Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szívja be az öblítőt a mosógép? fórum

Miért nem szívja be az öblítőt a mosógép? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 8. 18:32
programkapcsolót akartam írni
2014. febr. 8. 18:32
Lehet hogy a programkaőcsolóval van gond és az biza szerelőt kíván.../tapasztalat mondatja ezt velem/
9. zsanett.t (válaszként erre: 8. - Jázmin85)
2014. febr. 8. 18:31
Hűha...lehet,nálunk is ez a gond...köszönöm
2014. febr. 8. 18:26

Nekem is ez volt a gondom. A mosószer adagoló és az öblítő adagolót is a szivattyú más része vezérli. Azt kellett kicserélni,mert a végén a mosószeres is megadta magát.

Ennek két éve. És megint ez a helyzet...

7. zsanett.t (válaszként erre: 6. - Szabóné erzsi)
2014. febr. 8. 18:21
Azt is kitisztítottam már...Azért nagyon köszönöm mindenkinek! :(
2014. febr. 8. 18:20
a tartálynál van a lefolyó csö azt nagyobb tüvel vagy esetleg fültisztitóval tisztitsad ki nálam is volt ilyen gond én meg oldottam igy nekem elekrolux mosógépem van de gondolom a más tipusu mosógépek is igy müködnek
5. zsanett.t (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2014. febr. 8. 17:55

A tartályt is elmostam.Mindent.Részekre szedve elmostam,vízkőtelenítettem.

Nem tudom,mi lehet a baj...De ha egyszer rájövök,megírom

4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Zsanett.t)
2014. febr. 8. 17:51

Szerintem ki kell mosni azt a tartályt, amibe az öblítőt öntöd. Üvegmosóval és vízzel át kell tisztítani. Nálam meg az volt, hogy simán áteresztette még a mosáskor, amikor meg öblített, már nem volt egy csepp öblítő sem. Az enyém olyan, hogy ki lehet venni a tartályát. Kivettem, átmostam és azóta jó.

Szerintem el van tömődve.

Figyelni kell az öblítőket is, mert nem egyforma állagúak. Van hígabb, van sűrűbb. Nekem múltkor hígítanom kellett az öblítőt, olyan sűrű volt. Öblítéskor csak a felét öblítette ki.

Lehet, hogy nálad is ez a gond? :)

2014. febr. 8. 17:47
Azon már túl vagyok...
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Zsanett.t)
2014. febr. 8. 17:43
Áztasd be éjszakára ecetes vízbe, gondolom kiszedhető az a rész is :)
2014. febr. 8. 17:41

Sziasztok!

Zanussi 1,5 éves mosógépem mostanában nem szívja be az öblítőt.Ez azért is érdekes,mert a közvetlen mellette lévő rekeszben a folyékony mosószert gond nélkül kiszívja.Szétszereltem,levízkőtelenítettem,a lefolyó csövet is-mégsem.Esetleg valami tipp?Ha nem muszáj,nem hívnék ki szerelőt 8-10 ezer ft-ért...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook