015. nov. 6. 12:35
Bizony, nagycsaládosok, hát én is még szokom a tényszerű gondolatot.:))) Nagyon köszi a drukkot! Igen, nyári, két téli ( egy tél végi, aztán egy tél eleji :D) után egy nyári.:))) Sőt elméletileg nyár idusán fog születni.:)
18969. Szeplakisz (válaszként erre: 18968. - IzaHold)
2015. nov. 6. 12:33

Hűűű... Nem mondod?? Nagycsaládosok lesztek? De izgii! Drukkolok ezerrel, hogy minden rendben legyen.

Azta.. Dejó! Nyári baba lesz akkor. :) :) :)

18968. IzaHold
2015. nov. 6. 12:19

Sziasztok!


Nálunk jön a kistesó, pozitívak a tesztjeim és egyre erősebbek. Nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen, nagyon várom az első uh-t.:))

18967. IzaHold
2015. nov. 5. 15:49
Akkor jó sok ünnep lesz nálatok, nálunk a december lesz hasonló..szülinapok, egy névnap, mikulás és karácsony még plusszban..:DD
18966. Szeplakisz (válaszként erre: 18964. - IzaHold)
2015. nov. 5. 09:55

A mozgással mi is hasonlóan vagyunk. Nem szereti ha fogjuk a kezét, a bútorok mellett viszont szinte szalad oldalazva. :) A mászás nekünk is remekül megy, alig lehet utolérni. Ha pedig hazaérünk a sétából, akkor a babakocsit már ő tolja be. 50 méter a kaputól a ház, úgyhogy van egy kis táv tologatni... :)


Ti ugye 8 nappal később jöttetek a világra, mi meg 39-cel előbb születtünk a kiírthoz képest. Eleinte én így számoltam, mikor apja mondta, hogy a többi vele egykorú baba már ezt meg ezt csinálja... Én meg mondtam, hogy nem kell őt siettetni, elvégre egy hónap lemaradás nála teljesen oké. :)

Úgyhogy azt sem bánom, ha majd csak januárban fog önállóan járni. (Apja azért reméli, hogy karácsonykor már totyogni fog egyedül, viszont akkor majd jajj nekünk, ha úgyis megindul. :D)


Szülinap nálunk is egyszerre lesz, a második hétvégén együtt ünneplünk. Első hétvégén mi köszöntjük a nagyszülőkkel. Második hétvégén pedig a barátok, és apámék köszöntik (Elvált nagyszülők mindkét oldalról, így viszont van papa és mama bőven. :)).

Gábriel november 9., én meg november 23 és közben van 13-án a névnapom is. Úgyhogy van aki mindhármat majd egyszerre "tudja le". :) Ez a két hétvége most erről fog szólni. Lesz torta dögivel. :D

18965. IzaHold (válaszként erre: 18963. - Amika22)
2015. nov. 5. 09:41
Nagyon ügyes Johanna! Kistesóhoz sok sikert kívánok nektek! :)
18964. IzaHold (válaszként erre: 18962. - Szeplakisz)
2015. nov. 5. 09:39

Igen, elég hideg lett mára is, nálatok is ilyen nagy köd van? Mert itt olyan 20-30 m-en túl nagy fehérség indul és egyre sűrűbb ahogy távolabb nézel, november van...:)))


Két hetes szülinap az jó! :)))) Nálunk ugye dec 12 lesz a szülinap, apáé 18, hát tavaly pont 17-én értünk haza a kórházból, úgy rendeltem a tortát sebtiben... lehet, hogy most is együtt tartjuk, vagy nem tudom, de akkor inkább apáét hozzuk előre, de ez most csak egy ötlet, mert tavaly ezt beszéltük, idén még nem beszéltük át.:)

Márk még mindig táncol, híradót néz, kedves, mosolygós baba, nagyon anyás, nem tudom hányszor szopik, de 5x biztosan. Mindamellett eszik babaételt, és azt, amit én eszek, persze, amit lehet neki, bár szinte már mindent meg tud kóstolni, kevés kivétel van.


Nálunk Annya és Anna vagyok, de néha Mama is :))) Bár ez ritkán. Mamát ritkán látja, a másik mama sajnos már nem él, amikor anyukáméknál voltunk szégyenlősségében nem mondta, hogy mama. Baba nálunk is megy, tudja is, hogy mit jelent. Apának azt mondja Apa, és néha azt, hogy Aba. Dávidnak, hogy Dádidádá, de ezt ritkábban. Viszont, ha helyre teszem a Dávidot, ő is mondja neki babanyelven. :DDDD Én meg megerősítem, hogy na ugye, mondtam én, hogy lesz nekem segítségem rendet tenni itt. :DDDD


C és s, sz hangokat illetve az r-et is próbálgatja, utóbbit úgy, hogy drr-drr-drrr :DDD


Egy jó ideje megáll kapaszkodás nélkül, egyszer a kanapén tett is egy fél lépéskét felém így, azóta nem. Nem nagyon szereti, ha megfogjuk a kezét, én nem is erőltetem, inkább mászik, azt már hiperjól tudja. Sétálgat és pakol a bútorokról, táskákból. Ez a kedvence, illetve az Összehajtott ruhák földre dobálása. :DDDD


Felkötve jól elvan, járókában kevesebbet, de ha jókedvű, vagy porszívózok szivesen elvan azért ott egy darabig.

18963. Amika22 (válaszként erre: 18961. - IzaHold)
2015. nov. 5. 09:12

Szia!

Mi jól vagyunk, Johanna 25én lesz 1 éves. Már egy hónapja önállóan megy. :)

Ebben a hónapban pedig nekikezdünk a kistesónak. :)


Ti hogy vagytok?

18962. Szeplakisz (válaszként erre: 18961. - IzaHold)
2015. nov. 5. 08:55

Szia!


Mi jól vagyunk, köszönjük. Erre felénk süt a napocska, de még azért csípős hideg van, majd 10 óra tájt sétálunk egy nagyot, addigra melegszik egy kicsit. :)


Mi hétvégén fogunk szülinapozni, meg aztán jövőhét végén is. :) Még jó, hogy nagy a család. Két héten át tartó szülinap lesz. :)


Egy hete nagyon beindult a gagyarászás. Nemrég kezdett csak beszélgetni, eddig NémaLevente volt. :) Te te te, Vau-va, Babbba, Mama, egyszer annnya is volt. :) Ha azt kérem, "mondd, hogy apa", akkor erre ő: "Didíí". :D


Iza, Ti hogy vagytok? Olvastam szenvedtek a fogakkal, de jönnek szépen sorra... :) Én is 7-et számoltam, már amennyire engedi. A 8-as hegyét is érezni, de még nem tört át.

18961. IzaHold
2015. nov. 5. 08:23

Sziasztok!


Ki hogy van babák, anyukák, kismamák? Olyan álmos, szomorkás idő van nálatok is, mint nálunk?


Sokan már nagyon régen nem írtak a babások közül, tud valaki róluk valamit?

18960. Barát.Á. (válaszként erre: 18957. - Trixi00)
2015. nov. 4. 04:18

Drukkolok nektek.


Nőgyógyászatban nem vagyok jól tájékozott.


Nekem nőgyógyászomnak van rendelési ideje, akkor hívni lehet asszisztensét, és visszahívja ilyen minden páciensét. És van emailcím-e, azon küldi el a laboreredményeket is, és ott is van tanácsadás is. Ezek mind a klinika szolgáltatásai is alapban.

18959. Barát.Á. (válaszként erre: 18950. - Szeplakisz)
2015. nov. 4. 04:12

Igen.


Érdekes, hogy utánam lesz német, és párom után magyar vezeték neve.


Az első keresztnév Márton papa után van, és kapott egyet amit a családban ő visel először. Ez amúgy több százéves szokás nálunk a családban. Igaz pont apámnak, csak egy kereszt neve lett. De nálam újra élet a hagyomány.

Nagyinak van közel teljes családfája otthon. Jósok generáció, és több száz éve van jegyezve, és meg-meg rajzolva.

18958. Barát.Á. (válaszként erre: 18950. - Szeplakisz)
2015. nov. 4. 04:04

Igen mind a két vezeték nevet megkapja, és utánam lesz egy német(eredetű) vezetékneve, és apai nagyapja, és apja után egy magyar is. Bár a magyart, sok helyi nem tudja hová tenni.


Első gyerek, és harminc már tavasszal harmincat töltöm. Bár munkában, smink nélkül öt évvel fiatalabbak látszom. Igaz vegyipari sminket, nem is használtam életemben. Meg ezen a téren is, mint sok más téren, már biztos jó géneket örököltem. Meg lett csináltatva a teljes géntérkép is családtervezésnél, nekem is páromnak is. Most a magzatéra várunk még.


Érdekes nekem a reggeli súlyom ingázik (jó 1-2 kilót), de stabilan nincs sok rajtam,


Minden értékem normális, vagy ha van éppen ilyen jó lett tegnapi kivizsgálásnál.


Azt mondta a doki, ha délután tudok aludni, akkor akkor feküdjek le és aludjak. Tegnap délután aludtam is, ágyban bő hat órát. Meg éjszaka párom mellett bő egy órát.


Második trimeszter előtt nem várható változás.


A lényeg én is kicsi is, és és párom is, mindenki egészséges volt tegnap a kicsit tágabb családban is.

18957. Trixi00
2015. nov. 3. 14:06
ja s tegyem melle hogy nagyon gyanitom h nincs sok nekem se hatra ..gondolom:P a tapasztaltabbak jobban tudjak nalam.. eleg sok feher vizes szeru folyasom van a napokba..a derekam is nagyon faj az ujjaim labbaim dagadnak..ez a vizes szeru folyas pontosan nem tudom h miert van..eddig is volt pici a terheseg alatt de az utobi 2-3 napba eleg sok ..egy kkis vekony betetet szoktam rakni..
18956. Trixi00 (válaszként erre: 18955. - Szeplakisz)
2015. nov. 3. 13:59
:)) tenleg te 34 heten szultel..huh most is levagyok dobebnve rajtad hogy enyire hirtelen hogy tudtal eszhez kapni :)). hat en a heten toltom a 37 hetet ..onnantol mar nem banom mikor jon:P persze szeretnek tul lenni rajta mar..de azt se banom ha meg hizik egy kicsit maganak odabent:P az enyem nm a legoriasibb baba hisz en is pici vagyok:P mostansag eroteljesen mocorog bennem:P
18955. Szeplakisz (válaszként erre: 18954. - Trixi00)
2015. nov. 3. 13:50

Én már ugye idáig, mint te nem jutottam el... Ha nem a 34. héten szülök, akkor még biztos kemény 6 hét lett volna. El se tudom képzelni, hogy ha még addig bent maradt volna a pocakban, hogy fért volna el, illetve milyen óriás baba lett volna akkor... :)

Én mondjuk majdnem a szülésig dolgoztam, egy hetet voltam csak itthon. Lehet emiatt is jött korábban, mert keveset pihentem, de én inkább a melegfrontra gondolok, hogy az volt az ok.

De ugye a 33. hétig dolgoztam, addig szinte semmi bajom nem volt, csak magassarkút már nem bírtam hordani, meg persze fáradékonyabb voltam. Sokszor ellógtam fél órával előbb a munkából, de emiatt engem már nem csesztetett senki. :D Örültek, hgoy egyáltalán bejárok.


Kíváncsi leszek, hogy neked Trixi, végül mikor indul meg a szülés... Kivárja-e majd a Bébi a végéig... :)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook