Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért alakul ki minden fórumon vita? fórum

Miért alakul ki minden fórumon vita? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Regin_a (válaszként erre: 31. - Jstefan)
2014. márc. 28. 21:12

Én is azt mondom , igazad van + nők

:)

32. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 31. - Jstefan)
2014. márc. 28. 20:48
Ez így van, ezt nagyon jól látod.
31. jstefan (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. márc. 28. 20:47
Nagyon sok az idegbeteg, sérült ember akik a nekik nem tetsző vélemény íróját támadják nagyon durván, szinte idegsokkot kapnak a rideg valóság leírásától. A sokszínű, sok esetben negatív vélemény lehet a legjobban építő, segítő jellegű. Nagyon sokan az elrontott élethelyzetükre akarnak pozitív megerősítést,dicséretet kapni. Ha nem elismerést kapnak agresszívakká válnak a többi hasonló helyzetben lévő sorstársukkal együtt,és veszekedést generálnak amit hetekig képesek betegesen folytatni.
30. 993dda84ef (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. márc. 28. 18:17

Valamiért hiányzik az érett formátumú eszmecsere, az érdemi vita kultúrája, de ez úgy veszem észre, hogy nem hazai sajátosság, nemzetközi szinten is hasonló a tapasztalatom.

Nem tudom miből táplálkozik ez, de tartja magát az a nézet, vagy tendencia, hogy egy kiírt fórumtémában, a feltett kérdésre adott válaszok alapján kötelező érvénnyel győztest kell avatni, mindenáron, általában többségi szavazással.


Pedig éppen ellenkezőleg, az volna a legfőbb cél, hogy a megosztott érvelésekből, ezek kapcsán egymásnak feszülő véleményekből mazsolázhasson a fórum indítója, vagy bárki, aki érdeklődést mutat a témában. Mivel nyilvános a felület, így helye van a legkülönfélébb indíttatású megnyilvánulásnak, lehet ez csupán egyetlen bejegyzés, ami kikívánkozik, vagy folyamatos reakció az elhangzottakra. Általában ott hibásodik meg a gépezet, amikor egyik, vagy másik oldalról elfogynak az érvek, normális esetben ez lenne az a pont, amikor az adott személy kiszáll a játékból. Viszont éppen ellenkezőleg a kiürült árukészletet(észérvek)sarokba szorításnak értelmezik, és ilyenkor előkerül a kommunikációs eszköztárból a személyeskedés, és sértegetőzés, amire sajnos a legtöbb esetben a másik oldalról is kereslet mutatkozik....


Itt csak a józan belátás segíthet(ne).

29. Vivvv
2014. márc. 28. 16:47

Érdekes a kérdés. :) Szerintem azért, mert vannak emberek, akik nem képesek elfogadni hogy másnak más a véleménye és nem mindenkinek ugyanaz a jó. Egyesek csak azt fogadják el jónak, amit ők annak vélnek. Ja, és az a poén, hogy ezt ők általában nem is tudják magukról, mindig van valami kifogás, hogy épp miért kötött bele a másikba. :) Persze van a "b" verzió, amikor valaki csak védi magát, de az én szememben az a ludas aki elkezdi. :)


Én azt a tanulságot szűrtem le a fórumokon, hogy nem szabad semmit kijelenteni tényként. Legalábbis annak nem, aki nem szeret kötözködni. Ebbe ugyanis az értelmesebbek nagy valószínűséggel nem fognak belekötni. Hiszen véleménye mindenkinek lehet...


Én személy szerint nem szeretek vitatkozni, teljesen feleslegesnek tartom. Egyszerűen csak el kellene fogadni, hogy kevés az olyan téma, ahol tényleg ki lehet jelenteni hogy mi a jó vagy a rossz. Pl. a gyilkosság egyértelműen rossz. De pl. az, hogy a szomszéd Rozika nem tart macskát mert nem szereti őket, nem jó vagy rossz, hanem egyszerűen egy semleges dolog amihez minden joga megvan. Ma egy közösségi oldalon olvastam véleményeket a babahámról. Volt, aki azzal kezdte a mondandóját, hogy "Elítélem!" - Nem tudom ugyan mit ítél el, ez már megint nem egy olyan dolog ami jó vagy rossz. Kinek kell, kinek nem. Ennyi.


Na, én általában ilyen dolgokból kipattant vitákat látok. :) Szimpla véleménykülönbözés, amibe többet magyaráz az, aki beleköt a másikba.

28. ina87
2014. márc. 28. 16:16
az hogy láthatalanban az emberek többségének nagyobb a szja mint valojában,vagyis már pedig akkor is boszantalka ha nem akarod és ha valaki nem ért egyet a másikal na ott jön a vita,pedig egy egy forumnál nem az volna a lényeg h el mondjyk a véleményünket.
27. M0ncsa (válaszként erre: 18. - 273206364e)
2014. febr. 13. 17:31

OMG. Kritikan aluli...


Indito hozzaszolasra reagalva: mert az emberek (foleg a nok) keptelenek vitatkozni, csak veszekszenek. Marmint ha mindenaron altalanositani akarunk, ahogy azt a topik cimeben tetted.

Az ellenvelemenyeket hajlamosak szemelyes sertesnek venni, pedig az csak egy velemeny.


Nagyon sarkalatos pelda:


X: - Gyumolcsot enni artalmas az egeszsegre.

Y: - Szerintem ez hulyeseg.

X: - Nem vagyok hulye, hanem te vagy, kulonbenis mennyanyadba.


Hat igy valahogy :) Pedig senki nem mondta X-re, hogy o a hulye, hanem a kijelenteset tartotta Y hulyesegnek. Ez azert nagy kulonbseg!

26. 31fec05a4d (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. febr. 12. 19:18
Mert különböző dolgokat élünk meg,ezért különbözőképpen látjuk a dolgokat. ...Félreértések...összekülönbözés..Emberek vagyunk(tele hibákkal gyarlóságokkal)
25. csakegyharit (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. febr. 12. 19:12
Szerintem csak sokan itt vezetik le a napi feszültséget. Neten mindenkinek nagyobb a szája amúgy is, mert nem szemtől szembe kell piszkálni a másikat. De szerintem ez még mindig jobb, mint az, amikor valaki a szeretteit bántja a napi gondjai miatt.
2014. febr. 12. 19:10
Mert különbözőek a vélemények .
23. jstefan (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2014. febr. 12. 19:05
Nincs különbség,az okok azonosak.
2014. febr. 12. 15:38
Sajnos sokan erővel próbálják bizonygatni igazukat,és képtelenek mások álláspontját megérteni, mégkevésbé elfogadni. Én is kerültem itt ilyen szituba inkább léptem, hiszen egyfajta kikapcsolódás ide feljönni, elég egész nap a vita az élet más területein...
21. anya4005 (válaszként erre: 20. - Inta)
2014. febr. 12. 15:31

Nem tudom,régebben mi volt,csak megütköztem azon,hogy egy ember a sanyarú sorsáról ír ki fórumot,két másik pedig fórumon belül vitázik a csillagjegyek fontosságán (nagy vonalakban). De olvastam már minősíthetetlen hangvételű kioktatást (aminek talán lett is volna értelme,ha más a hangnem),stb. Igen,én is bántottam már meg valakit,mert igyekeztem tárgyilagos lenni (remélem,nem kötötte fel magát a melltartó pántjával),de nem mocskolódtam,csak mert naív,félénk,vagy máshogy lát valamit.

Na,az viszont halálom,amikor megpróbálnak meggyőzni valamiről,ami engem érint és nem úgy van.

20. inta (válaszként erre: 18. - 273206364e)
2014. febr. 12. 13:41

Ezt én is olvastam, legalja... :/


Egyébként nekem úgy tűnik, valamivel kevesebb most a marakodás, mint volt. Vagy csak kevesebbet olvasok?


Másrészt, ha nem marakodásról szól a dolog, szerintem a viták előre visznek.

2014. febr. 12. 10:57
Mert mindenki azt hiszi magáról,hogy ő az igazmondó juhász!
18. 273206364e (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. febr. 12. 10:38

Ezt mazsoläztam az iment....:(

Nem érdekel a véleményed tanulj meg olvasni innen kocc és ne offolj! Tűnj innen


Talän ezert!?

17. anya4005 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2014. febr. 12. 10:30

Nem,vagyis nem velem történt,csak ahogy beleolvasok fórumokba,egyre többször látom,h marakodnak az emberek!

Ha engem támadnak,sértegetnek (ilyen is volt vagy kétszer),hidegen hagy!

16. grizus
2014. febr. 12. 09:28
Az emberek nehezen fogadják el az újat, félnek az ismeretlentől és ragaszkodnak a saját véleményükhöz. Többnyire. Pedig megéri nyitni.
15. 28195c972d (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. febr. 12. 09:28
Rosszul írtam,nyitottam már pár fórumot és nem volt vita veszekedés benne.De amúgy meg nem fontos a véleményem,én a valóságban és virtuálisan is konfliktus kerülő vagyok.
2014. febr. 12. 08:16
Egy vitához két fél kell, ha nincs partner, akkor nincs vita sem ;)Én soha nem állnék le vitázni itt senkivel.Okos enged elvet vallom.;)
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 273206364e)
2014. febr. 12. 06:33
Valami ilyesmire gondoltam, de...:)
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. febr. 12. 06:32

Úgy tűnik, hogy igen. Ennyire képesek vagyunk utálni egymást, így ismeretlenül is.

Nekem van sok vitám, mert nem vagyok túl simulékony modorú. Én próbálom az ellenszenvet adott témára szűkíteni, de vannak sokan, akik erre képtelenek, így jönnek utánam, vagy ha nem is jönnek utánam, akkor tuti megzavarja őket ha meglátják a nevemet és máris úgy érzik, hogy mindenképpen ki kell egy másik témára is vetíteniük a másik fórum kialakult ellenszenvet. Ilyenkor az első hozzászólásuk tartalma hozzám mindig ugyan az: te a tökéletes, a tökéletes családoddal, te már öreg vagy, már elfelejtetted milyen az ha kisgyereke van valakinek és társai. Bosszantóak az ilyenek és igen, sokszor elragad a hév engem is:)


Egyébként történt valami, hogy ilyen kérdést tettél fel?

11. 273206364e (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. febr. 12. 06:27
Az elözö nick neven kiirt forumokon nem volt vita:)
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 28195c972d)
2014. febr. 12. 06:26
Na ebből egy szót sem értettem meg:)
2014. febr. 12. 05:59

"minden"?

Az előző nevemen kb 13 fórumot nyitott,soha egyetlen vita veszekedés nem volt.

8. 549be03e80 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2014. febr. 12. 01:39
igen ez vilagjelenseg,troll-knak hivjak oket,es a Hoxatol tudom itt is irtjak oket,de hiaba rengetegen vannak,szomoru korkepe a vilagnak!:(Van egy mondas,ne etesd a trollt-masszoval nem kell reagalni semmifele modon,akarmilyen piszkoskodo es bicskanyitogato hozzaszolast ir neked!Egy ido utan,"elkopik",ha senki nem reagal ra,de sajat tapasztalatom,mindig van,aki bekapja a horgot,es valaszol="elteti a troll-t":(
7. anya4005 (válaszként erre: 6. - Jstefan)
2014. febr. 11. 23:54
És azok,akik nem a fórumindítók,de egymás alázására nekik mindegy is,mi a valós téma! :-)
6. jstefan (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. febr. 11. 23:36
A legtöbb esetben a fórum indítója pozitív megerősítést vár az elrontott élethelyzetére. Az elvárt pozitív megerősítéssel önmagát akarja becsapni, megnyugtatni hogy jó döntéseket hozott, és mindent amit rosszul csinált azért kizárólag mások a felelősek. Ha valaki őszintén leírja neki a hibáit ,és a hazugságait akkor általában idegsokkot, dührohamot kap. A frusztrált, és idegállapotában sérült emberek nem tűrik el még ismeretlenül sem az építő szándékkal írt őszinte véleményeket amik tartalmazzák a rideg valóságot ami megoldást jelenthetne nekik kijutni a mocsárból ahova süllyedtek!!! Azonkívül vannak a betegesen nagyzoló , csóró hazudozók akik a téveszméjük miatt azt hiszik hogy magasabb társadalmi réteghez fognak tartozni akkor ha gazdag ember látszatát keltik az ellentmondásos, logikátlan meséikkel!
5. anya4005 (válaszként erre: 4. - 11780e8021)
2014. febr. 11. 23:27
Pedig sok fórum van tele személyeskedéssel,ellenségeskedéssel! Nyilván nem értünk mindenben egyet mindannyian,de ezért nem kell mocskolódni! Sokan ezt teszik!
2014. febr. 11. 23:06
Elég nagy baj van azzal, akinek a vita egyenlő a veszekedéssel, csupán azért elkezdt valakit akár ismerten vagy akár ismeretlenül utálni, mert más a vélmeménye. A vitának nem a személyeskedés, sértegés a célja, hanem a különböző nézőpontok szembeállítása érvekkel, amivel szerintem semmi baj nincs. Sokat lehet így tanulni egymástól, nem kell mindig bólogatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook