Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire befolyásolja az emelkedett tesztoszteron a teherbeesést? fórum

Mennyire befolyásolja az emelkedett tesztoszteron a teherbeesést? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 10. 17:02

köszönöm, hogy leírtad..

szerintem ilyen minimális tesztoszteron emelkedésnél, épp csak a normál érték felső határán van szinte kellene hogy menzeszeljek..azért gondolom hogy másról van szó...egyszer már történt ez akkor is kimaradt hónapokra majd újra beállt, de most megint ugyanott tartok..

12. Sommersby (válaszként erre: 7. - Ildikó7200)
2014. febr. 10. 16:42

Én is 40-es vagyok, de a szülésem óta pár nap eltéréssel mindig rendszeres a ciklusom. Valahogy a szülés után beállt rendszeresre.

Nem lehet, hogy a stressz (is) okozza a problémáidat, már eleve, amit idegeskedsz az össze-vissza ciklus miatt, és, hogy nem tudnak rá választ adni...

11. Sommersby (válaszként erre: 9. - Ildikó7200)
2014. febr. 10. 16:38

Nem, én már nem szeretnék szülni. Már van egy kamasz lányom, elváltam, és a mostani kapcsolatomban Páromnak már vannak nagyobb gyerekei, már nem igazán szeretnék babát.

De annak idején nagyon szerettem volna babát, és mindent megtettem, hogy a lányom megfoganjon. Én alaphőmérséklet-görbéztem. Reggel, felkelés előtt mértem alaphőmérsékletet. A nőgyógyászhoz már úgy mentem, hogy vittem az alaphőmérséklet-görbe papíromat, meg a pozitív terhességi tesztem hírét. Erre mondta, hogy ez már több mint biztos. Úgy is lett.

Nekem régen azt mondták, hogy valószínű, nem minden ciklusban van peteérésem, ezért majd nehezen esek teherbe. Ehhez képest a házasságkötésünk utá egy évben belül már terhes voltam (igaz Clomidot kaptam, és elhalt a terhesség), viszont ezt követően vagy 3 hónap múlva terhes lettem a lányommal.

Igaz, nekem azért megjött a vérzésem elég rendszeresen, csak hol 28, hol 43 napra.

Én lehet, helyedben elmennék másik nőgyógyászhoz vagy + egy endokrinológushoz (hormonrendszerrel foglalkozik), és komolyan utánanézetnék velük, miért ennyire rendszeretelen a ciklusod.

2014. febr. 10. 16:35

az a baj még gyógyszert sem mernek adni mert nem szedhetem, régebben fogigátlótól lett egy jóindulatú májdaganatom, ami már felszívódott.

de még ezt is megérteném hogy nem lehet akármit szedni, csak néznék meg normálisan mi is a baj..

9. ildikó7200 (válaszként erre: 8. - Sommersby)
2014. febr. 10. 16:33

épp ezért nem vagyok nyugodt, mert hiába megyek orvoshoz, azt mondják minden rendben van, nagyynehezen csináltak egy vérvételt meg egy ultrangvizsgálatot és kész..de a problémám még meg van ugyanúgy..

most babát vársz?

8. Sommersby (válaszként erre: 5. - Ildikó7200)
2014. febr. 10. 16:28

Elvileg a Clomid-nál nagyobb az ikerterhesség esélyt, nekem is azt lett volna anno, de elhalt a terhesség. Ezután viszont vagy 3 hónap múlva spontán terhes lettem, (Clomid nélkül) és akkor már nem volt semmi gond.

Az orvos tudja..., perszer "várni kell", de az biztos, hogy érdemes lenne követni többször - gondolom én -, hogy van-e peteérésed, és mi az oka, hogy ennyire össze-vissza van meg a vérzésed. Mert ennek azért van valami oka.

2014. febr. 10. 16:04
Minden más hormon normális, mégcsak nem is változókor, mert 40 körül járok, először arra gondoltam, de az orvos kinevetett.
2014. febr. 10. 15:52

Nekem is enyhén emelkedett a tesztoszteronom, de annak oka van:

- pcos

- mellékvese túlműködés


szóval érdemes lenne még tovább kutakodni, enyhe tesztoszteron emelkedéssel még simán teherbe lehet esni, ha az összes többi hormon egyensúlyban működik


én is úgy gondolom, ahogyan Te, hogy máshol lehet a gond, tehát mindenképpen menj utána, és keress egy hozzáértő (endokrinológus-nőgyógyász párosítással rendelkező) orvost!

2014. febr. 10. 15:35
várjak ezt mondta. nem érdemes peteérlelőt adnia mert lehet hogy beteg betét érlelnénk meg. ha megjönne akkor menjek vissza és elküld vérvételre, amit utána két héten belül meg kelll csinálni, hogy lássa van e peteérés.
4. Sommersby (válaszként erre: 1. - Ildikó7200)
2014. febr. 10. 15:31

Nőgyógyász mit mond? Gondolom, valahogyan be kellene szabályozni a menstruációd, mert elvileg az össze-vissza ciklusokban valószínű, sokszor nincs peteérésed. Vagyis gondolom, több a peteérés nélküli ciklusod, mint amennyi olyan ciklus, amikor van.

Nőgyógyász, endokrinológus..., gondolom, annak követése, van-e peteérésed. Vagy peteérést elősegítő gyógyszer.

Régen, a szülésem előtt nekem is valamennyi szabálytalan volt, kaptam peteérést előseítő gyógyszert (Clomid-ot), sikerült is rögtön beszabályozni úgy, hogy ikerterhesség lett volna.

(De mondjuk nekem nekem nem volt annyira szabálytalan, hogy hónapokra kimaradjon, csak hosszabb, és rövidebb ciklusaim voltak.)

2014. febr. 10. 15:31
Azt mondta hogy lehet, de sűrűn teszteljek, mert nem fogom észre venni. Van már gyermekem, eddig rendben voltam. nem nagyon emelkedett, épp csak, épp ezért nem hiszem, hogy ezért nem jön meg..az orvosok hozzáállása is elég gyatra, szinte úgy érzem már én túlkomplikálom, mert azt éreztetik velem..csak azt szeretném ha megjönne rendesen
2. Mion
2014. febr. 10. 15:25
Az orvosod mit mond? :)
2014. febr. 10. 15:19
Kicsit emelkedett tesztoszteronszinttel babát szeretnék..hónapokra kimarad a menzeszem, sosem tudom épp mi van..szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook