Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumisüveg helyett pohár! De hogyan? fórum

Cumisüveg helyett pohár! De hogyan? (tudásbázis kérdés)


21. gabi0630 (válaszként erre: 20. - B9662b68b3)
2008. dec. 18. 13:49
Igazad lehet, nem volt rá megérve. Néha néha elfogadta a poharat, de huzamosan kb 1 hónapja iszik csak abból. Nem kellett már a csőrös sem. 21 hós volt múlt hónapban
2008. dec. 18. 12:47

Szia!Nem tudom miért kell mindenképpen pohár egy 13 hós gyereknek?Szerintem ráér még pohárból inni 2 éves korában.Vagy amikor megérik rá.A lányom nem volt még két éves amikor önérzetből kidobta a kukába a cumist, mert ő már nagylány,és ciki neki.A fiam ahogy bölcsis lett, letette mert rá volt szorulva:)

Tehát egyiknél sem én kezdeményeztem.Persze az is más ha a gyerek még 3 évesen is cumisból iszik, de egy 13 hós gyereknél még ez elfogadható a korából kiindulva.

2008. dec. 18. 12:29
csőrös pohár, vagy szopókás üveg, nálunk bevált
2008. dec. 18. 12:13

Ha szomjas a gyerek, bármiből iszik, kis türelem kell, amíg megtalulja, hogy nem kell szívni a pohárból. Amúgy ha ügyesen a szájához rakjuk a poharat nem folyik mellé és nagyon ügyesen isznak belőle már az újszülöttek is. A kis kávéspohár a legjobb, vagy valami hasonló decis pohár.

A cumi sokszor pótcselekvés, nem a szomjúság miatt kell nekik. A szomjas gyerek egyszerre többet iszik, nem 1-2 kortyot.

2008. szept. 21. 07:00
Nekünk kiskanállal kellett annak idején 27 éve
16. winny (válaszként erre: 15. - Yudy)
2008. jún. 4. 18:05

Szia

Pont ezt akartam irní!Az nem sérti fel a baba száját.

Tartani kell mert nehéz.

15. Yudy
2008. ápr. 6. 17:32
Előbb-utóbb megtanul minden baba pohárból inni. Nem kell erőltetni. Én annak idején kifelé hajló szélű pohárból tanítottam inni a gyerekeket. (Kis kávéspohár még van talán.)
14. gabi0630 (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 3. 13:11

Na igen, ez meg a másik!

A fiam nagy kacsa, rengeteget iszik, egy nap 125 ml-es üvegből simán elfogy 5-6. És ezt a mennyiséget pohárból???? Főleg hogy két korty után nem kell neki. És inni azért kell!

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Gabi0630)
2008. ápr. 3. 08:32
Sztem ne add fel, mikor is volt a húsvét? kb, 2-3 hete? na nekünk mostanra kezdi megszeretni a poharat, de kell neki segítenem hogy tisztességes mennyiséget megigyon, vagy van hogy mondja hogy elég, én megazért is azt mondom még egy kicsit mert tudom hogy 2-3 korty nem elég, mert sokkal többet szokott és kell inni. Ügyesek vagytok!! :)
2008. ápr. 3. 08:23

Köszönöm mindenkinek aki írt!

Próbálkozunk!

A csőrös pohár továbbra sem kell, a sima pohárból meg jó ha 2 kortyot elfogad. Inna szépen, csak nem hajlandó. Hátha! Próbálkozunk tovább!

2008. ápr. 2. 14:41

Én a kicsinél 1 éves korától kezdtem a poharazást,egy kis átlátszó kávés csészéből.Ő is szépen iszik már így,persze nem egyedül.Eleinte nálunk is csak játszás és lötyögtetés volt,de amikor rájött,hogy csak ez van,és szomjas,csak úgy hörpölte befele!Kb egy hónap alatt sikerült elérni,hogy ne mellé menjen a fele.

Mindamellett,hogy a reggeli és esti tejet még üvegből kapja,eszébe sem jut,hogy nappal abból igyon.

10. _kleo_
2008. ápr. 2. 14:24

Nekem az 1 evesem gyonyoruen iszik onalloan poharbol es palackbol is. Igaz, o az aki sosem fogadta el a cumisuveget, csoros poharat nem nagyon hasznaltunk. Raadasul a 3 eves batyjatol latja hogy hogy kell hasznalni a poharat. Mi furdes kozben adtuk eloszor a kezebe, ott csorgathatta kedvere a vizet. Viszonylag hamar rajott hogy hogy kell hasznalni. Mindig csak egy kisujjnyi vizet kap a poharaba, inkabb sokszor utantoltom. De a kezebe lehet adni, ha szomjas gyonyoruen kiissza segitseg nelkul. Ha nem szomjas es jatszik vele, en azonnal elveszem tole.


Cumisuveggel pedig szerintem a legjobb ugy banni mint a cumival, hatarozottal elzarni a gyerektol, esetleg nagyszuloknel felejteni, de tenyleg, hogy ne legyen visszaut. Egy 3 evesnek azert mar meg kell tanulnia a poharhasznalatot.

9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Hisztikirálynő)
2008. márc. 30. 10:11
Az én gyerekeim is imádták, hogy folyik mellé. Elmúlt. :))
2008. márc. 30. 10:08

Sziasztok!

Ez a téma engem is érdekel. Lassan másfél éves a kislányom, de még nem tud pohárból inni. Próbálkozik, azzal nincs gond, csak annyira kis izgága, hogy általában a nyakában köt ki a pohár tartalma. És legtöbbször azzal van a baj, hogy ő szórakozik, játszik a pohárral, élvezi, ahogy folyik ki belőle az innivaló.

Nem tudom, hogy mikor jön el az ideje annak, hogy rendesen tud majd inni, és nem bohóckodja el az ivás. Sokszor még a cumisüvegből is kifolyat mindent, élvezi, hogy csepegtethet. :)

2008. márc. 30. 09:46
Régen lehetett kapni erre a célra poharat.
2008. márc. 30. 09:37
Először próbáld meg vékony szájú pohárral. Abból könnyebben megy. Apránként, kortyonként. Nagyon hamar tudsz eredményt elérni így.
2008. márc. 30. 09:32

Szia!


Az én fiam augusztusba lesz három éves és neki most "vitte el a nyuszi" a cumisüvegjét. Jó ő már idősebb és így jobban megérti, első napokban bár-bár elfogadta de aztán csak kiverte a hisztit, hát tartjuk magunkat és nem adunk neki másból inni. Reggel este megmaradt a cumisüveg a tejet abból ihatja meg, de napközben szigorúan pohár.

Azért azt bevallom a kislányomnál sokkal korábban elfogom kezdeni hogy pohárból iszunk, csak hát nekünk is kényelmesebb volt így. Egyébként tud a fiam pohárból inni, de még sokszor így is magára burítja. Én a helyedben ha most nem megy, megpróbálnám mondjuk egy hónap múlva, hátha addigra okosodik. Próba szerencse.

2008. márc. 30. 08:24

Én a csőrős pohárral próbálkoztam először és utána a kispohárkával.Bár az enyémek már majdnem 3 évesek mégsem tudnak még jól inni a pohárból.A csőrős pohár nagyon jó sztem.Még a szívószálat is bevetheted az jó buli nekik.A cumisüveget meg dugd el jól,hogy elfelejtse.

Elég egy rossz emlék a gyereknek,pld. hogy ha félre nyel megijed és egy jó darabig megutálja a poharat.Bár sztem 13 hónaposan még az sem lenne baj ha abból iszik.

3. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2008. márc. 29. 22:50
Szerintem úgy, hogy nincs más alternatíva. Előbb-utóbb úgyis akar inni, ettől nem fog szomjan halni, viszont, ha van választása, akkor persze, hogy nem akar mást, ha az egyszerűbb neki.
2008. márc. 29. 22:14

Kisfiam 13 hónapos. Sajnos 2 hós kora óta tápos, cumisüvegből iszik.

Próbáltam már átszoktatni a csőrös pohárra, de ha meglátja, elcsapja a fejét.

Próbáltam sima pohárból is, egy napig nagyon szépen ivott is,. de következő nap már lökte el a poharat, és azóta se hajlandó inni csak üvegből!

Hogyan szoktathatnám át?

2008. márc. 29. 22:12
Cumisüveg helyett pohár! De hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook