Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőoktatási szakképzésnél hogyan zajlik a tanítás? Nagyon várom a válaszokat! fórum

Felsőoktatási szakképzésnél hogyan zajlik a tanítás? Nagyon várom a válaszokat! (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 12. 12:08
Sok rosszat lehet hallani, olvasni sok intézményről. Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani. Én a Klebelsbergre járok dekoratőr képzésre és szeretem és jónak találom. Persze a suli környezete nem a legjobb, de legalább olcsóbb, mint az átlag és normálisak a tanárok.
9. Perseida (válaszként erre: 6. - C6cc1a938e)
2014. febr. 12. 22:25
Ja igen, van ez a fajta konzi is)
8. csakegyharit (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2014. febr. 12. 22:13
Egész más, mint a középsuli...az órák általában másfél órásak és neked kell felvenned őket. Neten kell intézned mindent. Először furcsa lesz, de bele lehet jönni, elég egyszerű. Meg ha oda kerülsz, úgyis részletesen elmondanak a tanárok mindent...
2014. febr. 12. 18:45
Amúgy én is tele voltam ilyen kérdésekkel...:D
2014. febr. 12. 18:43
Konzultáció van a félévekben olyan helyeken és témákban is,melyeknél muszáj ilyen tanár-diák talit beszervezni,hogy ne bukj el a vizsgán,mert a tárgy annyira lehetetlenül k* p*csa tankönyv csapkodós sz*rság(elnézést),hogy elgondokozol azon,hogy mit is csinálsz te itt.Szval képzése válogatja azért a dolgokat.
2014. febr. 12. 18:24

Hány féléves a képzés? Konzultációt általában akkor tartanak, mikor szakdolgozat írási időszak van és ez a konzulens tanárral való kapcsolattartást jelenti.


Lesz egy szűkebb csoport, akikkel együtt veszel részt szemináriumon, gyakorlaton. A szeminárium elméleti óra, általában úgy zajlik, hogy minden órára más csoporttag készül fel egy témából. A gyakorlat értelemszerűen a képzésnek megfelelő gyakorlati helyen történik.


Az előadás több csoportnak zajlik, akiknek a képzésébe az adott tárgy beleillik. Ezek, ahogy írták, általában 90 percesek. Nem mindig kötelező a részvétel, de jobb, ha ott van az ember, hacsak nem akar utána mások nyakán lógva jegyzeteket koldulni. A vizsgákon szeretik a tanárok, ha a saját szavaikat visszahallják, és van, aki emlékszik az arcokra is, kiket látott az előadásokon és kiket nem:)


Értékeléskor van gyakorlati jegy, ezeket kaphatod szemináriumra és gyakorlatra, van ZH (zárthelyi dolgozat, írásbeli vizsga) és szóbeli vizsga a szorgalmi időszak végén.

2014. febr. 12. 17:36

Adott tárgyak adott évfolyam adott félévéhez tartoznak.Általában nincs szakok összevonása egy tárgyra nézve,de van,ahol igen.Azon kívül a gyaxik csoportokban zajlanak,szemináriumon mindig kötelező a részvétel.

Sztem ezek még azok az infok,amik általában véve igazak mindenhol.

3. c6cc1a938e (válaszként erre: 2. - 45b4ec3330)
2014. febr. 12. 17:34

előadás/szeminárium/gyakorlat/konzultáció


Hosszúak az előadások,átlag másfél óra,az órák szanaszét vannak szórva a nap folyamán.

Vagy van katalógus,vagy nincs,de ha nem vagy bent,akkor magaddal tolsz ki.

Tárgyanként eltérő,hogy vannak-e zh-k/demok,hol minek hívják és az is,hogy milyen lesz a vizsga kinézete.Vizsgaidőszakban levizsgázol minden tárgyból,ezzel van kész a féléved.

2014. febr. 10. 18:21

Például látok olyat a tanóratípusnál, hogy:

ea / sz/ gy / konz

ezek mégis mit jelentenek?

2014. febr. 10. 17:13

Most szeretnék jelentkezni felsőoktatási szakképzésre, de ne tudom, hogy egyáltalán hogyan működnek az órák...olyanokra vagyok kíváncsi, hogy hány perces egy óra? Vannak-e osztályok? Ha igen az órákat több osztálynak adják egyszerre?

Tudom, hogy elég tájékozatlan vagyok, de nem tud senki segíteni itthon ezekben és nyílt napon sem voltam.

(Bárki aki tud, kérem írjon, elég fontos.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook