Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért hiszi el olyan sok nő, hogy elvehetik tőle a gyerekét? fórum

Miért hiszi el olyan sok nő, hogy elvehetik tőle a gyerekét? (beszélgetős fórum)

1 2 3
64. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Namama)
2014. febr. 18. 11:58

Hát nem tudom, de ilyen esetben talán örül a feleség, ha nincs apai nagymama...


Mert számomra érthetetlen, hogy mi az, hogy az apának ítélik, ha a nagymama neveli? Tehát maga az apa semmit nem bizonyított be, ennyi erővel beszállhatna a versenybe az anyai nagymama is, nem? Ugyanannyi köze van a gyerekhez, mint az apainak.


De konkrétan én a környezetemben még ilyet sem láttam egyszer sem, inkább azt, hogy közös megegyezés van, és igen, az apa napjain a gyerek az apai nagyszülőkkel van, mert az apa dolgozik, és az anya napjain pedig az anyjával. De végülis így is többet láthatja az apját, mintha csak az anyjának lenne ítélve, szerintem ha valaki akar foglalkozni a gyerekével, akkor nem áll meg 2 hetente 1 nap láthatásnál, hanem ennél jobban is beszáll, persze, az anyák egy része úgy van vele, hogy a kétheti látogatáson kívül mindent megtilt az apának.


De a gyakorlatban, amiket írsz, milyen anyagi helyzet az, amikor egy anyára nem lehet rábízni egy gyereket? Mert egy jobb anyagi helyzet az apánál még korántsem elég ahhoz, hogy elvegyék az anyától, ha szegényes körülmények között is, de ő is tud garantálni lakhelyet, ételt, biztonságot a gyereknek. Szerintem másba szoktak belekötni, én másba kötnék bele, ha "gazdag" férj lennék, pl. olyanokba, hogy anya nem kíséri el a gyereket iskolába, vagy ilyenek, vagy koszos ruhában járatja, de önmagában a kajába hogy lehet beleszólni? Vagy abba, hogy milyen márkájú ruha van a gyereken? Ezekbe nem lehet beleszólni, mert a bíróság számára ruha=ruha, valahogy azt tudom elképzelni, hogy más dolgokba bele tudnak akaszkodni, ezt igen.


És mint írtam, tudok olyan anyáról, aki soha nem főz és hideg virslit ad a gyereknek (főzés nélkül), már csak az egyszerűség és olcsóság kedvéért is és még így sem tudták tőle elvenni, hogy nincs főtt étel náluk soha, pedig egy kisiskolásnak szüksége van ezekre is. Evett a suliban oszt jónapot.

63. c114183a1c (válaszként erre: 62. - Namama)
2014. febr. 18. 07:07
Ez annyira hihetetlen. Én rákérdezek jövő héten az egyik jogászunkra, aki polgári ügyeket is visz...
62. namama
2014. febr. 17. 18:29
Szervusztok. Ha jól emlékszem, azzal indult ez a top. hogy miért hiszik el az anyukák,hogy elvetetheti tőlük a férjük a gyermeket. Nos, régebben valóban, csak akkor vették el az anyától a gyermekeit,ha bizonyíthatóan alkoholista vagy drogos volt.Mostanában ,viszont egyre többször szembesülök azzal,hogy több mint egy éve húzódó perek után,többször ítélik az apának a gyermeket. Miért ? Állítólag a bíróság alapos mérlegelés után a gyermek érdekeit szem előtt tartva,az apa jobb anyagi körülményeire hivatkozva ítélt így. Tudom,hogy ez iszonyú,- főleg, hogy tudjuk az apai nagymamákra vár a gyermeknevelés. Nem tudom,hogy mi változott a családjogi törvényben? Ha valaki tud észérveket az általam leírtakkal kapcsolatban, kérem ossza meg velünk. Köszönöm.
61. c114183a1c (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:20

Off

Nekem ezt egy pszichológus vagy pszichiáter (a fene sem tudja) barátom mondta. De már előtte rájöttem, hogy ezzel csak az Ő kis lelke sérülne.

Off

60. moonlight13 (válaszként erre: 58. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:16

off

Én sem mondtam semmi rosszat, inkább semlegeset. Most már ő is látta, milyen egy nagy nulla ember!

off, bocsi

59. c114183a1c (válaszként erre: 57. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:16

Nálunk hetente van 1-2. :D

Nem akar tanulni, de ennek ellenére kitűnő tanuló. És a központi felvételije is úgy sikerült, hogy bárhová felveszik. De most a számítógépezés a mindene.

58. c114183a1c (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:12

Én mindig csak szépet mondtam a Gyereknek róla. Meséltem, hogy miért nem vagyunk együtt, és hogy mit dolgozik. Állítom, hogy hetente rákérdezett az Ő Apukájára és lelkesen hallgatta. Majd eljött és 5 perc alatt elrontotta az egészet.

Mindegy... Már nem most volt. Túl vagyunk rajta. Megnyugodott a Gyerek is, nem az egyedüli, akinek elváltak a szülei. :)

Húúú, de szétoffoltuk a topicot. Elnézést!

57. moonlight13 (válaszként erre: 54. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:10
Mi egész jól átvészeltük a kamaszkort. 1-2 veszekedéssel megúsztuk. :)
56. moonlight13 (válaszként erre: 53. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:08
Azért ha nem is mondják, de a gyerekeket nagyon megviseli mindez! :(
55. moonlight13 (válaszként erre: 53. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:07

Én is így vagyok! Látni sem akarom én sem, meg most már a saját gyereke sem! Mikor meglátta, hogy két kocsijuk is van, és gyerektartást soha nem adott, kiverte nála a biztosítékot.

24.

54. c114183a1c (válaszként erre: 52. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:05

14,5 éves. Áh, és borzasztóan kamasz. :D

Neked mennyi idős?

53. c114183a1c (válaszként erre: 51. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:04

Látod, mi szerencsések vagyunk ilyen szempontból. :) Nem is hittem el, amikor emelt fizetést kaptam, hogy kicsit kintebb engedhetek a nadrágszíjból. Még hónapokig nem vettem magamnak semmit, mindenen spóroltam.


A Gyerekét 1 alkalommal látogatta meg, éppen perelt. Gondolom, oda kellett volna valami. Olyan szépen viselkedett, hogy a Gyerekem soha többé nem akarja látni, nem hajlandó beszélni róla.


Igazság szerint azt szeretném, ha soha többé nem látnánk. Nekem nincs gondom vele addig, amíg nem csinálja a cirkuszt. Azzal járhat, amivel akar, akár repülővel is, csak a Gyerek lelkébe ne másszon bele többször!

52. moonlight13 (válaszként erre: 49. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:03
Neked mennyi idős a gyereked? Olyan fiatal vagy!
51. moonlight13 (válaszként erre: 49. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 20:58
Mi is egy párszor éhen haltunk volna, ha a gyerektartásra várok. Nekem is szüleim sokat segítettek. Szerencsére nekem teljesen eltűnt az életemből gyerektartással együtt, majd sok év múlva megjelent a házunk előtt egyik héten egyik kocsival, másik héten egy másikkal. Akkor ütött meg a guta! Legalább ehhez ne lett volna képe!
50. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 20:55

Ezek aztán igazán bosszantóan igazságtalanok, mikor 1000 ft.-tal meghaladja, és így esik el több dologtól. Pl. közgyógy, stb.

Ilyen esetekben rugalmasabbnak kellene lenni a bürokráciának.mert ez is az.

49. c114183a1c (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 20:54

Nem tudom, mert igazság szerint nekem volt, aki segített. Addig, amíg el nem végeztem a főiskolát, meg sem tudtunk volna élni, ha Anyuék nem segítenek, tök mindegy hogy adta a gyerektartást a volt férjem, vagy sem. Ilyen szempontból szerencsésnek érezhetem magam. Onnantól kezdve, hogy meglett a fősulim pedig már nem érdekel. Csak hagyna végleg békén.


A legutolsó tárgyaláson azt akarta bebizonyítani, hogy nem szorulunk rá a gyerektartására, mert én szépészeti műtétet hajtattam végre magamon, konkrétan a hasamon.

Totál kibuktam, mert ahogy írta valaki, nekem kellett volna bizonyítanom, hogy nem volt ilyen, ráadásul igazságszakértővel vagy kivel, ami ugye nem kevés pénzbe kerül.

Erre az egy tárgyalásra kellett bemennem, a többit intézte az ügyvédnő. Azt mondtam, hogy erre nem fogok pénzt pazarolni. Egyszerűen megkértem az ex-emet, hogy forduljon el és felhúztam a blúzomat, valamint kissé le a nadrágomat. Nézzék meg, hogy császáron kívül (ami hála az orvosomnak alig látszik) nincs semmilyen műtéti heg rajtam.

48. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2014. febr. 8. 20:50
Ez mindig egyéni. De sajnos a környezetemben szinte csak olyan elvált nők vannak, ahol az ex-férjek semmit nem fizetnek a válás óta (én is ide tartozom), és hiába végrehajtó, stb. nem tudják behajtani, közben pedig a nő fizeti a végrehajtónak is a költségeket...
47. moonlight13 (válaszként erre: 38. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 8. 20:47
ja-ja! :(
46. moonlight13 (válaszként erre: 28. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 20:44

Ha a nő bizonyítottan x Ft/fő alatt él, akkor megelőlegezi az állam, ha egy kicsivel is feljebb van a határtól, akkor semmit nem előlegezn. Én mindig épp fölötte voltam, igaz, hogy abból kellett a nem kevés rezsit is kifizetnem, de az már senkit nem érdekelt.

Azt pedig, hogy mennyi idő, amíg az adminisztráció elintéződik, nem tudom... Szóval kockázatos kizárólag erre alapozni.

45. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2014. febr. 8. 20:33

A munkám során sajnos én már láttam olyat hogy, a gyerek(ek) érdekeit nézve bizony elvették a gyereket az anyától. Az igaz, hogy nem az apához kerültek, hanem akkor a GYIVI-be.

De azért az érdekes, ahogy az ilyen esetek zajlanak. Az egyik fél gátlás nélkül összehordhat mindenféle vádat, neki semmit nem kell bizonyítania. A bizonyítás annak a dolga, aki ellen szól a vád, hogy bizony az nem úgy van!

Na ezért van az, hogy a nők többsége fél, mert adott esetben egy nagyhangú, agresszív emberrel szemben nem tud védekezni, bizonyítékokat maga mellett felsorakoztatni meg pláne! Tanúkat meg még úgy sem tud hozni, mert azok is félnek kiállni vele szemben. Én láttam olyat is, hogy a férj által előadott dolgok megerősítésére jó barát, koma ment tanúskodni, ami ellen a feleség már semmi módon nem tudott védekezni, pedig nem volt igaz a vád. El is perelte a férj a gyereket, de nevelni nem tudta, vidékre adta a nagyszülőköz.

Szóval a fenti kérdésre nem olyan egyszerű a válsz.

2014. febr. 8. 19:51
Nagyon figyelmesek: már előbb leírtam a véleményemet, csak az ital elé egy szót tettem és nem ment el az üzenet. GONDOLKOZTAM, mi van, leírtam ugyanazt a szöveget egy másik jelzővel, és íme, elment!! Bocsi, eltértem a témától, csak gondoltam, megosztom. De kit izgat az én észrevételem szombat este?! Na, hunytam
43. timycat (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2014. febr. 8. 19:17

Vagyoni viszonyt is néznek, nemcsak jövedelmit.


De az a tipikus, hogy nem a teljes jövedelmet leplezik, hanem annak csak egy részét.


A másik, amikor takargatni kell a jövedelmet, az az a helyzet amikor nem kell az a gyerek, csak a gyerektartást akarja minél lejjebb nyomni. Aminek néha van alapja, néha nincs.


Egyébként én is közös felügyelet párti vagyok, már akivel ezt meg lehet oldani.

2014. febr. 8. 19:11

Itt nagyon kevés férival lehetne megoldani a közös felügyeletet.

Van Rómában egy nagyon jó ismerősöm, sajnos elváltak, de az apa imádja a gyerekeket, és igaz nagykotúak, de amiben tudja, támogatja.És a volt nejéről sem feledkezik meg.

De itt a rohadt ital mindenbe bejátszik, a sok válás is azért van. A feketemunkát itt nem tudják megszüntetni.

41. gribedli*** (válaszként erre: 38. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 8. 19:03

Igaz, de bejelentett jovedelem hianyaban nem is palyazhat a gyerekre mert nem tudja biztositani o sem, ami kell, a forum temaja pont ez, hogy is vehetne el a gyerekeket egy olyan apuka, akinek nincs is eleg penze, higy eltartsa, nem?


A kest maga ellen tartja.

40. gribedli*** (válaszként erre: 37. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 8. 18:57

Tevedsz, itt sem akarjak fizetni, de nem mindenkinek van lehetosege feketen kerni a fizujat csak mert elvalt, es a legtobben ezert kozos felugyeletet kernek. Olyankor nem kell fizetniuk semmi gyerektartast, es a felugyeletet ok ugy oldjak meg, hogy ugye az olasz csalad nagyon anyakozpontu, szoval a nagymamak, az apai nagymamak is nagyon jelen vannak, es termeszetesen az apa napjain ok gondozzak a gyerekeket.


Amugy nekem ezzel a rendszerrel semmi bajom nincs, en is kernem a kozos felugyeletet, ha egyszer elvalnek, pont mert lenne 3 nap garantalt szabadidom es latom, hogy a tobbi nonek is ez pont igy megfelel.

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 8. 18:53
Hát lehet. Szerencsére nem ismerek sok elváltat:)
38. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2014. febr. 8. 18:47

A te példád ritka kivétel , de van ilyen.


A legtöbb elvált apa olyan, amit utána írtam.


Bejelentetlen jövedelem után nincs az az isten, aki behajtja rajta.És ez a több.

37. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2014. febr. 8. 18:43

Ha jól emlékszem, te élsz Olaszországban?


Én elképzelhetőnek tartom, hogy ott a féfiak "rendesebben" fizetik a gyerektartást, itthon ebből rengeteg-rengeteg per van, és végül a nő megunja, és sokszor úgy nő fel a gyerek, h. ténylegesen egyedül anya nevelte, és fizetett mindent.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 8. 18:39

Elég baj az, hogy nem általános.

Én teljesen más dolgok alapján dönteném el a gyerek elhelyezést.

35. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Timycat)
2014. febr. 8. 18:30
Igen, igazabol nalunk is ketoldali, nalunk annyival tovabb bonyolitjak, hogy az fizeti, akinek a hibajabol kimondtak a valast. Szoval felesegtol is vonhato, amig a ferj nem talal uj baratnot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook