Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2015. nov. 8. 06:34
Hát nekem nem ennyire sima ügy.. Jaj tenyleg! Üdv syso! :D szóval, a dokik.. Tényleg furcsan allnak hozza neha a temahoz, de nekem pl epp hogy ő ajanlotta. En nagyon sokaig (talan tul sokaig) szedtem a gyogyszert, es hat igy teljesen borult a rendszer. Habar meg kell jegyezzem, anno nagyon regen, gyogyszer elott se volt rendszeres a ciklus. Egyebkent en se akarnek egyböl mindenfele bogyokat beszedni, szoval szimpatikus ez a baratcserje megoldas, minden remenyem benne :) amugy a hőmerozest is jo megoldasnak talalom, csak nekem az nem megy. :( visszaterve erre a missedab-ra, nem mondtak semmit hogy megis mi miatt tortenhetett?
464. syso21
2015. nov. 8. 01:13

Sziasztok :)


Én is most kezdtem el szedni a zafir barátcserjét. Hát nagyon kíváncsi vagyok :)


A ciklusom rendben van, időre megjön és nincs vele gondom.

Azért kezdtem a cserjét szedni, mert májusban volt egy missed ab-om és arra gondoltam hogy azért ment el a baba, mert nem termelt elég progit a szervezetem. Amúgy a dokik sok mindent nem mondtak erről, így próbálok gyógyszer helyett inkább homeopátiás dolgokat kipróbálni.

Remélhetőleg a leendő terhességemig megerősödik a méhem a barátcserjétől. Vagyis ezt remélem :)


Szívesen csatlakoznék a fórumhoz :)

463. bellys
2015. nov. 7. 15:57

Köszönöm! :)


MIelőtt elkezdtem szedni eléggé elvoltam már keseredve, hogy valószínűleg fel kell keresnem a nőgyógyászom mert nem akar összejönni, sőt előtte pár hónappal sajnos fel is adtam, lelkiekben megviselt, egyszerűen nem értettem:, nem dohányoztam, soha nem szedtem tablettát, menstruációs panaszaim soha nem voltak, igyekeztem egészségesen élni, azt hittem ha én egyszer babát akarok az elsőre sikerülni fog de nagyon nem így lett.Egyre jobban elkeseredtem. Úgyhogy mikor közeledtem az egy évhez elkezdtem a google-on keresgélni és sok jót olvastam róla. Köztük itt is, és más honlapokon is.Vegyes vélemények voltak, de akadt köztük olyan ahol azt írták hogy 1 hónap szedés után babát várnak. Bennem leginkább ezek a kommentek maradtak meg és elhatároztam adok magamnak plusz három hónapot ezzel a tablettával és ha mégsem utána már tényleg felkeresem az orvosom.

1x 1nap szedtem reggel, semmilyen mellékhatást nem észleltem, és mellette ugyanúgy figyeltem a periódusnaptáromat, hogy mikor is van ovulációm.

Asszem a mensim várta előtt vagy másfél héttel elkezdtek fájni a mellbimbóim, és az alhasamban ide oda belenyilalt, vegyeseket gondoltam, hogy "talán most" aztán meg "á ne ringasd bele magad" ...stb.

Úgyhogy összeségében én minden hitemet ebbe a tablettába. Lehet az én méhemnek csak egy kis erősítésre volt szüksége, hogy megtapadjon a baba, vagy lehet várattattot, vagy véletlen, vagy nem tudom, de az biztos hogy csak 1 hónapig szedtem a tablettát.

Én bízom abban, hogy még sok nőnek segítenie fog ez a gyógynövény! :)))

462. Heni-8
2015. nov. 7. 15:23
Én is gratulálok. Hamarosan hátha követlek :-)
461. törpTimi (válaszként erre: 460. - Bellys)
2015. nov. 7. 13:53
előszöris nagyon gratulálok! :) :) de egyébként neked semmi problémát nem okozott? elkezdted szedni, és varázsütésre sikerült? jó volna, ha így lenne felénk is..
460. bellys
2015. nov. 7. 13:19

Sziasztok!


Én 100% hogy a barátcserje kapszulának köszönhetem, hogy végre babát várok ! :)


Párommal egy éve próbálkoztunk és semmi, szó szerint csak fejen állni nem álltam, már mindent kipróbáltam mivel hátrahajló is a méhem. Aztán rátaláltam a barátcserje kapszulára. Én abból is a Zafírt vásároltam, elkezdtem pontban a mensim első napján és bizony nem jött meg :)

Úgyhogy kitartás minden babázni vágyónak! :)


10hkm

2015. nov. 7. 11:49
én két hete szedem. az elmúlt 5 napban barnázás, pedig még csak a 16.napon vagyok. egyébként én nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat, de azért az sem elhanyagolható tényező, hogy kinek miért ajánlották. Én spec. a gyogyi utáni rendszertelenség rendezésére szedem, szóval messze menő következtetéseket nem szeretnék levonni ilyen kis idő után :)
458. Heni-8
2015. nov. 6. 11:20
Egy hónapja eszem még semmi
2015. nov. 6. 09:02
Sziasztok!Aki mostanában kezdte el szedni a baràtcserje kapszulát,tapasztalt már valamilyen eredményt?Én úgy két hete szedem,erős PMS tünetekre,kb. ciklus közepétől.Nálatok mi újság?
456. figura ede (válaszként erre: 440. - Themanco)
2015. okt. 30. 17:57
Meg van még a barátcserje kapszula?Szia!
455. Heni-8 (válaszként erre: 454. - TörpTimi)
2015. okt. 26. 05:44
Köszi az infót én már 1,5 hete eszem. Nagyon remélem, hogy segít neked is és nekem is:-)
454. törpTimi (válaszként erre: 453. - Heni-8)
2015. okt. 24. 16:55

szia! :)

pont ma olvsatam, hátha segít dönteni:


Agnus castus d6 , azaz barátcserje :

"Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az első választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulája a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelős lehet a túszőrepedés elmaradásáért"

"A barátcserje termése mérsékli a menstruáció előtti panaszokat, az úgynevezett permenstruációs szindróma tüneteit, ezért olyan panaszok esetén alkalmazható, melyek a menstruáció előtt akár egy-két héttel kezdődhetnek, és a vérzés jelentkezése után megszűnnek. A panaszok közé tartozhatnak testi és lelki természetű panaszok is, melyek megnehezítik a mindennapi munkát, és amelyek jelentkezhetnek fejfájás, bőrproblémák formájában, a mellek enyhe feszülésében, alhasi panaszokban, idegességben, ingerlékenységben, továbbá hangulati ingadozásban, fáradékonyságban és alvászavarban.

A készítményt olyan nők is szedhetik, kik hormontartamú fogamzásgátló tablettát szednek, ugyanakkor a menstruációval kapcsolatban panaszaik vannak."

Zafir barátcserje kapszula:

A ciklus elsö napjától a mensiig napi 1 tablettát kell szedni.

Összetétele: csak Agnus castus-t tartalmaz, 250 mg / tabletta koncentrációban

Első alkalommal ajánlatos a készítményt huzamosabb ideig, 1 - 2 hónapig folyamatosan szedni, később 10 -15 napos kúrák is elegendőek a kedvező hatáshoz

Vitex Agnus Castus d6-ot, homeós bogyót. Napi 3x 5 golyót kell elszopogatni.

Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk."



ennek tükrében a helyedben én a homeósat választanám, de persze Te tudod.

Részemről én is most (egészen pontosan ma) akarok nekiállni szedni, mert ma vagyok mensi első napján. Habár a PreMens-t tudtam csak beszerezni, de ha igaz, akkor az szinte ugyanaz, mint a sima barátcserje kapszula. A vicc, hogy se a betegtájékoztatóban nincs leírva hogy mikor kell elkezdeni szedni:

[link]

és a patikus is csak annyit írt a dobozra hogy napi 1x1.. így újabb netes olvasgatás, és mások tapasztalata után jutottam arra, hogy most lesz start.

Remélem hatni fog nekünk ;)

453. Heni-8
2015. okt. 9. 20:00
Sziasztok! 2 sikertelen lombik után, most úgy döntöttem magamon segítek. Ti, melyik fajta barátcserjét javasolnátok? Mennyit egy nap? Ciklus első napja helyett bármikor elkezdhetem?
452. Tya79 (válaszként erre: 451. - Léna2011)
2015. szept. 10. 19:53
Én lehet megvenném. Postàzni tudnàd? Vagy beszeljuk meg priviben.
2015. szept. 10. 15:39

Sziasztok!

Én elkezdtem szedni a Zafír barátcserjét, egy dobozzal szedtem be, és már meg is fogant a babánk. Most vagyok az 5-dik hónapban, eddig minden szépen alakul, panaszmentes a terhességem. Előtte 4 évig, a kislányom megszületését követően nem védekeztünk és nem estem teherbe. Ahogy elkezdtem ezt szedni, rögtön összejött a baba. Van egy teljesen original doboz eladó Zafír barátcserjém, 3690,-ért vettem, 2500-ért átadom annak, aki kéri.

450. Tya79 (válaszként erre: 448. - Mannocskaa)
2015. aug. 22. 17:51
Szia, szerintem mindegy mikor kezded el, ha nem bírsz várni, de amúgy a ciklus első napján javasolják, de én sem akkor kezdtem el. Nekem még márciusban amikor először elkezdtem szedni babásodás céljából (1,5 év) egyből terhes lettem, bár annak missed ab lett a vége. most hogy újra próbálkozhatunk, most úgy döntöttem megint elkezdem szedni, de most lehet nem csak egy szemet fogok, hanem reggel és este is. Egyszóval mi próbálkoztunk közben, csak ugye egyből abba kell hagyni, ahogy pozit tesztelsz, valószínű nálam valami más probléma is volt és azért nem maradt meg a babó. de neked kitartás, és sok sikert kívánok.
449. Tya79 (válaszként erre: 418. - Sheila81)
2015. aug. 22. 16:13
Megvan meg a baràtcserjéd?
2015. aug. 5. 10:43

Kedves Fórumozók!volna néhány kérdésem, amire szeretnék váaszokat kapni olyanoktól, akik hasonló problámával küzdöttek. Közel 11 évig szedtem Desorelle fogamzásgátlót, több mint egy éve hagytam abba. Rendesen meg is jött a menstruációm, azonban kb 3 hónapja vettem észre, hogy egyre kevesebb napig tart és bár szabályosan 28 napra megjön a mennyisége sem olyan mint régebben volt. Közben erősen hullik a hajam, bőrproblémák is megjelentek, egyre fáradékonyabb vagyok, tünetek amelyek alapján megemelkedett prolaktin szintre gyanakszom. Elég stresszes környezetben dolgozom is, tehát ez a tényező is fennáll.

Holnap megyek prolaktin mérésre, de a következő kérdéseim lennének, mivel amennyiben magas az érték barátcserjét szeretnék szedni. Tehát: a barátcserje szedését konkrétan mikor kell elkezdeni- a menzesz első napján vagy bármikor? mennyi az ideális adag- van ahol 8oo gr-ot irnak van ahol 1 tablettát? lehet-e próbálkozni miközben szeded a tablettát vagy ajánlatos inkább 3 hónap szünetet tartani,amíg tart egy kúra? Köszönöm szépen a válaszokat és a megértést a hosszú kérdésem miatt!

447. lillka
2015. jún. 30. 07:17
Milyen barátcserje kapszulát érdemes venni,ami megbízható minőség,vagy a teája jobb lehet?És még egy kérdés,akinek miómája van annak a növekedését nem indítja be?Köszönöm.
446. macika0715 (válaszként erre: 445. - Szilvia0810)
2015. jún. 17. 17:14
Ez orvosonként változik. Nekem is azt mondták hogy 1 évig nem csinálnak semmit. Orvost váltottam és már neki is álltak kivizsgálni. Hamar kiderült hogy nincs peteérésem és ezért olyan hosszúak a ciklusaim. Nagyon bízom én is benne hogy minél hamarabb sikerül a pindúr.
445. Szilvia0810 (válaszként erre: 444. - Macika0715)
2015. jún. 17. 15:41

Szia!

semmilyen vizsgálatot nem kért! Csak a rutin. Ultrahang meg ilyesmi. Amíg nem telt el az 1 év nem igazán foglalkoznak semmivel! Azt mondta próbálkozzunk még egy pár hónapot, ha nem jön össze a baby menjek vissza. Azért szedem most a barátcserjét hátha beállítja ciklusom. És akkor talán összejön a picúr.

444. macika0715 (válaszként erre: 443. - Szilvia0810)
2015. jún. 17. 10:24
Szia! Én is augusztusban hagytam abba a gyógyszert. Február óta inofolicot iszok és 2 hete kezdtem el a barátcserjét. Kedden endokrinológushoz megyek. Állítólag ő teljes hormonvizsgálatot csinál. Volt 1 21. napi vérvételem amiből kiderült hogy nincs peterérésem. Neked milyen vizsgálatok voltak?
2015. jún. 15. 11:29
Sziasztok! Segítsetek! Voltam múlt héten dokinál mert nagyon rendszertelen a ciklusom. Tavaly augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót és azóta csak 3x jött meg. Két hónapja próbálkozunk a babyvel. A doki azt irta a papiromra hogy 5mmes nyálkahártyám van és PCO-s jellegű ovariumok. Azt mondta hogy még összejöhet, próbálkozzunk. Elkezdtem szedni a barátcseje kapszulát, de nem birtam megvárni mikor jön meg újra. Ti hogy szeditek? Tartotok szünetet? Vagy szünet nélkül is megjön?
442. themanco (válaszként erre: 441. - Zsanesz29)
2015. máj. 7. 10:00

Szia!

Milyen emailcímre küldjem a fotót?

441. zsanesz29 (válaszként erre: 440. - Themanco)
2015. máj. 3. 17:56
Szia! Engem érdekelne!Képet kérhetnék róla?Köszi
2015. máj. 2. 17:04

Sziasztok!

Eladó 2 doboz bontatlan 400mg-os 100 kapszulás barátcserje. (Puritan's Pride)

2.800 Ft/doboz

Melinda

2015. ápr. 28. 20:49

Sziasztok ti hogyan szeditek a barátcserjét?

Köszi az infót:)

2015. márc. 31. 13:50
Oszinte legyek, nem tudom mi az az infolic... Nem Magyarorszagon elek... De drukkolok mindenkinek!
437. 186bcfb5ca (válaszként erre: 436. - Dexi80)
2015. márc. 31. 00:07
Köszi :) Szorítok,hogy sikerüljön neked is :)
436. Dexi80 (válaszként erre: 435. - 186bcfb5ca)
2015. márc. 30. 20:34
Szia! Én úgy tudom, lehet. Most fogom elkezdeni a barátcserjét, az inot meg már régóta iszom. Nagyon bízok benne, hogy valamit elindít, mert utána már csak a lombik marad...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook